Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Kenija

Kenija aizņem 582 646 km² lielu teritoriju un tajā ir aptuveni 30 miljonu iedzīvotāju, ar vairāk nekā 40 etniskajām grupām. Šī etniskā dažādība ir radījusi harmonisku cilvēku sajaukumu ar bagātu kultūras mantojumu, kas tiek attainots dziesmās, dejās, mākslā un rokdarbos. Nacionālā valsts valoda ir Kishwahili un arī angļu valoda, kas tiek izmantota dažādos saziņas līmeņos. Šīs valsts galvaspilsēta ir Nairobi un Mombasa ir tās galvenā osta. Te ir 59 nacionālie parki un rezervāti.
Šīs teritorijas ietvaros ir atrodamas ļoti dažādas ainavas, sākot ar ledājiem līdz neauglīgam tuksnesim, no bagātīgām savannām līdz saulē mirdzošiem ezeriem Lielās aizas ielejā (Great Rift Valley), no bieziem mežiem līdz apburošām piekrastēm.
Neviena no Āfrikas valstīm nevar lepoties ar tik lielu savvaļas dzīves bagātību un dažādību, un safari mīļotājiem šī ir patiesa paradīze! Raženā Masai Mara savanna ir kļuvusi par slavenu vietu, kur var novērot iespaidīgo ikgadējo gnu un zebru migrāciju. Arī Kenijas putnu valsts ir iespaidīgi bagātīga, ar četri simts sugām vien tikai pie Aizas ielejas ezera, un rozīgā ainava pāri flamingo populācijai ir it sevišķi apbrīnas vērta.
Gandrīz visas Āfrikas savvaļas dzīvnieku un putnu sugas ir novērojamas Kenijā. "Lielais piecinieks" (zilonis, degunradzis, lauva, bizonis un leopards) ir aplūkojams vismaz divos parkos (Masai Mara un Amboseli).
Klimats ir subekvatoriāls. Gada laikā ir divi lietus periodi – īsais no oktobra līdz decembrim un garais no marta līdz jūnijam. Visvairāk nokrišņu ir okeāna piekrastē, kalnos un valsts rietumos. Nokrišņu daudzums svārstās no 1500-2000 mm gadā. Klimats Kenijā ir vislabākais visā kontinentā. Vidējā janvāra temperatūra svārstās no +14ºC līdz +27ºC, vidējā temperatūra jūlijā svārstās no +14ºC līdz +28ºC.
Muita:
Brīvi atļauts ievest ārvalstu valūtu. Aizliegts izvest zeltu un briljantus, ziloņkaula izstrādājumus. Dzīvnieku ādas atļauts izvest tikai ar muitas atļaujām.

Laika starpība:

+1h
Vakcinācijas prasības ceļojot uz šo valsti: visiem ceļotājiem obligāti jāvakcinējas pret dzelteno drudzi. Ieteicams vakcinēties pret vēdertīfu, stingumkrampjiem – difteriju, hepatītu A un meningokoku A&C, atsevišķās zonās pret hepatītu B, trakumsērgu un ETEC ceļotāju caureju. Pret malāriju jāpotējas vismaz 3 nedēļas pirms brauciena, malārijas risks pastāv visu gadu īpaši pie Mombasas un dienvidu daļā
Vīza:
 vīzu var iegādāties Nairobi lidostā un tās cena ir 50 $, jābūt derīgai pasei.
Etniskais sastāvs:
Kenijai raksturīga ļoti izteikta etniskā dažādība. Lielākās etniskās grupas ir Kikuyu (21%), Luhya (14%), Luo (12%), Kalenjin un Kamba (abām pa 11%). Kopumā etnisko grupu skaits ir tuvs vienam simtam.
Robežvalstis: Kenija robežojas ar Etiopiju ziemeļos, ar Somāliju austrumos, ar Tanzāniju dienvidos, ar Ugandu rietumos un Sudānu ziemeļrietumos.

Ekskursijas Kenijā:

 Kenijas safari ir viens no pasaulē  populārākajiem galamērķiem pasaulē. Kenija lepojas ne tikai ar kultūras daudzveidību un savvaļas dzīvniekiem, bet arī ar tropu siltajā pludmalēm. Daži no Kenijas savvaļas parkiem:
Tsavo aizņem 22,000 km² lielu platību un ir lielākais savvaļas parks Kenijā un viens no lielākajiem pasaulē. Ņemot vērā parka ievērojamo platību tas tika sadalīt divās daļās Tsavo West un Tsavo East. Nepilnus 100 km no parka atrodas Mombasa, kas ir lieliska iespēja tiem, kuri vēlas relaksēties Kenijas pludmalēs pēc” putekļainā” brauciena pa safari.
( Mombasa atrodas Kenijas tropu piekrastē, ir rosīga pilsēta ar bagātu vēsturi. Pilsēta jums sniegs gan kultūras, gan vēstures, gan izklaides iespējas. Pilsētas dienvidos un ziemeļu pusē ir vairākas baltu smilšu pludmales ar koraļļu rifiem un kūrortviesnīcas.)
Tsavo West Nacionālais parks ietver vulkānus, Chaimu krāteri, divus ūdenskritumus, klinšu atsegumus, Roaring klinti un lavas plūsmas, kā pakājē ir līdzenumi ar garu zāli un blīvi noaugušiem krūmiem.
Tsavo East ir slavens ar lielu skaitu ziloņu, baros līdz 50 un līdz 1000 bifeļu lieliem ganāmpulkiem.
Nukuru ezera Nacionālais parks ir pasaulē visievērojamākais ezers ar neskaitāmiem spīdīgi rozā flamingo, kas tika atklāts 1961. gadā un tā platība  ir 180 km². Labvēlīgos laika apstākļos ezerā un tā krastā var redzēt no viena līdz diviem miljoniem lielākus un mazākus spīdīgi rozā flamingo un tūkstošiem citu putnu. Kā arī parka teritorijā varēsiet sastapt žirafes, Dienvidāfrikas antilopes, leopardus un degunradžus.
Amboseli ir Kenijas top safari galamērķis, kuram raksturīgi klejojoši ziloņu bari un sniegotas Kilimandžaro kalnu virsotnes fonā. Neskatoties uz to, ka Kilimandžaro kalni ir aiz Kenijas robežām, Tanzānijā tie šim parkam sniedz lielisku ainavu 5 km augstumā. Lai arī Amboseli ir viens no mazākajiem savvaļas rezervātiem Kenijā, tas piedāvā labāko iespēju redzēt apdraudēto melno degunradžu sugu kopā ar veselu virkni citiem savvaļas dzīvniekiem. Parka teritorija ir izveidojusies tā, ka dzīvniekus ir ļoti viegli saskatīt. Parkā sastapsiet tādus dzīvniekus kā lauvas, kuras dažkārt var vērot medību laikā un pusdienojot. Bez lauvām šeit var redzēt gepardus, bifeļus, gazeles, hiēnas, zebras, paviānus un dažādus putnus, kas ir tikai daži no Amboseli parka iemītniekiem.

Malindi / Watamu
.Ceļš līdz Malindi vedīs garām vietējiem ciematiņiem, agaves plantācijām, banānpalmu un mango koku audzēm. Malindi – kādreiz neliels zvejnieku ciematiņš – izaudzis par rosīgu pilsētu ar krāsainiem tirgiem un vietējiem bazāriem. Apmeklēsiet arī Gedi drupas – 13. gadsimta Islāma pilsētas paliekas. Pēc pusdienām, neliela atpūta Laguna Sea Lodge viesnīcā. Atpakaļceļs uz viesnīcu.
Bamburi dabas parks 1971. gadā Portlendas Cementa Kompānija uzsāka unikālu projektu – zemes, kas rakšanas darbos bija gandrīz pilnībā izpostīta, atjaunošana. Pateicoties Dr. Hallera un viņa komandas darba sparam, šī teritorija ir atguvusi sabalansētu ekosistēmu neskaitāmu veidu kukaiņiem, augiem, rāpuļiem un zīdītājiem. Tas ir cilvēku veidots Paradīzes dārzs, kur sulīgu augu ainavā redzami nīlzirgi, žirafes, krokodili, eksotiski putni un tauriņu ferma
 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home