Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Brīnumskaistā Melnkalne

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Melnkalne   »   Brīnumskaistā Melnkalne
11 dienas, visas naktis viesnīcās! Dzīvojam 2-vietīgos apartamentos Budvā!

1. diena
Plkst. 05:00 izbraukšana no Rīgas. Pa ceļam Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts tranzīta viesnīcā Slovākijā.
 
2. diena
Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis tūkstošās turku armijas uzbrukumus. 
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus, baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. 
Pārbrauciens līdz Horvātijai. Nakts viesnīca Horvātija.
 
3. diena
Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotajām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem.  
Pārbrauciens līdz Melnkalnei. Ierodamies Budvā, kas ir viens no vispopulārākajiem Melnkalnes kūrortiem; tas ir moderns viesnīcas komplekss ar veikaliem, restorāniem un bāriem. Šeit ir sīkoļu pludmale. Nakts apartamentos Budvā.
Atpūta pie Adrijas jūras ar dzīvošanu kūrorta apartamentos, pašas jūras krastā. Kas var būt labāks? Jūra, saule, apbrīnojama daba un gards ēdiens!
Lai Jūsu atpūtu padarītu interesantāku un daudzveidīgāku, piedāvājam Jums ekskursijas un izklaides programmas un, protams, gardus Melnkalnes nacionālos ēdienus!
Budvu dēvē par Melnkalnes tūrisma galvaspilsētu. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, venēciešu pilsētas mūri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. 
 
4. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Skadaras ezeru.
Skadaras ezers ir lielākais Balkānos, atrodas starp Melnkalni un Albāniju. Daloties starp divām valstīm, arī ezeram ir divi nosaukumi: Skadaras ezers jeb Škodras ezers, nosaukts Albānijas pilsētiņas vārdā. Būdams lielākais ezers Balkānos, ezers ir mājas vairāk kā 270 putnu sugām un ir pilns ar saliņām, klosteriem un ir ieskauts starp vairākiem kalniem. Daudzviet ūdens augiem klātas plašas teritorijas. Melnkalnes pusē 1983. gadā izveidots Skadaras ezera nacionālais parks. Parks aptver gan bagātu augu pasauli, gan arhitektūras pieminekļus. Kruīzs pa Skadaras ezeru. Brauciens ar nelielu kuģīti caur ezera niedrēm un pa iztīrītiem kanāliem ir īpaši spilgts notikums. Niedres burtiski čum un mudž no dažādiem putniem, ziedošām ūdensrozēm un lilijām. Gar ezera krastiem ir arī daudz nelielas pilsētiņas, kas glabā daudzu gadsimtu vēsturi. Piestāsim pie kādas no skaistajām baznīcām vai cietokšņa drupām. Pēc tam mūs gaida pusdienas terasē ezera krastā. Ēdienkartē: cepta forele vai karpa, svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns (baltais/sarkanais), sula, ūdens, rakija. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 
Vakarā, pēc labi pavadītas dienas, atpūta jūras krastā vai piedāvājam doties vakariņās: Vakars nacionālajā stilā. Dosimies uz Melnkalnes ciematiņu kalna pakājē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Melnkalnes piekrasti. Kā galveno ēdienu Jums pasniegs jēru, gatavotu podiņā krāsnī, kā arī vietējās uzkodas (siers, olīvas, vītināta gaļa), svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns un vīnogu šņabis (loza). Nacionālā virtuve tiks baudīta kopā ar mākslinieku uzstāšanos, dziesmām un dejām – brīnišķīgā atmosfēra pilnībā ļaus iegrimt Melnkalnes ceļojuma baudīšanā! Vakara programma un patīkams vakars dzīvās mūzikas pavadībā. Dzīres un atpūta! Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 
 
5. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija Moračas un Taras kanjoni, Durmitor Nacionālais parks.
Pa ceļam uz kanjoniem, Jums būs iespēja atkal redzēt Skadaras ezeru, kas ir lielāko Balkānos. Brauksim cauri Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai, tālāk gar Morečas upi. Pieturas fotopauzēm. Moračas  klosteris dibināts 1252. gadā. Klostera apmeklējums. Ekskursijas turpinājumā, Kanjoni - vieni no galvenajiem tūrisma objektiem Melnkalnes ziemeļos. Moračas kanjons – viens no skaistākajiem Eiropā, caur kuru ved pēc otrā pasaules kara būvēts ceļš. Kanjona dziļums ir aptuveni 1000 metru, bet garums 30 kilometri; Moračas kanjons ir mazāks par Taras upes kanjonu, taču tā krasti ir bagātāki ar floru un izskats ir krāšņāks. Dodamies tālāk, Taras upes kanjons – dziļākais Eiropā – 1300 metri! Mežonīga un neaprakstāma skaistuma kanjons, ko veido Tara upe, ir otrs lielākais pasaulē aiz Kolorādo kanjona Amerikas Savienotajās Valstīs. Gadsimtu gaitā šī „ Eiropas asara” ir kļuvusi par īstu dabas meistardarbu, izveidojot vairākas skaistas aizas un upes izliekumus. Ūdenskritumi un upes mierīgākās daļas kopā veido unikālu un skaistu ainavu. Redzēsim interesanto Džordževiča tiltu. Braucam cauri Durmitor Nacionālajam parkam. Neskarts dabas stūrītis, kalnu pļavas, kas līdzinās Alpu un ledus ezeriem. Parkā atrodas Melnais ezers, kas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka. Vietējie iedzīvotāji to dēvē par “kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Staigājot pa brīnumaini kluso mežu, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa. Durmitor Nacionālajā parkā atrodas augstākā Melnkalnes virsotne – Bobov Kuk. Atpakaļceļā pietura Žabljakas pilsētā pusdienām un pastaigai. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 
 
6. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Boka – Kotoras līci.
Boka Kotorska līcis ir viens no skaistākajiem līčiem pasaulē. Tas sastāv no četriem jūras šaurumiem, un to ietver augstas klintis, kas atspoguļojas tumši zilajos Adrijas jūras ūdeņos. Šīs ekskursijas laikā Jūs varēsiet jūsmot par fantastiskajiem dabas skatiem. Viļņu čuksti Jums izstāstīs teiksmas par varenajiem valdniekiem, spēcīgām dinastijām, slaveniem kapteiņiem un drosmīgajiem Kotoras jūrniekiem. 
Dienas nobeigumā ekskursija Kotoras pilsēta. Pie Adrijas jūras un Kotoras līča esošā Melnkalnes pilsēta ir zināma jau kopš Romas impērijas laikiem un piesaista ar pārsteidzošo ainavu un burvīgo vecpilsētu. Tās daudzo kultūrvēsturisko pieminekļu dēļ Kotora ir pasludināta par UNESCO kultūras pieminekli. Pilsētas centrā atrodas Sv. Trifana katedrāle, kas ir pilsētas svētais aizgādnis. Tāpat te atrodas Sv. Luka, Sv. Annas, Sv. Mihovila, Sv. Nikolaja baznīcas, kņazu pils, Drago pils, Bizantijas pils, Pima pils. Redzēsiet Napoleona teātri, pulksteņtorni, kur laiks tiek skaitīts jau vairākus gadsimtus, pat kauna stabu Drago laukumā. Iepazīsiet arī nelielo Sv. Rozes baznīcu, ar kuru saistās brīnišķīga leģenda. Šķietami laikā sastingušo Kotoras pilsētu ielenc venēciešu būvētais aizsargmūris, bet vecpilsētu caurvij šauras ieliņas. Virs rietumu Jūras vārtiem akmenī iecirsts bijušā Dienvidslāvijas vadītāja Josipa Broza Tito aforisms: "Sveša mums nevajag, bet savu neatdosim." Pilsētā ir daudz omulīgu kafejnīcu, veikaliņu, ceptuvju, antikvariātu, muzeju. Kotoras unikalitāti vislabāk sajutīsiet svaigo produktu tirgū un mazajos vietējos veikaliņos. Iespaidīgs skats uz pilsētu paveras gan no Sv. Ivana cietokšņa, kas slejas augstu kalnā un līdz kuram var nokļūt, pieveicot 1350 pakāpienus. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 
 
7. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija uz Albaniju – Ērgļu zeme.
Zeme, kas bagāta ar seniem, antīkiem ciematiem, skaļiem tirgiem, arhaiskiem laukiem, tulkojumā no albāņu valodas nozīmē „Ērgļu zeme”. Dzīve šajā Eiropas daļā nemaz nelīdzinās ierastajai eiropiešu steidzīgajai dzīvei– albāņi dzīvo mierīgi, bet skaļi. Ceļmalās var ieraudzīt gan katoļu baznīcas, gan mošejas, gan pareizticīgo baznīcas. Pirmā pilsēta, ko apmeklēsim būs Škodera. Jūs pabūsiet pašā vecākajā Eiropas cietoksnī – Rozafa. Kā arī būs iespēja apmeklēt masku ražošanas fabriku, kur tiek izgatavotas maskas Venēcijas karnevālam. Te varēs iegādāties maskas par pašizmaksu! Vēlu vakarā atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā.
 
8. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena un Neguši.
Cetiņa izvietojusies nelielā ieplakā Lovčēņas kalna pakājē ap 30 km no jūras. Cetiņas un Lovčenas pilsētu kalns ir Melnkalnes valsts un nācijas simboli, kas radušies viduslaikos cīņās par brīvību un neatkarību. Laikam ritot, pilsēta kļuva par Melnkalnes pareizticīgās baznīcas rezidenci un centrs organizētās pretošanās cīņās ar turkiem. Pilsētai ir bagāta un interesanta vēsture. Šodien Cetiņa vienlaikus ir pilsēta-muzejs, pilsēta- bibliotēka un pilsēta-arhīvs. Bijusī Melnkalnes galvaspilsēta Cetiņas klostera sienas glabā vienus no lielākajiem svētumiem: Kristus krusta fragmentu, pie kura Viņš tika sists krustā, Sv. Jāņa Kristītāja roku, ar kuru viņš kristīja Jēzu Kristu Jordānas upē un Dievmātes Filermas svētbildi, kuru gleznojis apustulis Sv. Luka. 
Turpinājumā brauciens uz Lovčenas nacionālo dabas parku. Neizstāstāmas formas kalnu masīvs ir dabas veidots šedevrs, ko Melnkalne uzskata par savu Olimpu. Tālāk dosimies uz Negošu. Pa ceļam ir iespēja izbaudīt kalnu ainavas. Brauciens cauri Negoša dzimtajam ciematiņam, kur ir arī viņa dzimtās mājas. Popularitāti, cieņu un mīlestību melnkalniešu vidū Negošs izpelnījies kā taisnīgs valdnieks, dzejnieks un filozofs. Negošs ir kļuvis par visu laiku mīlētāko valdnieku. Dienas otrajā pusē atgriežamies apartamentos Adrijas jūras krastā. Laiks atpūtai un peldei Adrijas jūrā.
 
9. diena
Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija Ostrogas klosteris
Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. Īpaši turku jūga laikā klosteris bija nacionālās ticības un ideju glabātājs. Sv. Vasīlija laikā tieši šis klosteris bija vieta, kur pulcējās serbu patrioti-haiduki, lai cīnītos pret turku jūgu. Vedenskas baznīcas relikvārijā glabājas šķirsts ar Sv. Vasīlija svētajiem pīšļiem, kā arī 1732. gada lūgšanu grāmata un ar 1779. gadu datētie baznīcas svečturi. 1903. gadā Ostrogu ir apmeklējis krievu ceļotājs E.Markovs un viņš rakstīja: “Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi. Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie.
Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000m augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints, kad Sv. Vasīlijs nomira, - vairāk kā pirms 300 gadiem. Tas aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī šim vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes. Galvenā ir cilvēka ticība, kas dara brīnumus un Ostrogas klosteris ir vieta, kas cilvēkus piesaista un dod garīgu mieru. Dienas otrajā pusē atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. Laiks atpūtai un peldei Adrijas jūrā.
 
10. diena
Agri no rīta izbraukšana uz Rīgu. Šķērsosim Horvātiju, Austriju, Čehiju. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Polijas/ Čehijas pierobežā.
 
11. diena
Brokastis. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Pusdienu pauze Polijā. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
 
Cenā iekļauts:
Autotransporta pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu;
Nakšņošana tranzīt-viesnīcās;
2-vietīgie apartamenti ar ērtībām Budvā (guļamistaba, virtuve un liels balkons);
Ēdināšana: brokastis viesnīcās.
 
Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Papildvieta autobusā - 120 EUR;
Personiskie izdevumi: ēšanai un suvenīriem;
Piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu ceļojuma laikā - 120 EUR;
Brokastis Melnkalnes apartamentos - 5 EUR par personu par brokastīm;
Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu (viesnīcā) - 1 EUR no cilvēka/nakts;
Apskates ekskursiju Egerā - 10 EUR;
Izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Skadaras ezeru - 30 EUR;
Izbraukuma ekskursija Moračas un Taras kanjoni, Durmitor Nacionālais parks - 30 EUR;
Izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Boka – Kotoras līci - 30 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Albaniju – Ērgļu zeme - 35 EUR;
Izbraukuma ekskursija Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena un Neguši - 30 EUR;
Izbraukuma ekskursija Ostrogas klosteris - 25 EUR;
Ieejas biļetes visos apskates objektos ceļojuma laikā, pusdienas, nacionālie parki, nacionālais vakars.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home