Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Lielā Itālijas tūre

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Itālija   »   Lielā Itālijas tūre

Iegādājoties 3 ekskursijas un vairāk, ceļojuma cena - 390 EUR.
Bez ekskursijas, ceļojuma cena - 470 EUR.

1. diena
Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens cauri Polijai ar pusdienu pauzi. Nakts viesnīcā.

2. diena
Pārbrauciens uz Austrijas federālās zemes Štīrijas galvaspilsētu, Grācu kas izvietojusies Muras upes krastos. Tā ir otrā pēc lieluma Austrijas pilsēta ar iedzīvotāju skaitu apm.250 tūkst. Pilsētai īpašu gaisotni rada tās centra viduslaiku šaurās ieliņas – tikai gājējiem – ar savām suvenīru bodītēm, kafejnīcām,un vēlā gotikas perioda mājām ar dakstiņu jumtiem. Grācā saglabājies Eiropā vislielākais viduslaiku arhitektūras ansamblis. 1999. Gadā UNESCO Grācas vecpilsētas centru atzina par pasaules kultūras mantojumu.
Grāca slavena arī ar savu Šlosbergas cietoksni. Kalna virsotnē esošo cietoksni gadsimtiem ilgi neviens iekarotājs nespēja ieņemt. Grācas cietoksnis sekmīgi sargāja impērijas robežas no turku iekarotājiem un tika uzskatīts par kristiešu pasaules varenāko cietoksni. Trīs reizes turki nesekmīgi centās šo cietoksni ieņemt. Cietoksnis nepadevās arī franču uzbrucējiem. 1809. gadā Napoleons pavēlēja cietoksni uzspridzināt. Nesagrauts palika tikai Sargtornis un Zvanu tornis. Par tiem vietējie iedzīvotāji samaksāja lielu izpirkuma maksu. 1839. gadā šeit tika izveidots pilsētas parks – iemīļota pilsētnieku un pilsētas viesu pastaigas vieta.
Pēc ekskursijas pa Grācu mums paliks nedaudz laika arī pusdienām un pastaigai pa šo skaisto pilsētu.
Pārbrauciens uz Itāliju. Nakts viesnīcā.

3. diena
Itālijā visi ceļi ved uz Romu, bet visi tie iet caur Emiljas – Romanjas reģiona galvaspilsētu Boloņu, kur mums ir ieplānota ekskursija. Galvenās no tām: Mācītā (La Dotta) – šeit joprojām atrodas Eiropas vecākā Boloņas Universitāte. Lieliski saglabājušos Boloņas vecpilsētu aizsargā UNESCO. Pastaigājoties pa vecpilsētu tā vien gribas uzkāpt kādā no viduslaiku "debesskrāpjiem” - Prendiparte tornī, vai vienā no „krītošajiem” torņiem – pilsētas simboliem. Un, beidzot, trešā iesauka „Resnule” (La Grassa) – tieši Boloņa devusi pasaulei pāri par desmit dažādu itāļu delikatešu, kā mazos pelmenīšus –tortelinus, boloņas mērci, mortadellas desu u.t.t. Ne velti Boloņā tik daudz restorānu, trattoriju, kulinārijas skolu. Boloņa slavena ar savu lieliski saglabājušos centru un 35 kilometru garajām slēgtajām galerijām. Viduslaikos, pateicoties savam ģeogrāfiskajam stāvoklim, pilsēta Eiropas kartē ieņēma visai ievērojamu vietu un bija slavena ar savu attīstīto amatniecību un tirdzniecību, kultūras dzīvi un universitāti Boloņā visi tūrisma maršruti sākas no centrālā pilsētas laukuma – Piazza Maggiore, kuru ieskauj pasakainas pilis. Pilsētas dominante – Sv.Petronija katedrāle – viens no kristiešu pasaules lielākajiem dievnamiem. Ieteicams apmeklēt tirgus rajonu Qadrilatero, kur pārdod svaigi grieztus ziedus, dārzeņus, svaigas zivis un citas jūras veltes, arī šokolādi un vīnu.
Vakarā ieradīsimies komfortablā viesnīcā Rimini. Mūsu viesnīcas atsķirība no citām Rimini viesnīcām ir labās brokastis un vakariņas, ar kurām īpašnieki cenšas piesaistīt tūristus, un arī krievu valodā runājošs personāls recepcijā.

4. diena
San-Leo, kur mums šodien plānota ekskursija, ir neliela pilsētiņa, kas izvietojusies kalna pakājē, netālu no San Marino. Kalna galā atrodas tāda paša nosaukuma cietoksnis, kurš pievilina šeit tūristus.
Senie romieši kalnā uzcēla Jupitera svētnīcu. Vēlāk, kad kristietība kļuva par valsts reliģiju, pilsētu pārdēvēja par San-Leo par godu Svētajam Leo, Svētā Marino draugam, kurš dibināja San Marino. Cietoksnis San-Leo tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem Atdzimšanas perioda darbiem, kurš pārsteidz ar savu apjomu un varenību. Kad cietoksnis pārgāja Vatikāna pakļautībā, šeit tika ierīkots cietums pašiem bīstamākajiem un ļaunākajiem Vatikāna ienaidniekiem. Par pašu slavenāko cietokšņa ieslodzīto var uzskatīt Džuzepi Balzamo, pazīstamu kā grāfu Kaliostro.Tās teritorijā atrodas deviņi pilsētcietokšņi, deviņi administratīvie centri, ieskaitot galvaspilsētu ar tādu pašu nosaukumu. Visus pilsētcietokšņus savieno ērts ceļu tīkls. Republikas galvaspilsēta un Monte Titano kalns iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Monte Titano kalna virsotnē atrodas trīs torņi-cietokšņi – Guaita, Cesta un Montale.  Joprojām te atrodas Itālijas karaļu dāvātie lielgabali, no kuriem nacionālajos svētkos šauj salūtu zalves. No torņa augstumiem paveras pasakains skats uz apkārtējām San Marino un Itālijas zemēm. Tornī 1956. gadā atklāts seno ieroču muzejs. Trešo torni, Montale, uzcēla XIV g.s. un atšķirībā no abiem pārējiem, apmeklētāju iekļūšana ir ierobežota.
San-Marino ir ļoti pievilcīga tūristiem ne tikai savas vēstures, bet arī cita iemesla dēļ – valsts ir beznodokļu zona. Bez tam šajā mini valstiņā gatavo lieliskus liķierus, kurus tālredzīgie, visās Eiropas valodās runājošie pārdevēji potenciālajiem pircējiem ne tikai dod nogaršot, bet arī rūpīgi iesaiņotos pirkumus nogādā tieši uz tūristu autobusu. Lai nu kā, bet tirgot sanmarinieši prot lieliski.
Tieši šeit vērts iegādāties gan suvenīrus, gan dāvanas saviem mīļajiem. Mazajos suvenīru veikaliņos bez alkoholiskajiem dzērieniem iespējams atrast visdažādākās lietas – sākot ar sienas pulksteņiem no koka, beidzot ar dārgiem, briljantiem rotātiem Šveices pulksteņiem. Ļoti daudz juvelieru veikaliņu ar skaistām rotaslietām par visai demokrātiskām cenām.

5. diena
Ferrarāš, kur mums šodien plānota ekskursija, ir viduslaiku pilsētā. Pilsēta saglabājusi savu Renesanses laikmeta spozmi. Ferraras saimnieki bija slaveni zinātnes un mākslas mecenāti un aicināja uz savu pilsētu kā zinātniekus, tā arī dzejniekus un māksliniekus. Dažādos laikos šeit dzīvojuši un radījuši Petrarka, Ariosto, Torkvato, Ticians, Mantenja, Bellini, Pizanello, kā arī arhitekts Bidžo Rosseti. Ferrari centrā lieliski saglabājušas viduslaiku celtnes. Tā, piemēram, Romejas namā vēl šodien vari sevi iedomāties par XV g.s. bagātu tirgoni, bet Savedēju ielā – par apmēram tā paša laika vienkāršu pilsētnieku, kas meklē miesas baudas...
1391.gadā nodibināta Ferraras Universitāte. Ar to saistīti tādi vārdi, kā Paracels, Koperniks un Savonarola. Zinātni. Par ievērojamākā pilsētas objekta godu cīnās it kā no kaula izgrebtais Duomo un d’Este dzimtas pils.
XII.g.s. celtais Duomo ar laukumu veido izcilu ansambli. Tā fasāde ar saviem marmora ciļņiem skaistumā neatpaliek no Milānas Doma. Blakus katedrālei Savanarollas statuja. Šeit viss ir saglabājies – gan aizsarggrāvis ar ūdeni un sarūsējušās ķēdēs iekārtie koka tilti, mitrie pagrabi, vecās akas, iekšpagalma milzīgie bruģakmeņi. D’Este ģimenei bija ko sargāt – kā mākslas mīļotāja tā bija savākusi lielisku sava laikmeta mākslinieku darbu kolekciju.
Vēl viena Ferraras pērle – Casa Romei, tās fasāde apdarināta ar briljanta formā tēstu marmoru. Lieliski saglabājies renesanses laikmeta interjers, kurā lielāko savas dzīves daļu pavadījusi viena no sava laikmeta slavenākajām sievietēm – Lukrēcija Bordžija. Ar deviņus kilometrus garo iespaidīgo cietokšņa sienu, tās bastioniem ieskauto pilsētu un hercoga pili UNESCO iekļāvusi aizsargājamo pieminekļu sarakstā.
Dienas otrajā pusē mēs apmeklēsim nelielu piejūras pilsētu Ravennu. Ravennas galvenā tūrisma artērija ir Via San-Vitale. Tieši šeit koncentrēti galvenie pilsētas apskates objekti – San-Vitale bazilika, Gallas Placidijas mauzolejs, pareizticīgo Baptisterija. Tie visi no iekšpuses, bet daži arī no ārpuses rotāti ar unikālām mozaikām.
Nav viegli uzskaitīt māksliniekus, rakstniekus un dzejniekus, ko iedvesmojusi Ravenna. Ievērojamākie no tiem – Oskars Vailds, Ģēte, Bairons un Aleksandrs Bloks, kurš Ravennai veltījis lielisku dzeju. Visbiežāk tiek pieminēts „Dievišķās komedijas” autors Dante Aligeri. Dzimis Florencē, Dante bija ne tikai dzejnieks, bet arī aktīvs pilsonis – piedalījās pilsētas pašvaldībā, pretojās Romas pāvesta centieniem sagrābt varu Florencē.
Kopumā Ravennā ir astoņi UNESCO aizsargājamie pieminekļi. Katrā no tiem apskatei vajadzētu veltīt vismaz pusstundu. Varam aprēķināt, cik laika vajadzētu, lai kaut nedaudz izjustu savā laikā pasaules varenākās valsts galvaspilsētas gaisotni.
Vakarā ieradīsimies komfortablā viesnīcā Rimini. Mūsu viesnīcas atsķirība no citām Rimini viesnīcām ir labās brokastis un vakariņas, ar kurām īpašnieki cenšas piesaistīt tūristus, un arī krievu valodā runājošs personāls recepcijā.

6. diena
Umbrija, uz kuru mēs šodien dosimies, ir vienīgais Itālijas reģions, kam nav izejas uz jūru. Šī brīnišķīgā reģiona galvaspilsēta ir Perudža, pilsēta- Saule, ap kuru griežas provinces pilsētiņas.
Vecpilsētā, griezies uz kuru pusi gribi, visur pretī raugās gadsimtiem vecas ēkas, ziedošas terases un balzaka vecumu sasniegušas palmas. Te ir grandiozi mūri, daudzas arkas, pa kurām reiz ieceļojuši etruski un miljoniem mazu pakāpienu, jo Perudža ir nepārtraukta virzība augšup un lepuj, augšup un lejup.
Perudžas vēsture mūs aizved VIII gadsimta p.m.ē., kad šeit atradās sena etrusku pilsēta, par ko liecina daudzie pieminekļi. Šodien tā ir dzīvīga, jauna un jautra pilsēta, kas slavena ar saviem festivāliem un izstādēm. Jaunie talanti periodiski pilsētu izrotā ar iespaidīgiem grafiti, bet ielu muzikanti spēlē populāru melodiju popūrijus.
Perudžas vietējais gardums ir šokolāde. Pilsētā ir fabrika, kurā gatavo konfektes “Bacio” jeb “buča”, kas ir kā savdabīga pilsētas vizītkarte.
Umbrijas virtuve ir slavena ar trifelēm un gaļu. Pēc Perudžas mēs apmeklēsim Asīzi – Svētā Franciska pilsētu, ko dibinājuši etruski Subazio kalna nogāzē, vairāk kā 400 m augstumā virs jūras līmeņa.
Asīze ir viduslaiku pilsēta, kurā dzimis un arī apbedīts Asīzes Francisks – mūks un dzejnieks. Pēc nāves viņu uzskatīja par svēto, jo viņa askētiskais dzīves veids pārsteidza laikabiedrus. Neilgi pirms nāves viņš esot piedzīvojis garīgu parādību, kas tik ļoti satriekusi mūku, ka viņam atvērušās Jēzus Kristus brūces pēdās, plaukstās un sānos (stigmāti), no kurām tecējušas asinis. Franciska dibinātais mūku ordenis nedzīvoja klosteros kā citi mūki, bet gan klejoja apkārt, sprediķoja tautai saprotamā valodā un ievēroja galējas nabadzības solījumu. Mūsdienās uz Asīzi plūst miljoniem svētceļnieku.
Asīzē neapšaubāmi ir daudz ievērojamu apskates objektu. Noteikti jāredz Svētā Franciska bazilika. Tā ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Bazilikā atrodas daudzu slavenu mākslinieku: Džoto, Čimabue, Simona Martini un Pjetro Lorenceti freskas.
Pilsētas galvenais laukums jeb Piazza del Comune iekļauj tādus nozīmīgus apskates objektus kā centrālā strūklaka, Minervas templis ar savu sešu kolonnu fasādi, Asīzes Mākslas galerija, tā sauktais „tautas tornis” un citus.
Celtne, kas atrodas Asīzes pašā augstākajā punktā, noteikti ir ievērības cienīga. Tā ir Rocca Maggiore – cietoksnis, kas celts 12. gs, tautas izpostīts un izlaupīts pārbūvēts 14. gs.

7. diena
Šodien mums ir atpūtas diena, taču mēs iesakām jums piedalīties kājāmgājēju ekskursijā, lai iepazītu Rimini – pilsētu, kura mēs dzīvojam. Rimini ir ne tikai populāra Adrijas jūras kūrortpilsēta , bet vispirms tā ir seno romiešu pilsēta Ariminum, kas dibināta III gadsimtā p.m.ē.
Ekskursijas laikā mēs pastaigāsimies pa pilsētas vēsturisko centru, apskatīsim monumentālās antīkās celtnes, apmeklēsim Rimini katedrāli, Jūlija Cēzara laukumu. Pilsētā ir vissenākā romiešu triumfa arka un pirmā pilsētas bibliotēka. Ekskursijas noslēgumā, pārejot pāri imperatora Tibērija tiltam, kam 2014. gadā apritēja 200 gadi, mēs nonāksim San Džuliano rajonā, kur parunāsim par slaveno režisoru Federiko Fellini.

8. diena
Pirmā pilsēta, ko šodien apmeklēsim, būs Modēna. Modena lieliski saglabājusi savu viduslaiku veidolu. Tās aizsargsienas nomainījuši bulvāri , veidojot piecstūri, kura centrā atrodas ievērojamākie vēstures un arhitektūras pieminekļi. Pilsētas ievērojamākais apskates objekts ir XI g.s. sākumā celtā romāņu stilā ieturētā Katedrāle ar atsevišķi stāvošo zvanu torni. Katedrāli UNESCO ieskaitijis pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Katedrālē glabājas pilsētas aizgādņa - svētā Džeminiano pīšļi. 86 metrus augstais zvanu tornis nes svētā Girlandina vārdu un ir Modenas simbols.
Ne mazāk interesants apskates objekts ir Palacco Dukale – hercoga pils. Mūslaikos baroka stilā ieturētjā pilī izvietojusies kara akadēmija , d’Este biblioteka un vēstures muzejs. Vēl viena interesanta pils – Palacco Komunale. Tā faktiski sastāv no vairākām savstarpēji saistītām ēkām, no kurām vecākā celta XI g.s.,tornis ar pulksteni- XV g.s., bet Torre Mocca tornis – 1671. gadā. Pilī glabājas „Sekkia Papita” – koka toveris, kas atrasts kādā Bolonjas akā kara laikā starp modeniešiem un boloniešiem kaujā pie Džapolino un ir kara trofeja.
Interesantas arī pārējās Modenas baznīcas – San Vinčenco ar senajām freskām, Santa Maria della Pompoza, iespējami pilsētas vecākā – San Džovanni Dekollato, Sant Agostino, renesanses stila San Pjetro un lombardijas stila sinagoga.
Bez visa pārējā Modena ir viena no Itālijas autobūvētāju galvaspilsētām. Šajā novadā dzimis koncerna „Ferrari” dibinātājs Enco Ferrari. Modenas piepilsētā atvērts Ferrari muzejs, tajā skatāmās mašīnas, izgatavotas tikai vienā eksemplārā, kas nekad nav pametušas rūpnīcas sienas. Maijā-jūnijā notiek auto fanatu festivāls „Motoru Zeme” un pilsēta pārvēršas par milzīgu sacīkšu autodromu.
Mūsdienīgā Parma, kur mums ieplānota nākoša ekskursija, ir liela, cilvēku pilna pilsēta, kurā var atrast gan dažādu vēstures periodu arhitektūras pieminekļus gan gleznainus parkus, gan daudz dažadas izklaides iespējas. Par pilsētas dārgumu krātuvi sauc nelielo Katedrāles laukumu, kam apkārt izvietojušies Santa – Marija – Asunta katedrāle, Bīskapu pils un baptistērijs...
Tomēr Parmas kulinārais mantojums ir teju vai lielāks par arhitektūras mantojumu. Visā pasaulē Parma pazīstama kā Parmas šķiņķa (Prosciutto Crudo) un Parmezāna siera (Parmigiano) dzimtene, kuriem pat veltīti muzeji: Parmezāna un Prošuto muzeji.

9. diena
Šodien mēs apmeklēsim pasakaino Urbino pilsētu. Ne velti viduslaikos šo, uz diviem pakalniem Metauro un Folja izvietojušos, pilsētu sauca par „Godkārīgo Urbino”. Tikai šajā gadījumā godkāre , pateicoties hercoga Frederiko Motefeltro pūliņiem, no grēka pārvērtās par labumu visiem. Savus centienus visiem pierādīt savu pārākumu hercogs iemūžināja akmenī, radot tiem laikiem neredzētu pilsētu-pili.
Kā veiksmīgs diplomāts, drosmīgs karotājs un smalks mākslas pazinējs, Urbino hercogs ne tikai uzcēla pili „Palacco Dukale”, klosteri „Santa Kjara”, baznīcu-mauzoleju „San Bernandino”, Katedrāli, vairākas privātās rezidences, bet arī savu galmu izveidoja par slavenu mākslinieku, zinātnieku un humānistu pievilkšanas centru.
Urbino ir viens no ievērojamākiem itāļu kultūras centriem. Šajā pilsētā dzimis Rafaels, Federiko Barroči un nedaudz vēlāk Bramante. Virs pilsētas dzīvojamiem rajoniem slejas grandiozā hercoga pils Palacco Dukale ar gandrīz pasakaino Torričini fasādi. Pilī joprojām valda mākslas atmosfēra, šeit izvietojusies Nacionālā galerija Marke. Blakus vietājas nozīmes mākslas darbiem šeit skatāmi ģeniālā Rafaela audekli „Aukstdzimušās dāmas portrets” un „’Svētā Aleksandrijas Katrīna”. Skatāmi arī daži Rafaela tēva Džovanni Santi , kā arī Ticiana un Gvido Reni darbi.
Rafaela dzimtene bijīgi glabā sava dižā novadnieka piemiņu. Mākslinieka māja-muzejs pieder Rafaela v.nos. Akadēmijai. Mājai ir vairāki stāvi, tajos daļēji atjaunota XV-XVI g.s. atmosfēra. Sevišķi interesants ir iekšpagalms ar aku un akmeni, uz kura smalcinātas krāsas. Visvērtīgākā ir Jaunavas Marijas ar bērniņu freska, kuru uzskata par vienu no pirmajiem Rafaela darbiem.
Atgriežoties Rimini, mēs pieturēsim vienā no visapmeklētākajām vietām Itālijā – senajā pilsētiņā Gradarā ar XIV gadsimta pili Kastello di Gradara. Tomēr pilsēta un pils tūristus visvairāk pievelk ar to, ka šeit reāli risinājušies vēsturiskie Paolo un Frančeskas mīlas stāsta notikumi, kuri ir pamatā Dantes “Dievišķajai komēdijai”.

10. diena
Pārbrauciens uz Poliju. Nakts viesnīcā.

11. diena
Brauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Aptuvenais ierašanās laiks Rīgā ap plkst.  24:00.

Brauciena cenā iekļauts:
Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītaju;
3 naktis tranzīta viesnīcās ar brokastīm;
7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un Rimini.

Itālijas viesnīcā papildus izmaksas:
tūristu nodoklis ~1,50 - 1,80 EUR diennaktī. Bērniem līdz 14 gadiem tūristu nodoklis nav jāmaksā.

Papildus:
7 vakariņas viesnīcā Rimini - 60 EUR;
medicīniskā apdrošināšana;
ekskursija Rimini – 10 EUR, bērniem – 5 EUR;

Ekskursijas un ieejas biļetes ~ 40 EUR:

Pilna ekskursiju pakete ~ 210 (225) EUR; bērniem ~ 100 (115) EUR:
 

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home