Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Armēnijas spilgtās krāsas

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Armēnija   »   Armēnijas spilgtās krāsas

 ARMĒNIJAS SPILGTĀS KRĀSAS 

Ilgums: 8 dienas/7 naktis
 
Ekskursijas maršruts: Erevāna - Amberda - Aragata kalns - Kari ezers - Saghmosavank - Areni vīna darītava - Šaki ūdenskritums - Tatevas spārni - Garni - Gegards - Cahkadzora - Sevana - LORI: Haghpat, Sanahina u.c. - izbraukšana no Erevānas 
Ilgums: 8 dienas/7 naktis
 
1. diena. Ierašanās Zvartnots starptautiskajā lidostā. Transfērs uz viesnīcu. Izmitināšana. 
Brīva diena. Nakšņošana Erevānas viesnīcā. 
 
2. diena. Ceļojums uz svētvietām ir obligāts Armēnijas iepazīšanas punkts. Iegremdēsieties seno klosteru likteņos un uzzināsiet, kādas kristiešu relikvijas šeit atrastas. Viduslaiku celtnes, ko ieskauj savvaļas daba, fakti un noslēpumi - šāda Armēnija jums patiks!
 
Šodien jūs apmeklēsiet: Amberdas cietoksni - Aragata kalnu - Kari ezeru - Saghmosavankas klosteri - Armēnijas aleju ar armēņu alfabētu + garšīgus gardumus Aregi žāvētu augļu un ekoproduktu fabrikā.
 
Ekskursijas ilgums ir 8-9 stundas.
Vispirms apmeklēsim Amberdas cietoksni Aragata kalnā, uzzināsiet, kāda filma tika uzņemta Amberdā, baudīsiet elpu aizraujošus skatus un izpētīsiet viduslaiku cietokšņa mūrus, gids pastāstīs par šīs vietas vēsturi. 
Pēc tam mēs apmeklēsim augstkalnu Kari ezeru, kas atrodas 3250 m augstumā uz Aragata kalna nogāzēm, Armēnijas augstākajā punktā (4090 m). Greznas panorāmas, fantastisks gaiss.  
 Pēc tam mūs gaida žāvētu augļu un ekoproduktu ražotne "Aregi", kur jūs gaida daudz garšas pārsteigumu ar neticamām augļu un dārzeņu kombinācijām. Aregi produkti ir tikai un vienīgi bez cukura un piedevām, rūpnīca darbojas, iegūstot saules enerģiju, izmantojot īpašas stacijas. 
 
Pēc tam mēs dosimies uz klosteri, kas atrodas kādā aizā. 
Jūs uzzināsiet, kā radās Sagmosavank . Uzzināsiet par svētnīcas slaveno grāmatu krātuvi un sapratīsiet, ar ko slavena ir aiza, kurā atrodas pati Sagmosavank.  Mēs apbrīnosim apkārtnes ainavas un uzņemsim dažas prātu aizraujošas fotogrāfijas.  
Pusdienu pietura. (Pusdienas pēc izvēles vietējā tradicionālajā restorānā par papildu samaksu). 
 
Tālāk mums būs pēdējā pietura pie Armēņu alfabēta pieminekļa (Burtu aleja), kas uzcelts Aragata kalna nogāzēs par godu armēņu alfabēta izveidošanas 1600. gadadienai. Šeit jūs pastaigāsieties un nofotografēsieties par piemiņu pie sava vārda pirmā burta. 
 
Atgriešanās Erevānā. Nakšņošana viesnīcā Erevānā.
 
3. diena. Brokastis viesnīcā. 
Šodien Jūs apmeklēsiet: Tatev klosteri, Šaki ūdenskritumu, kā arī Areni ciematu, Jūs uzzināsiet par šo vietu nozīmi, un kopā tās Jums atklās valsts vēsturi. Iespaidus papildinās kalnu trošu ceļš un vīna degustācija.
 
Ekskursijas ilgums ir aptuveni 12 stundas: 
Šī ekskursija ir viena no garākajām, bet Armēnijas dienvidu skaistums ir tā vērts!   
Agrīna izbraukšana! Divu stundu gleznainā brauciena laikā jūs aizvedīs uz In Areni vīna darītavu, kas ir labākā vieta, kur iepazīties ar Armēnijas vīndarības iespaidīgo hroniku. Jūs izstaigāsiet vīna dārzu, kas aizsteidzas tālumā, un degustēsiet 2-3 vīnu veidus no "Areni", kas ir viena no senākajām vīnogu šķirnēm pasaulē. 
 
Nākamais maršrutā ir Šaki ūdenskritums, kas tiek uzskatīts par vienu no gleznainākajiem ūdenskritumiem Armēnijā. Šeit jūs izbaudīsiet vietējo fantastisko dabu un uzzināsiet leģendu par skaisto Šaki, kurai par godu tika nosaukts Šaki ūdenskritums. Leģenda ir iespaidīga 
 
Tālāk jūs redzēsiet Tatev klosteri, kas lepni paceļas uz augsta plato. Līdz tam jūs aizvedīs "Tatev spārni" - 2010. gadā uzbūvētais trošu ceļš, kas iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā garākais pasaulē. Šis satriecošais brauciens ilgst aptuveni 15 minūtes un priecēs jūs ar panorāmas skatu uz Vorotanas upes aizu ar bieziem mežiem. Klosterī uzzināsiet šīs nozīmīgās vietas vēsturi. 
 
Pusdienu pietura. (Pēc izvēles pusdienas vietējā tradicionālajā restorānā par papildmaksu). 
 
Atgriešanās Erevānā. Nakšņošana viesnīcā Erevānā. 
Apstāšanās pusdienām. (Apmaksa uz vietas)
 
4. diena.  Brokastis viesnīcā.  Iepazīšanās ar Armēnijas galvaspilsētu. 
Ekskursijas ilgums 3 stundas
Šodien mūs valdzinās Armēnijas galvaspilsētas skaistums, jūs iepazīsiet šīs maģiskās pilsētas apskates objektus un kopā ar vietējiem iedzīvotājiem iegremdēsieties iedvesmojošā vietējā aromātā.   
Jūs gaida interesanti stāsti par galvaspilsētas tūkstošgades vēsturi, kā arī ekskursija pa arhitektūras pieminekļiem (piemēram, Operas nams, Kaskādes komplekss, Nacionālās asamblejas ēka, Republikas laukums) un senatnīgām pilsētas centra ielām (piemēram, Abovjana iela, Maštots prospekts, Bagramjana prospekts, Ziemeļu prospekts). No skatu laukuma augšmalas var apskatīt visu pilsētu.
Erevānu bieži dēvē par "rozā pilsētu", jo daudzas ēkas šeit ir veidotas no rozā tufa. Ekskursija kājām pa Erevānu ir labākais veids, kā patiesi iejusties tās kultūrā, vēsturē un iepazīt vietējo virtuvi. Republikas laukums ar muzikālajām strūklakām ir viens no patiesi krāšņajiem Erevānas apskates objektiem: no maija sākuma līdz rudens vidum šeit notiek fantastisks dziedošo un dejojošo strūklaku šovs, ko pavada skaista dažādu žanru mūzika. 
Neaizmirstama fotosesija ir neizbēgama. 
Pēc ekskursijas jums ir brīvais laiks, lai patstāvīgi izpētītu pilsētu. 
 
Nepalaidiet garām vēl vienu nozīmīgu pilsētas apskates objektu - kaskādes kompleksu, no kura augstuma paveras elpu aizraujošs skats uz Erevānu, ko pilnībā varēsiet izbaudīt naktī, kad pilsēta ir skaisti izgaismota.
 
Nakšņošana viesnīcā Erevānā.  
 
5. diena. Brokastis viesnīcā. Šodien mūs gaida ļoti darbīga diena. 
Iepazīšanās ar Armēniju sāksies ar brīnišķīgu ekskursiju uz Garni templi un Gegharda klosteri. 
Dienas kulminācija būs nacionālā lavaša cepšanas meistarklase, mmmmm... pirksti оближешь.
Ekskursijas ilgums ir 4-5 stundas   
Tātad, Garni - glabā sevī atmiņas par pagānu laikiem. Jūs dzirdēsiet tās bagāto vēsturi, redzēsiet karaliskās pils drupas un romiešu pirti ar tūkstošiem dabīgo akmeņu gabaliņu veidotu mozaīku. Jūs arī uzkāpsiet uz augsta plato un baudīsiet skatu uz gleznaino Azata upes aizu! Pēc tam dosimies uz XIII gadsimta Gegharda klostera kompleksu, kur gids iepazīstinās ar Armēnijas arhitektūras "zelta laikmeta" īpatnībām un jūs redzēsiet vienu no labākajiem tā piemēriem - baznīcu, kas izcirsta tieši klintī.
Pēc tam jums būs iespēja vērot lavaša (armēņu plānās maizes) cepšanas procesu, kas ir viena no skaistākajām un izplatītākajām armēņu tautas tradīcijām. Kā mēdz teikt, "maize ir dzīvības stienis". Tā ir tradicionāla, plāna plāta plātsmaize, ko cep tandoor (īpašā zemes krāsnī). Mmmm... tas būs garšīgi. 
2014. gadā "Armēņu tradicionālās pita maizes gatavošana, nozīme un izskats kā armēņu kultūras izpausme" tika iekļauta UNESCO Reprezentatīvajā cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. 
Būs laiks arī pusdienām. Apmaksa uz vietas. 
Pēc tam atgriešanās Erevānā. 
 
Brīvais laiks. 
Nepalaidiet garām vienu no galvenajiem pilsētas apskates objektiem - kaskādes kompleksu, no kura paveras iespaidīgs skats uz Erevānu, ko pilnībā varēsiet izbaudīt tikai naktī, kad pilsēta ir skaisti izgaismota.
 
Nakšņošana Erevānas viesnīcā.
6. diena. Brokastis viesnīcā. Šodien mums būs ekskursija uz gleznaino kūrortu Tsaghkadzor un zilā acu Sevanas ezeru, un vakara kulminācija būs gardumi ar šašliku no Sevanas foreles. 
 
Ekskursijas ilgums ir 7-8 stundas.  
 
Pirmā vieta, uz kuru dosimies, ir Tsaghkadzor - viena no skaistākajām Armēnijas pilsētām, kas atrodas aptuveni 2000 m augstumā. Ar trošu vagoniņu pacelsimies vēl augstāk: šeit redzēsim satriecošas panorāmas - ieelposim vēl vairāk tīra kalnu gaisa! Papildus dabas skaistumiem jūs redzēsiet arī seno Kečarisas klosteri, kas celts 11. gadsimtā, uzzināsiet par tā pagātni un būsiet pārsteigti par arhitektūras vecumu. 
 
Pēc tam apmeklēsim Sevanas ezeru - vienu no lielākajiem ezeriem Kaukāzā, kas atrodas kalnu bļodā 1900 metru augstumā virs jūras līmeņa. Pa kāpnēm uzkāpsiet uz Sevanas pussalu, no kuras paveras neticams panorāmas skats.  Tālāk jūs apskatīsiet arī Sevanavankas viduslaiku klostera kompleksu, kas lieliski papildina piekrastes panorāmu. Šeit jūs iepazīsiet arī hačkaru - tradicionālo armēņu akmens stēlu - iezīmes un redzēsiet vienu no skaistākajiem hačkariem Armēnijā, kas veltīts Visvarenajam Pestītājam.
Saspringtās dienas kulminācija būs gardā Sevan foreļu kebaba baudīšana!
Pusdienu pietura. (Pēc izvēles pusdienas vietējā tradicionālajā restorānā par papildmaksu) 
 
Atgriešanās Erevānā. Nakšņošana viesnīcā. 
 
7. diena. Brokastis viesnīcā. 
Šodien jūs gaida Lori paradīzes slepenās vietas. 
 
Haghpat klosteris - Zarni-Parni alu un cietokšņu komplekss - Ahtala cietoksnis - Aramjanta pils - Sanahinas klosteris. 
 
Ekskursijas ilgums 13-14 stundas   
 
Mūsu ceļš ved uz Lori - Armēnijas zaļāko stūrīti, kur kalnu pļavas nomaina dziļi kanjoni un stāvas klintis - biezi meži. Jūs redzēsiet senus klosterus no UNESCO saraksta, kurus reti sasniedz tūristi. Jūs pavērsiet durvis uz vietējo leģendu pasauli un uzzināsiet par zīmīgiem notikumiem. 
 
Pirmā pietura ir Ahpatas klosteris, kas ir sarežģīts arhitektūras komplekss mazpilsētas lielumā, kurā ir viegli apmaldīties. 
 
Nākamais ir Zarni Parni alu un cietokšņa komplekss ar iespaidīgu skatu laukumu. Mēs iesakām šeit uzņemt tasi kafijas vai glāzi vīna bārā, kas atrodas aizas malā, lai izbaudītu elpu aizraujošo kalnu ainavu. 
 
Tālāk jūs redzēsiet vienu no majestātiskākajiem Armēnijas cietokšņiem - Ahtalu. Cietoksnis atrodas uz augsta plato, kas atgādina pussalu un ko no trim pusēm ieskauj dziļš aiza. 
 
Pēc tam mēs dosimies uz Aramjanta muižu, kas atgādina pasaku pili. 
Pils teritorija ir 32 hektāri. Šo vietu dēvē par gabaliņu Šveices Armēnijā.  Tieši šajā pilī tika uzbūvēts pirmais tenisa korts Armēnijā. 
Mūsu galamērķis būs Sanahinas klosteris. Tas atrodas gandrīz uz klints - no šejienes paveras apbrīnojams skats.
 
Interesants fakts: abi klosteri - Haghpat un Sanahin - ir iekļauti UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Atgriešanās Erevānā. Nakšņošana viesnīcā. 
(Garās ekskursijas laikā ir laiks apstāties pusdienām - par papildu samaksu uz vietas). 
 
8. diena. Brokastis viesnīcā.  Transfērs uz Zvartnots starptautisko lidostu.
Pakalpojuma pabeigšana un atgriešanās dzimtenē.
 
Cenas vienai personai ar izmitināšanu divvietīgā numurā 
Viesnīcas 3* 1350 eiro
Viesnīcas 4* Economy 1395 eiro
Viesnīcas 4* 1520 Euro
Cenā iekļauts:
 • Aviobiļete
 • Transfērs no/uz lidostu visiem lidojumiem
 • Transporta pakalpojumi ekskursijas maršrutā 
 • Izmitināšana Erevānas viesnīcās ar brokastīm - 7 naktis
 • profesionāla krievvalodīga gida pakalpojumi
 • Ekskursijas, kas norādītas ceļojumā
 • Savākšana no viesnīcām (ekskursiju beigās - pilsētas centrā)
 • Ieejas biļetes
 • Meistarklase par lavaša cepšanu 
 • Armēnijas vīna degustācija 
 • Sevanas foreļu šašlika degustācija 
 • Žāvētu augļu un ekoproduktu fabrikas apmeklējums + degustācija 
 • Tūristu atbalsts visu diennakti
 • Lielisks noskaņojums 
 

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home