Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Madeira

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Portugāle - Algarves piekraste
no 589.00 € (7 naktis)
02
16
30
13
27
11
25
Aizraujoša Portugāle
no 599.00 € (7 naktis)
24
07
21
05
19
Aviotūre uz Madeiru
no 899.00 € (7 naktis)
30
20
27
11
15
05
19
05
19
Klasika un okeāna brīze ar ekskursijām
no 1150.00 € (7 naktis)
12
26
02
09
16
23
30
06
13
20
27
04
18
Portugāļu duets
no 1165.00 € (7 naktis)
05
06
12
13
19
20
26
27
02
03
09
10
16
17
23
24
30
31
06
07
13
14
20
21
27
28
04
05
11
12
18
19
25
26
02
07
09
14
16
21
23
28
30
07
14

Autobusu braucieni

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Portugāle - kur zeme beidzas un jūra sākas
no 735.00 € (11 naktis)
02
Olā, Portugāle, saules, futbola un portvīna zeme
no 790.00 € (13 naktis)
15

Madeiras salās jeb „koku salās” Atlantijas okeāna vidū 600 km attālumā no Marokas krastiem uz vulkāniskajām salām atrodas Lauru mežu nacionālais parks, kas iekļauts Pasaules dabas mantojumu sarakstā.  Te dabas apstākļi saglabājušies neskarti- tādi, kā tie pastāvēja vēl pirms ledus laikmeta (2 miljoniem gadu). Kontinentālajā daļā lauru meži iznīka, kad kļuva aukstāks mazajā ledus laikmetā. 90% no mežiem var uzskatīt par pirmatnējiem, jo to augšanas apstākļus nav ietekmējuši cilvēki.  Lauru meži pasargā augsni no ūdens erozijas. Salas Z daļa ir nokrišņiem bagātāka, tāpēc agrākie salas iedzīvotāji gar kalnu nogāzēm izveidoja neparastu apūdeņošanas sistēmu, lai novadītu bagātīgos lietus ūdeņus no salas Z un D sausajiem laukiem. Gar šiem kanāliem jeb levadām ved apūdeņošanas sistēmas kontroltakas. Ejot pa tām, var baudīt iespaidīgo Madeiras ainavu un ieiet dziļi pirmatnējā mežā. Ziemeļu nogāzēs aug Azoru lauri, smirdošie lauri, Kanāriju mahagoni (vecums pārsniedz pat 500 gadus!), bet dienvidu nogāzēs labāk aug Kanāriju ebenkoki un olīvkoki. Madeiras mellenes un dažas 6 m augtas ēriku sugas, daudzas orhideju sugas sastopamas tikai šeit. No 150 lauru meža augu sugām 66 sastopamas tikai šeit- Madeiras salās. Putnu mīļotāji bieži ierodas vērot retās putnu sugas, kā Madeiras žubītes, Zaļā raga salu vētrasputni u.c.

Ekskursijas

Pēcpusdienas pastaiga pa Funšalu
Skaistajai pilsētai Funšalai ir aizraujošiem stāstiem bagāta vēsture. Dodieties Madeiras vīnu tūrē pa pilsētu, atklājot gastronomijas, vēstures, arhitektūras un, protams, Madeiras vīnu noslēpumus. Nogaršojiet tradicionālākos un raksturīgākos reģiona ēdienus labākajos restorānos un baudiet vietējo vīndaru vīnus pilsētas tirdziņā. Ekskursijas laikā piedalīsimies inovatīvā projektā "Ražots Madeirā", kura mērķis ir saglabāt Madeiras tradīcijas, kultūru un mākslu. Nobaudīsim reģionam raksturīgos gardumus rūpnīcā Uau Cacau: šeit tiek ražota 100% Madeiras šokolāde, kas ir slavena visā pasaulē ar savu eleganto un izsmalcināto garšu. Šokolādes valdzinājumam nav iespējams pretoties. Fabrica de Santo Antonio: Madeirā populārāko cepumu un saldumu rūpnīca. Gardumi tiek gatavoti tikai saskaņā ar tradicionālajām receptēm. Mēs apstāsimies un nobaudīsim tradicionālo Madeiras kokteili "Poncha". Mercado da Tapas : palutiniet sevi ar garšīgo un nepārspējamo vietējā reģiona virtuvi. Šajā restorānā ir plaša un pilnvērtīga Madeirai raksturīgo un īpašo ēdienu izvēle. Nogaršojiet neparasto "Poncha". Ideāls ekskursijas noslēgums pirms atgriešanās uz sākuma punktu. Izbaudiet šo garšām bagāto ekskursiju uz Funšalu!

Rabakāla levadas apmeklējums ar tradicionālajām pusdienām un "Poncha" pagatavošanu

Iepazīstiet Madeiras unikālo dārgumu - levadas. Šī ceļojuma laikā mēs apskatīsim un izpētīsim pašu gleznaināko un ainaviskāko Madeiras salas levadu. Levadas 4,6 km garais ceļš atklāj brīnišķīgus skatus un 25 strūklakas. Ceļojuma laikā iepazīsim Madeiras floru, ieturēsim tradicionālās pusdienas un paši pagatavosim tradicionālo "Poncha" dzērienu. Pievienojieties mums un atklājiet īsto Madeiru.

Ribeiro Frio: 3 stundas kanjonā iesācējiem

Trīs stundas ilgais aktīvās atpūtas pasākums notiks kalnainā apvidū. Lai pārvarētu dabas izveidotos šķēršļus, jums būs jāpeld, jālec un jāšķērso nelieli ūdenskritumi. Īstu piedzīvojumu meklētāju garā jums būs jāšķērso Madeirai raksturīgās ainavas, dodoties pa klinšainām takām uz virvju trasi. Pēc tam, kad nonāksiet galamērķi, jūs laidīsieties lejup pa trosi, kas ir novilkta virs ūdenskritumiem. Nav jāuztraucas, ja šī ir jūsu pirmā reize, jo gidi ir profesionāli apmācīti un parūpēsies par jūsu drošību. Pēc šī piedzīvojuma jūs noteikti vēlēsieties atkārtot un pacelt šo pieredzi nākamajā līmenī.

Apskates vietas

Funšala – Madeiras galvaspilsēta.

Franciskāņu klosteris (XVI gs.) - viens no galvenajiem arhitektūras pieminekļiem galvaspilsētā. Šeit iespējams skatīt, kā gatavo slaveno maderu, apmeklēt degustāciju zāli, mājās kā suvenīru atvest vīna pudeli.

Se katedrāle veidota no lavas, griestus rotā koka un ziloņkaula inkrustācijas.

Citas Funšalas apskates vietas – Santa Clara baznīca (XVI gs.), izšuvumu fabrika, Funšalas dārzi, zivju tirgus.

Santana – salas ziemeļu daļas ciemats ar tipiskiem madeiriešu namiņiem.

Botāniskie dārzi – viens no galvenajiem apskates objektiem, tie pilni ar augiem un ziediem, kurus portugāļu jūrasbraucēji veduši no visām pasaules malām vairāk kā 300 gadu garumā.

Madeiras nacionālais rezervāts dibināts 1982.gadā, aizņem 2/3 salas. Tajā iekļautas stingri aizsargājamās teritorijas, atpūtas zonas un atsevišķi rezervāti.

Ilhas Desertas – rezervāts mazajās saliņās uz D no Madeiras. Izveidots roņu aizsardzībai. Šeit aizliegts nirt ar akvalangu, lai izsēstos krastā nepieciešamas speciālas atļaujas.

Ilhas Selvagens rezervāts izveidots 1971.gadā un ir viens no vecākajiem valstī.

Madeirā praktiski nav pludmaļu. Lieliskas smilšu pludmales var atrast Portu Santu salā, tur zeltainās smiltis izslavētas ar dziednieciskām īpašībām.green mountain beside body of water under cloudy sky during daytime

Padomi tūristiem!

Karnevāls februārī – slavenā Brazīlijas karnevāla miniatūra.

Aprīļa beigās/maija sākumā notiek Ziedu Festivāls.

Septembrī – Vīnu festivāls.

Aktīvās atpūtas cienītāji Madeirā var nodarboties ar klinšu kāpšanu, tenisu, golfu, vindsērfingu, daivingu, ūdensslēpošanu, braukt ar kalnu velosipēdu, jāt ar zirgiem.

Santa Krusā ir akvaparks. Kompleksā iekļauti slēgtie un atklātie kalniņi, turbas, 2 basini (viens bērnu), mākslīgā upe.

Populāra izklaide – brauciens ar kamanām no Funšalas kalna.

Madeiras gaiss ir neparasti ārstniecisks, lieliski tonizē un atjauno spēkus.

Pastaigu laikā iespējams baudīt unikālos salas skatus.

Restorāni

Viens no tradicionāliem ēdieniem Madeirā – Espetada de Carne – īpaši pagatavots šašliks. Filete de Peixe-Espada" – zobenzivs fileja. Eksotiski augļi, kādi aug tikai salā – nespera, anona, fruta de delicia.

Doca de Cavacas piedāvā brīnišķigus jūras produktus. Restorāns atrodas virs jūras, sēžot pie galdiņa redzamas aizraujošas ainavas.

Eira do Serrado atrodas neparasti skaistā vietā kalnā, krātera malā. Svētdienās šeit gatavo lielisku aitu.

Mar Azul – vienīgais labais restorāns ostā.

Veikali

Darba dienās no 9:00 līdz 19:00, pusdienu pārtraukums no 13:00 līdz 15:00, sestdienās no 9:00 līdz 13:00. tirdzniecības centri strādā bez brīvdienām un bez pusdienu pārtraukuma no 10:00 līdz 22:00.

Kā suvenīrus var atvest maderas pudei vai “burdadoš” - Madeiras izšuvumus.

Transports

Funšalā ir laba autobusu satiksme. Tie brauc pa visu salu. Atsevišķas viesnīcas piedāvā bezmaksas braucienu uz pilsētas centru. Autobusa biļete maksā aptuveni 2 EUR.

Funšalā ir arī pacēlājs.

Kāpēc Madeira

Pārsteidzoši maigs klimats ļauj izbaudīt silto vasaru. Ūdens temperatūra peldēšanai piemērota visu gadu.

Galevenais Madeirā – visu gadu ziedošie augi, kas viegli ļauj aizmirsties.

Dziedniecisks klimats ar piemērotu gaisa temperatūru un mitrumu.

Salā ir lieliskas iespējas tūrismam un iespaidīgas tūristu takas.

Ideāls klimats vīnogu audzēšanai. Pateicoties tam, sala slavena ar aperatīviem un deserta vīniem.

Madeiras iedzīvotāji ir jauki, draudzīgi.

Masu tūrisms salā nav jūtams un netracina.

Funšala ir viena no gleznainākajām pilsētām pasaulē, atrodas starp jūru un kalnu nogāzēm, kas sasniedz par 1200 m augstumu.

Plusi:

aizraujoša vēsture un interesanta tagadne;

fantastiska daba un piemērots klimats;

neatkārtojami skati, terases, tuneļi.

Mīnusi:

nav smilšu pludmaļu;

salīdzinoši mierīga naktsdzīve;

stāvi un līkumoti kalnu ceļi.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home