Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Rodas sala

Aerial view of city buildings near seaMūsdienās Rodas salā savus sapņus par īstu atpūtu var piepildīt cilvēki ar visdažādākajām gaumēm. Visapkārt salai stiepjas brīnišķīgas un ļoti atšķirīgas pludmales. Rodas rietumu pusei raksturīgi oļiem klāti un svaigas jūras brīzes apvēdīti liedagi, kurus izvēlas aktīvākie atpūtnieki. Te viņi sērfo, peldas, brauc ar ūdens motocikliem un vizinās ar kaitu, vada laiku pludmales bāros, dodas ekskursijās pa salas ievērojamākajām vietām. Šīs salas puses zvejnieku ciematiņos var izjust patiesu vietējās dzīves kolorītu. Rodas austrumu piekrastē valda aizvējš un vienmēr ir karstāks nekā pretējā krastā. Te it kā nomaļās vietās rodamas lielas un krāšņas viesnīcas mierīgākas atpūtas cienītājiem, kuri labprātāk atpūšas dienvidu saules uzkarsētajās un smilšainajās pludmalēs. Arī ciemati šajā piekrastē drīzāk jāsauc par kūrortiem, kas radīti tūristu izklaidei.

 

Rodas sala ir trešā lielākā no Grieķijas salām, tās platība ir 1398 kv. km. Rodas sala ir arī Dodekanesas arhipelāga administratīvais centrs. Lai gan tulkojumā no grieķu valodas Dodecanese nozīmē “Divpadsmit salas”, arhipelāgā to ir nedaudz vairāk. Rodas sala savukārt ir lieliska vieta atpūtai, turklāt vēstures un kultūras pieminekļu piesātināta, kā jau visa Grieķija.

Rodas pilsēta ir lielākā viduslaiku pilsēta Eiropā, tā iekļauta Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. 408. gadā p.m.ē. Rodas pilsēta tika izplānota arhitekta Hipodama vadībā. Hipodams ir viens no tiem arhitektiem, kurus uzskata par pilsētu plānošanas principu pamatlicējiem. Rodas pilsēta ir savdabīgs turku un bizantiešu arhitektūras sajaukums, šauru ieliņu un laukumu labirints, ko iekļauj masīvi pilsētas mūri. Pati ievērojamākā šeit ir Bruņinieku iela, kas stiepjas cauri visai vecpilsētai. Uz šīs ielas atrodas Maģistru pils, Bruņinieku slimnīca (kur pašlaik izvietots arheoloģijas muzejs) u.c. Kā galvenais Rodas apskates objektiem būtu jāmin viens no septiņiem pasaules brīnumiem, 282. g. p. m. ē. pabeigtais 33 m augstais Rodas koloss – saules diena Heliosa statuja ar lāpu paceltā rokā, taču diemžēl vēl 226 g. p m. ē. spēcīga zemestrīce sagrāva šo Rodas salas iedzīvotāju brīvības simbolu, kura mūžs izrādījās tikai 56 gadus ilgs.Un tomēr vēl pēc kolosa sabrukšanas Plīnijs bija teicis: “Pat zemē guļošs, tas ir lielisks!”
Ekskursijas Rodos salā

Rodas sala
Pilsētas apskate
Brauciens sāksies ar Monte Smita kalna apmeklējumu, kas kādreiz bija senās Rodas pilsētas akropole. No pussagruvuša Atēnas tempļa drupām paveras lielisks skats uz Apollona templi, Diagoras stadionu un ostu. Nocietinātajā pilsētā ienāksim caur Ambuāzas vārtiem un dosimies uz Lielmeistaru pili. Turpināsim ceļu pa Bruņinieku ielu, kura ir bruģēta ar krāsainu marmoru un lieliskām mozaīkām. Tur jūs redzēsiet viduslaiku torņus un izgreznotas mājas fasādes. Parādīs arī muzeja atrašanās vietu, lai jūs varētu to apmeklēt kādā citā reizē. Būs arī brīvais laiks pirkumiem tirgū. Ekskursijas tips un ilgums: kultūra, civilizācija / pilsētas apskate, puse dienas . Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Jalisos, Iksija, Roda, Kaliteja, Afandou, Kalatos, Linda, Faliraki, Kiotari, Lahania.

people walking on street during daytimeEkskursija apkārt salai
Izbraukšana no viesnīcām un ierašanās Lindos – slavenākajā un skaistākajā salas pilsētā. Lindos ir jauks ciems ar mazām, baltām mājām un šaurām ielām, kur autosatiksme nav atļauta. Šeit atrodas sena akropole, no kura paveras elpu aizraujošs skats. Mūsu nākamā pietura ir venēciešu pils Monolithos pilsētiņā. Uz 300 metru augstas klints atrodas maza baznīca, kas veltīta Sv.Panteleimonam. Pēc tam mēs apmeklēsim Siānas ciematu, kur notiks divu tradicionālu salas produktu – dzēriena soumas un medus – degustācija. Tālāk dosimies uz Embonu, kur mūs gaida tradicionālas grieķu pusdienas. Tā kā Embonā vīnogu audzēšanai ir ideāli apstākļi, mums būs iespēja paviesoties nelielā ģimenes vīna rūpnīcā, kas ir ieguvusi godalgas visā pasaulē. Pēdējais mūsu ceļojuma punkts ir tauriņu ieleja, kas ir mājvieta tūkstošiem mazo lidoņu, kuri ierodas no visas salas, lai vairotos. Šis ir pasaulē unikāls biotops, kas neskarts dzīvo savā dimensijā. Ieleju šķērso Pelekanos upe ar maziem, straujiem ūdenskritumiem. 

Simi sala 

Izbraukšana no jūsu viesnīcām un ierašanās Rodas ostā. Ar kuģi dosimies uz Simi salu – vienu no skaistākajiem pastkaršu ainavu cienīgajiem venēciešu stila ciemiem ar baltām un pasteļdzeltenām neoklasikas stila celtnēm. Šeit mums būs iespēja pastaigāties pa šaurām ieliņām, iegādāties vietējo meistaru rokdarbus un dabīgus sūkļus, nogaršot svaigas jūras veltes vietējās tavernās vai ķert saules starus, atpūšoties kādā no āra kafejnīcām. Salas dienvidos līča krastā atrodas masīva Panormitis klostera ēka. Klosteris ir veltīts erceņģelim Mihailam, tajā noteikti jāaplūko skaists zvanu tornis un 12.gadsimta baznīca. Šī ir tūristu un dievlūdzēju iecienīta vieta, kur ierodas aplūkot bizantiešu freskas un zeltā rotāto templi. 

Čalki  

Izbraukšana no viesnīcām un ierašanās Kamiros Skala ostā. Kuģītis aizvedīs tevi uz mazu paradīzi – Čalki. Laika zobs nav skāris šo mazo zvejnieku salu, un tā ir ideāla vieta tiem, kas vēlas izvairīties no pārpildītiem tūristu kūrortiem un lūkojas pēc klusākas vietas, kur nav tik daudz mašīnu, veikalu, bāru, diskotēku un ūdens sporta aktivitāšu. Mazā (400m) osta ar pievilcīgi košām mājām, zvejnieku laivām, kafejnīcām un dažām zivju tavernām ir ļoti skaista. Jums būs daudz laika nesteidzīgām pastaigām, peldēm tirkīza krāsas ūdenī vai gardām jūras velšu maltītēm. Nepalaidiet garām iespēju sajusties gluži kā citā pasaulē! 

Grieķu nakts

Izbraukšana no viesnīcām un ierašanās Afandou ciemā. Šis būs fantastisks vakars – jūs redzēsiet kā izklaidējas grieķi un varēsiet grieķiem pievienoties Zorbas dejā. Šī ir lieliska iespēja izjust grieķu viesmīlību tradicionālā ģimenes tavernā, baudot nacionālos grieķu ēdienus (svaigi cepta maize, tzatziki, grieķu salāti, pupiņas, gaļas bumbiņas un souvlaki) un vietējo vīnu. Jūs gaida neaizmirstama ballīte ar tautas mūziku no visas Grieķijas. 

Safari ar džipiem

Izbraukšana no viesnīcām un ierašanās Afandou ciemā. Šis būs fantastisks vakars – jūs redzēsiet kā izklaidējas grieķi un varēsiet grieķiem pievienoties Zorbas dejā. Šī ir lieliska iespēja izjust grieķu viesmīlību tradicionālā ģimenes tavernā, baudot nacionālos grieķu ēdienus (svaigi cepta maize, tzatziki, grieķu salāti, pupiņas, gaļas bumbiņas un souvlaki) un vietējo vīnu. Jūs gaida neaizmirstama ballīte ar tautas mūziku no visas Grieķijas.

Marmarisa

Izbraukšana no jūsu viesnīcām un ierašanās Rodas ostā. Atklājiet kopā ar mums citu kultūru un kontinentu. Pēc stundu ilga brauciena (ar hydrofoil – Catamaran), ierodamies Mazāzijas krastā – Turcijā. Atklājiet populāru Marmarisas kūrortu – pilsētas apskates laikā mēs redzēsim skaistas mājas ar sarkaniem jumtiem, ko aplenc zaļi kalni un Nāru līcis. Izbaudiet tradicionālas turku brokastis pirms došanās uz juvelieru un ādas izstrādājumu veikalu. Izjūtiet eksotisku atmosfēru, austrumu skaņas un garšvielu aromātu. Pastaigājieties pa pilsētai raksturīgajām šaurajām ielām ar tirgiem, veikaliem, mākslas galerijām, juvelieru, ādas izstrādājumu un paklāju veikaliem. Citi populāri Turcijas produkti ir priežu medus un izšuvumi. Neaizmirstiet, ka, lai iegūtu labu cenu, ir jākaulējas! Ienāciet arī rosīgajā Austrumu tirgū, papļāpājiet ar tirgotājiem un ļaujiet piedāvāt jums piparmētru tēju. Izpazīstiet divas dažādas valstis vienā dienā! 

Brauciens ar kuģi pa austrumu piekrasti
Izbraukšana no viesnīcām un pēc izkāpšanas autobusu stāvvietā Lindosā 10 minūšu pastaiga līdz Linda ostai. Pēc iekāpšanas kuģī pirmā pietura būs pludmalē Agathi, kur jūs varēsiet nopeldēties kristāldzidrā ūdenī. Mūsu nākamā pietura ir populāra Tsambika pludmale, kur kuģa apkalpe piedāvās pusdienas uz klaja. Atpakaļceļā uz Lindos būs īsa pietura gleznainā Navaronas līcī, kur varēsiet nofotografēties un nedaudz atpūsties pirms mājupceļa. Pēc atgriešanās ostā dosimies atpakaļ uz mūsu viesnīcām. 

7 avoti un Entonija Kvinna līcis

Piesakieties mūsu ekskursijai un gūstiet neaizmirstamus iespaidus no Rodas salas pasakainajiem skatiem. Šīs ekskursijas laikā mēs apmeklēsim maģisko Septiņu Pavasaru ieleju. Vispirms dosimies cauri 200 metrus garam, tumšam tunelim, lai atbrīvotos no 7 grēkiem un kļūtu jaunākiem par 7 gadiem (kā stāsta leģenda). Ļaujieties tumsai un sajūtiet teiciena "gaisma tuneļa galā" būtību. Pēc pastaigas pa ieleju mēs dosimies uz salas skaistāko līci – Entonija Kvinna līci. Pa kāpnēm dosimies lejup uz smiltīm, oļiem un akmeņiem klātu ainavisku pludmali. Šeit mēs vairākas stundas atpūtīsimies, baudot sauli un jūru.

Whitewashed building in greecePārgājiens uz Tsampiku
Ja esat aktīva dzīvesveida piekritējs, jums noteikti patiks šis pārgājiens pa Tsampikas kalnaino apvidu. No kalnu virsotnēm baudīsim lieliskus skatus. Šī vieta strāvo ar neparastu enerģiju. Saskaņā ar leģendu, šī vieta palīdz pāriem, kas nespēj ieņemt bērniņu. Senos laikos šī kalna virsotnē atradās dievietes Artemīdas templis, bet mūsdienās šo vietu sauc par Tsampiku, kas nozīmē "salas sargs", un kalna virsotnē atrodas klosteris. Pārgājiena laikā mērosim pakāpienus, lai paceltos līdz 500 metru augstumam, tāpēc iesakām uz pārgājienu ierasties ērtā, elpojošā apģērbā un apavos. Neaizmirstiet arī sauļošanās krēmu un dzeramo ūdeni. Pēc ekskursijas kalnos mēs peldēsimies un atpūtīsimies smilšainajā Tsampikas pludmalē.

Lindosa + Prasonisi

Ceļojuma laikā mēs dosimies uz vistālākajām salām dienvidos, kur atrodas Prasonisi. Šo vietu dēvē par "Jūru skūpstu", jo vairākas reizes gadā šeit satiekas Egejas jūra un Vidusjūra. Šeit ceļotājus sagaida iespaidīgi skati, sekla jūra un ideāli apstākļi kaitošanai. Pavadīsim laiku pludmalē un apbrīnosim vienu no salas visvairāk apmeklētajām vietām. Pēc pludmales mēs dosies uz Lindosu, kas ir viena no salas slavenākajām pilsētām. Šī baltā pilsēta ir kļuvusi slavena pateicoties savām skaistajām pludmalēm un lagūnām, kā arī kalna virsotnē esošajai akropolei. Jums būs iespēja doties pastaigā pa Lindosas senajām ieliņām, kas jūs aizvedīs uz akropoli. Pēc akropoles apmeklējuma dosimies pusdienās un baudīsim svaigi spiestu apelsīnu sulu.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home