Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Grieķija

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
MaJnJlAgSpOkNvDcJnFbMrAp
Ekskursija un atpūta Olimpa Rivjērā
no 449.00 € (7 naktis)
17
08
22
12
19
26
09
16
23
07
14
Krētas sala ar atpūtu pie jūras
no 519.00 € (7 naktis)
13
04
11
08
15
05
19
10
17
KRĒTAS SALA AR ATPŪTU PIE JŪRAS (IZLIDOŠANA NO TALLINAS)
no 569.00 € (7 naktis)
03
10
07
14
04
18
09
16
Meteori un citas zvaigznes
no 1089.00 € (7 naktis)
21
15
Grieķu pareģojumi
no 1119.00 € (7 naktis)
11

Autobusu braucieni

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
MaJnJlAgSpOkNvDcJnFbMrAp
Grieķu Maķedonija ar atpūtu pie Egejas jūras
no 595.00 € (9 naktis)
19
20
Egejas jūras piekraste un Olimpa kalns
no 695.00 € (12 naktis)
20
Grieķijas valdzinājums
no 899.00 € (11 naktis)
18
25

Purple flower on white wallGriekija ir valsts ar 2 tukstošiem salu. Vai katrai no tam piemit unikalas kulturas, arhitekturas, vestures, kulinarijas, amatniecibas u.c. vertibas, ipašs dzives stils. Un šie faktori kopuma rada neatkartojamu iespaidu kolekciju un krašnu emociju paleti.
Grieķija atrodas Eiropas dienvidaustrumos (Balkānu salas dienvidu galā, Egejas, Vidusjūras un Jonijas jūras salas). Austrumos Grieķiju apskalo Egejas jūra, dienvidos – Vidusjūra, bet rietumos – Jonijas jūra. Augstākā vieta – Olimps. Atpūtai Griķijā ir savas īpatnības. Pludmales – vienas no tīrākajām Eiropā (valstiskās), valsts valoda – grieķu, bet atpūtas laikā Jūs droši varat sazināties angliski, vāciski, franciski vai itāliski.

Grieķija - tā ir ļoti skaista un attīstīta valsts ar slavenu vēsturi. Senās Grieķijas kultūra ir Rietumu arhitektūras, literatūras, filozofijas un demokrātijas šūpulis. Un viss tas, ko mes mācījāmies skolā un lasījām mītos par Seno Grieķiju ir taisnība. Izradās, ka Maķedonijas Aleksandrs bija. Spartanieši - bija. Diogēns arī bija. Grieķi viegli paradīs Jums, kur dzīvoja Minotavrs, kur Penelopa gaidīja Odiseju. Vēstures šeit ir tik daudz, ka Jūs atgriezīsieties Grieķijā vēl ne reizi, lai pārbaudītu vai viss teiktais, dzirdētais un stāstītais ir taisnība. Grieķijas ģeogrāfija  ir unikāla: skaisti kalni, pludmales un salas. Saulains laiks, silts ūdens, bronzas iedegums un brīnišķīga atpūta, tas viss Jūs gaida Grieķijā. Grieķijā nopirktie suvenīri sagādās Jums prieku arī mājās. Grieķija - Olimpiskās spēles, teātra, filozofijas, matemātikas un citu zinātņu dzimtene. Ne jau velti Dievi izvēlējās Grieķiju par savu dzīves vietu.

Lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pinda kalni, augstākā virsotne – Olimps (2917 m) .Valsts teritorijā vērojami lieli reljefa kontrasti, maz ir līdzenumu, zeme ir ārkārtīgi kalnaina. Krasta līnija, kuras garums ir apmēram 15 000 kilometru, un tā ir ļoti izrobota. Krasti ir stāvi un klinšaini. Trešdaļa no valsts ir aramzemes un dārzi. Tāda pat reljefa daudzveidība ir raksturīga arī jūras dzīlēs, kas kādreiz, miljonus gadu atpakaļ, bija sauszemes turpinājums. Netālu no Tenaro pussalas, 4850 m dziļumā atrodas t.s. „Inusu aka” (Inusses – salu grupa Egejas jūrā) – visdziļākā vieta Vidusjūrā. Līdzenumi galvenokārt ir atrodami Austrumu Tesālijā un Centrālajā Maķedonijā.

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Atrodas Balkānu pussalas dienvidu daļā uz daudzajām Vidusjūras salām. Dienvidrietumos to apskalo Jonijas jūra, dienvidos Vidusjūra, austrumos Egejas jūra, robežojas ar Albāniju, Maķedoniju, Bulgāriju un Turciju. Valsts dienviddaļa atrodas Peloponēsas pussalā.
Platība: 131 957 km2Photo of santorini, greece
Galvaspilsēta: Atēnas
Iedzīvotāji: 10 706 290  (2007.gada jūlijs)
Nacionālais sastāvs: grieķi 93%, citi 7% (2001)
Mūža ilgums:
vidējais: 79,38 gadi
vīrieši: 76,85 gadi
sievietes: 82,06 gadi
Iedzīvotāju blīvums: 81,1 cilv./km2.
Valsts valoda: grieķu
Reliģijas: grieķu pareizticīgie 98%, musulmaņi 1,3%, citi 0,7%, (2001) 
IKP/PP:  $ uz 1 iedz.18 240 (2002)
Naudas vienība: eiro (EUR)
Valsts pārvaldes forma: parlamentāra republika
Zemākais punkts: Vidusjūra 0m v.j.l.
Augstākais punkts: Olimpa kalns  2917 m v.j.l.
Garākā upe: Aljakmona
Lielākās salas: Krēta, Ebojas sala, Rodas sala; kopumā 20 tūkstoši, bet apdzīvotas ne vairāk kā 200 salu.
Reljefs: lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pinda kalni. Kalni aizņem 80% valsts teritorijas. Maķedonijas un Frakijas kalni, kurus pārtrauc nelieli līdzenumi un no kuriem iztek upes. Trešdaļa no valsts ir aramzemes un dārzi.
Dabas resursi: nafta, dzelzsrūda, lignīts, cinka un niķeļa rūdas, krīts, dažādu krāsu marmors, sāls, ūdens enerģija, saulainās piekrastes un dabas ainavas.
Klimats: tipisks Vidusjūras klimats valda Jonijas jūras piekrastē valsts R daļā. Silts laiks iestājas jau martā. Vasara sausa un karsta, vidējā jūlija temperatūra ir no +25°C līdz +28°C. Reizēm karstajās vasarās gaisa temperatūra sasniedz +45°C. Ziemas ir maigas, samērā lietainas,  janvāra vidējā temperatūra ir no +4°C līdz +12°C. Zem nulles temperatūra nokrīt tikai kalnos virs 700 – 800 m v.j.l., un šajā augstumā ziemās uzkrīt pabieza sniega sega. Ziemā pūš borā, kas ir aukstais vējš no ZA, un atdzesē pat Adrijas jūras piekrasti.  Vislabāk ceļot ir no marta līdz maija vidum vai no oktobra vidus līdz decembrim.
Piesardzības pasākumi: nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju.
Lielākās pilsētas: Saloniki, Patras, Vola, Larisa, Hēraklija.

Klimats. Visās Grieķijas salās parasti valda garas, sausas vasaras un maigas, lietainas ziemas. white and blue boat on sea near gray rocky mountain during daytime
Pavasaris – iezīmē tūrisma sezonas sākšanos salās. Pavasaris salās ir visskaistākais gadalaiks, kad uzplaukst sarkanu magoņu, kumelīšu un savvaļas alpu vijolīšu ziedi. Ziemeļu salās aprīļa beigas var būt lietainas, savukārt Krētā pavasaris parasti ir silts un saulains.
Vasara – karstā svelme izkaltējusi visu zāli, tūrisma sezona ir pilnā plaukumā. Vasaras tveici dažbrīd mazina spēcīgas ziemeļu vēja (meltemi) brāzmas no Egejas jūras; tās var uzrasties jebkurā brīdī, izjaucot prāmju kustības grafiku un iepriecinot vīndsērfinga cienītājus.
Rudens – Krētā septembrī un oktobrī joprojām pieturas ļoti silts laiks, tomēr vairāk uz ziemeļiem tas var būt lietains un jūra – nemierīga. Sākas medību  un īstās zvejas sezona.
Ziema – mežonīgu vēju šaustītās un jūras bangu apskalotās salas ziemā ir diezgan nemīlīgas. Kafejnīcas ir pārpīldītas ar vīriem, kas spēlē kārtis. Sievietes mēdz nodoties tamborēšanai, zvejnieki svin Agios Nikolaos, viņu svētā aizbildņā dienu, un tad jau sākas gatavošanās Ziemassvētkiem.

Vietējais laiks. Grieķijas vietējo laiku aprēķina, Grinvičas laikam (GMT) pieskaitot divas stundas, Centrāleiropas valstu laikam – vienu stundu, Ņujorkas laikam – 7, Losandželosas laikam – 10, bet Sidnejas laikam atņemot 8 stundas. Grieķijas laiks sakrīt ar Latvijas laiku.

Vietēja valūta. Grieķijā ir ieviesta Eiropas kopīga valūta eiro, kas aistāj agrāko drahmu. Naudas maiņu no citām valūtām uz eiro var veikt bankās vai pasta nodaļās.

Par valsti: Grieķijā ir dzimusi demokrātija, filozofija, olimpiskās spēles, literatūras brīnumdarbi, komēdija un traģēdija, kā arī daudzi no Vidusjūras virtuves garšīgākajiem ēdieniem. Grieķija ir viena no senākajām šīs zemes valstīm, antīkā civilizācijas šūpulis. Ne velti to sauc par dievu zemi. Katru gadu milijoniem tūristu šeit ierodas, lai aplūkotu vietas, par kūrām rakstīts vēstures grāmatās. Grieķija – tā ir vienreizēja vieta atpūtas baudīšanai. Šeit lieliski apvienota spilgtā saule, siltais klimats, tīrais kalnu gaiss, caurspīdīgā jūra, gleznainā piekraste un daudzie vēsturiskie pieminekļi, kas liecina par vareno antīko civilizāciju. Slavenākajos kūrortos – Krētas, Rodosas un Korfu salās – pludmales stiepjas 5000 km garumā. Jūs varēsiet dejot sirtaki līdz pat saullēktam un nodarboties ar ūdens sporta veidiem visas dienas garumā. Jūs, visticamāk, iegūsiet jaunus draugus, iejūkot jautrajā un draudzīgajā atpūtnieku pūlī.

Lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pinda kalni, augstākā virsotne – Olimps (2917 m) .Valsts teritorijā vērojami lieli reljefa kontrasti, maz ir līdzenumu, zeme ir ārkārtīgi kalnaina. Krasta līnija, kuras garums ir apmēram 15 000 kilometru, un tā ir ļoti izrobota. Krasti ir stāvi un klinšaini. Trešdaļa no valsts ir aramzemes un dārzi. Tāda pat reljefa daudzveidība ir raksturīga arī jūras dzīlēs, kas kādreiz, miljonus gadu atpakaļ, bija sauszemes turpinājums. Netālu no Tenaro pussalas, 4850 m dziļumā atrodas t.s. „Inusu aka” (Inusses – salu grupa Egejas jūrā) – visdziļākā vieta Vidusjūrā. Līdzenumi galvenokārt ir atrodami Austrumu Tesālijā un Centrālajā Maķedonijā.

Grieķija ir viena no visvairāk apmeklētajām, taču arī nepazīstamākajām Eiropas zemēm. Tradīciju spēks šeit nemazinās un, škiet, ka nekādi jaunievedumi nespēs apdraudēt grieķu dzīvesveidu un kultūru, piemēram, teicēju māksla šeit tiek vērtēta tikpat augstu kā Homēra laikos. Grieķija atrodas Balkānu pussalas dienvidos un aptver vairāk nekā 2000 žilbinoši baltu salu plašā teritorijā no Jonijas jūras rietumos līdz Egejas jūrai un Turcijas piekrastei austrumos. Katrai no šīm salām ir savs stāsts, piemēram, Zakynthos sala pavasarī tiek dēvēta par ziedu salu, bet vulkāniskās Santorini smilšu melnums izceļ ciematu sniegbaltumu. Grieķija apvieno sevī Balkānu, Vidējo Austrumu un Vidusjūras reģiona valstu iezīmes. Šajā daudzveidīgajā skarbā skaistuma zemē dzīvo dzīvespriecīgi cilvēki. Krētas salā jus variet apskatīt leģendāro Knossas pili, kur it kā ir dzīvojis briesmonis Mīnotaurs, savukārt vēstures elpu izbaudīt saulainajā Rodosas salā.

Nacionālā virtuve
brown bread on brown wooden tableGrieķija ir dienvidu valsts, tas nozīmē, ka augļi, visdažādākie vitamīnu un minerālu piesātināti zaļumi un dārzeņi te pieejami cauru gadu. Piedevām gandrīz visi grieķu virtuves ēdieni tiek pagatavoti izmantojot olīveļļu, kas ir ļoti veselīga mūsu organismam. Grieķijas nacionālā virtuve izceļas ar lielu ēdienu daudzveidību un tie ir īpaši populāri Eiropas valstīs.
Svarīgu vietu grieķu uzturā ieņem zivis un jūras veltes. Grieķijā jūs redzēsiet lielu ēdienu daudzveidību no visdažādākajiem jūras iemītniekiem: garnelēm, kalmāriem, astoņkājiem, krabjiem, mīdījām, austerēm, omāriem u.c.
Apcepinātu vai izceptu zivi pēc tradīcijas pasniedz ar vienreizēju mērci, kas sastāv no olīveļļas un citrona sulas. Saskaņā ar grieķu paražām, tavernas apmeklētājam ir iespēja (un tā vienmēr ir apsveicama) ieiet virtuvē un izvēlēties iepatikušos zivi vai jebkuru citu produktu, kuru pēc tam viņam pagatavos, ievērojot visas klienta vēlmes. Ar īpašu vērienu gatavo jūras veltes „psarotavernās” (zivju restorāni), no kurām vairākums, kā likums, atrodas tieši jūras krastā.
Kas attiecas uz gaļu un dārzeņiem, Grieķijas iedzīvotāji tos sautē, pievienojot dažādas garšvielas: sīpolus, ķiplokus, pētersīļus, piparmētras, papriku, vīna etiķi un citas.

Iepirkšanās
Iepirkšanās Grieķijas salās var būt aizraujoša nodarbe, īpaši tad, ja pērkat tieši no ražotāja. Mazajos ciematos amatniecība ir nozīmīgs ienākumu avots, un māju priekšā bieži var redzēt strādājam izšuvējas un mežģīņu darinātajās, bet keramiku darbnīcās – podniekus. Tieši tradicionālie amatnieku izstrādājumi ir visvērtīgākie Grieķijas suvenīri. Ādas izstrādājumu izgatavošana ir īpaši izkopta Krētas salā. Lielākā daļa citu preču Grieķijas salās tiek importēta un pārdota ar ievērojamu uzcenojumu, bet par preces cenu ir iespējams kaulēties.

Attieksme pret tūristiem.
Ļoti atsaucīga, draudzīga, ļoti pretimnākoša.

Grieķija iesakam apmeklēt:
Grieķija ir ļoti bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem, liela to koncentrācija ir valsts galvaspilsētā Atēnās, kura ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē. Apskates vērta ir
Akropole
– senās Grieķijas simbols, kurā atradās templis, Pantenons, Jiontra teātris, Apterora templis. Aeiropagora kalnā atrodas Senās Agoras rajons. Ievērības cienīga ir arī vecpilsēta, Monastiraki laukums, Sintagmas laukums, Omonijas laukums, Aios Elefterios baznīca, Kapnikareja baznīca, gājēju iela – Ermu, Nezināmā karavīra kaps, Parlamenta ēka Zapioparks, Adriana arka, Antīkais stadions, Zeva templis, Hefesta templis, Nacionālās Akadēmijas ēka, Atēnu universitāte, Nacionālā bibliotēka, Nekropole, Romas agora, Sv. Apustuļu baznīca, Sv. Georgija baznīca.

Ramnuntē –
Amfiārija svētvieta un Nemezīdas templis. Pirejas osta netālu no Atēnām ir pats zaļākais nostūrītis galvaspilsētā ar arheoloģiskajiem un kara – jūras muzejiem un brīvdabas teātri Portofitis Elias kalna galā.
Lutraki ir pasaulē pazīstams kūrorts ar savu dziedniecisko minerālūdeni, kurš ieguvis nosaukumu „dzīvais”.Parthenon, greece
Peloponēzas pussala ir viens no Grieķijas civilizācijas centriem. Obligāti vajadzētu apmeklēt
Korinfu – Apolona tempļa drupas, Romas agorijs, teātris, kā arī Lakedemonu jeb Spartu – akropole, Atēnas templis, daudz svētvietu, teātris. Hikēnas atrodas Peleponēsas pussalā, tā ir pilsēta, kuru dibināja Persejs. Apskates vērts ir cietoksnis, muzeji, „Lauvas vārti”, „Agameninona kaps”, karaļu pili ar kapiem, zelta darinājumi.

Olimpija
ir sengrieķu pilsēta un Olimpisko spēļu dzimtene, pazīstama ar Pelopsa svētvietu, Hēras templi, Zeva orākuls, Palestra, stadions, apmēram 130 statujas, Nerona Triumfa arka, Olimpijas muzejs. Monemvasia cietoksnis atrodas uz milzīgas klints jūrā, iepretī Gefiras pilsētiņai, ar kuru saista sens tunelis.
Nafpliona ir neatkarīgās Grieķijas pirmā galvaspilsēta, pazīstama ar turku cietoksni Palamidi, nelielu pili.
Saloniki ir Maķedonijas galvaspilsēta, otra lielākā valstī, pazīstama ar Galerija Triumfa arku, teātri, romiešu villu Rotonda, mozaīkas grīdas, Sv. Georgija baznīca, Sv. Dimitrija bazilika, Sv. Sofijas bazilika, Sv. Katrīnas baznīca, Sv. Apustuļu baznīca, Valatadu klosteris.

Agion Orosa
– svēta vieta katram pareizticīgajam, te atrodas pirmais lielais klosteris – Lielā Lavra.
Meteora ir otrs lielākais klosteris pēc Afona klosteru kompleksa. Klosteri atrodas uz 400 m augstas klints.
Hēraklija ir Krētas salas galvaspilsēta, mūsdienās ir saglabājušies pilsētas nocietinājumu mūri, lielākā vērtība ir saglabājusies arheoloģiskajā muzejā. Netālu atrodas vecākās Krētas pilsētas Knosas drupas.

Rodosa
ir lielākā „Divpadsmit salu” grupas sala, te kādreiz atradās viens no 7 pasaules brīnumiem Rodosa rats. Tagad rodoša ir pasaulē slavens kūrorts ar lieliski attīstītu infrastruktūru.
Kiklādu salas ir apmēram 2000 salu grupa, tā ir lieliska atpūtai ar daudziem kūrortiem un arī apskates objektiem.
Atēnas ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē,  bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem: teātriem, kapsētām, tempļiem. Akropole ir senās Grieķijas simbols, ar senā tempļa- Partenona drupām, Jiontra teātri, Apterora templi. Partenons ir Grieķijas slavenākais simbols, atpazīstams uzreiz pēc kolonnu aprisēm augstu kalnos. Pati Akropole arī atrodas augstu kalnos. Senās Agoras rajons atrodas Aeiropagora kalnā. Vecpilsētā  vēsturi izgaršot var, staigājot pa daudzajiem laukumiem, kuriem katram ir savs stāsts: Omonijas laukums, Monastiraki laukums, Sintagmas laukums; ielūkojoties Aios Elefterios baznīcā, Kapnikareja baznīcā, klīstot pa gājēju ielu – Ermu. Pilsētā ir vērts apmeklēt Zeva templi, Nezināmā karavīra kapu, Parlamenta ēka Zapioparku, Adriana arku, Hefesta templi, Atēnu universitāti, Nacionālās Akadēmijas ēku, Nacionālo bibliotēku, Romas agoru, Nekropoli, Sv. Georgija baznīca,  Sv. Apustuļu baznīcu. Atēnās ir 250 muzeji. Kā populārākos noteikti būtu jāmin– Bizantijas muzeju, Nacionālās arheoloģijas muzeju, Atēnu angoras arheoloģijas muzeju, Benakas muzeju, Nacionālo gleznu galeriju, Grieķu mākslas muzeju, Keramikas muzeju,  Kiklādu un sengrieķu mākslas muzeju, Grieķijas nacionālo mūzikas instrumentu muzeju  un daudzus citus.

KOS sala

KOS salas platība ir 290 km², krasta līnijas garums ir 110km. Lielāko salas daļu aizņem līdzenums, bet ZA pusē paceļas kalnu grēda ar Dikeona virsotni (846m). Vidusjūras klimats ar sausu un karstu vasaru, bet maigu ziemu. Vasaras karstumā jūras brīze nes patīkamu vēsumu un nav pārāk karsti.white and brown concrete buildings near sea during daytime
Mūsi aģentūra Antario  2013. gda sezonas KOS bija Grieķijas vispolulārākais virziens, kas pat bija populārāks par slaveno Krētu.  Tūristu apmeklējumam piemērotākais laiks ir no aprīļa līdz oktobrim. Atpūtas KOS sala ir piemērota tiem kas meklē atpūtu pie dabas un tiem kas vēlas izbaudīt salas nesteidzīgo dzīves ritmu. Šī sala piedāva visu jauniešu atpūtai un sporta aktivitātēm. Ļoti populāri ir izbraucieni ar divriteņiem ar kuru palīdzību var apskatīt liellāko daļu no salas. Lieliskas smilsu pludmales, tīrs ūdens un iespēja nodarboties ar vinsērfingu vilina tūristus no visām psaules malam.  Vecāka gada gājuma cilvekiem šī sala arī piedāvā dažadas iespējas. Var apskatīt dažādus vēsturiskus objektus, kas atrodas  tikai 4 km attāluma no pašas Kosas pilsētas. Tempļu komplekss kas ir veltīts Apalona dēlam, ārstniecības dievam Asklēpijam, kas arī kalpoja ka viss īstākā dzienīca. Lielākajā laukumā atrodas nelielas tempļa, strūklaku, skolas un slimnīcas drupas.

Nissiros sala ir izslavēta kā milža Palivota sala, kurs saskaņā ar legendu joprojām auro no vulkāna krātera. Kratera dziļums ir 25 metri, bet diametrs 350 metri. Jums būs iespēja pa šaurām un gleznainām ieliņām apceļot salas administratīvo centru-Mantraki , kurā ir daudzas sniegbaltas mājas. Kā arī mēs iesakam apmeklēt Dievmātes Marijas klosteri, kas atrodas kalna un uz to ved vairāk kā 200 pakāpieni.

Kruīzs uz Kalimnos un Pseirimos salām. Kalimnos ir slavenā sūkļu sala un tās galvaspilsēta ir Potia (Pofija), kas ir celta amfiteātra veidā pauguru nogāzēs un atrodas virs ostas> Zvejnikeu laivās varēs apskatīt dabīgos sūkļus un uzzināt par to ieguvi un apstrādi. Kā arī pieturvietā pie Plati salas varēs nodoties bezrūpīgai peldei jūrā.  Pseirimos salu klāj smilšu pludmales un salā dzīvo tikai 50 patstāvīgie iedzīvotāji.


Zakintos sala
Ekskursijas

Brīnišķīgs ceļojums gar piekrasti

Jūsu ceļojums sāksies Zakintas galvenajā ostā, kur jūs kāpsiet uz kruīza kuģa klāja, lai dotos neaizmirstamā izbraucienā apkārt salai. Jums nebūs jāpavada diena autobusā, lai izbaudītu dabu. Kruīza kuģis vedīs jūs gar Krioneri dzīvojamo rajonu, gar Tsilivi, Alikanas un Alikes kūrortiem uz Skinari, apskatot salas galējo ziemeļu punktu un bāku. Izbraucot no Agios Nikolaos ostas Skinari reģionā, pamanīsiet nelielu salu, kuras forma atgādina bruņurupuci, un šī sala oficiāli pieder Vatikānam, jo 18. gadsimtā šī sala netika atdota Grieķijai kopā ar pārējām Jonijas jūras salām. No šīs vietas ir iespējams saskatīt mūsu tuvāko kaimiņu, Kefaloniju. 
Tālāk kuģis vedīs jūs uz slavenajām Zilajām alām, kas tika atklātas 1897. gadā. Alu nosaukums ir radies savdabīgās ūdens krāsas dēļ, kas atgādina akvamarīna un tirkīza sajaukumu. Šajā reģionā atrodas Vidusjūras dziļākais punkts – aptuveni 4500 metrus dziļā Lonīsa aka. Tālāk kruīza kuģis dosies uz Kontrabandistu līci, kur jūs varēsiet apskatīt kuģa "Panayiotis" vraku un izpeldēties debešķīgi zilajos ūdeņos. Pieredzējuši peldētāji, kas vēlas aizpeldēt līdz krastam, var to darīt, saņemot kapteiņa atļauju. Pludmali klāj mazi, balti oļi. Kontrabandistu līcim ir iespējams piekļūt tikai pa jūru. Tālāk kuģis peldēs gar rietumu krastu un nogādās jūs uz slavenajām Keri alām. Zilās alas, Sikspārņu ala, Roņu ala un vairākas citas alas ir izveidojušās klinšu erozijas rezultātā. Jūsu skatam atklāsies Mazā un Lielā Mitzitra – milzīgas, koniskas formas klintis, kas šķeļ Keri kristāldzidros ūdeņus. 

Zakintas pavārstundas

Mūsu pāvārstundas notiks restorānā "Traditional Taverna Popolaros" Ampelokipoi rajonā. Jūs izzināsiet Zakintas virtuves noslēpumus un iepazīsiet grieķu ēdienus. Restorāna pavārs iemācīs jums tradicionālo ēdienu gatavošanas pamatus. Jums būs iespēja aktīvi piedalīties ēdienu pagatavošanā. Pēc tam jūs baudīsiet pagatavotos ēdienus kopā ar grupu. Vienkārši ļaujieties mirklim un kļūstiet par grieķu virtuves ekspertu. Atgriežoties mājās, varēsiet iemācīt gatavot grieķu virtuves ēdienus arī draugiem.

Eko-ferma un Zakintas pilsēta 

Vispirms mēs dosimies uz Agia Marina (Svētā Marina) ciematu, kur jums būs iespēja apmeklēt Zakintas unikālo Helmisa dabas muzeju. Muzeja ekspozīcijā ir iekļauti Zakintas floras un faunas pārstāvji. Šo muzeju uzskata par vienu no labākajiem muzejiem visā Grieķijā un Balkānu reģionā (muzeja biļetes cena iekļauta ekskursijas cenā). Pēc muzeja dosimies uz Kalitejas ciematu, lai apmeklētu Terianosas fermu. Ekskursiju pa Terianosas fermu, kurā tiek audzēta ekoloģiski tīra pārtika, vadīs fermeru ģimenes loceklis, stāstot par un piedāvājot jums nogaršot daudzus gardumus. Vietējo amatnieku veikalā jums būs iespēja iegādāties vietējos ražojumus un ar rokām darinātus izstrādājumus. Pēc fermas apmeklējuma dosimies uz Bokali ciematu, no kura paveras skats pāri visai Zakintas pilsētai. Šī ir viena no populārākajām apskates vietās uz salas, un daudzi vietējie vakaros ierodas šeit, lai baudītu dzērienus un atpūstos. Šeit atrodas Bokali pils drupas. Tālāk dosimies uz Zakintas pilsētu, kas ir salas galvaspilsēta. Šeit jums būs brīvais laiks vakara pavadīšanai. Zakintas pilsētā atrodas Sv. Denisa baznīca, kurā glabājas salas aizbildņa, Svētā Denisa, pīšļi, kurus ir iespējams apskatīt. Jums būs laiks un iespēja iepirkties pēc pašu vēlmes, ieturēt maltīti vai izbaudīt dzērienu kādā no daudzajām tavernām un bāriem, vai doties pastaigā gar piekrasti un atpūsties. Tūrisma sezonas laikā ir pieejamas izjādes un izbraucieni karietēs ar zirgiem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home