Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Nepāla

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Aviotūre uz Nepālu
no 1399.00 € (10 naktis)
07
Nepāla
 

Mazītiņo Himalaju valsti tik bieži un daudz ir slavinājuši, ka liekas nav palikusi neizmantotaneviena pārākā pakāpe, lai aprakstītu tās atšķirīgo skaistumu – pagodas un tempļus, kalnu sniegotās cepures un noslēpumainos stāstus par Jetiju.Nepāla – valdzinošu kontrastu zeme, tautu sajaukums, mūžīgo sniegu un kvēlojošas saules apvienojums, lieliska arhitektūra, māksla un kultūra. Šī ir arī vienīgā vieta uz zemes, kur piedzīvojumu meklētājiem ir tik liela iespēju izvēle, jo visvarenākie un interesantākie maršruti Himalajos atrodas tieši Nepālā. Šeit grandiozi iespaidi ir garantēti tiem ,kas izvēlas 
raftingu pa kalnu upju, kas tek no aiz mākoņiem esošajām virsotnēm, balto ūdeni. Safariuz ziloņu mugurām laikā, kas notiek pa džungļiem valsts dienvidos, Jūs vārda vistiešākajā nozīmē varat ar deguniem saskrieties ar degunradzi, krokodilu, leopardu un pat ar tīģeri!

Ģeogrāfiskais stāvoklis.
Valsts teritorija aizņem nedaudz vairāk kā 147 tūkstošus km² , tā robežojas ar Tibetas autonomo apgabalu (ĶTR), ar Indijas štatiem - Sikima, Rietumbengālija, Bihara un Utara Pradeša. Tā ir izstieptas formas, 885 km garumā no austrumiem uz rietumiem un platumā – 145/241 km no dienvidiem uz ziemeļiem. Šīs teritorijas ietvaros ir novērojama apbrīnojama topogrāfiskā un klimatiskā daudzveidība.
A) Augstkalnu Himalaji atrodas augstumā no 4,877 m līdz 8,848 m mūžīgo sniegu zonā. Šeit atrodas 8 no 14 uz Zemes esošajām astoņtūkstoš metrus augstajām virsotnēm: (1) Everests (Sagarmatha) – 8,848 m, (2) Kančendžunga (Kanchenjunga) – 8,586 m, (3) Lhotse (Lhotse) – 8,416 m, (4) Makalu (Makalu) – 8,403 m, (5) Čo Oiu (Cho Oyu) – 8,201 m, (6) Daulagiri (Dhaulagiri) 8,167 m, (7) Manaslu (Manaslu) – 8,163 m, (8) Annapurna (Annapurna) – 8,091 m.
B) Kalnu rajons, aizņem 64% no valsts teritorijas, 55% Nepālas iedzīvotāju dzīvo šeit. Uz kalnu
nogāzēm terašu veidā atrodas izveidotie lauki, kas paspilgtina dabas skatu skaistumu. Pazīstamākās ielejas Katmandu un Pokara atrodas attiecīgi 1,350 m un 850 m augstumā.
C) Terai rajons – šaura zemiene, kas atrodas valsts pašos dienvidos aptuveni 300 m augstumā, to sedz biezi meži un tā atšķiras ar visauglīgāko zemi.
Klimats.
Augstumu atšķirībām ir ļoti nozīmīga loma Nepālas reģionu klimatiskajos apstākļos. Dienvidu rajonā Terai galējos dienvidos ir karsts un mitrs tropiskais klimats, bet pārējā teritorijā – subtropiskais.

Himalaju reģionā ir alpu klimats, bet ar daudz aukstāku ziemu.Nepālā gadalaiki saskan ar Eiropu.

Vidējā temperatūra janvārī Katmandu ir 2,7 C naktī un 17,5 C dienā, no maija līdz oktobrim naktīs ir no 13 līdz 19,5 C, dienās temperatūra ir pat augstāka par 29 C. Visbiežāk lietus līst maijā, jūnijā, augustā un septembrī. Tādēļ, apmeklējot šo valsti, praktiski visu gadu ir nepieciešams viegls apģērbs atrodoties zemienēs, bet siltu apģērbu atrodoties augstkalnu rajonos.

Iedzīvotāji.
Nepālā dzīvo aptuveni 20 miljoni cilvēku, kuri pārstāv dažādas etniskās grupas un ir cēlušies no indoāriešiem, tibetiešiem, mongoļiem un tibetas birmiešiem. Galvenās reliģijas – hinduisms un budisms, bez tam ir neliels skaits musulmaņu, kristiešu un džainu. Nepālas kultūras unikāla iezīme ir nepārspējamās pagodas. Jebkurš templis, stūpa vai svētnīca ir izrotāti ar grezniem kokgriezumiem, lieliskām metāla un akmens skulptūrām un keramiku.Oficiālā valoda ir nepāliešu, rakstu valoda devanagari, angļu valoda ir izplatīta tūrisma centros.

Valūta.

Nepālas rūpija, tās kurss ir 70 rūpijas par 1 USD.

Potes
Dodoties dažos ceļojuma maršrutos Jums var būt nepieciešams potēties pret holēru, stingumkrampjiem, meningītu, tīfu un hepatītu. DZERIET TIKAI OFICIĀLI FASĒTU DZERAMO ŪDENI.

Vīza
Nepieciešama tūrisma vīza, ko noformē Nepālas vēstniecībā Londonā vai Maskavā. Dažos gadījumos vīzu var dabūt Katmandu lidostā.
Apskates objekti
Katmandu pilsēta un ieleja.
Katmandu ir Nepālas galvaspilsēta, to mēdz saukt arī par KANTIPURU. Pilsēta savu nosaukumu ir ieguvusi no slavenās pagodas, kas ir uzcelta it kā no viena koka stumbra un atrodas pie senākas karaļu
pils Hanuman Dhoka Palace. Pa labi atrodas Kumari Bahal, Dzīvās Dievietes Māja, kas ir grezna
18. gadsimta vidus ēka, kurā atrodas meitenes, kura ir izvēlēta par reinkarnējušos Dievieti – Jaunavu, rezidence.
Swayambhunath.
Viena no pasaulē slavenākajām budistu stūpām. Tās smaile ir apgleznota ar vienmēr modrajām Budas acīm, kas raugās uz dažādām pasaules pusēm. Stūpa atrodas 3 kilometru attālumā no pilsētas, 77 metru augstumā virs ielejas līmeņa.
Pashupatinath
Dieva Šivas svētais templis ar divstāvīgu apzeltītu jumtu, tas stāv svētās upes Bagmati krastā 5 kilometrus uz austrumiem no pilsētas. Maha Shivaratri svētkos, kas ir dievības dzimšanas diena un ko svin februārī – martā, šurp dodas lieli svētceļnieku pūļi.
Boudhanath.
Vienreizēja sena budistu stūpa, viena no lielākajām pasaulē, kas ir izgreznota ar visu redzošajām Budas acīm. Tā uzcelta uz astoņu šķautņu postamenta. Šo vienreizējo celtni ieskauj 108 Budas atveidojumi un 147 nišas, kurās atrodas lūgšanu rituļi. Tā atrodas 8 kilometrus uz austrumiem no pilsētas.
Dakshinkali.
Hinduistu dievietes Kali templis, ko hinduisma atbalstītāji apmeklē ne tikai lūgšanām, bet arī lai ziedotu asiņainajai dievietei. Atrodas biezā mežā 16 kilometrus no Katmandu.
Kirtipur.
Neliela vēsturiska pilsētiņa, kas atrodas pakalna virsotnē 8 kilometrus uz dienvidrietumiem no Katmandu. tajā ir daudz ievērojamu vietu : senas svētnīcas un tempļi, vecas dzīvojamās mājas un iedzīvotāji, kuri ikdienā valkā tradicionālo apģērbu. Neskatoties uz to, ka pilsētiņā atrodas universitāte, daudzi tās iedzīvotāji dzīvo pēc senajiem likumiem un tradīcijām.
Changu Narayan.
Pagodas stilā celts templis atrodas Katmandu ielejas galā, 16 kilometru attālumā no pilsētas un ir viens no interesantākajiem 5. gadsimta pieminekļiem. Changu Narayan atrodas plašas sētas vidū, kas izrotāta ar ļoti vērtīgām akmens skulptūrām.
Nagarkot.
Populārs tūrisma kūrorts Nepālā, atrodas 32 kilometrus uz rietumiem no galvaspilsētas.Lieliski skati uz Nepālas Himalaju slavenajām virsotnēm – Everestu, Manaslu, Ganeš Himal, Langtang u. c.
Dhulinghel.
Kūrorta vieta, kas atrodas autotrases Arniko 30. kilometrā uz austrumiem no Katmandu. Tā ir pazīstama ar saviem neatkārtojamajiem skatiem uz sniegotajām virsotnēm un panorāmām, kas ieskauj pilsētu.
Patan Katmandu dvīnis.
Tā ir izvietota piecu kilometru attālumā upes Bagmati pretējā krastā. Pilsētā ir ļoti daudz hinduistu tempļu un budistu pieminekļu ar bronzas vārtiem, lieliskām skulptūrām un tos sargājošām dievībām. Ļoti izplatīta ir tradicionālo kultūras priekšmetu pagrīdes izgatavošana.
Phulchoki.
Visaugstākā vieta ielejā (2,762 m). Šis trīsgalvainais pakalns atrodas 30 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Katmandu. Lieliska vieta, kur uzsākt pārgājienus kalnos. Pakalna virsotnē atrodas budistu templis.


Godavari.

Botāniskais dārzs Phulchoki pakājē, neticami gleznaina vieta.
Bhaktapur (Bhadgaon)
Viduslaiku pilsēta, kuras nosaukumu var tulkot kā “uzticīgo pilsēta”. Iedzīvotāju tradicionālā nodarbošanās ir podniecība un aušana.
Aiz Katmandu ielejas robežām.
Pokhara ieleja
Izeja uz Annapurnu – viens no Nepālas iespaidīgākajiem un gleznainākajiem skatiem. Ielejas nemainīgo skaistumu vēl pastiprina ezeru valdzinājums, ko ieskauj Annapurnas kalnu grēdas smailes. Šo lielisko vietu ar Katmandu saista 200 kilometrus gara šoseja Prithvi. Pa ceļam Jūs priecēs aizraujoši skati uz ielejām un aizām, ceļš ved uz karalistes tropisko nostūri pašos dienvidos. Iesakām Jums noteikti apmeklēt Pokara ieleju!
Chitwan
Šīs vietas galvenais apskates objekts ir Royal Chiwan National Park, kas atrodas 120 kilometrus uz dienvidrietumiem no Katmandu. Šis ir viens no lielākajiem meža masīviem valstī, kurā mīt daudz savvaļas iemītnieku – reti vienradži degunradži, brieži, lāči, leopardi, mežacūkas, saldūdens delfīni, krokodili, kā arī karaliskie Bengālijas tīģeri un vairāk kā 350 veidi putnu. Šeit Jums piedāvās gan pastaigas ziloņu mugurās, gan pārgājienus pa džungļiem, gan braucienus ar kanoe.
Tansen
Vispopulārākais rietumu Nepālas vasaras kūrorts, kas atrodas 1,500 metru augstumā uz Shreenagar Danda kalna nogāzes. Lielisks skats paveras uz valsts ievērojamāko apskates objektu - Himalajiem.
Lumbini
Budas – miera, iecietības un labestības apustuļa dzimšanas vieta, atrodas Terai provincē, 250 kilometru attālumā no Katmandu. Pilsētā ir saglabājušā vecā klostera drupas, Ašoki Kolonas, Budas mātes Devi Maii atveidojums.
Gorkha
Pilsētiņas lepnums, kas atrodas 1,135 metru augstumā un 131 kilometru uz rietumiem no Katmandu, ir varenais Gorkha Durbar – komplekss, kurā ietilpst forts, pils un templis, tā skats vērsts uz to ieskaujošo ieleju un Manaslu kalnu grēdu.
Tibeta
 Tibeta, kas formāli ir administratīva reģionā, Ķīnā, jau gadsimtiem uzskata par svētvietu budistiem un hinduistiem: ". Vietām varas" milzīgs skaits klosteros, reliģisko skolu un Vietējais Mount Kailash sauc senajā ritina centru pasaulē, un par labu iemeslu dēļ: viņai veikt top avots tikai četrās lielākajās upēs, tostarp Indus un Brahmaputras.
Kapitāls - Lhasa.
 
Visi tūristi - ne ķīniešu, ir jāsaņem īpaša atļauja apmeklēt šo reģionu no Tibetas Tūrisma biroja un ikdienas jāpievieno licencēta gida. Iegūt indivīds atļauja ir gandrīz neiespējami, ar grupu (5 cilvēki), lietas ir vieglāk. Papildus šim periodisku stāšanās Tibetas ārzemniekiem ir aizliegta vispār - šādi periodi var ilgt mēnesi vai vairāk.
 
 Tibeta pirmajā vietā vienmēr garīgo barību, un tad - miesas. Tomēr vēl joprojām ir izsalcis neatstās. Tibetas pārtikas produkts sastāv galvenokārt no dārzeņiem un gaļu (populārākais - jaku gaļa), kā arī garšvielu daudzums ir minimāls, tikai sāls, sīpoli un ķiploki. Populārākās ēdieni Tibetas virtuvi - ka desu no jēra un liellopu saraustītas.
Tibetieši diez ēst saldumus, augļus, vienīgais saldums, ka ir iespējams atrast - tas ir malkas un medus. Dzeršanas tibetieši ir diezgan vēss, pārāk, jo tā nav apvienota ar lūgšanu. Bet brīvi šeit, lai nopirkt rīsu vīna joprojām ir iespējams.
 
Ja jums bija iespēja doties uz Tibetu, bet bezmaksas mēnesi uz vietējām ekskursijām jūs nevarat saņemt to labāk ir iegūt skaidru plānu - dažādas atrakcijas šeit tik daudz, ka vietā, paskatieties vispirms.
Lasas uz Red Mountain lai izveidotu skaistu baltu akmeni Potala pils, ko sauc par Mystic Mountain. Tas izskatās diezgan iespaidīgi - tāpat kalna pati, nokratot sniegu, pagriezās uz pili. Tās augstums ir 115 metri, 13 stāvi ar kopējo platību vairāk nekā 130 tūkstoši kvadrātmetru. Tikai daži cilvēki vadīt apmeklēt visas telpas no pils, viņi tur vairāk nekā tūkstotis, un katrs pārsteidzoši grezni iekārtots. Pilī ir mūki, kas atbalsta Palace tīrs.
 
Lhasa atrodas netālu no pilsētas Gyantze, saglabājot dzimtās Tibetas atmosfēru sakarā ar to, ka viens no pēdējiem ietekmēja Ķīnas. Tā ir trešā lielākā pilsēta Tibetā.
Norbulingka, parks komplekss ar vasaras pilīm Dalailamas Lamas - lieliska vieta nesteidzīgām pastaigām, refleksiju un meditācijai. Pils atvērta no rīta līdz pusdienlaikam. Kompleksā ir mākslīgo ezeru, un nav tālu no pils saucas Zoo.
 
Jokhang templis, slavena svētceļojumu vieta, lai budistu, tika uzcelta 7 gadsimtā, lai likt atpakaļ relikvijas - tēlu Budas Sakyamuni Akshobya un Jovi. Šie relikvijas tika celta kopā ar pievienotajiem abām sievām karaļa Srontszen Gampo, Nepālas un Ķīnas princeses. Abas relikvijas var redzēt baznīcā no 8 rītā līdz pusdienlaikam. Pirms tempļa tibetiešu durvis veikt pazemojos, tur, uz pagraba zonā, kur tūkstošiem sveču lit. Templis vadāms, šeit ir ikdienas pakalpojumiem.
Jūs varat apmeklēt arī Sera Monastery un Drepung klostera un veikt rituālo circumambulation ap ezeru MANASAROVAR. Kalnu ezers Yamdrok ir viena no noslēpumainākajām ezeru Tibetā, ir zināms par tās burvju īpašības.
 
Vēl Tibetas relikvijām, kas ir dabiskas izcelsmes - Mount Kailas. Tā ir piramīdveida forma, tā malas ir vērsti gandrīz precīzi kardināls, augšā ir sniega vāciņu. Uz dienvidu pusē kalnu vienu reizi ir vertikāla plaisa, kas ir apmēram vidū horizontālās šķērsoja, celt no skaitlis, kas atgādina svastika. Četras pasaules reliģijām uzskata Kailash svēto vietu. Jūs varat veikt garoza - rituāls circumambulation. Tiek uzskatīts, ka, pat pārspējot kalnā tikai vienreiz (un ka viss 53 kilometri), būs brīvi no visām dzīves grēkiem. Ceļojumu reizes no vienas līdz trīs dienu, ap kalnu ir daudz interesantas atrakcijas, un skats ir skaista. Un neaizmirstiet iedomāties vēlēšanos pirms doties uz garoza.

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home