Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Filipīnas

Filipīnas - valsts ar lielisku vidi atpūtai, pārsteidzošu dabas skaistumu, zelta pludmalēm, kristāldzidru ūdeni, zemūdens koraļļu dārziem un bagātu jūras faunu.
Filipīnas – salu kopums, kur katrai salai ir unikālas īpašības. Tā ir  daudzveidīga daba un brīnumaina arhitektūra, vēsture un mūsdienīgums.
Niršana Filipīnās priecēs pat profesionāļus. Šeit ir gan koraļļu rifi, gan daudzveidīga jūras flora un fauna, gan arī nogrimuši kuģi. Filipīnas – tās ir sniegbaltas pludmales un caurspīdīgs ūdens. Šeit Jūs atradīsiet Eiropas servisu augstākās klases viesnīcās, daudzus SPA – salonus, svētkus un festivālus, smaidus un viesmīlību.
Filipīnas – tās ir dabas un cilvēka harmonija, tas ir laiks, kas apstājies, tā ir romantika un unikāla psiholoģija, leģendas, senas ciltis un neapdzīvojamas salas. Atpūšoties Filipīnās, Jūs sajutīsiet to, ka par Jums rūpējas. Atpūta Filipīnās – tā ir romantika ar lielo burtu. Tā ir dāvana sev, kuru Jūs vienmēr atcerēsieties.
Filipīnu salas atrodas tropikos un vidējā gada temperatūra sastāda apmēram 27°С. Klimats –subekvatoriālais musonu un tropiskais. Mitrā sezona: jūnijs-septembris (taifūni), sausā sezona: decembris-aprīlis.
Vispiemērotākais Filipīnu salu apmeklēšanas laiks  - oktobris-maijs.
Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Salu valsts DA Āzijā, Klusajā okeānā, ietilpst Malajas arhipelāgā.
Robežojas: Ar Taivānu ziemeļos, Malaiziju un Bruneju DR, Indonēziju dienvidos.
Valsts platība: 300 000 km2
Galvaspilsēta: Manila
Iedzīvotāju skaits: 89 468 677 (2006)

Lielākās pilsētas:
Kesonsitija, Manila, Davao, Sebu
Valsts iekārta:   Republika, valsts un valdības galva prezidents, likumdevējs  Kongress: Senāts (24 loc.) un Pārstāvju palāta (250 deputāti).
Oficiālā valoda: filipīniešu, angļu .
Valūta: Filipīnas peso = 100 sentavo. Cenu līmenis salās relatīvi zems, tāpēc lieto, galvenokārt, nelielas vienības 5, 10, 20 peso.
Reliģijas: katoļi 83%, protestanti 9%, musulmaņi 5%, budisti 3%.
Klimats: tropu un subekvatoriālais klimats. Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim, no jūnija līdz oktobrim iespējami postoši taifūni.
Tūristu vīzas: zviedru, somu, igauņu, latviešu un lietuviešu pasu īpašniekiem, kas ceļo uz Filipīnām biznesa un tūrisma nolūkos atļauts iebraukt Filipīnās bez vīzas, ja uzturēšanās valstī nepārsniedz divdesmit vienu (21) dienu, ja tiem ir derīgas biļetes, kas apliecina atgriešanos no ceļojuma datumu un viņu pases ir derīgas vismaz sešus (6) mēnešus pēc iecerētā uzturēšanās laika.
Etniskais sastāvs: Filipīnas ir 12. apdzīvotākā valsts pasaulē ar 88 miljoniem cilvēku. 8% filipīniešu dzīvo ārzemēs, tur strādādami. Apmēram puse iedzīvotāju dzīvo Luzon salā. Filipīnieši ir cēlušies no iebraucējiem, kas nākuši no Ķīnas, Malajas pussalas un citiem reģioniem. Viņu pēcnācēji iedalās vairākās grupās, taču visi kopā tiek uzskatīti par oriģinālajiem filipīniešiem. Starp lielākajām minoritātēm jāmin spāņi, briti, japāņi u.c. tautību pārstāvji.
Nacionālā virtuve: spāņu, malajiešu un ķīniešu virtuves sajaukums, kurā nozīmīga loma ir rīsiem (filipīnieši ēd ceptus rīsus 3 reizes dienā), augļiem un jūras produktiem. Tipiski filipīniešu ēdieni ir "Siniganga" (buljons ar moluskiem, krevetēm un augļiem), "Tinola" (cālīši), "pankitmolo" (cūkgaļas, vistas un sēņu sacepums ar vistas vai gaļas buljonu), "Rijetafel" (cepta vista ar vārītiem dārzeņiem un karri mērci) un "Adobo" (etiķī marinēti cūkgaļas gabaliņi ar ķiplokiem, garšvielām, rīsiem). Iecienīts svētku ēdiena – "Lečon” (piena sivēns, pildīts ar tamarindas lapām, cepts oglēs). Lieto arī liellopu (vēršu) gaļu "karabao". Daudz eksotisku ēdienu. Populāri ir mango, tomāti, cepti kabači, kokosrieksi. Visu ēdienu pagatavošanai izmanto asos piparus. Ēdienu galvenokārt gatavo ar palmu eļļu. Liela augļu izvēle. Noteikti jāpagaršo kokosrieksti un maizes koka augļi. No dzērieniem izplatīta kafija un tēja. Nacionālās īpatnības: Neskatoties uz vietējo iedzīvotāju lojālo un draudzīgo attieksmi pret tūristiem, cieniet vietējās tradīcijas un reliģisko pārliecību. Kulta celtņu un reliģisku pieminekļu apmeklējumu laikā vēlams vilkt vienkāršu apģērbu, izturēties atbilstoši apmeklējamās vietas raksturam – skaļi nerunāt, nekošļāt košļājamās gumijas, neēst un nedzert, neatstāt atkritumus.

Fulipīnu salās.
Luzonas sala
Manila.
Ekskursijas laikā apmeklēsiet Intramuros – vecpilsētu, ko ieskauj akmens mūris – uzbrukumu draudi lika spāņiem būvēt aizsardzības mūri 4,5 km garumā, tomēr tas nespēja pilsētu aizsargāt no pirātu un angļu uzbrukumiem XVIII gs., japāņu un amerikāņu bombardēšanas. Cietokšņa mūris bija gandrīz pilnībā sagrauts. Tikai 1970.gadā veica restaurāciju, atjaunojot arī Santjago fortu. Redzēsiet katedrāli – Sv. Augustīna baznīcu – vecāko mūra baznīcu Filipīnās, kura celta baroka stilā un, kopš uzcelšanas 1571. gadā, cietusi dabas katastrofās un no iebrucējiem. Iespējams apmeklēt ZOO, botānisko dārzu, kultūras centru un Manilas muzejus. Santo Tomas muzejs – vēstures un arhgeoloģijas ekspozīcija. Nacionālais muzejs – viena no lielākajām kolekcijām valstī, antropuloģijas, botānikas, ģeoloģijas, zooloģijas un mākslas nodaļas. Municipālais muzejs – igorotu cilts sadzīves un mākslas priekšmetu kolekcija. Metropolitēns – tēlotājas mākslas muzejs.
Pagsanjan ūdenskritumi – 100 m augsti, atrodas 2 stundu brauciena attālumā no Manilas. Šeit filmēti Frensisa Forda Kopolas filmas “Mūsdienu Apokalipse” fināla skati. Lai nokļūtu līdz ūdenskritumam, ar laivu jābrauc 7 km pret straumi, līdz vērosiet neaizmirstamu skatu: krītoša ūdens troksnis, spīdīgas šļakatas....
Iespējams brauciens uz Taal vulkānu pār Tagaitai kalnu grēdu (45 min. brauciens no Manilas); uz Hidenas ieleju, kas atrodas apdzisuša vulkāna krāterī 100 m zem okeāna līmeņa. Tematiskais parks – mini Disnejlenda.
Mindoro sala ir otrā lielākā Filipīnu sala, kas ir interesanta ar vēstures pieminekļiem, iepirkšanās centriem, kazino, viesnīcām. Augstākais salas kalns ir Apo. Tā pakājē atrodas Ērgļu rezervāts, veidots izmirstošo Filipīnu ērgļu aizsardzībai. Šeit sastopami arī makaki, kuri kalpo gan kā eksponāti, gan kā ērgļu barība. Ļoti populārs apskates objekts ir orhideju plantācijas.
Filipīnas sastāv no tūkstošiem mazu saliņu. Šo salu kopums veido šo valsti, un katrā no šīm salām ir kaut kas atšķirīgs un neatkārtojams. Vienā salā tās viesiem ir iespēja apskatīt brīnišķīgas dabas ainavas, otrā salā ir lielisks pludmales atpūtas piedāvājums, trešās salas krastos ir lieliskas niršanas iespējas, nākamā ceļotājus apbur ar sporta aktivitātēm, ko tā piedāvā, citā ir izcili piedāvājumi SPA mīlētājiem. Tā varētu turpināt mūžīgi. Tieši tāpēc Filipīnas ir tik bagātas un valdzinošas tūristiem salas.
 Korregioras sala. Iesakām apmeklēt šo vēsturisko salu, kurā saglabājušās otrā pasaules kara laika cietokšņa drupas.
Sebu sala, uz kuras atrodas Sebu pilsēta – senākā Filipīnu galvaspilsēta, tūristu uzmanību piesaista ar valsts bagāto vēsturi un lieliskiem kūrortiem. Sebu saglabājušies daudzi pieminekļi, no kuriem ievērojamākais ir San – Pedro forts un Magelāna krusts. Tā ir svētceļojumu vieta, kur pagājušā gadsimtā uzcēla kapelu. Ticīgie ir pārliecināti, ka krustam piemīt maģiskas ārstnieciskas īpašības. Sebu ir interesants ķīniešu templis (Taosit Temple), kas atrodas gleznainā paugurā pilsētas kvartālā, ko sauc par Beverlihilzu. Piektdienās līdz 11:00 šeit iespējams lūgt, lai visas vēlēšanās piepildītos.
Maktan – neliela, aizraujoša koraļļu sala, kurā atrodas kūrorti. Ar tiltu tā savienota ar galveno salu. Magelāna bojāejas vietā šeit uzstādīts piemineklis. Ir arī vairāki pieminekļi virsaitim Lapu-Lapu, ar kuru cīnoties, tika nogalināts Magelāns.
Borakai sala – viena no skaistākajām salām pasaulē, ar savām sniegbalto smilšu pludmalēm un tirkizzilo ūdeni okeānā. Salas garums ir 7 km, platums 1 km. Galvenā pludmale stiepjas 3,5 km garumā gar salas rietumu krastu. Bēguma laikā pludmales platums sasniedz 50 m.
Līdz Borakai iespējams nokļūt ar lidmašīnu no Manilas. Naktsmītnes pārsvarā atrodas okeāna krastā. Šī sala ļoti patiks tiem, kam patīk atpūta pludmalēs, kā arī aktīvā atpūta ūdenī, kā niršana ar masku vai akvalangu, ūdens slēpošana, vindsērfings u.c. Borakai lepnums ir pludmales smiltis, kuras uzskata par vienām no labākajām pasaulē, un tīrais ūdens. Atpūšoties Borakais salā iespējams apmeklēt arī Coco - Bango bāru, disko klubu un tirdziņu, kurā lēti var iegādāties dažādas preces, kā arī koka un gliemežvāku darinājumus.
Boholas sala. Nelielā sala ievērojama ar Šokolādes kalniem – unikālu dabas parādību. Šeit dzīvo pasaulē mazākie mērkaķi. Salā ir daudz kūrortu, kuros var nodarboties ar ūdens sporta veidiem, bagāta zemūdens pasaule – piemērota niršanai.
Palavanas sala – lielākā Filipīnu province – 425 km gara, 8,5 – 40 km plata. Lielāko salas saļu aizņem unikāli kalni, necaurejami džungļi, mangrovju audzes un dabiski veidojušās alas. Piekrastē baltu smilšu pludmales apskalo kristāltīrs ūdens, ko ieskauj koraļļu rifi. Garākā pazemes upe pasaulē atrodas Palavanā, Cant Pol nacionālajā parkā.
Apskates vietas:
Manila - Filipīnu galvaspilsēta. Filipīnas ir valsts, kas sastāv no 7107 dinamiskām un krāsainām salām, kurām piemīt dzīva pulsācija. Tomēr šo pulsāciju vislabāk var just esot tieši Manilā. Manila ir Filipīnu tirdzniecības, rūpniecības, izglītības, izklaižu un mākslas centrs.
Manilaatrodas Luzon salas ziemeļ-austrumu daļā Manilas līča krastā. Filipīnu galvaspilsēta ir sarežģīts konglomerāts, kas iekļauj sevī līdz pat 17 pilsētām, kurās dzīvo apmēram 10 mlj. cilvēku. Galvaspilsētā Jums piedāvās daudzas ekskursijas, kuras pastāstīs par šīs pilsētas un tās apkārtnes vēsturi.  
Viena no interesantākajām vietām, ko apskatīt Manilā, ir Intramuros – vecpilsēta, kurai apkārt ir akmens mūris – 4,5 km garumā. Taču iespaidīgais mūris nespēja pilsētu aizsargāt no pirātu un angļu uzbrukumiem XVIII gs., japāņu un amerikāņu bombardēšanas. Šis mūris bija gandrīz pilnībā sagrauts. Tikai 1970.gadā veica restaurāciju.
Vēl Manilā ir iespējams apmeklēt ZOO, botānisko dārzu, kultūras centru un Manilas muzejus. 2 stundu brauciena attālumā no Manilas atrodas Pagsanjan ūdenskritumi, kas ir 100 m augsti. Arī nokļūšana līdz šiem ūdenskritumiem ir piedzīvojumu pilna - ar laivu jābrauc 7 km pret straumi, līdz vērosiet neaizmirstamu skatu: Pagsanjan ūdenskritumus.
Manilas interesanto vietu un apskates objektu vidū ir jāatzīmē vēsturisko parku Risal, senlaicīgo pilsētu Intramorus, ko uzcēla spāņi (tajā atrodas Sv. Augustina baznīca un nacionālais muzejs). Rekomendējam arī apmeklēt Ķīnas kvartālu, kurā Jūs varēsiet iegādāties izstrādājumus no zelta un pērlēm.
Stundas braucienā no Manilas pa gleznaino apvidu, paveras brīnišķīgs skats uz vulkānu Taal, kas ir pazīstams ar to, ka ir vismazākais vulkāns pasaulē. San Hose baznīcā Manilas piepilsētā Las Pinias Jūs varēsiet ieraudzīt unikālās ērģeles, kura trupas ir izgatavotas no bambusa.
Jūs arī varēsiet veikt ceļojumu ar kanoe laivu pa Pagsanhan upi, kura laikā izbaudīsiet neskartās dabas skaistumu.
Turklāt, Manilā atrodas interesanto muzeju rinda. To vidū ir Santo-Tomas muzejs, kurā  atrodas , dabas un arheoloģijas vēstures eksponāti; Nacionālais muzejs, kas iekļauj sevī nodalījumus veltītus antropoloģijai, botānikai, ģeoloģijai, zooloģijai un mākslai.
Davao ir lielākā Filipīnu pilsēta pēc Manilas (ja ņemot vērā arī Manila Metro). Tā atrodas Mindanao salā un ir lielākā uz šīs salas un visas Filipīnu dienvidu daļas galvenais tūrisma un kultūras centrs.
Davao, esot Filipīnu populārs tūrisma centrs, piemīt vesela rinda ar apskates vietām, kuras spēj ieinteresēt tūristus. Starp populārākām Davao apskates vietām var uzskaitīt :
- Memoriāls – veltīts cīņai starpamerikas-filipīnu karaspēku un Japānas armiju.
- Mērijas ēka Davao, celta 1926 gadā.
- Pilsētas kvartāli Kemp-Domino Leonor, kurus apbūvēja spāņi jau 19 gadsimta beigās.
- Krokodilu ferma  – viena no populārākām Davao apskates vietām. Parks dod iespēju novērot šo rāpuļu dzīvi, Krokodilu fermas iemītniekiem ir arī diezgan lielu eksemplāru pāris līdz pat 6 metru garumā. Starp šī parka iemītniekiem ir arī čūskas, tīģeri, pērtiķi, putni – kopumā vairāki desmiti tropisko dzīvnieku veidi.
- Давао muzejs – tajā ir izstādīti eksponāti par vietējo cilšu dzīvi līdz tikšanās ar eiropiešiem, kā arī ir zāle, kas veltīts pilsētas dibināšanas periodam.
- Furukava plantācija – tā ir Davao ekonomikas sākuma attīstības simbols, tieši no šejienes 1903 gadā japāņu uzņēmēji sāka apgūt Davao zemes.
- Japāņu muzejs – veltīts Japāņu klātbūtnes periodam 20 gs. sākumā. Tajā laikā pilsētā dzīvoja liela kopiena no Japānas, kura nodarbojās ar daudzu lauksaimniecības augu audzēšanu un atstājot nozīmīgu pēdu pilsētas vēsturē.  
- Budisma templis Lon-Va – lielākais templis Mindanao salā, ir liela Budas statuja un daudzas freskas, kuras vēsta par tā dzīvi.
- Templis, kas veltīts Daosa reliģijai – ir šīs reliģijas sekotāju garīgais centrs Mindanao salā.
- Vairākas mošejas – islāms Davao skaitās otra pēc popularitātes  reliģija.
- Miera un vienotības piemineklis – simbolizē attiecības starp šo vietu vietējiem iedzīvotājiem un kolonistiem. Piemineklis tika uzcelts 1998 gadā par godu 100 gadei antispāņu revolūcijai.
- Ojangurena izkāpšanas vieta – spāņu muižnieks, dibinātājs un vēlāk pilsētas gubernators.
- Filipīnu ērgļu centrs – šeit audzē izzūdošos Filipīnu ērgļus, vienus no lielākiem ērgļiem pasaulē. . Ērgļi mitinās Apo kalna rajonā, šī kalna mežos.
- Vairākas pilsētas pludmales ar baltām vistīrākām smiltīm, ko arī eksportē.
- Edem Parks – ļoti populārs kalna kūrorts, kas atrodas apmēram 40 minūtes braucienā no centra.
- Apo kalns – vislielākais kalns valstī , gandrīz 3000 metru augsts. Tā nogāzes ir kalna tūrisma cienītājiem populārākā atpūtas vieta.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home