Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ekskursijas

Antario.lv   »   Rodas sala   »   Ekskursijas

EKSKURSIJA PA RODAS PILSĒTU
(veco un jauno)
Iejūtieties īstenā viduslaiku gaisotnē! Rodas vecpilsēta ir vislielāka viduslaiku krustnešu pilsēta-cietoksnis Vidusjūras reģionā. It viss šeit ir interesants, it visu gribas nofotografēt! Senā pilsēta pievelk ka magnēts un aizrauj savā pasaulē katru tās apmeklētāju. Iespējams, tieši tāpēc šeit uzņemtas desmitiem filmu par viduslaikiem. Ekskursijas laikā mēs dosimies pastaigā pa vecpilsētas šaurajām ieliņām, redzēsim majestātisko Lielmestra pili un uzzināsim daudz interesanta par bruņinieku ordeņa dzīvi.

Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklēsim Monte Smitu – vietu, no kuras paveras lielisks skats uz Rodas pilsētu, tuvākajām saliņām un arī Mazāzijas krastiem. Tieši šeit atrodas rodas pilsētas Akropole, kur iespējams apskatīt Apollona templi, antīko teātri un stadionu, kurā senatnē notika pirmās Olimpiskās spēles Rodas salā.

TAURIŅU IELEJA UN FILERIMOS
Slavenā Tauriņu ieleja ir viens no retākajiem dabas rezervātiem Eiropā. Tauriņu ieleja slīgst koku ēnā, starp kuriem plūst gleznaini strautiņi, to krastus savieno mazi koka tiltiņi... Un, protams, tūkstošiem tauriņu, kas apmetušies uz koku stumbriem, lapām, puķēm. Daba patiesi nav skopojusies, radot šeit neaizmirstamas ainavas! Ielejas ziemeļu galā atrodas Kalopetras klosteris, kura lepnums ir kokā grieztas ikonas.

Ekskursijas turpinājumā mēs uzkāpsim zaļumiem klātajā Filerimos kalnā (267 m v.j.l.), kur būs iespējams apmeklēt Dievmātes kolsteri ar zvanu torni, kā arī doties pastaigā pa „Golgātas ceļu”, kura malās bronzas lejumos attēlota Kristus dzīve. Alejas galā atrodas milzīgs krusts un no šejienes paveras fantastisks rodas panorāmas skats.

STRAUSU FERMA
(apskate tiek kombinēta ar Tauriņu ielejas un Filerimos apmeklējumu)
Vai strausi patiešām slēpj galvu smiltīs? Jūs nenožēlosiet, ja apmeklēsiet Rodas strausu fermu, kur redzami ne tikai strausi, bet arī citi dzīvnieki un putni. Šeit jūs varēsiet apskatīt šos pasaulē lielākos putnus un uzzināt par strausu dzīvi daudz interesanta.

Vietējā tavernā tiek piedāvāti dažādi strausu gaļas ēdieni, bet suvenīru veikaliņā iespējams iegādāties piemiņas lietas – strausu spalvas, olas, u.c.

LINDOS UN SEPTIŅU AVOTU IELEJA
Tikai 55 km no Rodas pilsētas Vidusjūras krastā atrodas Lindos pilsētiņa, kas kādreiz bija viena no nozīmīgākajām Rodas salas pilsētām, bet tagad ir viena no gleznainākajām vietām salā. Majestātiskā Lindos akropole atrodas stāvas kraujas virsotnē, kurai abās pusēs atrodas gleznaini līči ar brīnišķīgām smilšainām pludmalēm. Akropoles galvenais lepnums ir Atēnas tempļa drupas. Akropoles pakājē izvietojies neliels, sniegbalts ciematiņš, kura vēsture sniedzas gandrīz 3500 gadus senā pagātnē. It viss šeit piesaista uzmanību – arhitektūra, šaurās ieliņas, ar mozaīkām klātie celiņi, maju pagalmi. Akropolē var uzkāpt kājām vai jāšus uz ēzelīša. Par Lindos vēsturi jums pastāstīs gids.

Ekskursijas turpinājumā mēs dosimies uz Septiņu avotu ieleju, kur gigantisku platānu ēnā kopā satek septiņi avoti, lai tālāk ietecētu 180 m garā tunelī un visbeidzot nonāktu mākslīgā ezerā. Šķiet, ka tieši šeit atklājas Rodas salas dabas bagātību patiesais krāšņums.

GRIEĶU VAKARS
ai vēlaties uzzināt, kas ir īsti grieķu zemnieku svētki? Tad pievienojieties mums pie īstas grieķu maltītes! Šis vakars norisināsies tipiskā grieķu tavernā, kur varēs nobaudīt tradicionālo grieķu „meze” – vairāku ēdienu kopumu, kas tiek pasniegti pakāpeniski visa vakara gaitā līdz ar lielisku mājas vīnu.

Turklāt visa vakara gaitā jums uzstāsies grieķu dejotāji un muzikanti krāšņos tautas tērpos, kas labprāt iemācīs dejot grieķu dejas arī jums.

KRUĪZS UZ SIMI SALU
Dosimies kopa uz mazo Simi saliņu, kas slavena ar svaigu zivju bagātību! Pirmā apstāšanās notiks pie Panormitis klostera, kur mēs apmeklēsim erceņģeļa Mihaila baznīcu un apskatīsim tur redzamās bizantiešu freskas. Pēc tam turpināsim ceļu uz Jalos pilsētiņu – salas galvaspilsētu ar tās pasakainajām tavernām un veikaliņiem, kuros iespējams iegādāties visdažādākos ar jūru saistītos suvenīrus. Šeit var arī nofotogrāfēties uz klinšainā jūras līča fona. Jums būs laiks pastaigāt pa pilsētu, izdzert tasi īstas grieķu kafijas, izpeldēties un pasauļoties tuvējā līcī.

KRUĪZS PA RODAS AUSTRUMU PIEKRASTI
Ja esat romantiķis un reizē asu izjūtu cienītājs, šī ekskursija ir domāta tieši jums – izbrauciens pa jūru ar buru kuģi. Jūsu acīm pavērsies Rodas austrumu piekraste no jūras puses. Ar paceltām burām mēs dosimies uz priekšu pa Vidusjūras plašumiem. Pirmā apstāšanās vieta ir „Antonija Kvinna” līcis ar tā pārsteidzošo jūras faunu. Tiek nolaists traps un pēc mirkļa jūs jaue sat citā pasaulē, kur valda pavisam citi likumi. Uzmanību īpaši piesaista grota, kuras virsotne it ka iesniedzas debesīs. Pēc kāda laika vēsie dzelmes ūdeņi jāatstāj un jādodas tālāk, tacu šeit ieraudzītais paliek cilvēku atmiņā uz visu mūžu.

NIRŠANA AR AKVALANGU
Vai esat kādreiz domājis par to, kas var līdzināties sajūtām, kas rodas slidot pa Vidusjūras zemūdens pasauli? Tā ir sajūsma, miers un fantastiski skati, ko piedāvā Vidusjūras zemūdens ainavas. Niršana tiek organizēta piekrastes ūdeņos pieredzējuša instruktora pavadībā. Ir iespējams arī iziet apmācības kursus.

7 avoti un Entonija Kvinna līcis
Piesakieties mūsu ekskursijai un gūstiet neaizmirstamus iespaidus no Rodas salas pasakainajiem skatiem. Šīs ekskursijas laikā mēs apmeklēsim maģisko Septiņu Pavasaru ieleju. Vispirms dosimies cauri 200 metrus garam, tumšam tunelim, lai atbrīvotos no 7 grēkiem un kļūtu jaunākiem par 7 gadiem (kā stāsta leģenda). Ļaujieties tumsai un sajūtiet teiciena "gaisma tuneļa galā" būtību. Pēc pastaigas pa ieleju mēs dosimies uz salas skaistāko līci – Entonija Kvinna līci. Pa kāpnēm dosimies lejup uz smiltīm, oļiem un akmeņiem klātu ainavisku pludmali. Šeit mēs vairākas stundas atpūtīsimies, baudot sauli un jūru.

Pārgājiens uz Tsampiku

Ja esat aktīva dzīvesveida piekritējs, jums noteikti patiks šis pārgājiens pa Tsampikas kalnaino apvidu. No kalnu virsotnēm baudīsim lieliskus skatus. Šī vieta strāvo ar neparastu enerģiju. Saskaņā ar leģendu, šī vieta palīdz pāriem, kas nespēj ieņemt bērniņu. Senos laikos šī kalna virsotnē atradās dievietes Artemīdas templis, bet mūsdienās šo vietu sauc par Tsampiku, kas nozīmē "salas sargs", un kalna virsotnē atrodas klosteris. Pārgājiena laikā mērosim pakāpienus, lai paceltos līdz 500 metru augstumam, tāpēc iesakām uz pārgājienu ierasties ērtā, elpojošā apģērbā un apavos. Neaizmirstiet arī sauļošanās krēmu un dzeramo ūdeni. Pēc ekskursijas kalnos mēs peldēsimies un atpūtīsimies smilšainajā Tsampikas pludmalē.

Lindosa + Prasonisi

Ceļojuma laikā mēs dosimies uz vistālākajām salām dienvidos, kur atrodas Prasonisi. Šo vietu dēvē par "Jūru skūpstu", jo vairākas reizes gadā šeit satiekas Egejas jūra un Vidusjūra. Šeit ceļotājus sagaida iespaidīgi skati, sekla jūra un ideāli apstākļi kaitošanai. Pavadīsim laiku pludmalē un apbrīnosim vienu no salas visvairāk apmeklētajām vietām. Pēc pludmales mēs dosies uz Lindosu, kas ir viena no salas slavenākajām pilsētām. Šī baltā pilsēta ir kļuvusi slavena pateicoties savām skaistajām pludmalēm un lagūnām, kā arī kalna virsotnē esošajai akropolei. Jums būs iespēja doties pastaigā pa Lindosas senajām ieliņām, kas jūs aizvedīs uz akropoli. Pēc akropoles apmeklējuma dosimies pusdienās un baudīsim svaigi spiestu apelsīnu sulu.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home