Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Maroka   »   Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Maroka ir Fesa un Rabata, Kasablanka un Meknes ar visām to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem, bet vēl smeldzīgāka, izjustāka un īstāka Maroka ir tās iekšienē, kur saimnieko zemnieks un berbers, kur tuksneša smiltis grauž acis, kur ūdens upēs izžūst un atklājas patiesās vērtības. Medinas un mošejas, pludmales un berberi, smaržas, skaņas, pārsteidzošas ainavas, berberu apmetnes un sarkanīgās tuksneša smiltis, un austrumu tirgi – sajūtu kopums, ko sniedz Maroka. Tā ir viena no tām Āfrikas kontinenta zemēm, kurā var izbaudīt Sahāras tuksneša skaistumu, Atlasa kalnus ar ciedru koku mežiem to pakājē, iepazīt viskrāšņāko floras un faunas dažādību.

Marakeša – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis – Mhamid – Foum Zguid – Talioune – Taroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira – Marakeša

1. diena
04:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06:35 – 07:50 lidojums Rīga – Frankfurte. 11:15 - 13:25 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Vēlāk īsa Marakešas apskates ekskursija. Marakeša - tūkstoš palmu, sarkanbrūno piļu un mošeju pilsēta ar Djema el Fna laukumu, tirgotājiem, čūsku dīdītājiem, akrobātiem, burvjiem un Austrumu stāstniekiem. Vakariņas ar šovu. Ieteikums uz vakariņām ņemt līdzi siltāku jaku. Nakts viesnīcā Marakešā.

2. diena
Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem.  Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas Marokas garākās Draa upes ielejā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agdez.

3. diena
Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm, māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli - Erg Cheggaga kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū, rodas ārpusreālā sajūtas. Te kāpas paceļas līdz pat 50 m augstumam. Dienas ritējumā kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Tuksnesī jāpavada nakts berberu teltīs - tā ir fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Brokastis un vakariņas. Nakts berberu teltīs ar labierīcībām ārpus telts.

4. diena
Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Braucam ar džipiem līdz Foum Zguid. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir domām, kur ieskrieties. Foum Zguid mūs sagaida autobuss. Tuksnesis paliek aiz muguras. Dodamies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Caurbrauksim Taliouine  - safrāna audzēšanas reģiona galvenajai pilsētai. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Taliouine.

5. diena
Mūsu šodienas galamērķis ir nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agadirā.  

6. diena
Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Brokastis un vakariņas.  Nakts viesnīcā Essaouira.

7. diena
Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena pie jūras. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Essaouira.

8. diena
Brokastis. Transfērs uz Marakešas lidostu. Pa ceļam apskatīsim skaistāko no skaistākajiem Majorelle dārzu. 14:50 – 19:35 lidojums Marakeša – Frankfurte. 20:50 – 23:55 lidojums Frankfurte - Rīga.

Cenā iekļauts:
lidojuma biļete Rīga – Marakeša – Rīga un lidostu nodokļi;
transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
naktsmītnes: 4* viesnīcās divvietīgā numurā un  1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
ēdienreizes pēc apraksta;
aprakstā minētās ekskursijas;
latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumu apmaksa ekskursiju dienās.

Papildus:
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
dzeramnaudas;
par vienvietīgu numuru – 145 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home