Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Tanzānija un Zanzibāra

Tanzanija valsts Āfrikas austrumu krastā uz dienvidiem no ekvatora.
Tanzānija ir liela valsts Āfrikas austrumu daļā uz dienvidiem no ekvatora. Ziemeļos tā robežojas ar Keniju un Ugandu, dienvidos – ar Mozambiku, Malāvi un Zambiju, rietumos – ar Kongo DR, Burundi un Ruandu. Austrumu daļu apskalo Indijas okeāns. 
Tanzanijas safari ir piemērotāki ziemeļu parki Serengeti un Ngorongoro.
Dzīvošana notiek nometnes - lodges ( ir parastas un lux klases), kas ir ērtas, aprīkotas ar visu nepieciešamo un atrodas pašā dabas notikumu epicentrā, jo lielākā daļa nometņu ir izvietotas nacionālajos parkos.
Nacionālie dabas parki un rezervāti aizņem aptuveni 30% no Tanzānijas teritorijas. Serengeti ir lielākais un populārākais nacionālais parks Āfrikā, kuru apdzīvo ap 1 miljons dažādu dzīvnieku. Visinteresantāk apceļot Tanzāniju lielās migrācijas laikā septembrī un novembrī, kad aptuveni 200 tūkstoši zebru un 300 tūkstoši gazeļu atgriežas Tanzānijā no Masai Maras parka Kenijā.
Serengeti parkā ir iespējams redzēt Āfrikas lielo piecnieku – lauvu, ziloni, degunradzi, leopardu un bifeli, kā arī žirafes un begemotus.
Iespaidīgs piedzīvojums noteikti būs lidojums ar gaisa balonu Serengeti nacionālajā parkā. Neaizmirstiet binokli un fotoaparātu! 
Vidējā diennakts temperatūra valsts centrālajā daļā ir no 22 līdz 27°С, piekrastē no 25 līdz 30°С. No oktobra līdz martam ir siltākais un karstākais periods, ziemā (jūnijs – oktobris) ir aukstas naktis. Novembrī un līdz decembra vidum ir īslaicīgs lietus. No marta līdz maijam iespējams lietus. Piekrastē silts un mitrs kliemts valda visu gadu. Temperatūra Kilimandžaro un Meru kalnos var būt zemāka par 0°С. 

Kādēļ ir vērts doties Zanzibārā?
Zanzibāra, pazīstama arī kā garšvielu sala, ir daļēji autonoma valsts Tanzānijā, un atrodas Indijas okeāna salu plašajā arhipelāgā, tikai pārdesmit kilometru attālumā no Āfrikas. Zanzibāra sastāv no divām lielām salām - Zanzibāras, kas pazīstamas kā Unguja, un Pemba, kuras ieskauj vairākas, arī šim arhipelāgam piederošas, mazākas saliņas.
Maigais tropiskais klimats, siltais un dzidrais okeāna ūdens, skaistās, ar palmām un kokosriekstu kokiem rotātās pludmales dara Zanzibāru par brīnišķīgu ceļojumu galamērķi.
Zanzibāras sala ir maģisks nostūrītis Āfrikā ar ļoti bagātu vēsturi, cilšu ikdienas dzīvi, dažādām garšvielām un vaniļas aromātiem. Ceļojiet uz Zanzibāras salu un atpūtieties īstā paradīzes nostūrī!

Kad labāk ceļot uz Zanzibāru?
Pateicoties ideālajam klimatam un Tanzānijas salas labvēlīgajam ģeogrāfiskajam izvietojumam, ceļošana uz Zanzibāru ir iespējama visu gadu. Laika apstākļi šeit ir diezgan nemainīgi. Tomēr ir arī lietus mēneši laikā no marta līdz maijam, un no novembra līdz decembrim. Savukārt laikā no jūlija līdz augustam ir vismazāk lietusgāžu.

Apskates vietas un atpūta Zanzibārā
Bieži ceļojums uz Zanzibāru asociējas ar mierīgu atpūtu baltās smilšu pludmalēs, baudot Indijas okeāna hipnotizējošo skaistumu. Tomēr šī salas piedāvājumā ir daudz vairāk.

Vecpilsēta Zanzibāras galvaspilsētā
Sala, tāpat kā tās galvaspilsēta, ir nosaukta par Zanzibāru. Šīs galvaspilsētas vilinošākā apkaime ir tās ir vecpilsēta, kas pazīstama ar nosaukumu - Akmens pilsēta (Stone Town). Tā ir UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā iekļauta vieta un Zanzibāras lepnums. Tieši vecpilsēta vislabāk atspoguļo dažādu kultūru sajaukumu ar arābu, portugāļu, indiešu un britu iezīmēm. Zanzibāras vecpilsēta ir kā brīvdabas muzejs. Nevilcinieties pastaigāties pa tās piekrasti, kur vecais forts - senākā ēka Zanzibārā - mijas ar Arābu kvartāla labirinta ieliņām. Ievērības cienīgs ir arī House of Wonder, kādreizējā sultāna rezidence, kas mūsdienās kalpo kā vēstures muzejs. Apmeklējot Zanzibāras galvaspilsētas nomales, mūzikas cienītāji noteikti nebūs vīlušies. Tur joprojām ir māja, kurā dzimis un savas bērnības lielāko daļu pavadījis mūzikas grupas Queen vokālists Fredijs Merkūrijs. Šobrīd šajā mājā atrodas muzejs, un ir pat iespēja nakšņot dziedātāja istabā!

Smaržīgās garšvielu plantācijas
Reizēm mums nav ne jausmas, kā aug vai izskatās garšvielas un augļi, kurus ikdienā lietojam. Ja gribi noskaidrot, kur un kā aug paprika, mango, citronzāle, smaržīgais kanēlis, vai ananāsi, tad ir ieteicams apmeklēt Zanzibāru. Šeit ir patiesi bagāts skaits dažādu plantāciju, kurās ir iespējams visu šo iepazīt. Apmeklējums noteikti neatstās vienaldzīgu. Jūs ne tikai atklāsiet brīnišķīgu smaržu pasauli, bet arī uzzināsiet vairāk par to, kā visu iepazīto pilnvērtīgi izmantot ikdienā. Viesojoties plantācijās, noteikti, būs iespējams iegādāties arī gardus un smaržīgus suvenīrus saviem draugiem un radiem Latvijā.

Zanzibāras daba
Vēlaties redzēt kaut ko tādu, ko nekad agrāk neesat redzējuši? Zanzibāra ir lieliska vieta, kur iepazīt Āfrikas patieso dabu un tās savvaļu. Šī Indijas okeāna sala ir devusi mājvietu zaļojošiem džungļiem, bet visaizrautīgākos ceļotājus piesaistīs tieši Jozani mežs - dabas rezervāts, kas ir Zanzibāras nacionālais parks. Apmeklēt šo vietu ir patiesi vērts - šeit mīt vairāk nekā 50 dažādu sugu taureņi, 40 citu pasaulē nesastopamu sugu putni, kā arī arī reti sastopami, tikai Zanzibāras salā dzīvojoši pērtiķi.

Sala sauszemes bruņurupučiem
Zanzibāras salas vēsturi aptumšo vergu tirdzniecība. Tikai 30 minūšu kuģojama brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas atrodas Čana sala, kas pazīstama kā cietumnieku sala. Šobrīd tā tiek uzskatīta par vienu no valsts interesantākajām apskates vietām, bet laiku atpakaļ tā pildīja cietuma funkciju nepaklausīgiem vergiem, bet vēl vēlāk tur tika izmitināti cilvēki ar neārstējamām slimībām. Taču, neskatoties uz drūmo vietas pagātni, tagad sala ir kā svētnīca, kas sargā milzu sauszemes bruņurupučus.

Āfrikas dzīves ritms
Lai gan Zanzibāra pieder Tanzānijai, šo autonomo reģionu atšķir tās savdabīgās tradīcijas un kultūra. Lielākā daļa salas iedzīvotāju ir musulmaņi, savukārt Tanzānijā - kristieši. Iezemieši seko islāma ticības paražām. Šī iemesla dēļ, respektējot vietējos, atpūtniekiem Zanzibārā ieteicams izvairīties no skūpstīšanās publiskās vietās. Taču Zanzibāras iedzīvotāji ir smaidīgi un laipni. Savā ikdienas rutīnā viņi tic, ka nav vērts uztraukties, būt nervoziem vai sūdzēties par savām problēmām. Šis dzīves ritms viegli aplipina arī atpūtniekus Āfrikas salā.

Ūdens sports
Zanzibāra ir īsta paradīze tiem, kuri brīvdienas vēlas baudīt saulē un baltu smilšu pludmalē, jo salā ir vairāk nekā 25 skaistas piekrastes. Te ir baltas un tīras, palmu rotātas pludmales un neticami dzidrs Indijas okeāna ūdens.
Zanzibāra ir lielisks brīvdienu galamērķis ne tikai dēļ tās pasakainās piekrastes, bet arī dēļ tās iespaidīgās zemūdens pasaules, kur krāsaini koraļļu rifi mijaas ar iespaidīgām kuģu paliekām. Indijas okeāna dziļumu noslēpumi noteikti atstās iespaidu ne tikai niršanas iesācējiem. Arī pieredzējuši nirēji gūs neaizmirstamas atmiņas. Nepalaidiet garām iespēju nirt noslēpumainajā Zanzibāras salas zemūdens pasaulē. Pastāvīgā gaisa temperatūra un maigais vējš padara to par ideālu vietu ūdens sporta entuziastiem.

Ko vērts nobaudīt?
Kā jau iepriekš minēts, Zanzibāras klimats ir ļoti piemērots dažādu garšvielu audzēšanai, un Indijas okeāns nodrošina bagātīgu klāstu ar jūras veltēm, tāpēc tie, kas viesojas šajā Āfrikas salā, patiešām var sagaidīt garšām un aromātiem bagātus ēdienus. Iespējams, vispopulārākais Zanzibāras ēdiens ir biezā uroj zupa, kā arī ar gaļu pildītā mīkla, kas tiek dēvēta par Zanzibāras picu.
 

Ko mēs piedāvājam:

 • Safari Tanzānijas, Kenijas, Ruandas, Etiopijas, Namībijas un Ugandas nacionālajos parkos;
 • Pārgājienu ekspedīcijas Ruandā un Ugandā, gorillu un šimpanžu novērošana;
 • Iespēja ceļot kopā ar mums, kļūt par daļu no nozīmīgiem brīvprātīgo projektiem Āfrikas valstīm;
 • Kalnu ekspedīcijas uz Kilimandžaro, Meru un Kenijas kalnu;
 • Ceļojumu paketes uz Zanzibāras, Pembas, Mafijas un Lemu salām, kā arī uz Kenijas piekrasti;
 • Kāzas un medusmēnesis Austrumāfrikā;
 • Kultūras ekskursijas - vietējo cilšu un arheoloģisko vietu apmeklēšana, Āfrikas ēdienu degustācija;
 • Sporta aktivitātes: golfs, alpīnisms, pārgājieni, riteņbraukšana, kanoe laivošana, pludināšana, safari ar gaisa balonu;
 • Viesnīcu, ložu, kempingu rezervēšana;
 • Vietējo un starptautisko lidojumu rezervēšana.

Mēs varam palīdzēt jebkurā jūsu ceļojuma aspektā, sākot no transporta jautājumiem līdz safari organizēšanai. Visas mūsu cenas ietver izmitināšanu, ieejas maksas Nacionālajos parkos, transporta pakalpojumus, plašu aktivitāšu klāstu un pamata maltītes. Mēs neslēpjam nekādas papildu izmaksas un pirms ceļojuma sniedzam pilnīgu informāciju.

Mūsu galvenais mērķis ir piedāvāt saviem klientiem vislabāko iespējamo Āfrikas pieredzi. Ceļojumu paketes tiek veidotas atbilstoši jebkura veida budžetam - sākot no visizdevīgākajiem safari ar teltīm un beidzot ar lielāko greznību. Visi mūsu maršruti ir pietiekami elastīgi, lai veiktu vēlamās izmaiņas. Mēs esam Tanzānijas tūroperatoru asociācijas, Āfrikas ceļojumu asociācijas, Amerikas Tūrisma aģentu biedrības biedri.

Kāpēc tieši Tanzānija?
Five zebra grazing on grass fieldKas padara Tanzāniju par galveno Āfrikas safari galamērķi? Tā ir lielākā un drošākā valsts Āfrikas austrumos, vairāk nekā ceturtā daļa Tanzānijas zemes pieder vienīgi nacionālajiem parkiem un dabas rezervātiem. Tanzānijā dzīvo daži no Āfrikas bagātākajiem savvaļas dzīvniekiem, īpaši slavenais Lielais piecinieks, kurā ietilpst lauvas, bifeļi, leopardi, degunradži un ziloņi. Tieši šeit jūs varat redzēt pasaulslaveno Lielo gnu migrāciju. Tādi nosaukumi kā Kilimanjaro, Zanzibar, Serengeti un Ngorongoro jau sen ir kļuvuši par Āfrikas sinonīmiem, taču šīs apbrīnojamās vietas ir tikai aisberga virsotne.
Tanzānijā dzīvo vairāk nekā ducis parku un dabas rezervātu, sākot ar lielāko aizsargājamo rezervātu Selous un beidzot ar skaisto Viktorijas ezeru un Tanganjiku.
Krāsainā Zanzibāra ir viens no atpazīstamākajiem paradīzes arhipelāgiem pasaulē, kas atrodas valsts austrumu daļā. Zanzibāra ir piepildīta ar eksotisku vēsturi, kas slavena ne tikai ar savām garšvielām, bet arī ar vergu ostu. Mūsdienās ir daudz lieliskas viesnīcas, kur varat izbaudīt salas skaistumu.
Ar tik daudzveidīgu piedāvājumu, Tanzāniju pamatoti var uzskatīt par pasaules safari galvaspilsētu. Turklāt tam ir spēja apmierināt jebkuras gaumes un dažādu finansiālo iespēju tūrista vēlmes, vienlaikus nezaudējot īpašu Āfrikas šarmu. Caribou!

Kad ir vislabākais laiks doties uz Tanzāniju? Nav slikta laika, lai apmeklētu šo valsti. Tas ir atkarīgs tikai no tā, ko tieši vēlaties redzēt Tanzānijā.
Atšķirībā no četriem gadalaikiem, kurus izmanto, lai gadu dalītu Eiropā, Austrālijā vai Ziemeļamerikā, Tanzānijā ir sausais laiks un lietainā sezona. Garais sausais periods ilgst no jūnija līdz oktobrim. Šajā laikā lietavas reti sastopamas pat Zanzibārā. Temperatūra galvenokārt ir atkarīga no augstuma, lai gan šajā laikā bieži ir silts un saulains laiks. Tas padara sezonu par populārāko laiku ceļojumiem uz Tanzāniju.
Īso lietus sezonu novembrī un decembrī raksturo gaišs un saulains laiks, līdzīgs vasarai, bet ar biežām lietainām dienām. Tad ir divi sausās sezonas mēneši - janvārī un februārī.
Marts, aprīlis un maijs tiek uzskatīti par mitrāko sezonu. Šajā periodā upes kļūst pilnas, un apkārtējā daba ir zaļa kā nekad agrāk. Lai gan apmeklēšanas laiks ir mazāk populārs, tas ir slavens ar zemākām cenām, kas ir ļoti ērti budžeta ceļojumiem.

Atvaļinājumiem Zanzibārā labākais gada laiks ir no jūlija beigām līdz februārim, lai gan laika apstākļi salā kopumā ir labi visu gadu.
Lai redzētu gnu migrāciju, labāk izvēlēties periodu no oktobra beigām līdz augusta vidum. Šajā laikā milzīgas zebru un antilopu grupas pārvietojas no vienas kontinenta daļas uz otru. Jūs varat uzzināt vairāk par to mūsu īpašajā sadaļā par migrāciju.
Lielos piecus safari var veikt visu gadu. Vienīgā atšķirība ir tā, kurus parkus mēs jums izvēlamies.
Kāpšana Kilimandžaro neaprobežojas tikai ar konkrētu laiku, lai gan parasti tiek uzskatīts, ka vislabāk tam izvēlēties janvāri, februāri vai septembri. Šie mēneši ir slaveni ar vislabvēlīgākajiem pārgājienu laika apstākļiem. Piemēram, no jūnija līdz augustam Kilimandžaro laika apstākļi, lai arī nav lietaini, ir daudz vēsāki. Novembris un decembris sola lietainu ekspedīciju. No marta līdz jūnijam redzamība kalnā ievērojami pasliktinās daudzo mākoņu dēļ.
Attiecībā uz makšķerēšanu no augusta līdz oktobrim ir vislabākais laiks zvejot tunzivis, melno un zilo marlīnu un dzeltenspuru. No novembra līdz martam jūs varat droši doties uz svītrainām marlinu, šķēpu ar īsu kaklu, rukolu un buru laivu.
Kite sērfošanai Zanzibārā labs vējš un viļņi janvārī-februārī un jūlijā. No decembra vidus līdz martam un no jūnija līdz septembrim var rēķināties ar vēju, bet ne ar lieliem viļņiem.

Notikumi.

Kilimandžaro maratons katru gadu notiek Moshi. Šajā mierīgajā kalnu pilsētā no visas pasaules ierodas profesionāli vieglatlēti un amatieri, lai izmēģinātu savus spēkus šausmīgajās sacīkstēs.
Southey za Buzara ir Akmens pilsētas mūzikas festivāls Zanzibārā, kas notiek katru februāri. Šis pasākums ilgst četras dienas un ir lielākais Āfrikas mūzikas festivāls kontinenta austrumu daļā. Šajā laikā labākie mūziķi ierodas Zanzibārā, notiek semināri un meistarklases.
Zanzibāras Nacionālais filmu festivāls katru jūniju pulcē filmu mīļotājus. Visi modernākie Āfrikas filmu veidotāji pulcējas Akmens pilsētā, lai dalītos jaunās radošās atziņās
Safari ceļveži un draiveri. Vairāk nekā viena gada prakse padara mūs ļoti uzmanīgus un uzmanīgus gidu, autovadītāju un jebkura personāla izvēlē. Šeit darbojas tikai labākais, tieši tas nodrošina perfektu apkalpošanu jūsu ceļojuma laikā. Visai komandai ir daudzu gadu pieredze tūrisma nozarē. Safari ceļveži brīvi pārvalda angļu un svahili valodas. Viņi arī saņēma īpašu apmācību tādās skolās kā Āfrikas savvaļas dzīvnieku koledža, kas viņus padara par safari speciālistiem, kas apveltīti ar zināšanām par dzīvnieku, putnu un koku uzvedību. Šīs prasmes ir vairāk nekā noderīgas ceļojot, jo profesionāls ceļvedis palīdzēs jums redzēt tieši tos dzīvniekus, par kuriem esat sapņojusi. Gidi ir ne tikai labi savas jomas eksperti, bet arī draudzīgi, interesanti cilvēki, kuri var dalīties ar daudziem aizraujošiem stāstiem un faktiem. Tie ir vietējie pilsoņi, kuri sirdī jūt Āfriku un tās dzīves īpatnības, ar kurām viņi var dalīties ar jums. Kalnu gidi ir alpīnisma eksperti Tanzānijā un Kenijā. Viņiem ir īpaša Kilimandžaro nacionālā parka licence, viņi runā angliski un svahili valodā un katru gadu spēj apgūt vismaz divdesmit ekspedīcijas uz Āfrikas jumtu. Viņi ir tie, kuri ir uzticami, lai rūpētos par jūsu drošību pārgājiena laikā uz virsotni un atpakaļ. Katrā ekspedīcijā pulcējas labāko gidu, pavāru, nesēju un citu nometnes dalībnieku komanda, kas darīs visu iespējamo, lai jūs pēc iespējas ērtāk un drošāk nonāktu kalna galā. Ar padziļinātām zināšanām par skumjām un iespējamiem apdraudējumiem, kas saistīti ar augstuma un spiediena izmaiņām, viņi ir atbildīgi par to, lai jūs ekspedīcijas laikā justos droši. Turklāt gidi labprāt dalīsies ar jums savās zināšanās par kalna floru, faunu un topogrāfiju. Viņi lieliski zina, kur steigties un kur apstāties un iegūt spēku, kā pamanīt augstuma slimības vai hipotermijas signālus, kas var traucēt kāpt. Protams, viņi zina, ko kalns gatavo pārbaudījumiem, taču viņi arī lieliski zina, kāda sajūta jūs gaida, kad sasniegsiet savu mērķi. Viņi vienlaikus ir ceļveži, palīgi un personālie treneri.

Safari Transports - drošs un ērts.
Jūsu drošība un komforts mums ir vairāk nekā svarīgi. Transportlīdzekļi ir īpaši izstrādāti īstam safari, tomēr tie spēj jums nodrošināt komfortu, ņemot vērā putekļainos un nelīdzenos Āfrikas ceļus.
Visi safari transportlīdzekļi ir aprīkoti ar ērtiem sēdekļiem, visu riteņu piedziņu, lai tiktu galā ar vissarežģītākajiem ceļa posmiem, pirmās palīdzības komplektu, HF radio, jumta lūku, atveramiem logiem un pietiekami daudz vietas jūsu bagāžai. Automašīnā ir arī kontaktligzdas, jūs viegli varat uzlādēt tālruņus pat safari laikā.
Katrs mūsu transportlīdzeklis var uzņemt līdz sešiem cilvēkiem, un katrs sēdeklis ir aprīkots ar drošības jostu. Transporta laikā tiek pastāvīgi pārbaudīti visi tehniskie parametri, riepu vai citu daļu nomaiņa, ja nepieciešams. Šis aspekts ir ļoti svarīgs, ņemot vērā vietējo ceļu nežēlastību.

Izmitināšanas veidi.
Mēs piedāvājam četrus dažādus izmitināšanas līmeņus safari laikā, lai tie atbilstu katrai gaumei un budžetam. Sākot ar tipisku āra kempingu zem zvaigznēm līdz luksusa "suite" numuram, jūsu safari var būt viena veida naktsmītne vai arī jūsu ērtībai un daudzveidībai saprātīgi apvienot vairākus līmeņus. Mēs rezervējam gan tradicionālās viesnīcas, gan kempingus, kas ir skaidra safari iezīme.
Telšu viesnīcas nav standarta kempings, ko iesakām budžeta ceļojumiem. Viņi ļoti labi var būt grezni, ar vannas istabu, lielu gultu un, kur iespējams Wi-Fi piekļuvi tā dēvētajā teltī. Ar lielisku ēdienu šīs viesnīcas var būt tikpat greznas kā klasiskās.
Super Lux. Pateicoties zīmolu atpazīstamībai visā pasaulē, šāda veida viesnīcas vienmēr piedāvā lielisku servisu un papildu pakalpojumus. Ja jūs meklējat kaut ko patiesi īpašu, šāda veida naktsmītnes jums sola šādu pieredzi. Tās var būt parastas mājiņas un pat zem telšu izvietotas telts. Jebkurā gadījumā tie nodrošina vislabāko, ko var sniegt Āfrika.
island"Suite" numurs. Tiem, kas meklē pieczvaigžņu naktsmītnes par saprātīgām cenām, mūsu greznās naktsmītnes piedāvā mājiņas un kempingus, kas lepojas ar krāšņām ainavām, plašiem numuriem, nevainojamu servisu, pasaules klases virtuvi un dažreiz pat skatu uz savvaļas dzīvniekiem.
Līdzvērtīgi četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcām, mūsu partneri var piedāvāt spa pakalpojumus, vakara izklaides un daudz ko citu.
Greznas ložas ieskauj dažas no Tanzānijas izcilākajām ainavām, piemēram, koku galotnes, Serengeti savanna, Ngorongoro krātera mala un pat pašā kafijas plantācijas vidū.
Daudz iespēju, bet visas piedāvā lielisku servisu un lielu vērtību.
Vidējais līmenis. Vienalga kur arī viesnīca atrastos - starp Arušas burzmu vai mežonīgas dabas vidū, šīs klases naktsmītnes, kuras izvēlējāmies mēs, sola uzturēt mierīgu un attālinātu atmosfēru.
Visbiežāk šāda veida klasiskās vai telšu viesnīcas ir aprīkotas ar Wi-Fi piekļuvi, bāriem un restorāniem, veļas mazgātavu, valūtas maiņu un suvenīru veikaliem. Funkcijas ir atkarīgas no pašas viesnīcas.
Šis izmitināšanas veids ir lieliska iespēja ģimenēm vai pāriem, kuri vēlas ceļot ar visām civilizācijas ērtībām, taču ar nelielu budžetu. Kopā ar klasiskajām 3 zvaigžņu viesnīcām visas vidējās klases naktsmītnes ir rūpīgi izvēlētas pakalpojumu, ērtību un izmitināšanas ziņā.
Budžeta līmenis. Mēs piedāvājam lētas mājiņas un kempingus, kas var interesēt ne tikai budžeta ceļotājus, bet arī tos, kas mīl piedzīvojumus. Budžeta klases viesnīcas piedāvā Eiropas līmeņa vannas istabas aprīkojumu un visas parastās ērtības, kuras jūs varētu sagaidīt savas valsts budžeta klases viesnīcā. Pat parasts kempings ir aprīkots ar nepieciešamajām ērtībām un tekošu ūdeni.
Kempingā jūs pavadīs mūsu šefpavārs, kurš jūsu ceļojuma laikā gatavos garšīgas maltītes. Ceļvedis uzstādīs teltis, kamēr jūs izbaudīsit lielisku āra pusdienu pieredzi.
Visas nacionālo parku un rezervātu telšu nometnes visu diennakti apsargā profesionāli reindžeri, kuri parūpēsies par jūsu drošību, lai nenovirzītu uzmanību no jūsu mierīgā miega, ko ieskauj Āfrikas savvaļas skaņas.

Tarangire nacionālais parks.
Tieši pie Arušas, Tarangire nacionālais parks piedāvā fantastisku safari pieredzi visu gadu. Lietainajā sezonā parka purvi un ūdenskrātuves ir piepildītas ar ūdeni, un tajās dzīvo daudz bifeļu un ziloņu. Sākoties sausajai sezonai, dzīvnieki ir spiesti virzīties arvien tuvāk Tarangire upei.
Tarangire ir ziloņu mājvieta, kas ir ideāla vieta, kur satikt šos milžus viņu dabiskajā vidē. Arī šajā parkā jūs varat uzņemt neaizmirstamas fotogrāfijas no Dzīvības koka - Baobaba, jo tas lielā skaitā aug visā Tarangire teritorijā. Turklāt šeit var atrast oriksu, lielos kudu un pelnu strazdus.
Burvīgs parks, kurā pēc provizoriskām aplēsēm ir atrastas vairāk nekā 550 putnu sugas. Tā patiešām ir putnu vērotāju paradīze. Putni šeit ir ļoti dažādi - sākot no milzīga strausa un Korija, beidzot ar sīkiem audējiem un dziesmu putniem. Tarangire apdzīvo arī plēsēji, piemēram, lauva un leopards, un laimīgie var labi redzēt šos kaķus medību laikā.

Izmērs: 2 850 km2
Atrašanās vieta: 118 km uz dienvidrietumiem no Arušas.
Labākais laiks: Visu gadu, bet labāk sausos periodos (jūnijs - septembris).
Darāmās lietas: Safari, pārgājieni, kultūras tūrisms uz kaimiņu ciematiem.
Īpašības: Ziloņi.

Papildu izklaides: 

 • ·        Nakts safari
 • ·        Safari ar gaisa balonu
 • ·        Pārgājienu safari kopā ar spēļu sargiem
 • ·        Kalnu riteņbraukšana
 • ·        Putnu vērošana
 • ·        Kultūras apmeklējumi vietējo cilšu kaimiņu ciematos
 • ·        Arušas nacionālais parks

Arušas nacionālais parks
Šī ir lieliska vieta vienas dienas safari, jo tā atrodas netālu no Arušas un Moshi pilsētām. Šī teritorija sākas ar atvērtu savannu un beidzas ar tropu mežu, parku klāj Meru kalna ēna - kuras virsotnēm paveras unikāls skats uz leģendāro Kilimandžaro.
Katru dienu jums ir iespēja noķert unikālus mirkļus rīta vai pusdienas safari laikā, apvienojumā ar pastaigu safari un airēšanu uz Momella ezera, kur dzīvo nīlzirgi.
Arušas nacionālajā parkā dzīvo arī visvairāk žirafu, kā arī antilopes, bifeļi, pērtiķi (ieskaitot zilos pērtiķus, melnbaltos pērtiķus), hiēnas un pat nenotveramie leopardi.

Izmērs: 542  km2
Atrašanās vieta: Arušas ziemeļaustrumu daļa
Labākais laiks:  Visu gadu. Uzkāpšanai Meru kalnā labākais laiks ir janvārī un februārī. Kilimandžaro kalna novērošana - no decembra līdz februārim.
Darāmās lietas: Safari, kanoe laivošana, safari kājām, kāpšana Meru kalnā un pikniki.
Svarīgākie punkti: Ideāli vienas dienas braucienam no Arušas un apburoša vieta, kur apvienot safari ar pastaigu safari vai kanoe laivu.

Papildu izklaides:

 • ·        Brauciens ar kanoe pa mazo Momela ezeru
 • ·        Pārgājiens uz Meru kalnu
 • ·        Putnu vērošana
 • ·        Pastaigas mežā
 • ·        Pikniks
 • ·        Manyara ezera nacionālais parks

Manyara ezera nacionālais parks.
Ainavas daudzveidības dēļ parks piedāvā brīnišķīgu safari, kura laikā apmeklētāji var redzēt visu, sākot no rosīgiem flamingo līdz briesmīgiem lauvām.
Šis parks tika nosaukts pēc Manyara ezera, kas ir šī rezervāta sirds. Parks ir labākā vieta airēšanai lietainā sezonā, un tas ir lieliski piemērots arī safari visu gadu. Kā teica Ernests Hemingvejs: "Šī ir skaistākā lieta, ko esmu redzējis Āfrikā," Manyara ezers ir ideāla vieta, kur sākt, kā arī makšķerēt Ziemeļu rajonā.
Papildus apburošajiem flamingo, Manyara ezers ir slavens ar lielu skaitu lauvu, kas dzīvo kokos. Nekur citur Tanzānijā jūs nevarēsiet redzēt šos plēsējus, kas slinki guļ uz akācijas zariem.
Tajā dzīvo arī daži no Āfrikas ikoniskākajiem dzīvniekiem, piemēram, ziloņi, žirafes, zebras, gnu, bifeļi, kā arī mazāk zināmi, bet ne mazāk intriģējoši dzīvnieki, piemēram, dikdiki un lecošās antilopes.
Izmērs: 330 km2
Atrašanās vieta: Tanzānijas ziemeļu daļa. Vidēji pusotras stundas brauciena attālumā no Arušas pilsētas.
Labākais laiks: Jūlijs - oktobris - safari brauciens; Novembris - jūnijs - putnu izpēte.
Darāmās lietas: Safari, kanoe laivošana, kultūras ekskursijas, kalnu riteņbraukšana, alpīnisms un pastaigas pa mežu.
Īpašības: Ziloņi un flamingos.

Papildu izklaides:

 • ·        Pastaigas safari
 • ·        Zirgu safari
 • ·        Nakts safari
 • ·        Putnu vērošana
 • ·        Brauciens ar kalnu velosipēdu
 • ·        Brauciens ar kanoe laivām
 • ·        Kultūras apmeklējumi Mto wa Mbu
 • ·        Kilimandžaro nacionālais parks

 

Kilimandžaro nacionālais parks
Pasaulē atrodas visaugstākais kalns un augstākais kalns virs jūras līmeņa. Kili ir galvenā rezervāta atrakcija.
Kilimandžaro kalns atrodas 5985 metru augstumā virs jūras līmeņa, un tam ir vispieejamākie kāpumi uz augšu. Tas nenozīmē, ka Uhuru iekarošana ir mazs sasniegums, taču tam nav nepieciešami profesionāli kāpšanas kursi vai profesionāls aprīkojums. Papildus kāpšanai Kilimandžaro nodrošina iespēju izpētīt dažāda veida klimatiskās zonas - no tropiskās savannas līdz Arktikas ledājiem virsotnē.

black jeep wrangler on dirt road during daytimeSerengeti nacionālais parks.
Leģendārās gnu migrācijas māja. Serengeti nosaukums ir kļuvis par Afrikas Safari sinonīmu. Bezgalīgajos savannas līdzenumos dzīvo daudzi dzīvnieki - mazāk zināmi, bet ne mazāk interesanti.
Šis parks ir vispopulārākais Lielās migrācijas laikā, kad apmēram 2 miljoni dzīvnieku pirms atgriešanās Ngorongoro reģionā pārvietojas no ziemeļiem uz Masai Maru. Bet neatkarīgi no tā, kad apmeklējat šo parku, tas vienmēr ir unikāls ar savu skaistumu un savvaļas dzīvi. Tas ir labākais variants Āfrikas austrumos, lai vērotu lauvas un leopardus savvaļā. Arī parkā ir visi "lielie pieci". Vietējo iedzīvotāju vidū ir 9000 hiēnas, gandrīz 3000 lauvu un vairāk nekā tūkstotis leopardu. Šī ir laba vieta, kur barības meklēšanas laikā vērot savvaļas plēsējus. Viss ir atkarīgs no tā, kur dzīvnieki atrodas šobrīd.
Viss jūsu ceļojums sastāvēs no safari braukšanas, kuras mērķis ir atrast vietējos iedzīvotājus. Jums noteikti nebūs garlaicīgi! Ir svarīgi patiešām novērtēt šī parka lielumu, jo tas ir sadalīts ziemeļu, dienvidu, austrumu, rietumu un centrālajā Serengeti. Katrs no rajoniem piedāvā atšķirīgu braukšanas pieredzi ar safari. Parkā un ap to viņi tiek izmitināti dažādās vietās - sākot ar vienkāršām teltīm un beidzot ar grezno ‘’Four Seasons’’. Serengeti var izpētīt dienas laikā vai uzturēties visu nedēļu.
Izmērs: 14 763 km2
Atrašanās vieta: 335 km uz ziemeļiem no Arušas.
Labākais laiks: Decembris - jūlijs ir īstais laiks lielajai migrācijai. Jūnijs - oktobris ir labs plēsēju vērošanai.
Darāmās lietas: milzīga migrācija, karstā gaisa balonu safari, braukšanas safari, Natronas ezers, Ol Doinyo Lengai vulkāns.
Īpašības: Labākais safari, lieliska gnu migrācija.

Papildu izklaides:

Safari ar gaisa balonu
Putnu vērošana
Masajevas ciema apmeklējums
Pārgājieni dabā

Ngorongoro saglabāšanas apgabals.
Jūsu pirmais iespaids sāks veidoties pēc tam, kad redzēsiet neapvaldītos savvaļas lietus mežus zem masīvajiem mākoņiem, kurus apgaismo saule. Šīs ārkārtīgi greznās dabas dēļ Ngorongoro izskatās mītiski skaists.
Šis parks ir labākā vieta, kur aplūkot melnos degunradžus, tajā atrodas arī Lielais piecinieks un lieliska vieta, kur visa gada garumā apskatīt lauvas un bifeļus, kā arī visus pārējos dzīvniekus. Milzīgs skaits dzīvnieku piedalās Lielajā migrācijā, kas sākas ziemeļos un pāriet uz Masaju Maru Kenijā. Ja jūs dodaties lejā pie krātera, jūs redzēsiet veselus bifeļu, gnu, gazeļu, zebru barus, kurus vajā hiēnas, lauvas un šakāļi.
Sārts mākonis nozīmē, ka esat sasniedzis Makat ezeru un tieši jums priekšā tūkstošiem sārtu flamingo iespaidīgi staigā, meklējot pārtiku. Ngorongoro ir slavena arī ar savu piknika vietu. Iedomājieties tikai - jūs sēžat ezera krastā, pusdienojat un vērojat, kā nīlzirgi rotaļīgi peld viņu baseinā.
Krātera perifērijā, kur mežs apskauj stāvās nogāzes, var redzēt leopardu un melnu degunradzi, kas pārvietojas pa pamežu. Turklāt visu dienu krāterī var atrast veselas paviānu ģimenes. Vēl viena krātera iezīme ir tā, ka tajā dzīvo arī masaju cilts, kas dzīvo pilnīgā harmonijā ar savvaļas pasauli. Viņi uzcēla savas mājas, šeit dzima un visu savu dzīvi dzīvo šajā vidē.
Olmoti un Empakai krāteri, Nduti ezers un OlDoinyo Lengai vulkāns piedāvā brīnišķīgas emocijas un pieredzi tiem, kas vēlas pavadīt šajā reģionā vairāk nekā vienu dienu. Ticiet man, jums nebūs garlaicīgi!
Izmērs: 8300 km2
Atrašanās vieta: Starp Manyara un Serengeti nacionālajiem parkiem.
Labākais laiks: visu gadu.
Darāmās lietas: Safari, Olduvai aiza, Empakai krāteris un Olmoti, arī kultūras tūrisms.
Īpašības: Degunradži, lielas migrācijas sākums, pārsteidzoši skati.

Papildu izklaides:

 • ·        Empakai krātera apmeklējums
 • ·        Putnu vērošana
 • ·        Olmoti krātera apmeklējums
 • ·        Meža pastaigas un pārgājiens līdz ūdenskritumam
 • ·        Masai cilts ciemata apmeklējums
 • ·        Oldupai aizas apmeklējums
 • ·        Kāpšana Ol Doinyo vulkānā, Lielā gnu migrācija

Lielā migrācija ir ikgadējs notikums, kad milzīgi savvaļas ganāmpulku, zebru un citu zālēdāju ganāmpulki pārvietojas ūdens un pārtikas meklējumos. Šo masveida pārgājienu dažreiz dēvē par planētas Zeme lielāko šovu. Šis savdabīgais varoņdarbs, pārsteidzot gnu un zebru izturību (nemaz nerunājot par plēsējiem, kas steidz katru soli), ir patiess dabas brīnums, kuru noteikti nevajadzētu ignorēt.
Pasaulslavenā Gnu migrācija piesaista miljoniem cilvēku no visas pasaules, lai redzētu šo neticamo skatu. Atkarībā no gada laika jums ir lieliskas iespējas būt lieciniekam šai izrādei un atcerēties šos unikālos mirkļus

Janvāris - marts: atnešanās sezona (Serengeti dienvidu daļa - Ndutu)
Lietainajā sezonā Ndutu reģions atdzīvojas. Šī reģiona bagātīgā vulkāniskā augsne ir klāta ar apstādījumiem, kas nepieciešami vairāk nekā miljona dzīvnieku izdzīvošanai. Tas noved gnu, zebras un antilopes uz dienvidiem no meža, lai atklātu atnešanās sezonu. Mitrās sezonas laikā sievietes dzemdē un baro savus mazuļus, tādējādi piesaistot plēsējus pie viņiem apmeklēt un ēst svaigu gaļas gabalu. Tātad daudzi nepieredzējuši un neveikli jaunie dzīvnieki nonāk leopardu, lauvu, gepardu un hiēnu ēdienkartē.

Izklaides:

 • ·        Pastaigas safari
 • ·        Masai Bomas vizīte
 • ·        Olduvai Džordža aizas apmeklējums
 • ·        Roka Nasera un Galas kalna apmeklējums
 • ·        Putnu vērošana

Aprīlis - maijs: Slaktiņu sezona (starp Naabi Hill un Seronera)
Kopumā šis periods Tanzānijā var izrādīties par zemu sezonu, bet tajā pašā laikā tā ir sezona tiem, kuri ļoti vēlas vērot oportūnistiskus plēsējus, kas ļoti aktīvi medī jaunās meža meža aitas. 

Izklaides

Safari ar gaisa balonu
Safari
Putnu vērošana 

Jūnijs - jūlijs: šķērso Grumeti upi.
Apstājoties musonam, drēbju līdzenumi sāk izžūt, un gnu gājiens ēdiena meklējumos soli pa solim virzās uz rietumiem uz Viktorijas ezeru. Grumeti upe ir uz dzīvnieku ceļa un šķir tos no tik vēlamā mērķa. Šī migrācijas daļa ir visiespaidīgākā un iespaidīgākā. Iedomājieties, kad upi šķērso milzīgs skaits gnu un zebru, un upes vietējie iedzīvotāji - krokodili - jau ir sasaluši, sagaidot daļu no sava svaigā ēdiena, turklāt krokodiliem savvaļas kaķi arī nepalaidīs garām iespēju ēst sātīgu gaļu. Nīlas krokodili piesaista skatītāji no visas pasaules. Šie milzīgie sešpadsmit mārciņu monstri notver savu laupījumu, kas nonāk upē, lai dzertu ūdeni, un neatstāj izredzes uz pestīšanu. Fotogrāfi un savvaļas dzīvnieku entuziasti ir tik entuziastiski, ka ir gatavi gaidīt vairākas stundas, cerot redzēt slepkavību tiešraidē līdz mūža galam.

Augusts - novembris: Maras upes šķērsošana.
Tā kā zvēru ganāmpulks no Serengeti pāriet uz Masai Mara Kenijā, viņiem jāpārvar vēl viens šķērslis - Mara upe. Šī upe ir līdzīga Grumeti, jo Māra darbojas arī kā dzīvību sniedzoša ūdens avots un bīstama dzīvnieku šķērsošanas vieta.
No vienas puses, lauvas slēpj savu laiku, no otras puses - krokodili. Šis ir asiņainākais migrācijas periods, bet visiespaidīgākais. Tieši šī safari daļa ir vispieprasītākā tūristu vidū no visas pasaules.

Decembris: Virziens uz dienvidiem.
Tiklīdz ziemeļu līdzenumi sāk izžūt, tas nozīmē, ka ir laiks sākt virzīties uz dienvidiem, lai atkārtotu šo migrācijas procesu vēl un vēl. Šajā gada laikā visā Serengeti ir izkaisītas lielas zālēdāju grupas, kas savvaļas kaķiem atvieglo medības.

Izklaides: 
Safari ar gaisa balonu
Safari
Putnu vērošanaPapildu darbības Safari laikā
Papildu izklaide Safari laikā

Pārgājieni.
Bruņota gida pavadībā, kurš lieliski pārzina apkārtni un ir apmācīts dažādās aizsardzības tehnikās, jums tiek dota ārkārtīgi patīkama iespēja pieskarties savvaļas dabai, to smaržojot un smaržojot. Ceļvedis, kurš jūs pavadīs, labi pārzina ne tikai dzīvnieku, bet arī floras pasauli. Pastaigas laikā jūs uzzināsiet visu par augiem, kokiem, putniem, kukaiņiem, rāpuļiem un zīdītājiem.
Populāri pārgājienu safari ir Kilimandžaro nacionālie parki, Arušas nacionālie parki, Eyasī ezers un Ngorongoro augstiene.

Putnu vērošana.
Ceļojumi ar putniem safari ir jebkura putnu vērotāja vislolotākā vēlme.
Tanzānija ir kļuvusi par mājvietu vislielākajam putnu sugu skaitam visā Āfrikā. Šajā valstī ir vairāk nekā 1100 putnu sugu, savukārt Kenijā - mazāk nekā 1070.
Mēs kopā ar mūsu partneriem organizēsim jums kvalificētu gidu - ornitologu, kurš vadīs izglītojošu ekskursiju un iepazīstinās jūs ar pēc iespējas vairāk spalvainiem iedzīvotājiem. Ieteicamais putnu vērošanas periods ir siltais gadalaiks, kad migrējošās un endēmiskās sugas parkā var atrasties vienlaicīgi. Mēs varam arī organizēt šo ceļojumu jums, pavadot Maiku Teiloru, putnu vērotāju gidu, kuram ir vairāk nekā 30 gadu pieredze šajā nozarē un kurš ir patiess profesionālis savā jomā.

Populārākās putnu vērošanas vietas: Nacionālie parki Manyara ezers, Aruša, Mikumi, Ruaha, Mkomazi un citi.

Nakts safari.
Ja vēlaties tuvāk iepazīties ar savannas naktsdzīvi un redzēt dzīvniekus, kas naktī ir aktīvāki, piemēram, hiēnas, nīlzirgus, lauvas, leopardus, dzeloņcūkas, zaķus, tad nakts safari ir piemērots tieši Jums! Šis safari veids ir ļoti pieprasīts tūristu vidū, jo tā ir neaizmirstama pieredze! Visbiežāk plēsēji dod priekšroku medībām naktī, kas nozīmē, ka, medot viņu pārtiku, jums ir lieliskas iespējas redzēt leopardus vai lauvas. Nakts safari braukšana ir aizliegta daudzos nacionālajos parkos un savvaļas dzīvnieku bēgļos, tāpēc Āfrikas ēnas ir izvēlējušās privātās rezerves un parkus, kas ir ideāli piemēroti šādām izklaidēm. Arī nakts safari iespējams veikt Manyara ezera nacionālajā parkā.Safari ar gaisa balonu nav nekas skaistāks par planēšanu gaisa balonā gar Serengeti un no putna lidojuma vērot savannas savvaļas dzīvi. Karstā gaisa balonu safari var noorganizēt pēc jebkura maršruta, kas ietver nakti Serengeti centrā.

Safari ar gaisa balonu.
Nav nekā skaistāka kā lidināties gaisa balonā gar Serengeti un no putna lidojuma vērot savannas savvaļas dzīvi. Karstā gaisa balonu safari var organizēt pēc jebkura maršruta, kas ietver nakti Serengeti centrā.
Katru rītu lido gaisa baloni, katrā gaisa balonā var sēdēt līdz 12 pasažieriem un pacelties 1000 pēdu, lai neaizmirstams saullēkts pār parku un agrā rīta vēja svaigums. Jūsu pilots palīdzēs jums identificēt zemāk esošos dzīvniekus, sniedzot lieliskus leņķus savvaļas dzīvnieku fotografēšanai.
Pēc agras rīta pastaigas starp mākoņiem jūs piezemēsieties klusā Serengeti stūrī, lai baudītu šampanieša brokastis. Atzīmējiet jaunu dienu ar glāzi šampanieša, pēc tam baudiet gardas angļu brokastis viena no parka ikoniskākajiem kokiem - lietussarga formas akācijas koka. Kad esat pabeidzis brokastis, pirms atgriešanās mājiņā, lai sāktu neaizmirstamu safari, jums tiks izsniegts sertifikāts par piemiņu jūsu piedzīvojumiem.

Kultūras ekskursijas.
Jūs varat papildināt savu ceļojumu, iekļaujot kultūras maršrutus savā maršrutā. Tikšanās ar dažādām ciltīm sniegs jums vērtīgu ieskatu Tanzānijas pamatiedzīvotāju ikdienā.
Mūsu uzņēmums ar prieku organizēs jums vairākas unikālas ekskursijas papildus jūsu safari :

 • ·        Kultūras ekskursija uz Masajevas ciematu ar nakšņošanu;
 • ·        Kultūras ekskursija uz Hadza ciematu pie Eyasi ezera ar medību demonstrāciju;
 • ·        Kultūras ekskursija uz Datogas ciematu pie Eyasi ezera;
 • ·        Pusdienas vietējā iestādē Arušas pilsētā ar tradicionāliem ēdieniem, piemēram, ugali, pupiņām, ceptiem banāniem, rīsiem ar dārzeņiem, augļiem;
 • ·        Čūsku parka apmeklējums;
 • ·        Masaju cilts muzeja apmeklējums;
 • ·        Čagas cilts ciemata apmeklējums Kilimandžaro kalna pakājē;
 • ·        Vietējo saimniecību apmeklējums, par kurām rūpējas cilvēki no čagas cilts.

Pārgājieni Ngorongoro dabas rezervātā. Jūsu apmeklējumu slavenajā Ngorongoro var papildināt ar pārgājienu uz kādu no tuvējām apskates vietām. Šie pārgājieni ir lieliska iespēja baudīt brīnišķīgus skatus un unikālu floru un faunu.

Ceļojums uz Empakai krāteri. Krātera teritorija 75% ir piepildīta ar dziļu saldūdens ezeru. Šis ir aizraujošs dienas brauciens, kura laikā jūs varat apbrīnot apkārtnes skaistumu un tādus dzīvniekus kā bifeļu, ezera zilo pērtiķu un ūdenspīles. No pārgājieniem paveras lielisks skats uz ezeru, kā arī kautrīgo Kilimandžaro un Lielo Rifta ieleju. Parasti pārgājiens ilgst 90 minūtes (dienvidu siena) vai 2 stundas (austrumu siena), ar ļoti stāvu nolaišanos abās pusēs.
Ceļojiet uz Ol-Doinyo Lengai. Vienīgais aktīvais vulkāns Austrumāfrikā, Ol-Doinyo Lengai - šo vārdu viņam piešķīra masaji, tas nozīmē "Svētais Dieva kalns". Šis vulkāns izvirda unikālu nātrija karbonāta lavu. Skaidrā dienā jūs varat baudīt neticamus skatus no vulkāna virsotnes. Pirmā prasība uzkāpt Ol Doinyo Lengai ir tāda, ka šis process jāsāk pulksten 3 no rīta, lai izvairītos no smagā pusdienlaika karstuma. Šis kāpiens ilgst apmēram 5 stundas, un, ja laika apstākļi jums ir labvēlīgi, pirms atgriešanās sākuma ir iespējams nokāpt joprojām aktīvā vulkāna krāterī.

Ceļojums uz Legamaruta kalnu. Ngorongoro rietumu pusē atrodas Legamaruta kalns, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Serengeti līdzenumiem, Eyasi un Ngorongoro krāteri. Lai uzkāptu un nokāptu šī kalna galā, būs nepieciešamas apmēram 4 stundas, kas nozīmē, ka šo izklaidi varat pievienot savai ekskursijai Ngorongoro.

Ceļojums uz Olmoti krāteri. Ideāli piemērots pārgājienu safari. Šis krāteris izskatās kā miglaina zaudētā pasaule ar daudziem ūdenskritumiem, putniem un dzīvniekiem. Ieeja šajā krāterī iet caur Masai ciematu, kur, iespējams, nakšņot, tas ir kļuvis par mājvietu lieliem zīdītājiem, piemēram, bifeļiem un elandu antilopēm.

Tanzānijas kultūra un ciltis.
Lai gan valdība bija daudz mēģinājusi mainīt masaju cilti, mēģinot paņemt viņu senču zemes un pārvērst tās rezervātos vai lauksaimniecības zemēs, cilts tomēr paspēja aizstāvēt savas zemes, paražas un ieradumus. Šīs paražas ietver tradicionālos rituālus, kā zēnu pārveidot par karotāju vīrieti. Masaji galvenokārt ir lopkopji; viņi ēd gaļu un pienu pašu ražošanai. Tradicionāli masaju tautu var viegli atpazīt pēc apģērba. Viņi valkā sandales un ietin ķermeni sarkan-zili-melnā audumā. Sievietes lielāko daļu sava brīvā laika pavada, nodarbojoties ar pērlītēm, un viņas bieži rotājas ar šiem amatiem, kā arī izmanto auskarus un rokassprādzes, kas izgatavotas no koka vai kauliem. Masaju sabiedrība uztur patriarhālu režīmu, kur vecākais vīrietis pieņem svarīgus lēmumus ... karotāji masaju kultūrā ir viscienījamākie un pasaules slaveni. Šie drosmīgie vīriešu kārtas karotāji saņem daudzas privilēģijas, piemēram, spēju valkāt garus matus. Masaji tic vienam Dievam - Engai. Viņš ir Dievs divos aspektos: pirmais ir laipns un labestīgs, otrais - atriebīgs. Ciltīs ir garīgais līderis - Lībons, kurš kontrolē kārtību garīguma jautājumos, taču šai personai nav spēka izlemt par cilts nozīmes jautājumiem.

Kultūras apmeklējumi Masai ciematā. Ceļā uz Serengeti jūs varat pavadīt vairākas stundas vai pat nakti Masajev ciematā. Jums tiks organizēta ekskursija pa ciematu, kuras laikā jūs iepazīsit tradicionālo cilts dzīvi, redzēsit deju uzvedumu, kā arī varēsit iegādāties daudz roku darinātu suvenīru, ko darinājušas vietējās sievietes no tā paša ciemata.
Jūs varat arī apmeklēt augstākās klases masaju viesnīcu Amini Life Lodge un pavadīt neaizmirstamu dienu īstu masaju sabiedrībā. Šeit jūs atradīsit mājīgumu, komfortu un daudz izklaides, uzzināsiet, kā aust skaistus rotājumus un grozus, piedalīties kazas gaļas rituālā sagatavošanā patēriņam un daudz ko citu. Visa iegūtā nauda tiek izmantota Masajevu ciemu palīdzībai.

Hadza cilts. Tā kā aptuvenais Hadza cilts pārstāvju skaits ir mazāks par 2000, viņi ir pēdējā cilts, kas saglabājusi absolūti visas savas vēsturiskās tradīcijas. Šie cilvēki dzīvo prom no globalizācijas un pūļiem, kas neizbēgami piesaista tūristus. Vīrieši medī un atved savu laupījumu mājās, lai pabarotu viņu ģimenes, savukārt sievietes un bērni, lai papildinātu uzturu, vāc augļus, ogas un saknes. Vīrieši ir īpaši izveicīgi mednieki, viņu medību stils ir diezgan atjautīgs un atjautīgs, tāpēc ir ļoti interesanti un izklaidējoši vērot šo procesu. Tā kā medības ir vienīgais pārtikas avots, viņiem oficiāli atļauts medīt Serengeti.

Medības ar Hadza cilti. Hadza cilts ciemata apmeklējums ir ne tikai iespēja sazināties ar šīs cilts pārstāvjiem, bet tā ir arī iespēja izmēģināt sevi mednieku-vācēju lomā. Jūs paliksiet pa nakti ciematā, un rītausmā jūs redzēsiet tradicionālās īstu medību metodes, un jūs pat to varēsit pieredzēt praksē, kamēr sievietes vāc ogas un citas pirmās nepieciešamības lietas.

Zanzibāra.
Nosaukums "Zanzibāra" jau sen ir saistīts ar eksotiku. Fotoattēli ar sniegbaltām pludmalēm, debesziliem ūdeņiem un vecām koka laivām, kas pietauvoti gar piekrasti, ir kļuvušas par arhipelāga pazīmi, kas gadu no gada ar savu skaistumu un noslēpumu piesaista simtiem tūristu. Paradīzes salai ir grūta un pat mazliet tumša vēsture. Omānas Sultanāta laikā Zanzibāra bija slavena vergu tirdzniecības osta. Tas tika pievienots Omānai, un islāma ietekme salā radīja īpašu atmosfēru.
To visvairāk var redzēt Akmens pilsētā, kas ir vienīgā salas pilsēta. Rosīgi tirgi, neparasta arhitektūra, garšvielu kultūra, kurai joprojām ir nozīmīga loma reģiona ekonomikā, tas viss neapšaubāmi atspoguļo salas saistību ar arābu kultūru. Turklāt vietējā svahili valoda ir neparasts cilšu un arābu valodu sajaukums. Tieši salas vēsture un pārsteidzoši skaistā daba, kas ietver krāsainas pludmales, mežus un garšvielu plantācijas, padara Zanzibāru tik pievilcīgu ceļotājiem. Zanzibāru noteikti ir vērts apmeklēt, ja jūs interesē piedzīvot neparastu kultūru sajaukumu un baudīt atpūtu okeāna krastā. Zanzibāra ir interesanta ne tikai kā papildinājums safari Tanzānijā, bet arī kā lieliska vieta medusmēnesim, ģimenes brīvdienām vai atpūtai. Katrs ceļotājs šeit atradīs kaut ko īpašu sev.

Medusmēnesis Zanzibārā. Vai kādreiz esat sapņojis par medusmēneša safari vai kāzām Zanzibārā? Tanzānija kopā ar Zanzibāras arhipelāgu ir ideāla vieta šādam romantiskam pasākumam, jo ​​tajā apvienotas krāsainas ainavas, savvaļas dzīvnieki, baltas pludmales un tirkīza okeāna ūdeņi. Mēs aicinām jūs noorganizēt kāzas un medusmēnesi Tanzānijā, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Uzziniet vairāk par ceļošanu Tanzānijā.

Valoda.
Svahili valoda ir Tanzānijas oficiālā valoda, lai gan valstī parasti ir daudz dialektu. Jums būs prieks uzzināt, ka angļu valoda Tanzānijā ir otrā valoda, kurā runā lielākā daļa iedzīvotāju.
Bet pirms ceļojuma labāk iepazīties ar visbiežāk sastopamajām svahili frāzēm. Tas patīkami pārsteigs vietējos iedzīvotājus!

Laiks.
+3 GMT visu gadu. Saule lec aptuveni plkst. 6:30 un riet plkst. 18:45.
Vietējie iedzīvotāji izmanto arī to, ko mēs saucam par svahili laiku, kas ievērojami atšķiras no mūsu laika. 1:00 ir pirmā stunda pēc saules lēkšanas (ekvivalents mūsu 7:00) un 1:00 vakarā ir pirmā stunda pēc saulrieta ( mums ir pulksten 19:00).

Pārtika un ūdens.
Ēdiens Tanzānijā neapšaubāmi ir augstas kvalitātes. Jūs varat izvēlēties no tradicionālajiem ēdieniem vietējās viesnīcās un restorānos vai pasūtīt pazīstamākus Eiropas ēdienus. Vietējie restorāni ir samērā lēti . Viņi pasniedz daudz liellopa gaļas, vistas, zivju, rīsu un dārzeņu. Jūs pamanīsiet Indijas un Lielbritānijas virtuves ietekmi uz Tanzānijas receptēm. Lielajās pilsētās jūs varat viegli atrast pikantu Indijas ēdienu vai zivis un kartupeļus, kas ir slaveni Lielbritānijā. Zanzibāra var būt kulinārijas paradīze jūras velšu mīļotājiem. Viņi ar prieku rūpēsies arī par veģetāriešiem. Tanzānijā ir daudz svaigu augļi: banāni, mango, apelsīni, kokosrieksti, avokado, ananāsi un citi.
Izvairieties no aukstiem un iepriekš pagatavotiem ēdieniem. Ēd tikai mazgātu un labi sagatavotu ēdienu.
DZERT BĒGO ŪDENI NAV DROŠI! Lai izvairītos no veselības problēmām, dzeršanai un zobu tīrīšanai izmantojiet tikai ūdeni pudelēs. Ūdens pudelēs var iegādāties gandrīz visur. Lai novērstu dehidratāciju, safari ir ļoti svarīgi dzert pietiekami daudz ūdens.

Tanzānijas valūta.
Tanzānijas šiliņi. Tajā ir monētas 50, 100 un 1000 centu nominālvērtībās, kā arī 500, 1000, 2000, 5000 un 10 000 šiliņu banknotes.
Amerikas dolārs tiek plaši izmantots, taču noteikti neņemiet bojātus rēķinus, pretējā gadījumā tie var netikt pieņemti. Svarīgi ir arī tas, ka dolāra parādzīmes izlaišanas datums ir vēlāks par 2006. gadu; nauda, ​​kas izdota pirms 2006. gada, tiks noraidīta viltošanas problēmu dēļ. Naudu var mainīt bankās, valūtas maiņas punktos un lielākajā daļā viesnīcu, lai gan tur valūtas kurss var būt mazāk labvēlīgs.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka ir nelikumīgi un bīstami apmainīt valūtu uz ielas ar nepārbaudītiem pilsoņiem!
Lielākās bankas ir atvērtas no 9:00 līdz 15:30 no pirmdienas līdz piektdienai un no 9:00 līdz 11:00 sestdienās. Viesnīcas un ložas piedāvā valūtas maiņas pakalpojumus ārpus darba laika.

Nauda, ​​kredītkartes, ceļojuma čeki, bankomāti.
Nodoklis lielākajai daļai produktu parasti ir aptuveni 16%. Nav iespēju saņemt kompensāciju vai kompensāciju par iegādātajām precēm.
Lielākajā daļā pilsētu bankomāti pieņem gan Visa, gan Master Card kredītkartes.
Par ceļojumu labāk brīdināt banku, lai drošības apsvērumu dēļ ceļojuma laikā nerastos problēmas ar konta bloķēšanu.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka dienas naudas izņemšanas limits ir aptuveni USD 300, ko saņemsit vietējā valūtā - Tanzānijas šiliņos.
Starptautiskās kredītkartes tiek pieņemtas lielākajā daļā pilsētu, viesnīcās, ložās, restorānos, kempingos. Bet tomēr šādas kartes tiek maz izmantotas, un tās var nebūt pieņemamas mazos veikalos, it īpaši
mazas pilsētas un ciemati. Ja vēlaties izmantot kredītkarti, jums jāmaksā 5-15% komisija.
American Express, Thomas Cook, Visa un Master Card tiek izmantotas biežāk nekā kredītkartes. Pārliecinieties, ka esat paņēmis līdzi pietiekami daudz ASV dolāru, lai segtu papildu izmaksas. Tanzānijai nav īpašu ierobežojumu skaidras naudas ieceļošanai valstī.
Svarīga informācija: Ceļojuma čeki valstī netiek pieņemti.

Vīzas un pases.
Lai iebrauktu Tanzānijā kā tūrists, jums, protams, būs nepieciešama pase un vīza.
Jūsu personas informācija ir nepieciešama tikai kā formalitāte.
Visiem tūristiem ieteicams pārbaudīt iespējamās izmaiņas ieceļošanas un vīzu apmaksas noteikumos.

Kam vajadzīga vīza? Ikvienam, kurš dodas uz Tanzāniju, nepieciešama vīza.

Pase. Lai ceļotu Tanzānijā, jums ir nepieciešama derīga pase - vismaz 6 mēnešus pēc ierašanās. Pretējā gadījumā jūs nedrīkstat iekāpt lidmašīnā.

Kā saņemt vīzu? Vīzu var saņemt, ierodoties valstī lidostā un robežas šķērsošanas vietā. Viss, kas Jums nepieciešams, ir zināms laiks un 50 USD skaidrā naudā. Lūdzu, pirms ierašanās pārbaudiet, vai jums ir kādi citi vīzu noteikumi atkarībā no jūsu pilsonības. Jūs varat konsultēties ar tuvāko Tanzānijas vēstniecību. NEPILSONIEM nepiecešams kartot vīzi pirms lidojuma!

Elektrība un elektroniskās ierīces.
Tanzānijas spriegums ir 220–240 V, 50 Hz. Ja ceļojat no valsts, kurā tiek izmantots 120 V vai mazāks spriegums, lūdzu, pārbaudiet, vai tas derēs jūsu lietojumam, vai jums ir nepieciešams īpašs stabilizators. Arī šeit esošajām kontaktligzdām ir trīs Lielbritānijas formāta ieejas, tāpēc jums ir nepieciešami īpaši adapteri. Tos var iegādāties lidostā vai lielos veikalos un lielveikalos. Safari braucienā iesakām ņemt līdzi aprīkojumu, kas darbināms ar akumulatoru. Lielākajā daļā kempingu elektrību darbina ģeneratori, un tā naktīs tiek pilnībā pārtraukta. Lukturi un papildu baterijas jūsu kamerām var būt ļoti noderīgi, ceļojot.

Drošība.
Tanzānija ir samērā droša valsts, taču modrība joprojām nekaitē. Safari vietnes ir ļoti drošas. Tāpat kā daudzas valstis, arī Tanzānijā noziedzība ir izplatīta, tāpēc klausieties vietējā gida padomus, īpaši dažās pilsētās. Vislabāk ir izvairīties no nakts pastaigām pilsētās pēc saulrieta. Naudu, kredītkartes un dokumentus, kā arī citas vērtslietas labāk atstāt viesnīcā vai drošās iekšējās kabatās. Centieties neizpaust savu bagātību publiski - tas var piesaistīt nevajadzīgu uzmanību. Rotaslietas labāk ceļojumā vispār neņemt līdzi. Kabatas kabatas ir visaktīvākās vietās, kur ir liela tūristu koncentrācija. Noziedzīgu darbību ir grūti pilnībā izskaust, tāpēc jums vienmēr jāievēro drošības noteikumi, jābūt uzmanīgiem neatkarīgi no tā, kur atrodaties. Katram gadījumam izveidojiet pases kopiju un vienmēr atstājiet to savā bagāžā.

Padoms.
Dzeramnauda nav tikai Tanzānijā pierasta, bet tiek uzskatīta par daļu no vietējās kultūras. Tas ir veids, kā apbalvot darbiniekus, kas jums kalpo, sākot no safari ceļvežiem līdz pavāriem un nesējiem.

Mēs iesakām aptuveni šo summu:
- Kilimandžaro safari šoferiem un ceļvežiem: 10-20 USD par vienu dienā,
- Asistenti / nēsātāji: USD 5–10 par dienu dienā.

Veselība.
photograph of sail boat on calm body water during golden hourPie robežas un Tanzānijas lidostā ir medicīnas vienības. Ceļotājiem, kuri nekavējoties ierodas Tanzānijā no Eiropas, lielākās daļas NVS valstu vai ASV, nav vajadzīgas īpašas vakcinācijas un sertifikāti. Ja jūs ierodaties no valsts ar dzelteno drudzi, vakcinācija ir obligāta. Jums ir jābūt īpašam dokumentam par slimības neesamību. Pirms lidošanas ir vērts konsultēties ar ārstu par vēdertīfu, A un B hepatītu, meningītu un trakumsērgas vakcīnām. Tas papildus vakcinācijām, kuras tūristi parasti saņēma neatkarīgi no ceļojuma vietas, ieskaitot masalas, cūciņu, masaliņas, difteriju, stingumkrampjus un garo klepu, vējbakas, poliomielītu un gripas šāvienus. Ir arī svarīgi meklēt padomu, kā samazināt malārijas vai citu slimību inficēšanās risku. Malārija Tanzānijā ir izplatīta. Vietās, kas atrodas augstu virs jūras līmeņa (vairāk nekā 1800 m), piemēram, Kilimandžaro un Ngorongoro, malārija ir reta. Tomēr šī slimība ir sastopama vietās, kuras jūs varat iziet ceļojuma laikā. Lūdzu, pastāstiet savam ārstam, ja dodaties uz Tanzāniju. Nepietiek tikai pieminēt Āfriku, jo kontinenta valstis ir radikāli atšķirīgas. Viņš ieteiks jums veikt profilaktiskus pasākumus pret malāriju.
AIDS pārnešanas risks šeit nav lielāks nekā jebkur citur. Tanzānijā odi nesedz AIDS. Tāpat valstī strādā daudz augsti kvalificētu ārstu no ASV, Eiropas un citām Āfrikas valstīm. Valsts rādītāji tiek rūpīgi pārbaudīti. Lielākā daļa viesnīcu un kempingu sazinās ar Flying Doctors (Ātrās bēgšanas asociācija ārkārtējās situācijās. Tiem, kas gatavojas doties pārgājienos vai kāpt kalnā, noteikti jākonsultējas ar ārstu un jāpārbauda viņu veselība.
Neaizmirsti! Tādas slimības kā mugurkaula problēmas, asinsrite, diabēts, hipoglikēmija, zarnu vai nieru darbības traucējumi, astma, zems vai augsts asinsspiediens, galvas traumas, sirds slimības, vēzis, epilepsija, asins slimības, trūces dislokācijas, sastiepumi var padarīt kāpšanu Kilimandžaro bīstamu vai pat neiespējamu. Pirms ceļošanas obligāti jākonsultējas ar ārstu.
Minimālais vecums, lai uzkāptu Kilimandžaro, ir desmit gadi. Lai gan nav noteikts maksimālais vecums, ir svarīgi atcerēties, ka šī ir diezgan prasīga un grūta distance. Ceļotājiem, kas jaunāki par 18 gadiem vai vecākiem par 60 gadiem, bez kavēšanās jākonsultējas ar ārstu un jānoskaidro, vai šāds ceļojums viņiem ir piemērots. Jūsu sirdsdarbības ātrumam jābūt zemākam par 100 sitieniem minūtē. Ja sirdsdarbības ātrums pārsniedz šīs vērtības, jums jāsaņem ārsta apstiprinājums, ka jūs varat veikt šādu ceļojumu.
VISĀS mūsu Safari un kāpšanas programmās ietilpst Flying Doctors Lifeguard Insurance uz visu ceļojuma laiku!

Padomi drošam un patīkamam ceļojumam.

 • Tanzānijai, tāpat kā jebkurai citai valstij, ir jāievēro noteikumi:
 • - Nav atļauts sauļoties bez pūlēm, urinēt sabiedriskās vietās, pārdot / pirkt / lietot narkotikas vai zvērēt.
 • - Kad esat bankā, ieteicams izvairīties no telefonsarunām.
 • - Aizliegts eksportēt no Tanzānijas augus, dzīvniekus, sēklas, minerālvielas, arheoloģiskos atradumus, koraļļus un produktus, kas izgatavoti no bruņurupuču, ziloņu ilkņiem vai degunradžu ragiem.
 • - Bez īpašas atļaujas nav atļauts fotografēt valdības objektus, piemēram, militārās bāzes, lidostas, policijas iecirkņus utt.
 • - Nav īpaša apģērba koda safari. Tomēr dažās ložās vakariņām var būt nepieciešamas bikses un krekli vīriešiem vai kleitas sievietēm. Dabā jums jāvalkā neitrālas un siltas krāsas apģērbs - brūns, zaļš, haki, bēšs, lai nenovirzītu dzīvniekus. Safari laikā veiksim lielus attālumus, tāpēc ir vērts ģērbties viegli un ērti. Bet vēsāku vakaru dēļ līdzi jāņem arī siltākas drēbes. Tanzānija ir konservatīva valsts, neģērbies izaicinoši!
 • - Safari laikā dzīvniekiem nav atļauts baroties. Turklāt, tos novērojot, neradiet skaļas skaņas. Vienmēr klausieties sava ceļveža ieteikumus un norādījumus! Nekad neizkāpiet no automašīnas laikā, ja jums nav dota atļauja to darīt!

Ko ņemt līdzi:

 • - mugursoma ar rāvējslēdzēju,
 • - silts džemperis / džemperis,
 • - vējjaka,
 • - ērti pārgājienu apavi,
 • - krekls ar garām piedurknēm un bikses,
 • - saulesbrilles un vāciņš,
 • - sauļošanās, lūpu balzams, kukaiņu aerosols,
 • - kamera \ binokļi,
 • - fotokameras akumulatori un lādētājs
 • - laterna,
 • - nepieciešamās rokasgrāmatas,
 • - mobilais tālrunis un uzlāde,
 • - Pieprasītie dokumenti.

Pirmās palīdzības aptieciņa.

 • - profilaktiskas zāles malārijas ārstēšanai (tikai pēc ārsta norādījuma;
 • - anestēzijas un pretdrudža līdzekļi;
 • - antihistamīns pret alerģijām un kukaiņu kodumiem;
 • - tabletes no saaukstēšanās vai kakla sāpēm;
 • - Zāles pret caureju;
 • - zāles rehidratācijai pēc caurejas un saules dūriena;
 • - kukaiņu atbaidīšanas līdzeklis, sauļošanās līdzeklis, lūpu balzams un acu pilieni;
 • - aerosoli vai sautējošas kompreses (piemēram, sarkanā krāsā) saules apdegumu un kukaiņu kodumu ārstēšanai;
 • - antiseptisks griezumiem un nobrāzumiem;
 • - Alkohols mazu brūču tīrīšanai;
 • - pārsēji un plāksteri;
 • - tabletes ūdens attīrīšanai;
 • - šķēres un pincetes;
 • - Komplekts ar šļircēm un adatām.

Mobilie sakari un internets.
Starptautiskais tālruņa kods +255.
Gandrīz visās mājiņās / kempingos ir telefona un interneta pakalpojumi. Interneta piekļuves punktus var atrast arī Arušā, Dāresalamā un Karatu. Visas mūsu mašīnas ir aprīkotas ar radiosakariem.
Tanzānijai ir četri mobilo sakaru operatori: Zain (galvenais), Zantel, Vodacom un Tigo. Viņi visi piedāvā viesabonēšanas pakalpojumus. Mobilo sakaru pārklājums Tanzānijā ir pietiekami labs. Jūs varat iegādāties SIM karti ar noguldīto kontu no 5 līdz 50 ASV dolāriem. Mobilo sakaru operatori piedāvā arī mobilo internetu. Ārkārtējos gadījumos jūsu radinieki var piezvanīt uz saņēmējas puses numuriem vai rakstīt pa e-pastu.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home