Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Brazīlija

Brazīlija ir lielākā Dienvidamerikas valsts un aizņem gandrīz pusi kontinenta. Rietumos Brazīlija sākas Andu kalnu pakājē un stiepjas līdz Atlantijas okeānam austrumos. Mūžamežu caurausta un Amazones varenuma apdvesta, svētīta ar Kristus statuju… Eiropeiskus vaibstus ieskandina portugāļu valoda, rasu daudzveidība atdzīvina vēstures lappuses… Mežos mīt piektdaļa no visām pasaulē esošajām augu sugām un viena desmitdaļa no visu pasaules zīdītāju un putnu sugām.  Brazīlija ir lielākā kafijas eksportētāja pasaulē…Pasaules lielākais HES un viens no 7 pasaules brīnumiem, kas pasludināts 2007.gadā, atrodas tieši šeit…Reliģiju  mozaīka un tradīciju košums…

Ģeogrāfiskais stāvoklis:
valsts atrodas Dienvidamerikas austrumu daļā, un ir piektā lielākā valsts pasaulē. Z robežojas ar  Franču Gviānu, Surinamu, Venecuēlu, Kolumbiju; R –ar Peru un Bolīviju; D- ar Paragvaju, Argentīnu un Urugvaju. No A valsti apskalo Atlantijas okeāns. 
Platība: 8 511 965 km2 
Galvaspilsēta: Brazilja
Iedzīvotāji: 190 010 647 (2007.gada jūlijs)
 
Iedzīvotāju blīvums: 2,23 cilv./km2.
Valsts valoda: portugāļu
Reliģijas: katoļi 73,6%, protestanti 15,4%, spirituālisti 1,3%, bantu ticība 0,3%, citas 2% (2000)
Naudas vienība: reals (BRL)
Valsts pārvaldes forma: federatīva prezidentāla republika
Administratīvais iedalījums: 24 štati
Zemākais punkts: Atlantijas okeāns 0 m v..j.l.
Augstākais punkts: Neblina kalns 3014 m v.j.l.
Lielākās pilsētas: Sanpaulu, Riodežaneiro, Belu Orizonti
Garākās upes: Amazone, Sanfransisku, Tokantinsa
Reljefs: Valsts Z daļu aizņem plašā Amazones zemiene  ar pasaules lielākās upes- Amazones daudzajām pietekām. Galējā Z daļā valsts teritorijā iestiepjas Gvajānas plakankalne. Teritorijas lielāko daļu virzienā uz D aizņem Brazīlijas plakankalne, kas ietver Kamposus, Espijansu grēdu, Žerala grēdu. Vidējais plakankalnes pacēlums ir 800 m v.j.l. Galējie D jau ir pampu teritorija.
Dabas resursi: zelts, nafta, boksīti, mangāna rūda, niķeļa rūda, fosfāti, cinks, alva, dzelzsrūda, varš, platīns, fosfāti, kokmateriāli, ūdens enerģija, tropiskie meži, dabas ainavas
Klimats: ietilpst četrās klimatiskajās joslās. Vidējā temperatūra vasarā ir +24ºC, bet ziemā +22ºC. No septembra līdz martam te valda lietus sezona. Pats lietainākais mēnesis ir jūlijs, jo bieži līst lietus un ir auksti. Amazonē sausā sezona ilgst no augusta līdz decembrim, savukārt, no decembra līdz aprīlim valda liels karstums un reti lieti. Kopumā valda mitrs un silts klimats, bet tā kā valsts ir ievērojama pēc izmēriem, tad klimata atšķirības jūtamas pa reģioniem. Z daļā valda ekvatoriālā tipa klimats, ar regulāriem diennakts nokrišņiem, un vidējo diennakts temperatūru +25°C   visa gada garumā. Te plešas selvas- mitrie tropiskie meži. Dodoties uz D daļu, kļūs vēsāks. Sausā sezona ziemeļaustrumu daļā ilgst no maija līdz novembrim. Tad gaisa temperatūra pārsniedz pat +38°C . Vēlams līdzi paņemt saules aizsargkrēmu, saulesbrilles, vējjaku-ja dosieties kalnainākos apgabalos.
Ziemeļaustrumos Brazīlijā ir ļoti sausas stepes, kur aug asi krūmi ar dzeloņiem.

Christ redeemer statue, brazilBrazīlijas iedzīvotāji
Brazīlijā dzīvo dažādas tautas. Daļa iedzīvotāju ir indiāņu pēcteči, daļa -to portugāļu pēcnācēji, kuri šeit valdīja 300 gadus. Indiāņi Brazīlijā ir dzīvojuši vienmēr. Daudziem brazīliešiem priekšteči ir afrikāņi, kurus 17. gs. šurp atveda kā vergus darbam cukurniedru plantācijās. Šī gadsimta sākumā, bēgot no neražas gada Japānā, uz Brazīliju atkuģoja daudzi japāņi. Arī ne mazums eiropiešu ir pārcēlušies uz dzīvi Brazīlijā, īpaši valsts dienviddaļā.

Dzīve pilsētā
Pilsētās, kuru vairākums atrodas okeāna piekrastē, dzīvo apmēram 75 % brazīliešu. Gadu gaitā cilvēki pārcēlās no laukiem uz pilsētu cerībā atrast darbu un labākus dzīves apstākļus. Daudzus gadus pilsētas strauji auga, šī tendence mūsdienās ir nedaudz samazinājusies. Lielākajā Brazīlijas pilsētā Sanpaulu ir gandrīz 17 miljoni iedzīvotāju - vairāk nekā Parīzē un Londonā kopā.

Waves crashing on shore in rio de janeiro, brazilPludmales
Brazīlijas austrumu robeža stiepjas 7400 km garumā gar Atlantijas okeānu. Ļaudis pulcējas plašajās, saulainajās Riodežaneiro pludmalēs, lai satiktos ar draugiem un uzspēlētu volejbolu. No Cukurgalvas kalna ir labi pārskatāma slavenākā Riodežaneiro pludmale -Kopakabana. Spēcīgo straumju dēļ tikai labiem peldētājiem pietiek drosmes mesties okeānā. 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home