Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Koreja

Grupu avio ceļojumi

Koreja ir ģeogrāfisks apgabals Austrumāzijā, kas ietver Korejas pussalu un tai apkārt blakus esošās salas. Agrāk tā bija vienota valsts, bet kopš Korejas kara tā ir sadalīta starp divām valstīm - Korejas Tautas Demokrātisko Republiku (Ziemeļkoreju) un Korejas Republiku (Dienvidkoreju).

Galvaspilsēta : Seula (Dienvidkoreja) un Phenjana (Ziemeļkoreja)
Valsts valodas:  Korejiešu
Valūta: vons

Vīzas:  LR pilsoņiem vīzas nav nepieciešamas, ja ceļo līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.

Klimats: Klimats ir mērens, ar lielākiem nokrišņiem vasarā, kad uz īsu brīdi valsti piemeklē lietavu periods. Ziemā piekrastē gaisa temperatūras ir augstākas, bet kalnos - ievērojami zemākas. Valsti bieži piemeklē taifūni, kas nes līdzi plūdus un spēcīgu vēju.

Iedzīvotāji: Korejas republikas pamatiedzīvotāji un galvenā tautība ir korejieši. Kopš 19.gs.beigām šeit dzīvo arī vairāki desmiti tūkstošu ķīniešu. Pēdējos gados Korejas Republikā pieaudzis ārzemnieku skaits. Kopējais iedzīvotāju skaits ~ 50 miljoni.

Kultūra: Dienvidkorejā ir sena, bagāta kultūra. Senākais un ievērojamākais arhitektūras piemineklis Korejā ir Gyeongbokgung pils Seulā ("saules gaismas un laimes pils"). Tā celta 1394. gadā. Pils ansamblis sadaļits vairākos paviljonos.
Uz ziemeļiem no pils atrodas Čhonvade - Korejas Republikas prezidenta rezidence. Pasaulē plaši pazīstama korejiešu virtuve.
Visā pasaulē izplatīta korejiešu cīņas māksla - teikvando. Tas kļuvis par vienu no olimpiskajiem sporta veidiem. Par kultūras daļu kļuvis arī kibersports, īpaši populāra ir spēle Starcraft.

Reliģija: Galvenās reliģijas Korejas Republikā ir budisms un salīdzinoši nesen ienākusī kristietība. Uz abām lielu ietekmi atstājis konfūcisms, kas bija Čosonu dinastijas oficiālā ideoloģija 500 gadus, kā arī šamanisms - parastās tautas reliģija. 46% valsts iedzīvotāju sevi konkrētai reliģijai nepieskaita, 29% ir kristieši, 22% - budistu.
Seulā artodas viena no apmeklētākajām kristiešu baznīcām pasaulē - Yoido Pilna evanģelija draudzes baznīca!

Seula ir viena no pasaules lielākajām pilsētām. Tās pagātnes liecības var redzēt gadsimtiem vecajās pilīs, pilsētas vārtos, svētnīcās, dārzos un brīnišķīgajās mākslas kolekcijās, kas apliecina pilsētas senatnīgumu. Vienlaikus elpa aizraujas no pilsētas modernajām ēkām, debesskrāpjiem un dinamiskās satiksmes un ikdienas rosības.
Viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām ir Insa-dong. Vieta, kas gaida gan ikdienas pircējus, gan nopietnus kolekcionārus, jo tur atrodami nelieli antikvariāti, mākslas galerijas, tradicionālie tējas namiņi un restorāni, kā arī grāmatnīcas. Seulas sirdī atrodas Namsanas parks, kur atrodas Seulas tornis, no kura var aplūkot visas pilsētas lielisko panorāmas skatu. Apmeklētāji var atpūsties pastaigājoties vai izīrējot velosipēdus. Uz Seulu droši var doties cilvēki, kam svešas nav nakts izklaides. Pilsēta piedāvā saviem viesiem gan atpūtu naktsklubos, gan kafejnīcās, gan īpašajā pilsētas autobusā, kas vizina tūristus pa naksnīgajām pilsētas ieliņām.

Jejudo- vienīgā sala Dienvidkorejā, kas atzīta par salas provinci, atrodas tikai vienas stundas lidojuma attālumā no Seulas. Šī sala ir vispopulārākais galamērķis jaunlaulātajiem, kas dodas medusmēnesī.  Jejudo salu dēvē par „mazajām Havaju salām”. Sala lepojas ar vulkānisko ainavu, gleznaino skatu uz subtropu ainavu, smilšainajām pludmalēm, ūdenskritumiem un pārgājienu takām. Tā ir viena no nedaudzajiem pasaules tūristu galamērķiem, kuras apmeklētāju skaits gadā pārsniedz piecus miljonus. Jejudo augu un dzīvnieku pasaule ir bagāta – vairāk nekā 2000 augu un dzīvnieku sugu ir atrodamas uz salas. Arī Dienvidkorejas augstākā virsotne vulkāns  Hallasans (1 950 m v.j.l.) atrodas uz šīs salas. Šobrīd vulkāns ir neaktīvs, taču pirms daudziem gadsimtiem no vulkāna izplūdusī lava radīja interesantus tuneļus un interesantus stabu veidojumus, kas apskatāmi vēl mūsdienās. Jejudo vecās salmu mājiņas, kuru sienas ir veidotas no lavas akmeņiem lieliski apliecina salas tautas unikalitāti. Tās atspoguļo gan salas dabīgo vidi, gan iedzīvotāju sirsnību un vienkāršību.

 

Mt. Seorak – kalns, kas atrodas Dienvidkorejas austrumu krastā. Šo kalnu korejieši apmeklē vismaz vienu reizi mūžā. Kalna apkārtnē atrodas Nacionālais parks, kas var lepoties ar skaistām ielejām un ūdenskritumiem. Katru pavasari parkā tiek organizēti ikgadējie Ziedu svētki, piepildot gaisu ar brīnišķīgu ziedu aromātu.

 

Seši interesanti fakti, kas jāzina Dienvidkorejas viesiem!

1. Korejieši noveco citādi

Tikko dzimuši mazuļi Dienvidkorejā, pretstatā lielākajai daļai pārējo valstu, ir nevis vienu dienu, bet vienu gadu veci. Turklāt bērns kļūst par vēl vienu gadu vecāks jaunajā Mēness gadā (parasti – janvāra beigās vai februāra sākumā), nevis savā dzimšanas dienā. Tādējādi bērns, kurš dzimis decembrī, jau dažu mēnešu laikā "sasniedz" 2 gadu vecumu. Nedaudz mulsinoši, taču, lai uzzinātu savu "korejiešu vecumu", atliek vien pieskaitīt vienu gadu patiesajam vecumam.

2. Ēdienu piedevu burvība

Ieturot maltīti teju jebkurā Dienvidkorejas restorānā, tā tiks papildināta ar vismaz vienu "banchan" jeb piedevu. Bieži vien piedevu skaits var būt pat visai iespaidīgs un tās var variēt, taču parasti noteikti to vidū atradīsiet dažādus tradicionālā "kimchi" paveidus, kas līdzinās marinētiem dārzeņiem. Piedevas vairumā gadījumu tiek pasniegtas neierobežotā daudzumā – pēc klienta lūguma tās vienmēr tiek papildinātas.

3. Uz neveselību!

Korejieši nelieto ekvivalentu frāzei "uz veselību" – nošķaudīšanās tiek uzskatīta par ikdienišķu, netīšu ķermeņa funkciju, kam reti tiek pievērsta pastiprināta uzmanību.

4. Internets

Dienvidkorejā ir pats ātrākais internets pasaulē. Grūti atrast tādu savienojumu, kur lejupielādes ātrums nepārsniegtu vismaz 10 megabaitus sekundē (~80-100 Mbps).

5. Katrs ir savu vecāku bērns

Pretendējot uz vakanci, jo īpaši – lielos uzņēmumos, Dienvidkorejas iedzīvotājiem parasti jāsaskaras ar īpaši detalizētas informācijas sniegšanu. Dzīvesgājumā jeb CV nepieciešams norādīt pat vecāku iegūto izglītību, kā arī viņu pašreizējo nodarbošanos. Šāds fakts visai uzskatāmi norāda uz to, ka korejieši pievērš pastiprinātu uzmanību ģimeniskajām saitēm.

6. Plastiskās ķirurģijas Meka

Dienvidkoreja pazīstama ar pasaulē augstāko rādītāju plastisko operāciju veikšanā, par 35 procentiem apsteidzot otrās pozīcijas "īpašnieci" – Brazīliju. Šķiet, ka šeit ķirurģiska iejaukšanās "estētiskos nolūkos" kļuvusi par visai ikdienišķu parādību – šādas operācijas bieži vien kļūst arī par dāvanām jauniešiem, kuri tikko absolvējuši kādu izglītības iestādi. Turklāt Seulas ielas ir teju pārpildītas ar plastiskās ķirurģijas klīniku reklāmām.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home
utf8mb4