Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Malta

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Ekskursiju tūre uz Maltu
no 474.00 € (7 naktis)
26
02
09
16
23
30
13
20
18

Malta ir valsts ar varenu vēsturi, pazīstama ar brīnišķīgajām pludmalēm un pasakaino dabu. Malta ir savdabīgs Vidusjūras ceļu krustpunkts, kurā savijušās dažādu tautu, kultūru, reliģiju, valodu pēdas un līdz ar to var teikt, ka Malta - tā ir bagātību sala vai arī vienkārši muzejs zem klajas debess.  Kopš seniem laikiem dažādas tautas šajā teritorijā cenšas izplatīt savu ietekmi, jo kontrole pār Maltas salu arhipelāgu nozīme varu pār visiem Vidusjūras reģioniem. Salā ir saimniekojuši feniķieši, romieši, arābi, bizantieši, normāņi, spāņi, angļi. XVI gs. salā tika nodibināts Svētais Maltas Joanītu bruņinieku ordenis, kurš ienesa salā savu kultūru un tradīcijas. Ilgi pirms feniķiešiem uz Maltas dzīvoja tautības, kurām bija ļoti savdabīga reliģija. Viņu uzbūvētie tempļi ir senāki nekā ēģiptiešu piramīdas. Šo tempļu drupas, kuru vecums sasniedz 5 – 6 tūkstošus gadu, ir saglabājušās līdz mūsdienām. Masīvie un monumentālie maltiešu tempļi ir vienas no noslēpumainākajām un aizvēsturiskākajām būvēm Eiropā. To celtniecībā ir izmantoti milzīgi bloki, tādēļ vietējie ticējumi vēsta, ka tos atvēluši milži. Viens no tempļiem vēl ar vien tiek dēvēts par Gantiju, kas nozīmē “milža mājoklis”. Mūsdienās ir zināmi vairāk nekā 20 tempļi, kas atrodas Maltas un Goco salās – vai nu pa vienam vai vairākiem kopā. Vairāk nekā 100 gadus ilgajos arheoloģiskajos pētījumos ir atklāts, ka šie tempļi ir celti laikā no 3600. līdz 2500. gadam p.m.ē.

No romiešu laikiem ir saglabājušās katakombu drupas, sarkofāgi. Muzeja ekspozīcijās izstādīti daudzi mākslas darbi bizantiešu stilā un arābu lietišķās mākslas priekšmeti. Par ordeņa laikiem atgādina impozantu tempļu un Valettas (galvaspilsētas) pils arhitektūra. Savukārt, mūsdienu kārtība valstī droši vien pārgājusi mantojumā no angļu administrācijas laikiem. Viens no Maltas magnētiem ir vietējo iedzīvotāju sirsnīgā viesmīlība un draudzīgums. Viņi aizrauj visus salas viesus ar savu humora izjūtu un iedzimto dzīvesprieku.

Miera pārpilnie maltieši, smaidot priecājas par dzīvi, un Jūs, priecājoties kopā ar viņiem, kaut uz neilgu laiku aizmirstiet savs ikdienas rūpes. Šķiet, ka laiks palēnina savu ritumu, dzīve rit vienmērīgi... Tāpēc, lai arī tālu prom no mājām, Maltā Jums būs ērti un patīkami.

Nacionālā virtuve Malta veidojusies, saplūstot eiropiešu un arābu tradīcijam. Lielā cieņā ir zivis un jūras produkti. Zupas pārsvarā tiek gatavotas no dārzeņiem, pie kurām kā piedeva tiek pasniegta tradicionālā kraukšķīgā maize vai sendviči. Kā pamatēdienus var pieminēt – ar makaroniem pildīti astoņkāji, gliemežu ragū, maltiešu ravioli, pildītus dārzeņus. No saldumiem - halva ar mandelēm, biskvīts ar mandeļriekstiem, pīrāgs ar baklažāniem un mandelēm. Malta ir slavena arī ar saviem vīniem, ir savas alus šķirnes, kā arī lieliska kafija un tēja.

Suvenīri.
Suvenīri, kas noteikti jāatved pēc ceļojuma no Maltas ir Maltas stikls, kas tiek pūsts uz Gozo salas. Jūs varēsiet izvēlēties sev vistīkamākās stikla pērles, kuras tur pat uz vietas meistars uzreiz savērs daiļās krellēs vai rokassprādzē speciāli Jums. 

Klimats
Maltā valda Vidusjūras klimats, kas nozīmē, ka ziemas ir siltas un vasaras – karstas. Tomēr, ja vēlies doties atpūtā, lai izbaudītu saules starus un patīkamu laiku, labāk gan doties vēlā pavasarī vai agrā rudenī. Ziemas var pārsteigt ar lietainu un vējainu laiku, taču vasarās var būt pārāk karsts. 

Gada aukstākais mēnesis ir janvāris, temperatūra svārstās no 12 līdz 20 °C (54-68 °F) dienas laikā un no 7 līdz 12 °C .
Vidējā gaisa temperatūra laika periodā no janvāra līdz februārim svārstās no 15 līdz 16 °C (59—61 °F) dienā un no 9 līdz 10 °C (48—50 °F) naktī (45-54 °F) nakts laikā.
Maltā saule spīd 3000 stundas gadā, vidēji dienā vismaz 5 saulainas stundas decembrī un vismaz 12 saulainas stundas dienā jūlijā.

Laikapstākļi Novembrī –  
Minimālā temperatūra – 15°C 59°F
Maksimālā temperatūra – 22°C 72°F
Ūdens temperatūra - 22°C    72°F

Laikapstākļi Decembrī – 
Minimālā temperatūra – 12°C    54°F
Maksimālā temperatūra- 19°C    66°F
Ūdens temperatūra – 19°C    66°F

Laikapstākļi Janvārī – 
Minimālā temperatūra – 10°C    50°F
Maksimālā temperatūra- 16°C    61°F
Ūdens temperatūra - 17°C    63°F

Laikapstākļi Februāri- 
Minimālā temperatūra – 9°C    48°F
Maksimālā temperatūra- 15°C    59°F
Ūdens temperatūra - 17°C    63°F

Laikapstākļi Martā- 
Minimālā temperatūra – 11°C    52°F
Maksimālā temperatūra- 16°C    61°F
Ūdens temperatūra - 18°C    64°F

Laikapstākļi Aprīlī- 
Minimālā temperatūra – 13°C    55°F
Maksimālā temperatūra- 17°C    63°F
Ūdens temperatūra - 18°C    64°F

Tāpat kā visās valstīs kūrorta, pludmales brīvdienas Maltā notiek no maija līdz novembrim.Šis periods ir peldēšanās jūrā.Šajā laikā, jūs varat sastapt daudz tūristus, kas ierodas šeit, lai baudītu brīvdienas.
Pludmales brīvdienas Maltā janvārī, ir maz ticamas.Šajā laikā, jūra temperatūra ir ļoti zema, un gaiss ir mitrs un vēss, tāpēc peldēties šajā sezonā nav labākā ideja. 

Attieksme pret tūristiem.
Ļoti atsaucīga, laipna, vienmēr izpalīdzīgi, draudzīgi.

Arhipelāgs sastāv no vairākām salām, no kurām trīs lielākās ir apdzīvotas : 246 km2 lielās Maltas salas, mazākas - Gozo (67 km2) un Komino. Salu ainavai raksturīgi Aerial photography of a marinazemi un klinšaini kalni un teras veida līdzenumi, bet krasta līniju glezno lielāki un mazāki līči, klintis un smilšainas pludmales. Izņemot bruņiniekus un suņus, šeit ir pietiekoši daudz kā cita ievērības cienīga. Arheoloģiskais parks, senlaiku tempļi, viduslaiku pilsētas, protams, ir interesanti, taču tas bija ļoti ļoti sen. Mūsdienu Malta ir sava veida Holivudas filiāle. Pateicoties brīnišķīgajām ainavām, senajām celtnēm un leģendām Malta daudzkārt tika izvēlēta filmējot seno Romu un Grieķiju. Mediterranean Film Studios parkā atrodas īpaši aprīkots baseins zemūdens filmēšanai. Kopumā šeit tika uzņemtas vairāk kā 200 filmas, no kurām pazīstamākās ir "Gladiātors", "Troja", "Jūlijs Cēzars", "Grāfs Monte Kristo" un "Lielisko džentelmeņu līga".

Galvaspilsēta: Maltas galvaspilsēta ir Valleta, bet lielākā pilsēta ir Birkirkara. 

Valūta: Eiro

Viesnīcas šeit ir izvietojušās parastās pilsētās un atpūtnieki netiek izolēti no "iezemiešiem". Neraugoties uz to, eksistē dažas tūrisma zonas, kur atpūtniekiem domātās viesnīcas ir lielākā skaitā.

 
Maltas lielākas pilsētas:

Aerial view of blue sea near rocksMaltas galvaspilsēta – Valleta. Valetta ir Maltas galvaspilsēta celta 1565 gadā. Valettā laiks ir it kā apstājies. Šaurās ieliņas kurās atrodas Eiropas skaistākie mākslas darbi, to starpā baroka laika baznīcas uz pilis kas padara Valettu par Eiropas Mākslas pilsētu. Īsa pastaiga ar kājām pa parku, no kura atklājas lieliska panorāma uz ostu un trim pilsētām – Vittoriosa, Cospiuca un Senglea. Sv Jāņa katedrāle, kuras atturīgā fasāde ir kontrastā ar krāšņo interjeru. Kapellā varēsiet apskatīt divas Karavadžo gleznas. Grandmasters pils apskate, kurā atrodas lieliska bruņu un ieroču ekspozīcija. Eksursijas beigās audiovizuāla šova apmeklējums „Maltas piedzīvojumi” kurā attēlota Malta gadsimtu gaitā. 

Sliema, Gzira - kūrorta rajons salas ziemeļos, netālu no Valletas. Pārsvarā šeit atrodas 3* - 4* zvaigžņu viesnīcas. Sliemā ir vērts palikt, ja mīlat iepirkties, ja plānojat apceļot salu ar autobusu (netālajā Valletā ir centrālais autobusu termināls) vai vēlaties atrasties izklaides centra tuvumā - 15 min gājiena attālumā atrodas Paceville rajons ar daudzajiem bāriem, kazino, diskotēkām un naktsklubiem. Sliemu izvēlas tie, kuriem patīk mierīga un komfortabla atpūta. 

St. Julians -
pilsēta, kurā mierīgi sadzīvo krasi atšķīrīgas lietas: - Sliema tuvumā esošie klusie kvartāli, Paceville diskotēku dārdoņa un St. George līča pieczvaigžņu viesnīcu greznība. Ja izvēlaties apmesties šeit, pārliecinieties par Jūsu vienīcas atrašanās vietu. Ja Jūs nemulsina un pat iepriecina diskotēku "tuc-tuc" un "bum-bum", droši izvēlaties Paceville, ja vēlaties atrast lētu viesnīcu, Jums derēs Balluta, bet, ja runa ir par nevainojamu atpūtu ar lielisku servisu, Jums jādodas tālāk aiz Paceville, tuvāk St.Georges Bay, kur atrodas vairākas lieliskas 5* vienīcas - Westin Dragonara, Radisson SAS, Corinthia San Gorg, Corinthia Marina, Hilton un Intercontinental. St. Julians ir lieliska izvēle atpūtai Maltā, ja braucat šurp ne tikai smilšainu pludmaļu dēļ. 

Bugibba / Qawra - divas kopā saplūdušas pilsētas Maltas ziemeļos. 5* viesnīcu šeit nav, bet esošās 3* - 4* viesnīcas šeit nav tik lepnas kā Sliemā. Arī smilšaino pludmaļu šeit nav, tikai dažviet ir kāpnes uz ūdeni no stāvā krasta. Lai nokļutu pludmalē, ir jādodas uz 15 min brauciena attālumā esošo Mellieha vai nedaudz tālāk uz Golden Bay, Paradise Bay vai Cirkewwa, no kurienes atiet prāmji uz Gozo un Komino salām. Šeit nav daudz ievērības cienīgu apskates objektu, toties netālu atrodas pilsēta - muzejs Mdina, kādreizējā Maltas galvaspilsēta. Lai gan par bāru, restorānu un klubu trūkumu šeit nevar sūdzēties, tomēr atpūtnieki tik un tā dodas uz Paceville, kur naktsdzīve tomēr ir krāšņāka. Ja vēlaties apskatīt ko vairāk, nepaļaujaties uz autobusu satiksmi, kas kursē tikai līdz Valletai, labāk noīrējiet auto.

Marsascala - pilsēta Maltas austrumos, skaistā ainaviskā vietā - neliela līča krastā. Šeit ir tikai dažas viesnīcas, taču ar katru gadu šurp dodas aizvien vairāk atpūtnieku. Aktīvas atpūtas piekritējiem ši vieta nav pārāk piemērota -  līdz izklaides centriem ir tālu un ievērojamu apskates objektu šeit arī nav.

Melliha (Mellieha) iedalās divās kūrortzonās - pilsēta un līcis. Melliha līcis ir Maltas pati lielākā smilšu pludmale. Te izvietojušās vairākas lieliskas viesnīcas, kuru iemītnieki atraduši šeit vietu mīerīgai, klusai pludmales atpūtai. Melliha līča kūrota zona atrodas ārpus pilsētas, tādēļ vietējo iedzīvotāju šeit praktiski nav, tā pat kā izklaides iespēju. Dzīve šeit noklust līdz ar tumsas iestāšanos un satiksmes autobusi pārstāj kursēt 11 vakarā. Tā kā, ja izvēlaties atpūsties šeit, katram gadijumam noīrējiet arī mašīnu.
Arī pilsētā, kura atrodas pakalnā ir dažas viesnīcas. No šejienes ir diezgan tālu līdz pludmalei, toties vienmuļo ikdienu var dažādot ar pāris vietējo restorānu apmeklējumiem.

Cirkewwa / Marfa - zemes mala. Šeit nav nekā, izņemot triju 4* viesnīcu, nelielas smilšainas pludmales un prāmju piestātnes. Tādēļ vienīgā šejienes atpūtnieku izklaide ir peldēšanās un niršana. Vēl var doties uz 

blakus esošājām Gozo un Komono salām ... labi, ka laivu un prāmju piestātnes ir tepat blakus. Tas arī viss. Līdz pārējām valsts vietām ceļš ir tāls, bet autobusi kursē reti.

Gozo ir atsevišķs stāsts. Šeit, uz salas, ir sava pasaule, savi kūrorti un praktiski viss ir kā Maltā, tikai reizes 10 mazāks. Pašā lielākajā kūrortpilsētā Marsalfornā atrodas veselas četras viesnīcas, bet tomēr tas ir īsts kūrorts ar savu infrastruktūru. Mazāk apbūvēta ir Šlendi (Xlendi) pilsēta Gozo dienvidrietumos. Šeit, ainaviska līča krastā izvietojušies restorāni, pāris viesnīcas un mājas, kuru apartamentus var noīrēt uz atpūtas laiku.

Komino (Comino) - trešā arhipelāga sala uz kuras atrodas tāda paša nosaukuma 4*viesnīca, kas, ja neņem vērā policijas iecirkni un baznīcu, ir vienīgā funkcionējoša iestāde uz salas. Komino - tā ir lieliska izvēle rūdītiem vientuļniekiem.

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home