Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Kuriļu sala Iturupa un Sahalīna

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Krievija   »   Kuriļu sala Iturupa un Sahalīna
Tālie Austrumi vēl nesen likās nesasniedzami. Nu varam apgalvot – Tālie Austrumi ar mums kļūst tuvāki. Jūsu vērtējumam un izvēlei nododam jaunu ceļojumu pa Sahalīnas un Kuriļu salas arhipelāga salām. Sahalīna lepojas ar daudzveidīgām dabas ainavām: Ohotskas jūras lagūnas, grotas, aizas un ūdenskritumi, vulkānu un vēja radītās dabas formas. Kuriļos – ģeotermiskie lauki ar dubļu vulkāniem, karstie avoti un ezeri, bambusu audzes un abās salās – Tālo Austrumu unikālā ēdienkarte ar ikriem un svaigu jūras zivju delikatesēm.

1. diena
13:10. pulcēšanās Rīgas lidostā. 15:20 – 17:00 lidojums Rīga – Maskava. 20:25 lidojums Maskava – Južnosahaļinska.
 
2. diena
12:35 ierašanās Sahalīnas ala administratīvais cenrā Južnosahaļinskā. Transfērs uz viesnīcu. Īsa atpūta pēc garā lidojuma. Ir nolidoti 10 671 kilometri. Pulkstenis rāda 9 stundas vairāk nekā Rīgā. Pēcpusdienā dosimies agrās vakariņās un baudīsim jūras veltes – tās ir pirmais, ar ko mums asociējas Tālie Austrumi. Vēlāk - ekskursija pa izgaismoto piejūras pilsētu. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Vakariņas.
 
3. diena
Šorīt lidosim uz Kuriļsku Iturupa salā. Tad iekārtosimies viesnīcā. Pēc pusdienu baudīšanas – ekskursija pa Kuriļsku – trešo lielāko pilsētu Sahalīnas un Kuriļu salu arhipelāgā. Kitovoje ciemā apmeklēsim termālo ūdeņu atveseļošanās kompleksu -Karstie ūdeņi. Nakts viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.
 
4. diena
Nav viegli iedomāties to dabas kopuma daudzveidību un bagātību, kāds sastopams Kuriļu salās. Šodien iepazīsim tikai nelielu tās daļu - Iturupas salas ziemeļu daļas Ohotskas jūras piekrasti, kurā, kā krelles, viena aiz otras atrodas dabas veidoti pārsteigumi: Oļas līcis ar ūdenskritumiem; Melnie akmeņi, satriecošs dabas stihijas veidojums - Baltās klintis, ūdenskritumi Buru līcī, ņerpu un jūras lauvu atpūtas vieta (pie veiksmes redzēsim šos dzīvniekus). Tornaja līcis atvērs pāris vēstures lapas: ar būvēm, kas liecina par krievu un japāņu strīdu risināšanas veidiem; ar japāņu karavīru celtām piestātnes paliekām, daļēji saglabājušos kara vajadzībām būvēto šaursliežu dzelzceļu. Interesants ir Ohotskas jūras lagūnas ezers Sopočnoje, kurā mītot zivis-plēsoņas. Dienas beigās piedzīvojumi termālo ūdeņu dziednīcā Vanniņas (Vannočki). Atgriežamies viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, vakariņas.
 
5. diena
Kuriļu salu bagātības ir neizsmeļamas. 1941. gada 26. novembrī no Kasatkas līča Klusā okeāna piekrastē sākās japāņu uzbrukums ASV kara bāzei Perlharborai. Īpaša nozīme un interesants apskates objekts ir Velna klints, kurā japāņi izkala tuneļus līdz okeāna krastam, tā saīsinot ceļu līdz okeānam. Tuneļi saglabājušies joprojām un, ja būs vēlēšanās, varēsim mērot ceļu cauri tunelim. Kuriļu salu arhipelāgs atrodas seismiski aktīvajā darbības un cunami bīstamajā zonā. Zemestrīces un cunami ir ikdienišķa parādība. Ne mazākas intereses vērts ir Baranskija aktīvas darbības vulkāns. Tā nogāzes izraibnātas ar dubļu vulkāniņiem, minerālavotiem un citiem ģeotermiskiem veidojumiem. Tomēr īstais pārsteigums ir Kūpošā upe ar avotiem Katls (Kotel) un Zilais ezers. Nakts viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.
 
6. diena
Šodien divi galvenie notikumi – dosimies uz Klusā okeāna piekrasti, kur to klāj dīvainās formās sastinguši lavas lauki.  Jankito līcis un Jankito plato atrodas netālu no Bogdana Hmeļnicka vulkāna, kura izvirduma rezultātā tie veidojušies. Vēlāk – lidojam uz Sahalīnas salu. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis.
 
7. diena
Šodien dodamies sastapties ar kaut ko tuvu un siltu latviešu garam - uz Dzintaru pludmali Ohotskas jūras piekrastē, kur atrodami lielāki un mazāki dzintara gabaliņi. Lai veiksme dzintaru atrašanā! Dodamies tālāk uz Vzmorje ciematu, kur skatīsim vienīgo, kas saglabājies no japāņu laikiem, sintojiešu tempļa vārtus sauktus par torijiem. Sahalīnas rīta tirgi absolūti atšķiras no ierastā priekšstata par tirgu. Neticami, bet īsts brīnums – Klusā okeāna un Ohotskas jūras krabju daudzveidība tirgū ir ierasta ikdienas parādība. Pie Ohotskas jūras apbrīnas vērts ir Klusais līcis. Ne velti ievērojamais krievu jūras braucējs un ceļotājs I.F.Krūzenšterns to nosaucis par paradīzes stūrīti uz zemes. Šīs vietas īpašā pievilcība ir atsevišķi stāvošā klinšainā saliņa, kas redzama jau no lielāka attāluma. Šī iemesla dēl saliņa ieguvusi nosaukumu Ievērojamā.  Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un pusdienas.
 
8. diena
Salas austrumu piekrastē spēcīgie vēji un stiprie jūras viļņi no milzīgiem akmens bluķiem radījuši veselu kompozīciju. Gājienā pa jūras krastu redzēsim brīnumaini skaistas akmens arkas, kolonnas, vēja un viļņu sadarbībā radušās akmens mežģīnes, līčus un putnu tirgus. Arkās un dīvainas formas akmens alās apmetušies neskaitāmas putnu kolonijas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un piknikveida pusdienas.
 
9. diena
Sešdesmitajos gados ogļu sastāvā, kuras ieguva netālu no Novikova ciema, atklāja ķīmiskā elementa germānija klātbūtni, ko izmantoja kā pusvadītāju radiotehnikā un kopš tā laika ciems ieguva puspasaules atpazīstamību. Ogļu krājumus ātrā tempā iztukšoja. Pakāpeniski karjers aizpildījās ar ūdeni un izveidojās skaisti tirkīzzilas krāsas ezeri. Evstafijas rags veido neaprakstāma skaistuma dabas ainavu. Stāsta, ja vienreiz to tversi savā skatienā, tas saglabāsies sirdī uz visiem laikiem. Uzkāpjot kādā no raga virsotnēm, pavērsies īstā Sahalīnas salas piekrastes pievilcība. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis un piknikveida pusdienas.
 
10. diena
Neskaitāmus noslēpumus glabā daudznozīmju mistiskie Velna un Velnenes tilti – unikālu konstrukciju inženiertehniskas būves. Lielākā daļa daudzo ievērojamo apskates objektu Sahalīnas salā saistīti ar japāņu valdīšanas laika periodu. Ceļotāji ierodas pat no zemeslodes otras puses, lai tikai izjustu šīs vietas enerģētiku un  pieskartos vēsturiskajiem Sahalīnas salas noslēpumiem.  Brokastis. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.
 
11. diena
Leģenda vēsta, ka vietā, kur šobrīd atrodas Vestočkas ciemats un Vardes atsegums, agrāk atradās seno vietējo iedzīvotāju – ainu Gudrības templis. Šurp viņi ieradās, lai aprunātos ar debesu gariem un pabūtu vienatnē ar dabu. Līdz pat šodienai šo vietu apmeklē mūsdienu burvji un ufologi. Bez tam šeit notiek noslēpumainas un neizskaidrojamas parādības, kas dara uzmanīgus zinātniekus un ekstrasensus. Interesanti, ka klintis te stāv viena pret otru kā planētas Saules sistēmā. Tajā visā ir kāda  mistika, kas, iespējams, mums varētu sniegt iespēju, pāršķirt kāda noslēpuma lapu. Brīvais laiks. Izvēlei: par papildus maksu iespēja apmekilēt Novadpētniecības muzeju. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā. Brokastis.
 
12. diena
Pēc brokastīm iespēja doties uz zivju tirgu iegādāties Tālo Austrumu delikateses mājās vešanai. Transfērs uz lidostu. 15:10 –15:50 lidojums Južnosahaļnska – Maskava. 18:15 – 19:55 lidojums Maskava – Rīga.
 
Cenā iekļauts:
lidojuma biļetes Rīga – Južnosahaļinska – Rīga, Južnosahaļinska – Kuriļska – Južnosahaļinska lidostu nodokļi;
transporta pakalpojumi (autobuss, kuģis);
Krievijas vīza;
naktsmītnes: 3* viesnīcās divvietīgā numurā ar labierīcībām numurā;
apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
latviski runājošs grupas vadītājs un krieviski runājošs vietējais gids;
veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.
 
Papildus:
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
dzeramnauda;
piemaksa par vienvietīgu numuru – 450 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home