Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ziemas burvība Altaja kalnos

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Krievija   »   Ziemas burvība Altaja kalnos
Braucienā pa Sibīriju ziemā iepazīsim īsto šī reģiona burvību. Nakšņošana Sibīrijas priežu koka mājās, kas izrotātas krievu stilā, to dekoratīvie elementi veidoti amatnieku rokām. Sibīrijas pirtis būvēja meistari Sanduny, tās ir piepildītas ar enerģiju un uzlabo veselību. Ceļojuma laikā vakaros pieejamas pirtis! Baudīsim vietējo virtuvi un sibīriešu ēdienus. Piedzīvosim folkloras vakarus, ziemas aktivitātes, brauciens uz pārsteidzošo Atlaja reģionu ziemā ir īpašs. Nakšņošana tūristu kompleksā viesmīlīgā mītnē, kas atrodas pie Seminskiy kalnu grēdas. Kompleksa lepnums ir pirts, kas būvēta no apšu baļķiem. Pirts apmeklēšana šajā tūrē būs īpaša, pēc karstās tvaika telpas varēs iemērkties ledus bedrē un pēc tam atkal relaksēties siltajā mucā.

1. diena
Ap plkst. 13:15 tikšanās Rīgas lidostā, 15:15 lidojums Rīga – Maskava, pēc tā 21:35 lidojums Maskava – Barnaulu.
 
2. diena
No rīta ierašanās Barnaulā. Dosimies uz zeltrača Epiktet Olarovsky veco muižu, kur tagad atrodas Altaja Literatūras, mākslas un kultūras vēstures muzejs. Ēka celta 19. gadsimtā, pilsētas dižciltīgo muižu paraugs. Baudīsim brokastis un pēc tā vērosim ielu mākslas uzstāšanos kurā ar marionešu leļļu palīdzību tiek izspēlētas Ziemassvētku ainas. Brauciens uz naktsmītni Altaja kalnos. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
3. diena
Šodien mēs piedzīvosim 200 gadu senu vēsturi. No rīta uzģērbsim īpašus vecajos, dižciltīgos tērpus. Izbrauksim pa sniegbaltajiem laukiem vērojot dabu. Pēc tā kopīgi apgūsim un gatavosim slavenāko Sibīrijas ēdienu – pelmeņus jeb kā tos vēl mēdz saukt “maizes ausis”. Laika posms starp Ziemassvētkiem un Zvaigznes dienu tika uzskatīts par ļoti neparastu, jo šajā tumšajā gada laikā ļaunie spēki novājē un var pastāstīt par nākotni. Mēs spēlēsim smieklīgas spēles un dejosim apļa dejas, mācīsimies Ziemassvētku dziesmas un pamēgināsim atcerēties sapņus, kurus šovakar sapņojām. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
4. diena
Šodien mērosim aptuveni 20 km ar instruktoru uz sniega mobīļiem. Brauksim uz Sibīrijas taigu uz dabas parku “Predgorye Altaya”. Redzēsim mežu - priedes, baltegles un bērzus, kas līdz pavasarim klāti ar biezu sniega segu. Šīs ainavas pavadīs visu ceļojuma dienu. Baudīsim uzkodas ar karstu tēju. Varbūt mums paveiksies un varēsim redzēt meža iemītniekus – stirnas, briežus vai lapsas. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
5. diena
Pēc brokastīm mēs apmeklēsim vienīgo officiālo paraplanierisma vietu aiz Urāliem. Šeit, instruktora pavadībā, ir iespēja izlidot ar paraplanieri. Tiem, kuri vēlās alternatīvu – piedāvājumā izbrauciens ar Sibīrijas haskijiem. Pēc aktivitātēm apmeklēsim siera karaļvalsti “Tri-A”. Siera fabrikā gatavo govs un kazu piena sierus. Būs iespēja degustēt mīkstos sierus ar dažādām piedevām, kā arī īpašo baltā pelējuma sieru un mājās gatavotās piena konfektes. Atgriežamies tūristu kompleksā un nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
6. diena
Šodien vēl viena aktivitāte - kāzas! Izvēlamies lomu: būt līgavai, līgavainim, draugiem/draudzenēm vai godātam vecākam. Ceremonija notiks saskaņā ar senajiem Polijas vecticībnieku noteikumiem, kuri pirms pāris simtiem gadu apmetās Altajā. Tērpu izgatavošanas tradīcijas un ceremonijas noteikumus ievērosim ļoti rūpīgi. Pēc tam ballīte un svētku vakariņas, kuras tiek gatavotas atbilstoši vecajām receptēm, kas pasniegtas no paaudzes paaudzē. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
7. diena
Pēc brokastīm brauciens uz neaizsalstošajiem ezeriem Katuņas upē. Altajs ir vienīgā vieta Sibīrijā, kur gulbji ziemo. Katru gadu novembrī vairāki simti gulbju ierodas šeit, lai pavadītu auksto sezonu. Pēc tam dosimies pie Altaja herbalogiem. Šeit uzzināsim par medicīnas augu izmantošanu veselības veicināšanai. Kopā ar viņiem gatavosim tējas un stipros dzērienus no balteglēm, smilkšērkšķiem un citiem augiem. Nogaršosim no Sibīrijas augiem gatavotus ēdienus. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
8. diena
Šodien apmeklēsim Belokurihas pilsētu. Muižas muzejs Andreevskaja Sloboda ir 19. gadsimta zemnieku pagalmu paraugs. Visi muzeja eksponāti - no savrupmājas līdz sadzīves priekšmetiem tika saglabāti etnogrāfisko ekspedīciju laikā. Maizes mājā redzēsim kā glabājās graudi, ieskatīsimies dziednieka mājā. Šokolādes muzejā iepazīsimies ar
Krievijas “saldo” vēsturi, kura ir attēlota no šokolādes ilustrācijām ar pasaku personāžiem, vēsturiskām ilustrācijām un grāmatu sižetiem. Vakariņas krodziņā kas iekārtots karaliskās muižas stilā, kurā tiks demonstrētas ainas no N.V. Gogoļa darbiem. Arī ēdienu receptes šeit nāk no krievu rakstnieka, kurš, kā zināms, bija labs pavārs. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.
 
9. diena
Pēc brokastīm atgriezīsimies ceļojuma sākumpunktā – Barnaulā. Apmeklēsim akmens ēku, kas ir viena no senākajā Sibīrijas aptiekām. Pusdienu laikā baudīsim vijoles koncertu. Pēcpusdiena pilsētā un vakariņas. Nakts viesnīcā Barnaulā.
 
10. diena
Agri no rīta brauciens uz lidostu, 06:55 lidojums Barnaula – Maskava, pēc tā lidojums Maskava – Rīga, ap 10:20 ierašanās Rīgā.
 
Cenā iekļauts:
aviobiļete Rīga – Barnaula – Rīga;
7 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
nakšņošana viesu namā un viesnīcā;
transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
Krievijas vīza;
grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.
 
Papildus:
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
dzeramnauda šoferiem un apkalpojošam personālam;
piemaksa par vienvietīgu numuru - 285 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home