Pēdējā brīža piedāvājumi
Atpūta Melnkalnē no Viļņas | 329 € |
Atpūta Melnkalnē no Viļņas | 329 € |
Aiz nosaukuma slēpjas romantiskā Montenegro paziņa-mazā slāvu dvēsele-Melnkalne. Šī valsts izmanto nemainīgu popularitāti, pirmkārt, budžeta un ekoloiska atpūtas cienītāju vidū. Melnkalni izvēlas tūristi, kurie cieni atpūta vienatnē ar dabu. Dodoties uz valsti paliks apmierināti gan miera cienītāji, gan ģimenes ar bērniem.
Budva Riviera - tūrisma centrs Montenegro ar smilšu pludmalēm, iespaidīgu arhitektūru un izklaidēm, lai atbilstu visām gaumēm. Galvenā kūrorta teritorija - Budva, kas ir viena no visvairāk godājamajām pilsētām pie Adrijas jūras. Ļoti populāra vieta ir Becici, kas atrodas 3 km attālumā no Budvas. Pilsēta ir slavena ar tās 2 km garo pludmali un mazajiem oļiem. Petrova - vieta līcī ar pludmali un daudz seniem pieminekļiem. Svētais Stefans - melnkalniešu prestižākais kūrorts, pilns ar modernām viesnīcām.
Valsts valūta —eiro.
Klimats
Klimats valstī—mērens.Latvijas centrālajos rajonos nedaudz vēsāks nekā parasti Melnkalnes piekrastē.
Peldēšanas sezona sākas aprīļa beigās un turpinās līdz oktobra beigām.Labākais laiks valsts apmeklēšanai—no maija līdz oktobrim.
Pludmale
Kopējais pludmales garums Melnkalnē - 73 km. Pludmales ir ļoti dažādas: no smalkām smiltīm dienvidos līdz mākslīgām betona platformām ziemeļrietumu piekrastē.
Apskates objekti
Zinātkārs tūrists var atrast Melnkalnē ievērojamu daudzumu interesantu apskates objektu. Pēc vizītes uz Melnkalni katram albumā būs fotogrāfija no Sv. Stefana salas (vizītkarte valstij) un Ostroga klostera. Skaisti skati gan no krasta, un ar Boko-Kotoru skatu laukumu. Kalnu grēdas virsotnē atrodas Pētera Lovcenas mauzolejs
Hercegs Novi - viens no slavenākajiem kūrortiem valstī, kas atrodas pie ieejas Boko-Kotora līcī. Pilsēta ir vairāk nekā 1600 gadus veca, tāpēc šeit ir saglabājušies viduslaiku arhitektūras pieminekļi.
Kotora atrodas starp Boko-Kotora līci un Lovcena kalnu. Pateicoties vēsturisko pieminekļu daudzumam un tam, ka ir labi saglabājušās viduslaiku ēkas Kotora ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Ekskursijas
Pārgājiens: Kotoras kāpnes
Kotoras senās pilsētas apmeklējums. Šī apskates vieta ir obligāta apskatei jebkuram Melnkalnes viesim. Pārgājiens sāksies no Krstac pārejas (šeit jūsu skatam atklāsies visa līča apkārtne) un turpināsies pa vecu, zigzagiem pilnu (vairāk nekā 70 pagriezienu) armijas ceļu. Beigu beigās mēs nonāksim pie pamestā Spiljari ciemata, kur apskatīsim baznīcas ēku un venēciešu nocietinājumu San Giovanni, bet pārgājiens noslēgsies uz kāpnēm, kas beidzas precīzi Kotoras centrā. Pārgājiena maršruts ir vienkāršs un piemērots iesācējiem. Vienīgais sarežģītais posms ir gandrīz pašā maršruta sākumā, kur gājējiem ir jāuzmanās no akmeņiem.
Ekskursija uz Lipas alu
Lipas ala ir viena no senākajām atklātajām alām Melnkalnē. Šeit jums būs iespēja piedalīties neparastā piedzīvojumā un iepazīt senu iežu atsegumu. Alas unikālo dabu pierāda ne tikai tās dabiskais skaistums, bet arī loma vēsturē. Mūsu ceļojums sāksies no Budvas, tālāk dosimies uz Cetinje, kas ir Melnkalnes vēsturiskā galvaspilsēta. Pa ceļam apstāsimies, lai baudītu pasakainos skatus uz Budvu un Sv. Nikolasa salu. Pēc tam mēs ieradīsimies Dobrsko ciematā, kurā atrodas ala. Šeit mēs kāpsim vilcienā un brauksim līdz ieejai alā. Jūsu skatam atklāsies pasakainā Skadaras ezera un Kuckihu kalnu ainava. Pie ieejas alā mūs sagaidīs profesionāli un draudzīgi gidi, kas pavadīs mūs ekskursijas laikā pa alu. Piedzīvojums sāksies garā tunelī, pa kuru mēs nolaidīsimies pazemē. Sajutīsiet aukstā gaisa masas un gaisa temperatūras izmaiņās – visa gada garumā alās gaisa temperatūra saglabājas 10-12 grādu robežās. Gadījumā, ja paliks auksti, ir iespējams izīrēt virsjakas. Tālāk mērosim 400 metrus garo Lipskas alas tuneli, kur ir iespējams apskatīt cilvēka neskarto dabu. Atrodoties alā, klinšu sienu ieskauti, jūs izjutīsiet dabas patieso varenību. Neguša alā (Negush hall) mēs nonāksim pirmatnējā tumsā un apskatīsim pasakaini skaistos stalaktītus. Gadījumā, ja ārpusē līs lietus, mums būs iespēja vērot ūdenskritumu, kas piepilda pazemes baseinu. Tāpat mēs uzzināsim par "mīlas stāstu" starp stalaktītiem un stalagmītiem, kas stiepjas viens otram pretim tūkstošiem gadu garumā un beigu beigās apvienojas vienā veselumā, ko sauc par stalagnātu. Atpakaļceļā baudīsim tradicionālos mājas vīnus, lai sasildītos pēc aukstajām alām. Vilciens mūs nogādās atpakaļ uz stāvvietu pie restorāna, kur varēsim izbaudīt tasi kafijas un pasakainu ainavu.
Vīna ceļš
Šīs ekskursijas laikā jums būs iespēja iepazīt un salīdzināt modernās un tradicionālās vīna darīšanas metodes. Vīna ceļš aizvedīs jūs uz mūsu valsts interesantākajām un slavenākajām vīna darītavām. Pēc brauciena gar piekrasti mēs nonāksim pie Skadaras ezera un tālāk dosimies uz Podgoricu, kur atrodas Melnkalnes labākās vīna darītavas. Melnkalnes vīnogu audzēšanas tradīcijas aizsākās mūsu ēras 2. gadsimtā. Piekrastes reģioni un Skadaras ezera apkārtne ir īpaši labi piemēroti vīnogu audzēšanai un vīna darīšanai. Vranac un Krstač ir divi oriģināli vīna veidi, ar kuriem Melnkalnes iedzīvotāji īpaši lepojas.
Vīnogas tika audzētas Melnkalnē vēl pirms romiešu ienākšanas. Vispirms vīnogulāji tika audzēti Skadaras ezera krastā, bet vēlāk vīnogu audzēšana pārņēma Melnkalnes piekrasti un centrālo daļu. No romiešu laikiem ir saglabājušās liecības par daudzām vīnogu šķirnēm un dažādām vīnogu audzēšanas metodēm. Pirmos vīnogu audzēšanas un vīna ražošanas noteikumus ieviesa karalis Nikola Petrovičs 19. gadsimta otrajā pusē. Viens no likumiem noteica, ka ikvienam preciniekam, kas apgalvoja, ka nāk no vīnu reģiona, bija jāpierāda, ka viņš ir iestādījis no 100 līdz 1000 vīnogu krūmiem. Modernās vitikultūras pirmsākumi Melnkalnē ir meklējami periodā starp abiem pasaules kariem. Pēc vīna darītavu apmeklēšanas iepazīsim Melnkalnes kultūru.
Lovcenas mauzolejs
Ļaujiet pastāstīt jums par slaveno Melnkalnes dinastiju Petrović Njegoš. Konkrētāk vēlamies iepazīstināt jūs ar bīskapu un dzejnieku Petaru II Petroviču Njegošu (Petar II Petrović Njegoš). Pievienojieties mums ceļā uz viņa pēdējo atdusas vietu - mauzoleju Lovcenas kalnā. Tikai 30 km attālumā no piekrastes Melnkalne pārvēršas par neapdzīvotu un gandrīz nepārvaramu Lovcenas kalnu reģionu. Šis reģions ir kā robeža starp Melnkalnes piekrastes un kontinentālo daļu, un šeit sastopas Vidusjūras un kontinentālais klimats. Lovcenas klinšu un sasalušo virsotņu ieskautā Cetinjes pilsēta bija vieta, kur cīnījās un patvērās no ienaidnieka daudzi Melnkalnes iedzīvotāji, kā arī šeit dzīvoja svarīgākā Melnkalnes dinastija - Petrović Njegoš, ko Melnkalnes iedzīvotāji atceras ar lepnumu vēl šodien. Petars II Petrovič Njegošs, 5. dinastijas paaudzes pārstāvis, ir iekarojis savu vietu Melnkalnes vēsturē un kultūrā. Arī savu pēdējās atdusas vietu viņš izvēlējās tā, lai redzētu visu valsti un tās tautu. Aptuveni 20 km attālumā no Cetinjes, Lovcenas kalna otrajā augstākajā virsotnē atrodas Petara II Petroviča Njegoša mauzolejs. Izpildot sava valdnieka pēdējo vēlēšanos, Melnkalnes iedzīvotāji vēl viņa dzīves laikā uzbūvēja viņam kapelu. Vēlāk šo kapelu nomainīja Ivana Meštroviča (Ivan Meštrović) radītais mākslas darbs - mauzolejs. Mērosim šauru un līkumainu ceļu uz "Jezerski vrh" (Ezera virsotne) un kāpsim 461 pakāpienu līdz pašai augšai (1600 m virs jūras līmeņa). Ievelciet elpu un turiet acis plaši atvērtas! Veroties apkārt, jūs pārsteigs Kotoras līča, Skadaras ezera, Melnkalnes ziemeļu kalnu un pat Albānijas kalnu grēdu ainavas. Mauzolejā jūs sagaidīs divu sieviešu tēli melnajā granītā, kā arī Petara II Petroviča Njegoša skulptūra un marmora sarkofāgs. Ar mauzoleja apmeklējumu noslēgsim stāstu par varenāko Melnkalnes valdnieku un dzejnieku. Šīs ekskursijas laikā apskatīsim unikālus dabas veidojumus, kā arī uzzināsim vairāk par Melnkalnes kultūru un vēsturi. Ekskursijas laikā iegūtās zināšanas ļaus jums izveidot skaidru priekšstatu par vienu no kalnaino Balkānu tautām.