Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Itālija Dienvidu pērles

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Itālija   »   Itālija Dienvidu pērles

1. diena
Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.
Tiešais lidojums: Rīga - Roma (3 stundas), plkst. 14:05-16:10.
Brauciens uz Sorrento, iekārtošanās viesnīcā Sorrento, blakus pludmale.
Visas naktis vienā viesnīcā!

2. diena
Brokastis. Nesteidzīgi baudot rīta kafiju, varēsiet redzēt Vidusjūru mostamies jaunai dienai...
Sorrento iepazīšana.
Gida pavadībā dosimies iepazīt Sorrento (brauksim ar vilcienu 2 pieturas).
Tasso laukums, Sv.Franciska klosterdārzs, daudzie veikaliņi, ainaviski skati Sorrento piekrastē... apelsīnu un citronu dārzs. Neaizmirstiet nobaudīt glāzīti citronu liķiera - "limončello”! 
Brīva pēcpusdiena Sorrento vai atpūtai pie jūras.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

3. diena
Brokastis.
Brīva diena / Plkst. 08:30 Ekskursija uz Vezuva vulkānu un Pompejiem (UNESCO).
Vezuvs – gandrīz 1300 m augstais un darbojošais vulkāns. Vezuvs tiek uzskatīts par vienu no bīstamākajiem vulkāniem, jo tā tuvumā dzīvo gandrīz 3 miljoni cilvēku. Kopš 1944. gada Vezuvs gan nav vairs izvirdis, bet pavisam nelielas baltu dūmu strūkliņas joprojām atgādina par snaudošo vulkānu.
Pusdienu pauze.
Senie Pompeji pletās Vezuva piekājē. 79. gadā vulkāna izvirduma laikā pilsēta tika pārklāta ar karstiem vulkāniskiem pelniem, daudzus gadsimtus tā nogulēja zem 18 m bieza pelnu slāņa, - līdz 17. gs., kad sākās pirmie izrakumi... Gandrīz 2000 gadus pēc Vezuva traģiskā izvirduma pilsēta ir tikai daļēji atrakta. Tā ir saglabājusies tāda, kāda tā bija toreiz - daudzas ēkas pamatos netika sagrautas, tajās atrastas mozaīkas, freskas un skulptūras, saglabājušies māju uzraksti, ielu bruģis un ietves... maiznīcas, bāri, „meitu māja”, Pompeju tirgus, amfiteātris... ik uz soļa šeit jūtama pagātnes elpa.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

4. diena
Brokastis.
Brīva diena / Neapole.
Brīva diena laiskai atpūtai pie Vidusjūras...
Vai, - pēc vēlmēm - iespējams gida pavadībā doties iepazīt Neapoli (UNESCO). Brauciens uz Neapoli ar vilcienu. Neapole ir trešā lielākā pilsēta Itālijā (aiz Romas un Milānas), tā ir Kampānijas un Neapoles provinces centrs, kā arī picas dzimtene! Pilsētu saista arī ar vārdu „mafija” un runā, ka 30% no tās iedzīvotājiem lepojas ar kriminālu pagātni... Mūsdienu Neapole ir haotiska, bet arī iespaidīga pilsēta, kas plešas gar skaistā Neapoles līča piekrasti. Kompaktajā Neapoles centrā cita citai blakus atrodas pilis, baznīcas, sieviešu un vīriešu klosteri... 
Iepazīsim Neapoles savdabīgo metro sistēmu, brauksim ar funikulieri un apmeklēsim Saint Elmo viduslaiku cietoksni – ainaviski skati uz Vezuvu, Kapri salu, Iskijas salu, Neapoli un Neapoles līci.
Vai iespējams apmeklēt pazemes Neapoli, kas atrodas 35 m zem Neapoles dzīvīgajām ielām: 2400 gadu senu, neatklātu, laika zoba neskartu pazemes pasauli, romiešu laika akvadukts, pazemes telpas ūdens rezervuāriem.
Brīvais laiks Neapoles centrā. Neaizmirstiet nobaudīt īstu Neapoles picu - ļoti plānu picu garnētu ar tomātiem, ķiplokiem, baziliku un anšoviem!
Pēc vēlmēm – Neapoles Arheoloģijas muzeja individuāls apmeklējums. Te apskatāmas unikālās mozaīkas, freskas un skulptūras no Pompejiem.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

5. diena
Brokastis.
Brīva diena / Ekskursija ar kuģi uz Kapri salu.
Kapri salīdzina ar paradīzi, no kuras nevienam negribas atgriezties. Salas skaistums vienmēr ir vilinājis cilvēkus. Tā ir bijusi imperatoru rezidence, trimdas vieta, klosteru mītne. Kapri salā esot arvien saulains laiks - gluži kā Ēdenes dārzā.
Plkst. 08:15 transfērs uz ostu. 09:25 prāmis uz Kapri salu.
Brauciens ar kuģīti apkārt Kapri salai un brauciens ar laivu Zilajā grotā – alā, kurā zaigo ūdens atstarotā zilā gaisma. Brauciens ar vietējo autobusiņu uz Anakapri pilsētiņu un  zviedru ārsta Aksela Muntes San Micheles villas apmeklējums.
Pēc vēlmēm – pacēlājs uz Monte-Solaro kalna virsotni, lai vērtos pasakainajā skatā, kas paveras no tā.... Kapri sala, Sorrento pussala un Tirēnu jūra...  Kapri pilsētiņas šaurās ieliņas un osta Grande Marina.
Plkst. 18:45 prāmis no Kapri salas. Plkst. 19:15 transfērs no ostas.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

6. diena
Brokastis.
Brīva diena / Plkst. 08:30 ekskursija uz gleznaino Amalfi piekrasti (UNESCO) - šauras ieliņas, kas vijas augšup un lejup gar klinšainajiem krastiem, mazie ciematiņi klinšu nogāzēs, senas baznīciņas, citronu audzes... Tas ir Amalfi piekrastes šarms, kas nevienu neatstās vienaldzīgu.
Foto pauze pie Pozitāno.
Amalfi ir piekrastes lielākā un iespaidīgākā pilsēta. Tās galvenais lepnums ir jauka 10. gs. katedrāle ar krāšņu, bagātīgi dekorētu fasādi (13. gs.). Seno ūdensdzirnavu apmeklējums, kur vērojama papīra ražošana gan sendienu tradīcijās, gan ar 18.-19. gs. iekārtām.
Brīvais laiks, lai iegādātos suvenīrus, baudītu pusdienas vai peldētos Amalfi pludmalē.
Ravella – pilsēta, kas ar vienu sānu piekļaujas klintīm, bet ar otru noraugās uz jūru. Ravella lepojas ar nepārspējami skaistām piekrastes ainavām. Villas Rufolo apmeklējums.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

7. diena
Brokastis.
Brīva diena / Herkulāna.
Atpūta viesnīcā vai iespēja doties uz Sorrento centru.
Vai, - pēc vēlmēm – kopā ar gidu doties ar vilcienu uz Herkulānu (Herculaneum) - senu Romas impērijas pilsētu, kas, līdzīgi kā Pompeji, tika iznīcināta Vezuva izvirduma laikā. Tomēr, atšķirībā no Pompejiem, kas tika aprakti zem dziļas pelnu kārtas, Herkulānu 16-25 m biezumā pārklāja lava un vulkāna izvirduma radītās dubļu upes.
Nakšņošana viesnīcā Sorrento piekrastē.

8. diena
Brokastis.
Plkst. 08:00 izbraukšana uz Romas lidostu.
Pa ceļam apstāsimies Tivoli - kādreiz te bijis iecienīts seno romiešu kūrorts, kas vilināja ar tīru ūdeni, sēravotiem un brīnišķīgām ainavām. Apmeklēsim  renesanses laika d’Estes villu (UNESCO). Greznā ārpilsētas rezidence tika celta 16. gs. kardinālam Ipolito d’Estem. Tā ir ievērojama ar krāšņajām freskām, dārziem un iespaidīgām strūklakām.
Tiešais lidojums mājup: Roma – Rīga, plkst. 17:40-21:50.

Cenā iekļauts:
tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga – Roma - Rīga;
nododamā bagāža līdz 20 kg pers., rokas bagāža – 8 kg;
transfērs no Romas lidostas uz  Sorrento un no Sorrento uz Romas lidostu;
grupas vadītāja-gida pakalpojumi visa ceļojuma garumā;
7 naktis viesnīcā Sorrento ar brokastīm;
Sorrento tūrisma nodoklis.

Papildus:
ekskursija uz Vezuva vulkānu un Pompejiem (bez ieejas biļetēm) - 50 EUR;
ekskursija uz Amalfi piekrasti (bez ieejas biļetēm) - 50 EUR;
ekskursija uz Kapri salu (transfērs uz Sorrento ostu un brauciens ar prāmi uz Kapri salu, Kapri iebraukšanas nodoklis) - 80 EUR;
Circumvesuviana vilciena biļete vienā virzienā: Sorrento Piano-Sorrento - ~ 1.50 EUR, Sorrento Piano-Neapole - 3.60 EUR;
sabiedriskā transporta dienas karte Neapolē - 4.50 EUR;
Sant Elmo cietoksnis - 5 EUR;
ieejas biļete Pompejās ar krieviski runājošu vietējo gidu - 22 EUR;
ieejas biļete Vezuvā - 10 EUR;
pazemes romiešu laika Neapole - 10 EUR;
kuģītis apkārt Kapri salai - 18 EUR un laiviņas uz Zilo grotu 14 EUR;
pacēlājs uz Monte Solaro - 11 EUR abos virzienos;
A.Muntes San Michele villa Kapri salā - 8 EUR;
Villas Rufolo dārzi Amalfi piekrastē - 6 EUR;
ekskursija un papīra ieguves procesa vērošana senajās ūdensdzirnavās Amalfi - 4 EUR;
funikulieris uz ostu Kapri salā - 1.80 EUR;
viet.autobuss Kapri salā - ~ 2 EUR vienā virzienā (2 braucieni);
ieejas biļete d’Estes villā - 11 EUR;
ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku;
piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 120 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home