Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Balkānu kaleidoskops

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Melnkalne   »   Balkānu kaleidoskops

Raibu raibajā kaleidoskopā katra Balkānu valsts ienes savu krāsu – balti minereti, zaļi, pelēki un pat melni kalni, zili ezeru un jūras ūdeņi, sarkani dakstiņu jumti... Raibu raibie vēstures un ticības raksti, kas veido mūsdienu Serbijas, Albānijas, Melnkalnes un Maķedonijas vaibstus.

1. diena
13:40 pulcēšanās Rīgas Starptautiskajā lidostā
15:40 – 17:20 lidojums Rīga – Dubrovnika
Vakars jau Bosnijas un Hercegovinas piejūras pilsētiņā Neumā

2. diena
Neum – Počitelj – Blagaj – Mostar
Kravicas ūdenskritums pārsteidz ar ūdens bagātību, kas krīt no 25m augstuma. Počitelj – izcili saglabājies viduslaiku nocietinātais ciematiņš no Osmaņu impērijas laikiem. Iespaidīga šķiet arī vairāk nekā 400 gadus vecā ciprese pie Hadži Alije mošejas. Vrelo Bune –Bunas avots Blagaj ciematiņā ir novērtēts kā spēcīgākais Eiropā – ūdens tajā tik tīrs kā jaunības eliksīrs. Vietas mistisko auru pastiprina skaistā ainava. Mostara (UNESCO) tiek saukta par Hercegovinas sirdi. Pilsētas simbolu – veco tiltu – jaunas vienotības un kopā dzīvošanas vārdā atjaunoja musulmaņi un kristieši kopā. Nakšņošana Mostaras viesnīcā.

3. diena
Mostar – Sarajevo– Zlatibor
Sarajeva – pilsētas senākā daļa Stari Grada ir bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem. Tās austrumos ir rodamas celtnes ar izteiktām osmaņu arhitektūras iezīmēm, bet rietumos – Hapsburgu atstātais mantojums. Nakšņošana viesnīcā pie Zlatiboras.

4. diena
Zlatibora– Mokra Gora – Sirogojno –Zlatibora
Šarganska Osmica – brauciens Mokra Gora kalnos pa vienu no interesantākajiem Eiropas retro stila šaursliežu dzelzceļiem. Te ir uzņemta filma Dzīve ir brīnums. Pasaulslavenā kinorežisora Emira Kusturicas kino ciems kalnos Mecavnik dreven grad. Sirogojno etnogrāfiskajā ciematiņā var izbaudīt seno serbu amatnieku vidi, apskatīt un iegādāties serbu rokdarbnieču darinājumus. Nakšņošana viesnīcā pie Zlatiboras.

5. diena
Zlatibora–Pljevlja
Diena Uvaca dabas rezervātā – brauciens ar kuģīšiem, vērojot unikālo parka faunu. Šajā rezervātā patvērumu radušas vairāk nekā 104 putnu sugas, ieskaitot retumu - Baltgalvas grifu. Apmeklēsim stalaktītu alu, kurā savdabīgas skulptūras veidojusi daba. Nelielais pārgājiens kalnos uz skatu platformu ļaus noraudzīties Uvacas upes mesto līkumu (meandru) un mežaino kalnu izteiksmīgajā panorāmā. Labsajūtai - kalnu pārgājienā rekomendējam atbilstošus (slēgtos) apavus ar protektoriem!  Nakšņošana viesnīcā Pljevljā.

6. diena
Pljevlja – Sutomore
Eiropā dziļākais Taras kanjons – varens skats skats no Taras tilta uz Taras ieleju. Brauciens pa Moračas un Taras kanjoniem. Vakars pie Adrijas jūras. Adrijas jūra ir viena no tīrākajām un arī sāļākajām jūrām Eiropā. Lieti noderēs gumijas peldčības, bet saules stariem – labs pretiedeguma krēms. Nakšņošana viesnīcā Sutomorē.

7. diena
Sutomore – Kotor – Sutomore
Lovčena kalnā ceļš ved pa serpentīnu līdz pat 1660 m augstumam. Kalnā uzbūvēts valdnieka un dzejnieka Ņegoša mauzolejs (pasaulē augstākais!), kas līdz pat mūsdienām melnkalniešiem ir nacionālās neatkarības simbols. No kalna virsotnes paveras ainava, ko dēvē par “akmens jūru”. Kotoras vecpilsēta (UNESCO) – izseni slavens politiskais, tirdzniecības un kultūras centrs ar izcilu flotes vēsturi, slavenu ostu, noskaņām bagātu vecpilsētu aiz nocietinājuma vaļņiem. Brauciens ar kuģīti pa vienu no Eiropā gleznainākajiem līčiem – “Balkānu fjordu”. Nakšņošana viesnīcā Sutomorē.

8. diena
Sutomore
Atpūta pie Adrijas jūras Sutomore – kūrortā, kas pazīstams, pateicoties savām smilšu pludmalēm, kuru kopgarums ir vairāk nekā 2,5 km. Pludmali no vējiem pasargā ne tikai kalni, bet arī cipreses un priedes. Pludmales smiltīm piemītot dziednieciskas īpašības, jo jau Viduslaikos šurp braukuši bagātie Venēcijas tirgotāji, lai apārstētu savas mūžam mitrās pilsētas radītos reimatismus un locītavu kaites. Nakšņošana viesnīcā Sutomorē.

9. diena
Sutomore – Kruje – Struga 
Kruja – romantiskā Albānijas kalnu pilsētiņa atklās ne tikai lielisku panorāmas skatu uz apkārtni, bet arī ļaus pietuvināties tautas garīgajām vērtībām, apmeklējot svētvietu un etnogrāfisko muzeju, savukārt gardajās pusdienās būs iespēja nogaršot lieliski pagatavotu jēra gaļu. Albānijas sajūtas paspilgtinās raibu raibais tirdziņš… Vakars pie Ohridas ezera – ar senatnes oreolu apvītā dabas brīnuma, Sibīrijas Baikāla līdzinieka, dziļākā un dzidrākā ezera Balkānos. Nakšņošana viesnīcā Strugā.

10. diena
Struga – Ohrida – Struga 
Ohridas pilsēta – Maķedonijas dārgakmens (UNESCO), kas ir uzskatāma par Balkānu Jeruzalemi, jo tajā bija 365 baznīcas. Katrai dienai sava! Lai gan līdz mūsu dienām sagalbājušās tikai dažas… St. Naum klosteris Ohridas ezera krastā atrodas Galīcijas nacionālajā dabas parkā, netālu no avotiem, kas ietek Ohridas ezerā. Klosteri Sv. Naums dibināja 905. gadā. Klostera teritorijā atrodas vēlmju aka, kurā, iemetot monētu, varat kaut ko vēlēties! Nakšņošana viesnīcā Strugā.

11. diena
Struga – Heraklea – Saloniki
Galichica nacionālajs parks – labos laika apstākļos, ja kalnu ceļi izbraucami, paveras plaša panorāma uz Maķedonijas, Albānijas un Grieķijas kalniem un gleznainajiem ezeriem. Heraklea – vislabāk saglabājusies senās Maķedonijas impērijas pilsēta (4.gs.) ar vēl košām mozaīkām, seno teātri un romiešu pirtīm. Verginas Valdnieku kapenes, tagad muzejs, kurā izstādīti izrakumos atrastie artefakti, t.sk. arī daudzas zeltlietas – Filipa zelta kronis un šķirsts ar Maķedoniešu saules simbolu – nozīmīgākie atradumi Grieķijā kopš Šlīmaņa “Agamemnona maskas” atraduma Mikēnās. „Grieķu nakts” – mūzika, vakariņas un vīns – lustīgs atvadu sveiciens krāsainajam Balkānu kaleidoskopam.

12. diena
Saloniki – Rīga 
03:35 – 06:30 lidojums Saloniki– Rīga

Cenā iekļauts:
Lidojums Rīga –Dubrovniki; Saloniki –Rīga (ekonomiskā klase);
Nododamā bagāža 20 kg, rokas bagāža 8 kg;
Nakšņošana un brokastis viesnīcās divvietīgās istabās ar WC un dušu;
Komfortabls autobuss ceļojuma laikā;
grupas vadītāja-gida un vietējo gidu pakalpojumi; 
Veselības apdrošināšana.

Papildus:
Personīgie izdevumi, pusdienas, vakariņas;
Ieejas maksa programmā minētajos apskates objektos.
Bosnija un Hercegovina Počitelj - ieeja mošejā 4 EUR 
Serbija vilcieniņš Zlatiboras kalnos + Sirogojno 16 EUR 
Uvac rezervāta diena - kuģītis, stalaktītu ala, pusdienas no 30 EUR 
Melnkalne:
Ņegoša mauzolejs 5 EUR ,
izbrauciens ar kuģīti Kotoras līcī 14 EUR .
Durmitoru nacionālais parks 3 EUR 
Maķedonija brauciens ar kuģīti pa ezeru 18 EUR 
Valdnieku kapenes Verginā 8 EUR 
Grieķija vakariņas ar mūziku no 25 EUR

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home