Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Bahamu salas

Bahamas – oficiāli  Bahamu Sadraudzība – konstitucionāla  monarhijas salu valsts Ziemeļamerikā, Karību reģionā. Tajās ietilpst 700 salu un vairāk nekā 2000 saliņu, Atlantijas okeānā. Atrodas ziemeļos no Kubas, Dominikānas un Haiti, ziemeļrietumos no Tērksas un Kaikosas un dienvidaustrumos no ASV štata Floridas. Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Naso. Apmēram puse bahamiešu dzīvo galvaspilsētā. Trešā turīgākā Ziemeļamerikas valsts aiz ASV un Kanādas. Bahamās dominē savannas un mūžzaļo krūmu biezokņi. Ievērojamu daļu teritorijas aizņem priežu meži. Andross un Lielā Abako salās aug lapu koki un mūžzaļie tropu meži.  Piekrastēs aug kokosu palmas.

FAKTI PAR BAHAMU SALĀM
Galvaspilsēta – Naso
Valsts valodas – angļu  valoda
Valdība – Parlamentāra  demokrātija un konstitucionāla monarhija
Platība – 13 878 km²
Iedzīvotāji – 319 031
Valūta – Bahamu  dolārs (BSD)

NASO - Bahamu galvaspilsēta, kā arī valsts lielākā pilsēta. Tā atrodas Ņūprovidensas salā valsts ziemeļrietumu daļā. Tas ir pasaulē viens no slavenākajiem tūrisma centriem. Naso ostas tuvumā atrodas smalkas pludmales, krāsaina tropu flora,
tādēļ šī vieta ir iesaukta par Paradīzes salu.

KLIMATS
- Bahamās ir tropu klimats ar lietusgāzem no maija līdz jūnijam un no septembra līdz oktobrim. 

VIETAS, KO APMEKLĒT

NASO PIRĀTU MUZEJS 
Atrodas Naso pilsētā trīs vesturiskās ēkās un tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pirātu muzejiem pasaulē. Tā kā pirātu zelta laikā Bahamu salas bija pirātu iecienītākā vieta, tad apmeklējot šo muzeju ir iespējams uzzināt arī par Bahamu salu vēsturi.


HAMILTONA ALA
Tā ir viena no lielākajām alu sistēmām Bahamu salās un ir nosaukta Hamiltona vārdā. Dažām alu sistēmas vietām , kuras sasniedz pat 15 m platumu un 3 metru augstumu ir vietas,kuras vēl nekad nav atklātas. 

ABAKO SALA
Šī vieta ir putnu vērotaju paradīze. Šīs salas dienvidu dalā ir sastopams apdraudētais Bahamas papagailis, Kubas Amazones papagaiļa pasuga. Šie papagaiļi ir zināmi, kā vienīgie visā Karību jūras reģionā, kas savas ligzdas vij uz zemes.


LUKAINAS NACIONĀLAIS PARKS
Šis parks ir dabas mīļotāju iemīļotākā vieta. Parks ir slavens ar to,ka  tikai šeit ir iespējams redzet visas sešas valsts ekosistēmas. Tāpat šajā vietā ir sastopamas 18 no 28 Bahamu putnu sugām.

BAHAMU VIRTUVE
Bahamiešu ēdieni bieži ietver sevī zivis, vēžveidīgos, krabjus un citus jūras produktus. Lielā daudzumā uzturā tiek lietoti arī tropu augļi,rīsi,kartupeļi un gaļa.
Dažas garšvielas, ko izmanto ēdienu garšas uzlabošanai ir  čili, koriandrs, tomāti, sīpoli, ķiploki, pipari, kanēlis, rums un kokosriekstu skaidiņas. Uz Bahamu virtuvi lielu iespaidu ir atstājusi Dienvidamerika. Tāpat Bahamu virtuvē tiek iekļauti daudzi tropu augļi. Guavas tiek izmantotas desertu pagatavošanai, papaija, kas ir viens no slavenākajiem Bahamu augļiem tiek izmantota marmelādes un citu desertu pagatavošanai, vai ēsta svaiga brokastīs.

 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home