Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Atpūta Adrijas jūras piekrastē

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Horvātija   »   Atpūta Adrijas jūras piekrastē

1. diena
05:00 Izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2. diena
Brokastis. Izbraukšana uz Horvātiju. Pārbrauciens uz Ungāriju. Pietura Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Ekskursija Budapeštā vietējā gida pavadībā (15 EUR). Iepazīšanās ar pilsētas vēsturiskajām daļām – Budu un Peštu: Ķēžu tilts, Zvejnieku bastions, Sv. Matjāša katedrāle, Karaļa pils un Budajas pils atjaunotās pilsdrupas, kā arī Varoņu laukums ar Ungārijas tūkstošgadei veltīto pieminekli. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Horvātiju. Nakts Horvātijā, Zagrebā. 

3. diena
Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotajām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem. Pārbrauciens uz Splitu. Laiks pusdienām. Ekskursija Dalmācijas galvaspilsētā – Splitā. Splita jeb tautā dēvētā "Vidusjūras zieds", atrodas Dalmācijas vidusdaļā pie Adrijas jūras. Pilsēta dzimusi līdz ar Romas imperatora Diokletiāna uzcelto pili. No tā brīža pagājuši 17 gadu simti. Pilsētas vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Jūs apskatīsiet interesantākos vēstures pieminekļus - Diokletiāna pili, Zelta un Sudraba vārtus, Katedrāli, Diokletiāna kapa vietu un Jupitera templi. Brīvajā laikā iesakām apmeklēt tirgu, kur būs iespēja iegādāties svaigus augļus un dārzeņus, vietējos sierus, jūras veltes, olīveļļu, vīnu, brendiju u.c. Pārbrauciens līdz apartamentiem. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

4. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Dubrovniku (Dubrovnik) (20 EUR). Majestātiska pilsēta: “Tam, kurš meklē paradīzi uz zemes, obligāti jāapmeklē Dubrovniku, jo nekur citur vairs nevar atrast tādu cildenumu, krāšņumu un harmoniju”- šie ir Bernarda Šova vārdi. Pateicoties skaistumam un bagātīgajam vēstures mantojumam, Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsētu ieskauj labi saglabājušies senie cietokšņi. Kājāmgājēju ekskursijas laikā Jūs redzēsiet Dubrovnikas skaistākās vietas: pilnībā saglabājušās, XV gadsimtā celtās cietokšņa sienas, no kurām pavērsies panorāmas skats uz blakus esošām salām, Sv. Blāziusa baznīca, pirmā aptieka, Eiropā, viena no vecākajām sinagogām, Franciskāņu klosteris, kā arī uzzināsiet par pilsētas krāšņo vēsturi. Brīvs laiks pilsētā. Tiem, kas vēlās redzēt vairāk, piedāvājam doties uz Lokrum salu. Lokrum sala ir interesanta ar to, ka šeit atrodas botāniskais dārzs, kurā ir dažādi interesanti un reti augi un koki. Šeit atrodas benediktīniešu klosteris, kopš tiem laikiem, kad šeit patika atpūsties meksikāņu imperatoram Maksimilianam Hāsburgam. Uz salas dzīvo ļoti daudz pāvi, kas nebaidās no cilvēkiem, kā arī daudz dažādu krāsu trusīšu un bruņurupuču. Jūras krastā paveras neaprakstāms skats. Atgriešanās apartamentos. Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. 

5. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Bosniju un Hercegovinu (30 EUR). Valsts nosaukums ir radies no diviem pamata reģioniem, kas atrodas Balkānos. Tā ir vieta, kur Austrumi tiekas ar Rietumiem, vieta ar bagātu vēsturi un kultūru. Sākumā apmeklēsim 15.g.s. celto turku apdzīvoto cietoksni Počitelj. Počitelj – nocietināts ciematiņš, kas ir izcili saglabājies no viduslaikiem (vēl no Otomāņu impērijas laikiem). Šeit sajutīsiet vēl senās pilsētas noskaņu! Iespaidīga ir arī vairāk kā 400 gadus vecā ciprese pie Hadži Alije mošejas. Tālāk dosimies uz pilsētu Mostar – īsta Bosnijas pērle! Kaut ko skaistāku par šo vietu ir grūti iedomāties! Šeit sagaida Katoļu baznīcu smailie torņi, osmaņu perioda celtnes, apaļakmeņu bruģētas ielas un pilsētas vidū Neretvas upe, kur atrodas Mostaras vecais akmens tilts, bez kura viennozīmīgi nav iedomājama Bosnija. Dienas otrajā pusē, kad saule jau ir zemāk, virs pilsētas paceļas smaržīgu un kārdinošu ēdienu aromāti piepildīti ar garšvielu daudzveidību. Pusdienosim pie upes Buna iztekas, šī apgabala labākajā restorānā! (Piedāvājums pēc izvēles: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR). Pēc pusdienām, dienas noslēgumā apmeklēsim Hercegovinas pērli - Kravices ūdenskritumus, kuri ir lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m un tie atrodas uz Trebižatas upes. Var droši apgalvot, ka šī vieta ir maza paradīze! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

6. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju ''Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns'' (40 EUR). Šajā dienā Jums būs iespēja iepazīties ar pašu labāko, ko var piedāvāt šī valsts. Ienirt tās neatkārtojamajā atmosfērā un sajust tās viesmīlību. Sāksim dienu ar austeru saimniecības apmeklējumu, kurā nobaudīsim šīs elitārās delikateses, kā arī vietējo vīnu. Pēc tam dosimies uz seno pilsētu Stone, kurā atrodas slavenā sāls ieguves vieta, kura šeit pastāv jau no seniem laikiem. No šejienes nāk arī Stona siena - astotais pasaules brīnums, no kuras paveras aizraujoša panorāma. Vēlāk mēs atpūtīsimies vienā no labākajām pludmalēm, kuru vietēji sauc par ''Horvātijas Maldīviju'', tās maigo smilšu dēļ, kas ir liels retums šajā reģionā. Laiks pusdienām. Pusdienās mēs dosimies uz vienu no labākajam saimniecībām, kur varēsim kārtīgi nobaudīt Dalmācijas virtuvi. Tiks pasniegts aperatīvs, salāti un gaļa ar kartupeļiem, kas cepti pelnos. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

7. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju “Bosnijas un Hercegovinas pērlīte: viens no visskaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē!” (40 EUR). Apmeklēsim pilsētu Jajce, kura XV gs. ir bijusi Bosnijas karaļvalsts centrālā pilsēta. Pilsētas citadele kādreiz bijusi vislielākā un vislabāk aizsargātā celtne, kuru pat dižais sultāns Muhameds El Faihdids nespēja ieņemt! Apskatīsim Svētā Luka torni, neparastās, mazās vecpilsētas ieliņas un unikālās katakombas, kurās atrodas pazemes baznīca, celta pilsētas dibināšanas laikā. Neparasta pilsēta, taču šīs vietas galvenais apskates objekts ir Plivas ūdenskritums – 12-ais visskaistākais pasaulē un vienīgais ūdenskritums pasaulē, kurš atrodas pilsētā! Ūdenskrituma sākotnējais augstums ir 30 metri, bet pēc zemestrīcēm tas samazinājās, un dotā brīdī ūdenskrituma augstums ir 22 metri. Vienīgais ūdenskritums pasaulē, kurš veido platu ūdens grīvu un savieno divas upes! Ainava, kas paveras no skatu laukuma, liek aizrauties elpai pat vispieredzējušākajam ceļotājam un dabas brīnumu cienītājam! Ekskursijas turpinājumā apskatīsim vēl vienu neparastu un apbrīnojamu pilsētas objektu – upes straumes lejasdaļā esošos 20 mazus namiņus, kuri kalpoja par ūdensdzirnavām vietējiem lauksaimniekiem. Šīs ūdensdzirnavas tika uzceltas vēl Austro-Ungārijas Impērijas laikā. Upes lejas straume ir dalīta, un lielām ūdensdzirnavām nepietiek vietas, tādēļ tika atrasts šis neparastais risinājums, kas šodien kalpo par burvīgu apskates objektu tūristiem! Labi pastaigājušies un izsalkuši, dodamies gardās pusdienās vietējā restorānā, kurā nobaudīsim visus vietējos gardumus! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

8. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju un raftingu pa Cetiņas upi! (40 EUR) Aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam raftingu pa Cetiņas upi, šis ir interesants un drošs pasākums ikvienam! Cetiņas upe atrodas pasakaini skaistā vietā, kalnu un savādu koku ieskauta un ar tās vārda rašanos ir saistītas vairākas leģendas. Dzidrs ūdens, kurā var redzēt zemūdens augus un zivis, protams, būs arī krācītes. Pieredzējuši instruktori padarīs nobraucienu drošu un interesantu. Pirms raftinga katram dalībniekam izsniedz ekipējumu – airus, glābšanas vesti un ķiveri. Aukstā vai lietainā laikā Jūs saņemsiet arī hidrotērpu. Katrā laivā atrodas pieredzējis instruktors un visas tūristu darbības tiek rūpīgi kontrolētas un saskaņotas. Nobrauciens aizņem 3-4 stundas. Pēc raftinga piedāvājam sātīgas pusdienas privātsaimniecībā, kas atrodas 396 metrus virs jūras līmeņa – kas par pasakainu skatu! Šeit paveras skats uz upes Cetiņa kanjoniem. Pa ceļam uz viesnīcu sagaida vēl viens patīkams pārsteigums! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

9. diena
Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Horvātija, Austrija, Čehija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Čehija/Polija.

10. diena
Tranzīts caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Autotransporta pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Nakšņošana viesnīcās Slovākija un Čehija, 2-vietīgos numuros ar ērtībām;
4-vietīgie apartamenti ar ērtībām Horvātijā, Adrijas jūras krastā (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuvi);
Ēdināšana: brokastis viesnīcās (Slovākija, Čehija, Hovātija: Zagreba).

Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Papildvieta autobusā - 120 EUR;
Jāpiemaksā par dzīvošanu 1-tīgā numurā tranzītviesnīcā un 2-vietīgu istabu 4-vietīgos apartamentos - 135 EUR;
Personiskie izdevumi.

Izmitināšana: 
Pievēršat uzmanību! Cena tiek noteikta dzīvošanai apartamentos Horvātijā ar četrvietīgu izmitināšanu!
Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 80 EUR;
Piemaksa par divvietīgo izmitināšanu - 160 EUR;
Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu - 240 EUR;
Brokastis Horvātijā - 5 EUR no cilvēka/dienā;
Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts!

Ekskursijas:
Ekskursija Budapeštā vietējā gida pavadībā - 15 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Dubrovnikiem - 20 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Lokrum salu - 15 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu - 30 EUR;
Pusdienas pie upes Buna iztekas, piedāvāts izvēlei - zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR;
Izbraukuma ekskursija Horvātijas dvēsele, Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns + austeru saimniecības apmeklējums + pusdienas saimniecībā - 40 EUR;
Izbraukuma ekskursija “Bosnijas un Hercegovinas pērlīte: viens no visskaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē!” + gardas pusdienas - 40 EUR;
Izbraukuma ekskursiju un raftings pa Cetiņas upi + gardas pusdienas - 40 EUR.

Iejas biļetes:
Ieejas biļetes Krkas Nacionālajā parkā;
Ieejas biļete uz Stonas sienu - 40 HRK (7 EUR);
Ieejas biļete Salonas pilsētu - 15 HRK (2 EUR);
Ieejas biļetes Kravices parkā - 3 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home