Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Azerbaidžāna

Grupu avio ceļojumi

 Azerbaidžāna ir viens no senākajiem civilizācijas kur krustojas Austrumi ar Rietumiem!

 Tā ir valsts ar bagātu un senu vēsturi. Tagad Azerbaidžāna ir suverena, demokrātiskarepublika. Azerbaidžāna ir kontrastu zeme, tā apvieno gan stingras islāma tradīcijas, gan mūsdienīgu dzīves uztveri.
 
Azerbaidžāna ir lielākā un apdzīvotākā valsts Dienvidu Kaukāzā.
Valsts zemes robežas garums ir 2648 kilometri, piekrastes – 800 km. Vairāki simti no šeit atrodamajām augu sugām, nav atrodami nevienā citā Kaukāzu valstī
 
Azerbaidžāna arī mūsdienās sniedz iespēju iepazīt zīda izstrādājumu tapšanas procesu - no kokonu vārīšanas līdz pat zīda paklāju aušanai. Jau gatavus paklājus ir iespējams apskatīt Baku paklāju muzejā.
Katram reģionam ir raksturīgas savas krāsas un savi raksti. Unikālajiem mākslas darbiem – zīda paklājiem - ir vairāku gadsimtu garantija un tos izvest drīkst tikai ar Kultūras ministrijas atļauju.
 
Ģeogrāfiskais stāvoklis: Dienvidrietumu Āzija. Ziemeļos robežojas ar Krieviju, austrumos ar Kaspijas jūru, dienvidos ar Irānu un rietumos ar Armēniju.
Platība: 86 600 km2
Galvaspilsēta: Baku
Lielākās pilsētas: Baku, Gendže, Sumgajita, Mingečevira, Garačuhura, Nahčivana, Bairamli, Bakihanova.
Iedzīvotāji: 9 590 159 (2013.gada jūlijs)
Oficiāla valoda: azerbaidžāņu
Naudas vienība: Azerbaidžānas manats (AZN)
Reliģijas: musulmaņi 93,4%, krievu pareizticīgie 2,5%, armēņu pareizticīgie 2,3%, citi 1,8% (1995.g.)
IKP/PP: $ uz 1 iedz. 10 400 (2012.g.)
Iedzīvotāju blīvums: 110,7 cilv./ km2 ( 2013.g.)
Etniskais sastāvs: azerbaidžāņi 91,6%, krievi 1,3%, armēņi 1,3%, Lezgian tauta 2%, Talysh tauta 1,3%, citas tautības 2,1% (2009.g.)
Klimats: Lielākajā valsts teritorijā klimats ir tuksnešains un sauss. Te sastopas 9 no 11 pasaulē esošajām klimatiskajām zonām. Valsts klimatu pārsvarā ietekmē aukstās arktiskās gaisa masas. Ņemot vērā, ka valsts reljefs nav viendabīgs, šīs gaisa masas ieplūst dažādi. Kaukāzs pasargā teritoriju no aukstās gaisa masas, tādējādi kalnu pakājēs un līdzenumos ir raksturīgs subtropu klimats. Jūlijā augstkalnu reģionā temperatūra var sasniegt +40ºC, savukārt janvārī temperatūra var pazemināties līdz pat – 10ºC.
Reljefs: Lielu daļu Azerbaidžānas teritorijas aizņem klani- ziemeļos Lielā Kaukāza grēdas( Sānu grēda un Kaukāza grēda), dienvidos Tališu kalni, dienvidrietumos Mazā Kaukāza grēda. Neskatoties uz to, ka valsts galvenie ūdens avoti ir virszemes ūdeņi, tikai 24 no 8350 upēm ir garākas par 100km.
Lielākais ezers: Sarisu ( 67km2)
Lielākā upe: Kūra (1515km)
Augstākā virsotne: Bazarduzu (4466m)
Dabas resursi: nafta, dabas gāze, dzelzsrūda, krāsainie metāli, boksīts.
Piesardzības pasākumi: Visiem ceļotājiem tiek rekomendēts vakcinēties pret hepatītu A. Ceļojot uz noteiktiem reģioniem, ieteicams vakcinēties pret: holēru, trakumsērgu, hepatītu B, vēdertīfu.
Vīza: Ir nepieciešama. Iespēja iegādāties vienreizējo ieceļošanas vīzu, kuras termiņš ir no 3 dienām līdz 3 mēnešiem, izmaksās 60eiro. Kā arī daudzkārtējo ieceļošanas vīzu, kuras termiņš ir līdz vienam gadam un izmaksās 350 dolāri.
Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home