Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Horvātija

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JnJlAgSpOkNvDcJnFbMrApMa
Horvātija-Melnkalne ar atpūtu pie jūras
no 399.00 € (7 naktis)
30
06
13
20
27
03
10
17
24
01
08
15
Horvātija - Slovēnija ar atpūtu pie jūras
no 439.00 € (7 naktis)
13
04
11
01
15
22
29
05
12
Aviotūre uz Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu
no 760.00 € (7 naktis)
22
31
07

Autobusu braucieni

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JnJlAgSpOkNvDcJnFbMrApMa
Horvātijas pērle - Istras p-sala
no 539.00 € (7 naktis)
09
Makarskas rivjēra
no 700.00 € (10 naktis)
20
16

Horvātija!

Sailing boatHorvātijas Republika ir valsts Eiropā, Balkānu reģionā, tās galvaspilsēta ir Zagreba. Tā robežojas ar Slovēniju un Ungāriju ziemeļos, Serbiju ziemeļaustrumos, Bosniju un Hercegovinu austrumos, Melnkalni dienvidaustrumos un Adrijas jūru dienvidos.

Saskaņā ar 1990. gada 22. novembrī pieņemto konstitūciju Horvātija ir parlamentāra republika.

Par Horvātijas milzīgo kultūras mantojumu liecina seši Pasaules kultūras mantojuma objekti un astoņi nacionālie parki. Horvātijas kultūrbagātība atspguļo arī tās dažreiz nemierīgo vēsturi, sākot ar Romas impērijas laiku un vēlāk ar atrašanos starp Austroungārijas un Otomanu impērijas robežām.
Horvātija ir neaprakstāmi krāšņa un ziedoša zeme Centrāleiropas dienvidos, kur atrodas rūpīgi sakoptu pludmaļu rindas, apburošas kalnu ainavas, zaļganzilajā jūrā iegrimušie klinšainie krasti, daudzās viduslaiku pilis uz pauguriem, brikšņainie meži, plašie lauki, termālie avoti un daudz, daudz kas cits. Tā ir lieliska vieta cilvēkiem, kuri meklē patvērumu no ikdienas steigas un stresa, kuri vēlas iegūt jaunus iespaidus un pozitīvas emocijas. Šis nosacīti jaunais kūrorts ar katru gadu kļūst aizvien populārāks eiropiešu vidū. Adrijas jūra ir vissiltākā un vistuvākā Eiropai un tāpēc vispievilcīgākā kūrortatpūtas cienītājiem. Arī tas, ka Horvātijā ir vistīrākā jūra Eiropā ir fakts, vietām redzamība zem ūdens sasniedz 50 metrus un tas vilina šurp daudzus niršanas cienītājus izbaudīt krāšņo zemūdens pasauli. Niršanas tūres uz Horvātiju ir lieliska alternatīva populārajiem braucieniem uz Sarkano jūru Ēģiptē. Atbrīvojieties no pilsētas burzmas un ikdienas pelēcības, dodaties atpūsties uz Horvātiju !

Klimats: Klimats pārsvarā ir mēreni kontinentāls, salās pārsvarā ir kalnu klimats, bet dažviet gar Adrijas jūras piekrasti ir Vidusjūras klimats ar daudzām saulainām dienām, sausām un karstām vasarām. Vidējā janvāra temperatūra ir 1ºC - 3ºC, bet augustā 22ºC - 26ºC. Vidējā temperatūra jūras piekrastē janvārī ir 5ºC - 10ºC, bet augustā 26ºC-30ºC. Ūdens temperatūra jūra svārstās no 12ºC ziemā līdz 25ºC vasarā.  aerial photography of boats on pier and city

Horvātu virtuvei
raksturīgi tādi ēdieni kā uz restēm cepta gaļa, dalmāciešu kūpinātais šķiņķis, sālītas sardīnes, aitas siers un salami desa ar paprika. Horvātija ir slavena arī ar savu vīnu, jo vīnkopības tradīcija aizsākusies tālā senatnē.

Valūta. Valstī vietējā valūta tiek saukta par Horvātijas kunu, kas ir aptuveni EUR 0,13. Visērtākais veids valūtas maiņai ir pašā Horvātijā - jūs atradīsiet daudz valūtas maiņas punktu un varēsiet izvēlēties labāko cenu darījumam. Jūs varat arī izņemt skaidru naudu tieši no bankomāta, taču tad jārēķinās ar bankas komisijas maksu par citas valūtas izņemšanu. Daudzās vietās var maksāt arī ar karti, tomēr ir vietas, kur norēķini iespējami vien ar skaidru naudu.

Cenas Horvātijā. Lielākajās pilsētās nakšņošanas un pārtikas cenas ir augstākas nekā mazās un netūristiskās pilsētās. Tomēr Horvātija izstrādā veiksmīgus tūrisma projektus, tāpēc katru gadu valsts saņem ļoti lielu tūristu skaitu. Interesanti atzīmēt, ka 2018. gadā Horvātiju apmeklēja 18,4 miljoni tūristu.

Kad ceļot? Tūrisma sezona sākas maijā un turpinās visu vasaru. Ceļojumi šajā periodā garantēs vairāk tūristu un augstākas cenas. Labs laiks ceļot ir septembrī, kad laika apstākļi joprojām ir silti, bet ir mazāk citu ceļotāju, vai tieši pirms tūrisma sezonas - maija sākumā.

Horvātijā ir daudz vietu, ko aplūkot, tostarp iespaidīgo dabu un arhitektūru, kā arī seriāla “Troņu spēle” (Game of Thrones - eng.) filmēšanas vietas.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home