Доверь свой отдых
профессионалам!

Большой круг по Исландии

Antario.lv   »   Экскурсионные авиатуры   »   Исландия   »   Большой круг по Исландии
1. diena
Plkst. 08:45 pulcēšanās Rīgas lidostā.
Lidojums Rīga–Reikjavīka.
Divu tektonisko plātņu saskares vieta, kas veicina nepārtrauktu ģeotermālo aktivitāti, kuru ikviens var pamanīt Krisuvik ģeotermālajā laukā, kas pārsteidz ar savu krāsu slāņojumu, kuru tam piešķir sēra klātbūtne iežos. Kleifarvatn šobrīd ir lielākais ezers Reikjaness pussalā. Pēc 2000. gada seismiskām aktiviātēm tā virsmas teritorija ir samazinājusies par 20 % .
Hafnir – skats uz Atlantijas okeāna plašumu, tilts starp diviem kontinentiem un tektonisko plātņu saskares vieta.
Islandes galvaspilsētas Reikjavīkas nosaukums tulkojumā no islandiešu valodas nozīmē Dūmakas līcis. Tā ir vistālāk ziemeļos esošā valsts galvaspilsēta. Viena no pilsētas redzamākajām celtnēm Hallgrimskirkja – majestātisks dievnams, kura aprisēs saskatāma gan bazalta lava, gan ziemeļblāzmas siluets.
Reikjavīkas vecpilsēta un tās rātsnams, romantiskā Soflar skulptūra krastmalā, modernā koncertzāle Harpa un bijusī Francijas konsulāta ēka Hofdi, kur aukstā kara laikā notika nozīmīga politiska tikšanās (objektu apskate no ārpuses).
Nakts viesnīcā Reykjavik Natura.
 
2. diena
Islandes klasika – Zelta loks un Islandes zirgi. Savu nosaukumu šis reģions ir aizguvis no slavenā Zelta ūdenskrituma jeb Gullfoss.
Kopš 2004. gada Tingveliras nacionālais parks ir iekļauts Pasaules Dabas mantojuma sarakstā. Tā ir tikšanās vieta ne tikai Eirāzijas un Ziemeļamerikas tektoniskajām plātnēm, te 930. gadā pirmo reizi sanāca Altings jeb Islandes parlaments.
Slavenais Geizers, kas devis vārdu visiem pasaules geizeriem un tā mazais brālis Stokkurs, kas ar apbrīnojamu prezicitāti izrāda savu karstās ūdens strūklas spēku
Gullfoss jeb Zelta ūdenskritums ir viena no Islandes vizītkartēm, kur Hvita upe, tiecoties Atlantijas okeāna virzienā, riskē turpināt savu plūdumu zemes garozas lūzuma vietās un nebaidās nokāpt dažus pakāpienus, veidojot pasakaini zeltainu ūdenskritumu.
Fridheimarsaimniecībā tiek saglabātas senās islandiešu saimniekošanas tradīcijas, ieskatīsimies zirgu stallī, iepazīstot tuvāk Islandes zirgus un to nozīmi salinieku dzīvē, kā arī palūkosim, kā tiek izmantots ģeotermālais siltums ziemeļnieku lauksaimniecībā.
Nakts viesnīcā Hella.
 
3. diena
Islandes dienvidu piekrastes ainavas šķiet neprognozējamas un mūžam mainīgas – lavas lauki, kas nokrāsās variē no ogļu melnam līdz gaiši pelēkam un pat sūnu zaļam tonim, ziemeļu smilšu tuksneši un neskaitāmu ūdenskritumu plejāde, kas šķietami savstarpēji sacenšas par skaistākā un varenākā statusu.
Jaunais LAVAS centrs ir izveidots Islandes aktīvāko vulkānu pakājē, kur interaktīvā veidā stāsta par rosīgo un mūžam nerimstošo Islandes vulkānu ikdienas dzīvi – zemestrīču koridors, ģeoloģijas globuss, Islandes ugunīgā sirds.
Seljalandfoss jeb Seljalandes ūdenskritums savu sākotni rod Eyjafjallajokull vulkāna apkaimē, kas savu aktivitāti un raksturu pratis parādīt gana bieži, mainot daudzu ceļotāju plānus.
Skogafoss jeb Skogara ūdenskritums – viens no Islandes skaistākajiem ūdenskritumiem, kas Skoga upes ūdeņus savulaik dāvāja Atlantijas okeānam. Tomēr tektoniskās darbības rezultātā piekraste arvien atkāpās. Un šobrīd jau varenais ūdenskritums atrodas 5 km no krasta.
Dyrholaey pussala ir neliels klints plato un tajā izveidojusies milzīga arka, kurā mājvietu radušas daudzās alku dzimtas putnu sugu kolonijas.
Reynisfjara melno smilšu pludmale ir iekļauta pasaules desmit skaistāko pludmaļu sarakstā. Te neredzēt tropiskās palmas un pludmales bārus, vien Atlantijas okeāna un lavas veidotas formas.
Vik – vistālāk uz dienvidiem esošā apdzīvotā vieta Islandē. Lai gan te mīt tikai 291 iedzīvotājs, rosība te jūtama ik uz soļa. Nelielās ostas piesaista salas zvejniekus, unikāli piekrastes klinšu veidojumi vilina ceļotājus līdz šim attālajam ciematiņam.
Eldhraun jeb Uguns lavas lauks – liecība vienam no lielākajiem un postošākajiem vulkānu izvirdumiem pasaules vēsturē (1783.–1784. g). Izvirduma rezultātā izveidojās Lakagigar krāteris un 565km2 liels lavas lauks – viena no sirreālākajām Islandes dienvidu ainavām.
Nakts viesu namā Hofn.
 
4. diena
Austrumu piekrastes fjordi un zvejnieku ciemati nereti paliek ārpus tradicionāliem tūristu maršrutiem. Salas austrumu robotie fjordi un Mēness virsmai līdzīgais nostūris vienlaikus ir vismazāk apdzīvotais Islandes regions.
Aisbergu lagūna Jokulsarlon ir lielākais ledāju ezers Islandē, tajā laiski dreifē lielāki un mazāki saulē zaigojoši aisbergi, kuru ainavisko klātbūtni izbauda roņi; labos laika apstākļos papildus iespēja izbraukt ar kuģīti pa ledāju lagūnu. Brauciens ar kuģīti pa ledāju lagūnu ir jāpiesaka un jāapmaksā 50 EUR.
Vatnajokull nacionālais parks ir kā savdabīga ieeja Ledāju pasaulē. Parks aizņem 12% no Islandes teritorijas un ir lielākais nacionālais parks Eiropā. Tā daļa, Skaftafella nacionālais parks ir vieta, kur atrodas Eiropas lielākais ledājs Vatnajokull.
Vēsturiskie zvejnieku ciemati un mazpilsētas.
Iepazīsimies ar unikālu, tikai Islandes salai raksturīgo minerālu un iežu pasauli Petra`s Stone and Mineral Collection ekspozīcijā.
Nakts viesnīcā pie Egilsstadir.
 
5. diena
Teiksmainais Myvatn ezera reģions ir teiku un leģendu vācelīte. Te var vērot un sajust salas ģeotermālo aktivitāti. Lai gan Detti ūdenskrituma augstums ir tikai 100 metri, bet tas tiek uzskatīts par varenāko ūdenskritumu Eiropā, jo pār klints malu ik sekundi pāri plūst 212 tonnas ūdens.
Namjalas fumarolu zona, kur nelielie dubļu vulkāniņi burbuļo ar nerimstošu aktivitāti. Karsto ūdeņu upes, termālie avoti un zilās lagūnas ir bieži redzamas Islandes ainavā. Papildus iespēja relaksēties ziemeļu reģiona karstajā lagūnā – Myvatn Nature bath. Ieejas maksa Myvatn karstajos avotos ir 55 EUR; senjoriem (65+) – 35 EUR; jauniešiem 13-15 g.v. – 30 EUR.
Islandes Tumšā citadele jeb Dimmuborgir lavas lauks ar arkām, pīlāriem un tuneļiem. Islandieši uzskata, ka te mīt liela daļa troļļu un elfu, kas spēj ietekmēt arī mūsdienu islandiešu dzīvi.
Godafoss jeb Dievu ūdenskritums ir viens no skaistākajiem ūdenskritumiem Islandē. Skjalfandafljot krāčainās upes ūdeņi transformējas pasakainā 30 metrus platā, pusmēness formas, 12 metrus augstā ūdens aizkarā. Savu nosaukumu ūdenskritums ir guvis 10. – 11. gs mijā, kad islandieši pieņēma kristietību un simboliski savu veco elku un dievu skulpūras iesvieda šajā ūdenskritumā.
Nakts viesnīcā pie Akureiri.
 
6. diena
Islandes ziemeļi – neparasta, dabas pārsteigumiem un veltēm bagāta salas daļa.
ziemeļu pērli – Akureiri dibināja norvēģu vikings Kārnais Helgi, jo neskatoties uz Polārā loka tuvumu (~95 km), klimats šeit ir daudz tīkamāks un saulaināks nekā Islandes dienvidu pilsētā Reikjavīkā. Eyjafjordur fjords ir kā dabas dots radiators, kas uztur šeit vienmērīgu klimatu visa gada garumā. Pateicotie fjordam, Akureiri ir slavena ar saviem dārziem un parkiem.
Vidimyri baznīca (pēc izvēles, par papildu maksu) ir viena no senākajām un labāk saglabātajām ēkām ar kūdras jumtu.
Hvitsekur – 15 metrus augsta bazalta klints Vatnsnes pussalas piekrastē, kuru savas īpatnējās formas dēļ dēvē par zilonīša klinti. Hunafjordur piekrastes ūdeņos mīt lielākā roņu kolonija Islandē.
Nakts viesnīcā pie Borgarnes.
 
7. diena
Snaifelsnes pussala, Kirkjufell un haizivs nogaršošana.
Snaifelsnes pussala atrodas Islandes rietumu daļā un tiek dēvēta par mini Islandi, te baltie okeāna viļņi sitas pret lavas melnajām klintīm, bet tālumā redzami Snaifella ledāja sniegotie plašumi un vulkānu virsotnes. Snaifelsna ir mītu un leģendu rašanās vieta, te risinājušies seno sāgu notikumi un kā stāsta, tieši te atrodas ieeja tunlī, kas ved uz Zemes centru. Pussalas piekrastē saglabājušies nelieli zvejnieku ciemati. Skats uz mītisko Mt. Kirkjufell.
~2 km gara pastaiga Arnarstapi – Hellnar gar pussalas dienvidu klinšainiem krastiem. Djypalon melno smilšu pludmale. Bjarnarhofnas haizivju muzejs – vienreizēja iespēja iepazīt haizivju pārstrādes procesu un nogaršot tik islandisko delikatesi.
Iespējams (par papildu maksu) Zilās lagūnas apmeklējums vakara krēslā (~1,5–2 stundas). Zilā lagūna – melna lavas lauka viducī plūst ūdeņi, kuru minerāļi sajaucas jūras ūdeni un veido unikālu silto baseinu kompleksu ar nemainīgu 37 – 39 C . temperatūru. Zilās lagūnas apmeklējums ir jāpiesaka un jāapmaksā 140 EUR.
Nakts viesnīcā Reykjavik Natura.
 
8. diena
Brīvs rīts Reikjavīkā.
Transfers uz lidostu.
Plkst. 12:25-19:05 lidojums Reikjavīka-Rīga.
 
Cenā iekļauts:
  • lidojums Rīga–Reikjavīka–Rīga (ekonomiskā klase)
  • nododamās bagāžas līdz 20 kg
  • rokas bagāža – 8 kg
  • 7 naktis viesnīcās vai viesu namos atbilstoši aprakstā minētajam divvietīgās istabiņās ar dušu/WC
  • brokastis
  • ieejas maksas programmā minētos objektos
  • tūrisma klases autobuss ceļojuma laikā
  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi
  • veselības un bagāžas apdrošināšana
Papildus:
  • piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā - 470 EUR
  • personīgie izdevumi
  • pusdienas un vakariņas
  • ieejas maksa apskates objektos, kuri aprakstā minēti kā papildus un pēc izvēles

ВАЖНО!

  • все цены указаны на одного человека в двухместом номере
  • все цены указаны "ОТ" ( то есть указана самая низкая цена в сезоне!
  • о возможных типах питания просьба интересоваться у наших менеджеров
  • возможно заказть также и другие отели, уменьшить или увеличить продолжительность путешествия (не распространяется на групповые туры)

Указанные цены имеют информативный характер. Актуальность цен и доступность мест просьба уточнять у наших менеджеров.

ПЕРЕД ПУТЕШЕСТВИЕМ ОБЯЗАТЕЛЬНО ОЗНАКОМЬТЕСЬ С ТЕКУЩЕЙ COVID СИТУАЦИЕЙ

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home