Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Madeira

Madeiras salās jeb „koku salās” Atlantijas okeāna vidū 600 km attālumā no Marokas krastiem uz vulkāniskajām salām atrodas Lauru mežu nacionālais parks, kas iekļauts Pasaules dabas mantojumu sarakstā.  Te dabas apstākļi saglabājušies neskarti- tādi, kā tie pastāvēja vēl pirms ledus laikmeta (2 miljoniem gadu). Kontinentālajā daļā lauru meži iznīka, kad kļuva aukstāks mazajā ledus laikmetā. 90% no mežiem var uzskatīt par pirmatnējiem, jo to augšanas apstākļus nav ietekmējuši cilvēki.  Lauru meži pasargā augsni no ūdens erozijas. Salas Z daļa ir nokrišņiem bagātāka, tāpēc agrākie salas iedzīvotāji gar kalnu nogāzēm izveidoja neparastu apūdeņošanas sistēmu, lai novadītu bagātīgos lietus ūdeņus no salas Z un D sausajiem laukiem. Gar šiem kanāliem jeb levadām ved apūdeņošanas sistēmas kontroltakas. Ejot pa tām, var baudīt iespaidīgo Madeiras ainavu un ieiet dziļi pirmatnējā mežā. Ziemeļu nogāzēs aug Azoru lauri, smirdošie lauri, Kanāriju mahagoni (vecums pārsniedz pat 500 gadus!), bet dienvidu nogāzēs labāk aug Kanāriju ebenkoki un olīvkoki. Madeiras mellenes un dažas 6 m augtas ēriku sugas, daudzas orhideju sugas sastopamas tikai šeit. No 150 lauru meža augu sugām 66 sastopamas tikai šeit- Madeiras salās. Putnu mīļotāji bieži ierodas vērot retās putnu sugas, kā Madeiras žubītes, Zaļā raga salu vētrasputni u.c.

Ekskursijas

Pēcpusdienas pastaiga pa Funšalu
Skaistajai pilsētai Funšalai ir aizraujošiem stāstiem bagāta vēsture. Dodieties Madeiras vīnu tūrē pa pilsētu, atklājot gastronomijas, vēstures, arhitektūras un, protams, Madeiras vīnu noslēpumus. Nogaršojiet tradicionālākos un raksturīgākos reģiona ēdienus labākajos restorānos un baudiet vietējo vīndaru vīnus pilsētas tirdziņā. Ekskursijas laikā piedalīsimies inovatīvā projektā "Ražots Madeirā", kura mērķis ir saglabāt Madeiras tradīcijas, kultūru un mākslu. Nobaudīsim reģionam raksturīgos gardumus rūpnīcā Uau Cacau: šeit tiek ražota 100% Madeiras šokolāde, kas ir slavena visā pasaulē ar savu eleganto un izsmalcināto garšu. Šokolādes valdzinājumam nav iespējams pretoties. Fabrica de Santo Antonio: Madeirā populārāko cepumu un saldumu rūpnīca. Gardumi tiek gatavoti tikai saskaņā ar tradicionālajām receptēm. Mēs apstāsimies un nobaudīsim tradicionālo Madeiras kokteili "Poncha". Mercado da Tapas : palutiniet sevi ar garšīgo un nepārspējamo vietējā reģiona virtuvi. Šajā restorānā ir plaša un pilnvērtīga Madeirai raksturīgo un īpašo ēdienu izvēle. Nogaršojiet neparasto "Poncha". Ideāls ekskursijas noslēgums pirms atgriešanās uz sākuma punktu. Izbaudiet šo garšām bagāto ekskursiju uz Funšalu!

Rabakāla levadas apmeklējums ar tradicionālajām pusdienām un "Poncha" pagatavošanu

Iepazīstiet Madeiras unikālo dārgumu - levadas. Šī ceļojuma laikā mēs apskatīsim un izpētīsim pašu gleznaināko un ainaviskāko Madeiras salas levadu. Levadas 4,6 km garais ceļš atklāj brīnišķīgus skatus un 25 strūklakas. Ceļojuma laikā iepazīsim Madeiras floru, ieturēsim tradicionālās pusdienas un paši pagatavosim tradicionālo "Poncha" dzērienu. Pievienojieties mums un atklājiet īsto Madeiru.

Ribeiro Frio: 3 stundas kanjonā iesācējiem

Trīs stundas ilgais aktīvās atpūtas pasākums notiks kalnainā apvidū. Lai pārvarētu dabas izveidotos šķēršļus, jums būs jāpeld, jālec un jāšķērso nelieli ūdenskritumi. Īstu piedzīvojumu meklētāju garā jums būs jāšķērso Madeirai raksturīgās ainavas, dodoties pa klinšainām takām uz virvju trasi. Pēc tam, kad nonāksiet galamērķi, jūs laidīsieties lejup pa trosi, kas ir novilkta virs ūdenskritumiem. Nav jāuztraucas, ja šī ir jūsu pirmā reize, jo gidi ir profesionāli apmācīti un parūpēsies par jūsu drošību. Pēc šī piedzīvojuma jūs noteikti vēlēsieties atkārtot un pacelt šo pieredzi nākamajā līmenī.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home