Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Malaizija

Malaizija
Malaizija atrodas Malajas pussalā dienvidaustrum-Āzijā. Tai pieder arī Sabahas un Saravakas reģioni Borneo salā Malaizijas austrumdaļā. Lielāko daļu teritorijas klāj tropiskie meži, un pussalā tās garumā stiepjas kalnu masīvs. 
Nacionālā virtuve: Līdzīgi kā sabiedrība, arī nacionālā virtuve ir ļoti daudzpusīga - ir gan indiešu, gan ķīniešu ēdieni. Vēsturiskās attīstības dēļ nacionālā kulinārijā ir arī portugāļu virtuves ietekme. Kā populārākos Malaizijas ēdienu var minēt satay - nacionālā gaumē cepta gaļa (liellopa, cūkas, vistas, garneles), rendang - liellopa gaļas ēdiens, murtabak - ar garšvielām pildīta cepta maize, laksa - zivs zupa.
Silts un mitrs tropu klimats visu gadu. No novembra līdz janvārim ir musonu lietus sezona, kad ceļošana ir apgrūtināta. Gada vidējā temperatūra 26ºC, kas tāda saglabājas arī visu gadu. Gaisa mitrums praktiski visu laiku turasVēsturisku pieminekļu valstī ir maz. Tos lieliski aizstāj brīnišķīgi dabas objekti. Pats izcilākais ir  senākais planētas džungļu mežs -Taman Negara . Tā ir savvaļas ziloņu, degunradžu, tīģeru, vairāk kā 300 veidu putnu un 14000  dažādu augu mājvieta un atrodas tikai 3 stundu braucienā nogalvaspilsētas Kualalumpuras,  ar daudziem debesskrāpjiem, mūsdienīgiem tirdzniecības centriem, kura pretendē kļūt  par vienu no Āzijas ekonomikas  līderiem.
 Florā ir vismaz 25 tūkstoši senu un primitīvu ziedu, kas arī to padara par tik ļoti īpašu citu valstu acīs. Šeit mijas mitrie tropiskie meži, vasarzaļie meži un daudzi citi augi.
Krasta līnija stiepjas 4,8 tūkstošu kilometru garumā. Tā ir maz izrobota. Pārsvarā krasti ir zemi un pārpurvoti.   Tūrisma industrija ir viena no vadošajām valsts ekonomikā un  nodrošina augstu apkalpošanas līmeni, pie kam viesnīcu ir daudz un tās nodrošina pietiekoši augstus servisa standartus. Virtuve ir lieliska; praktiski visur ir restorānu izvēle  ar dažādām Āzijas virtuvēm, daudz jūras veltes - tās ir salīdzinoši lētas.Tā kā iedzīvotāju dzīves un algu līmenis valstī samērā augsts, tad dzeramnauda nav obligāta, nav arī ubagu. Valsts ir tīra, vakcinēšanās nav vajadzīga.Katrai Malaizijas reliģiskai - kultūras kopienai ir savi tempļi, arhitektūras pieminekļi, tās izgatavo savus suvenīrus. Tādas eksotiskas oāzes, kā Mazā Indija vai Čaina - Taun ir spējīgas apmierināt jebkura Eiropas  ceļotāja interesi. 

Bez šaubām, par galveno cienastu Malaizijas ciemiņa galdā kļūst “ zaļais ”, sporta vai etnogrāfiskais tūrisms, kā arī pludmales atpūta  Andamanas  un Dienvidķīnas jūras salās. Malaizijā ir lieliskas  pludmales, lēts un labi attīstīts vietējais transports, vairākas korāļu salas, kur pulcējas nirēji no visām pasaules malām. Saravak un Sabah štatos esošie kalni ir augstākie Dievidaustrumāzijā, alas un Dabas parki. Vietējās ciltis vēl joprojām glabā vectēvu kanibālu trofejas.
 starp 90-100%. Valdošie vēji ir musoni, kas sev līdzi nes lietusgāzes. Galvenās dabas katastrofas ir plūdi, zemes nogruvumi, mežu ugunsgrēki.

  Ekskursijas Malaizijā:

 Bako Nacionālais Parks

 Šis parks ir bagāts ar augu sugām. Tajā atrodas 7 ekosistēmas un var ieraudzīt pasaules lielāko ziedu – Rafēzija, kuras diametrs sasniedz pat 70 cm. Šajā parkā interesents var iepazīties ar pludmales, klinšu, zālāju veģetāciju. Kerangas, mangrūvas, dažādiem dipterokarpas veidu un purvu meži ir mājvieta vairāk kā 150 putniem un dažādiem dzīvniekiem. Lai varētu ērti pārvietoties, ir izveidotas vairāk kā 16 dažādas tūristu takas. Īsākais ceļš ir Paya Jelutong 0.2 km garumā, bet garākais Teluk Limau Trail, kas sasniedz 5.75 km garumu (apm. 3.5 stundas).

Kinabalu Nacionālais Parks

Apmeklētāju iecienītākais ir Kinabalu kalns , kas ir 4093 m. augsts un ir augstākais kalns Dienvidrietumu Āzijā. Kāpjot šajā kalnā vai pastaigājoties pa kādu no dabas takām, var ieraudzīt augu un ziedu sugu bagātību. Vairāk kā 1 2000 dažādu šķirņu orhidejas, papardes, kalnu upes un tropu meži. Lai nonāktu līdz kalna virsotnei ceļā jāpavada būs vismaz 3 dienas. Iekļauts UNESCO kultūras mantojumu sarakstā.

Poring karsto avotu parks

Šeit ir attīstīta infrastruktūra tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Dažādi karstie baseini, kuri ir izveidojušies dabiskā veidā, vilinājuši atpūsties kopš otrā p

asaules kara. Adrenalīna meklētājiem ir iespēja doties Canopy Walk – pastaiga 2 km garumā un 50 m. augstumā pa striķos iekārtu šauru dēli, kas brīžiem var sašūpoties. Parka drošības dienests pārbauda šo taku katru dienu, pirms atvēršanas publikai.

Tunku Abdul Rahman Jūras Parks

Lieliska vieta atpūtai ģimenē. Parks sastāv no 5 salām un koraļļu rifu. Tās piedāvātās atpūtas iespējas – zemūdens niršana, atpūta pludmalēs, tenisa, futbola laukumi, skvošs, dažādi baseini. Var izīrēt namiņus un atpūsties kopā ar ģimeni vai draugiem uz kādas no saliņām.

Gunungmulu Nacionālais Parks

Iekļauts UNESCO kultūras mantojumu sarakstā. Nozīmīgs ar lielu augu dažādību un klintīm. 52,864 ha liela platība ietver 17 veģetācijas zonas, no kurām 3,500 dažādi vīteņaugi, 109 palmu sugas.295 km garumā dažāda lieluma alas nodrošina iespaidīgus skatus un ir mājvietas svīrēm un sikspārņiem. Saravakas kambaris ir lielākais zināmais alas kambaris pasaulē ( 600 m., 415m., un 80 m. augsts ).

Kuala Lumpuras pilsētas apskate

Neskatoties uz nepārtraukto attīstību, Kualalumpurā līdzās debesskrāpjiem saglabājušās zaļumu ieskautas senas ēkas. Ekskursijas laikā skatīsiet: Nacionālo pieminekli – augstāko skulptūru pasaulē (15,54 m), kas veidota kritušajiem varoņiem; Karaļpili (pietura, lai nofotografētos pie Viņa Augstības, Yang Di Pertuan Agong, Malaizijas karaļa pils), Nacionālo muzeju – atklājiet un iepazīstiet valsts iedzīvotājus, vēsturi un tradīcijas unikālajā Malajiešu arhitektūras ēkā; Nacionālo mošeju ar 73 m augstu minaretu, tradicionāli greznotu pēc Islama mākslas tradīcijām; Sultan Abdul Samad ēku (celta 1897.g.valdības departamentiem); Petronas dvīņu torņi – pasaulē augstākie dvīņu torņi (pietura, lai nofotografētos).

Kuala Lumpuras apkārtne

Ekskursija pa lauku apdzīvotajām vietām dod iespēju novērot lauku iedzīvotāju dzīvesveidu, skatīt skaistākos un populārākos objektus. Jalan

 Ampang – vēstniecību iela. Batikas fabrikas apmeklējums – redzēsiet batikošanas procesu. Batu alas – 400 m garas un 100 metrus augstas kaļķakmens alas. Kāpiens pa 272 pakāpieniem līdz Batu alām – Krišnas svētvietai. Uzzināsiet par godājamās hindusitu dievības triumfu. Lord Murugan – augstākā statuja Malaizijā (42,7 m). Pasaulē lielākās Karaliskās Selangoras alvas trauku fabrikas apmeklējums. Šeit iegādājamas alvas skulptūras, trauki un citi priekšmeti, kas ir skaista dāvana mājiniekiem.


Kuala Lumpuras tornis. Vakariņas.

Vakariņas 282 m augstumā restorānā, no kura paveras burvīgs skats uz Kualalumpuru. Ar ātrgaitas liftu līdz restorānam pacelsieties 60 sekundēs. Vakariņas nesteidzoties baudiet tornī, kur grīda griežas par 360°. Skats uz Kualalumpuru un Klang ieleju.

Ķīniešu kvartāls. Burzma tirdziņā, kurā iespējams iegādāties ādas izstrādājumus, elektropreces, augļus, apģērbu. Neatkarības laukums, Sultan Abdul Samad ēka – tagad Augstākās tiesa – celta mauru stilā ar 40 metrus augstu pulksteņa torni, kas ir pilsētas galveno vēstures notikumu liecinieks. Petronas dvīņu torņi nakts apgaismojumā.

Iejūkat pūlī starp dažādu kultūru cilvēkiem, izbaudiet Kualalumpuru nakts gaismās! Apmeklēsiet Sri Mahamariamman templi – lielāko un greznāko indiešu templi pilsētā. Ķīniešu kvartāls. Burzma tirdziņā, kurā iespējams iegādāties ādas izstrādājumus, elektropreces, augļus, apģērbu. Izbaudiet krāšņās un graciozās Malaiziešu dejas un daudzveidīgo malajiešu virtuvi Sri Melayu restorānā.

Lielisku atpūtu pludmalē nodrošina kāda no piekrastēm

Pludmales Rietumu krastā mainās no smilšainām, oļainām vai arī vienlaicīgi gan smiltis, gan oļi. Šīs piekrastes pludmales piedāvā dažādas ūdens aktivitātes kā izbraucienus ar laivām, ūdensslēpošanu, banana – boat braucienu. Šī krasta ūdeņi ir salīdzinoši mierīgi un droši peldēšanai.

Austrumu krasta pludmales tiek uzskatītas par skaistākajām Malaizijā. Smiltis ir smalkas un maigas. Šajā krastā ir daudz nošķirtu pludmaļu, kuras ļauj izbaudīt privātu atmosfēru. Dienvidķīnas jūras klātbūtne saviļņo ūdeņus un vairākās vietās pludmales nav piemērotas peldēšanai. 

Malaizijas Austrumu pludmales ( Borneo) ir diezgan līdzīgas Rietumu krasta pludmalēm. Šeit var vērot diezgan interesantu floru un faunu. Laba tūrisma infrastruktūra. Dažās vietās uz salas ir brīdinājumi, ka jāuzmanās no krokodiliem.

Lieliskas niršanas vietas piedāvā mazās saliņas ar kristāltīro ūdeni, rifiem un košām, krāsainām zivtiņām.

 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home