Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Gastronomiska Gruzija

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Gruzija   »   Gastronomiska Gruzija

Maršruts: Tbilisi - Signagi - Gurjaani - Mtskheta - Ananuri - Gudauri - Kazbegi - Borjomi - Kutaisi - Tbilisi. 

1. diena 
Ierašanās Tbilisi starptautiskajā lidostā vai Kutaisi . Sagaidīšana lidostā, transfērs un izmitināšana viesnīcā. 
Brīvais laiks. 
Vakarpusē vakariņas Nacionālajā gruzīnu restorānā.
Gruzīnu vakariņas ir svinīga vakariņa ar nepārspējamiem gruzīnu ēdieniem, gardiem gruzīnu vīniem gruzīnu tradicionālo dziesmu pavadījumā. 
Pēc vakariņām nakšņošana viesnīcā Tbilisi.
 
2. diena 
Brokastis viesnīcā.Pēc brokastīm izbraukšana uz vienu no vecākajām Gruzijas pilsētām "Mtskheta".  
Mēs apmeklēsim klosterus un katedrāles, kas ir nozīmīgi kristīgās arhitektūras pieminekļi Gruzijā. Tie noteica Kalnu Kaukāza, jo īpaši Gruzijas, klosteru būvniecības arhitektūras stilu.
"Svetitskhoveli" ir Gruzijas pareizticīgo baznīcas patriarhālais katedrāles templis, kas tūkstoš gadu garumā bija galvenā katedrāle visā Gruzijā. Tā ir iekļauta Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tagad to uzskata par vienu no mūsdienu Gruzijas garīgajiem simboliem. 
Samtavro klosteris - to IV gadsimtā uzcēlis karalis Miriāns. 
"Džvari" - pēc arhitektonisko formu pilnības tas ir viens no arhitektūras šedevriem un pirmais Pasaules mantojuma objekts Gruzijā. Vieta, kur saplūst divas upes - Aragvi un Mtkvari. Tieši par šo vietu rakstīja M. J. Lermontovs.
Šeit, Mtskheta, mēs viesosimies gruzīnu zemnieku ģimenē, un jūs uzzināsiet, kas ir īsta gruzīnu viesmīlība.  Šeit mēs degustēsim gruzīnu vīnus un čaču, uzzināsim vīnogu kultūras un vīndarības vēsturi no pirmavota. Degustācija notiek no māla bļodiņām.
Šeit jūs gaida arī gruzīnu virtuves meistarklases (smaržīgā maize tonnās un "gruzīnu šņabis" - churchkhela), kā arī neticami garšīgas gruzīnu pusdienas. Jūsu pirmā iepazīšanās ar Gruzijas nacionālo gastronomisko virtuvi.  Iepazīšanās, kas jūs neatstās vienaldzīgus. 
Pēcpusdienā mums būs ekskursija pa Tbilisi. Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim pilsētas veco daļu - "Narikala".  Cietokšņa komplekss vecajā Tbilisi, no kura bastiona paveras Tbilisi panorāma. Apmeklēsim katedrāli "Sameba" - tā celta mūsdienās un ir galvenā Gruzijas pareizticīgo baznīcas katedrāle. Apmeklēsim arī "Metekhi" (XIII gs.), "Ančiskhati" (VI gs.), "Sioni" (XII gs.).  Mēs apmeklēsim slavenās sēra vannas "Abanotubani". Pastaigāsimies pa Šardēna un Leselidze ielu ar daudzajiem restorāniem, kafejnīcām, veikaliņiem un saloniem. Jums būs iespēja mēģināt apstādināt mirkli un pavadīt laiku pie kafijas vai tējas tases gruzīnu saldumu kompānijā.
 
3. diena
Pēc brokastīm brauciens uz Signagi - vienu no vecākajām un skaistākajām pilsētām Kahetā. brauciens uz Bodbe un senā Svētā Nino klostera (IX-XVIII gs.) apmeklējums. Tālāk uz Gurjaani pilsētu, kas slavena ar savām vīna darītavām. Apmeklēsiet seno vietējo vīna pagrabu no XVII-XVIII gadsimta, kur jums būs iespēja iepazīties ar senajām vīna darīšanas tradīcijām, piedalīties procesā un nobaudīt mājās gatavotu vīnu. Piedalīsieties arī "churchkhela" - tradicionāla garduma pagatavošanā, ko gatavo no riekstiem, mandelēm vai sultāniem, kurus uzvelk uz diega un pēc tam iemērc sabiezinātā vīnogu sulā un žāvē. Pusdienu laikā varēsiet nobaudīt unikālus vietējos ēdienus.   Pēc pusdienām apmeklēsiet slavenā gruzīnu XIX gs. dzejnieka, prinča Aleksandra Čavčavadze pili Tsinandali, kur varēsiet pastaigāties skaistajā dārzā, apmeklēt vīna darītavu un nogaršot vietējo vīnu. atgriešanās Tbilisi. 
 
4. diena 
Pēc brokastīm ekskursija Ananuri - Gudauri - ceļojums pa Gruzijas militāro ceļu.
Mūsdienās Gruzijas militārais ceļš ir īsākais ceļš cauri Centrālajam Kaukāzam, kā arī visizdevīgākais un ērtākais. Šis ceļš gar Tereka un Aragvi ielejām ir zināms jau kopš seniem laikiem. Šis ceļš ir minēts senās hronikās. Grieķu vēsturnieks un ģeogrāfs Strabons (I gs. p. m. ē.) savā sacerējumā par Iberiju (Kartliju) raksta, ka šis kalnu ceļš ir grūts un bīstams, jo ceļotājam uz virsotnēm jākāpj pa šauriem celiņiem, kur divi cilvēki nevar šķirties. Šaurākajā un visnepieejamākajā vietā - Dārjalas aizā - atradās cietoksnis. Ne velti šo vietu sauca par "Gruzijas vārtiem". Par to liecina arī gruzīnu hronikas, kas datētas ar II gadsimtu pirms mūsu ēras. Līdz mūsdienām gar šo ceļu ir saglabājušās daudzas senas celtnes. Šie apskates objekti ir ļoti interesanti Gruzijas apmeklētājiem.
 
Ananuri cietoksnis, kas izvietojies mežainā Šeupovari kalnu grēdas pakājē Aragvi upes labajā krastā. Līdz ar aizsprosta izbūvi netālu no Zhinvali ciemata Ananuri nonāca ūdenskrātuves krastā. Pirmās ziņas par Ananuri ir zināmas no 14. gadsimta.  un 18. gadsimta pirmajā pusē (līdz 1740. gadam) Ananuri bija vienas no spēcīgākajām Gruzijas feodālajām dzimtām - Aragvi eristaviem, kuriem piederēja Aragvi baseinā esošās muižas, rezidence un cietoksnis.
Zhinvali ūdenskrātuve ar kristāldzidru, koši zilu ūdeni ir viena no skaistākajām vietām Gruzijā, tā ir vienlīdz skaista jebkurā gadalaikā. Zhinvali ūdenskrātuve uz Aragvi upes tiek uzpildīta kopš 1984. gada. Rezervuāra platība - 12 km², garums - 12 km, jauda - 130 MW, dambja augstums - 101 m, garums - 400 m, tilpums - 520 miljoni kubikmetru. Pazemes HES atrodas 73 m dziļumā, 4 hidroelektrostacijas ar jaudu 32500 KW katra. Tā tika nodota ekspluatācijā 1985. gadā.
 
Gudauri ir kalnu kūrorts Gruzijas Lielā Kaukāza kalnu grēdas dienvidu nogāzēs, kas pēdējos gados ir attīstījies. Tas apbur viesus ar plašām aktīvās atpūtas iespējām kalnos, pārsteidzošām ainavām un viesmīlīgu atmosfēru. Kūrortu raksturo arī tā daudzpusība - slēpošanas iespējas šeit ir ikvienam - gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Augsto un no veģetācijas brīvo kalnu klātbūtne ir padarījusi kūrortu par paradīzi frīdraida entuziastiem. Augstās un garās nogāzes var sagādāt daudz prieka tiem, kas uzdrošinās tās iekarot.
 
Pusdienās aicinām Jūs uz restorānu Vselo Pasanauri, kur Jums būs iespēja piedalīties īpašā gruzīnu khinkali pagatavošanā pēc gruzīnu receptes, kas ģimenē tiek nodota no paaudzes paaudzē.
Atgriešanās Tbilisi. Nakšņošana viesnīcā.
 
5. diena
Brokastis viesnīcā.
Atbrīvošana un izbraukšana uz Kutaisi.
Pa ceļam mēs apmeklēsim Gori pilsētu un alu pilsētu Uplistsikhe.
Šodien apmeklēsim Boržomi kūrortu, kas ir slavens ar saviem ārstnieciskajiem minerālūdeņiem. Jums būs iespēja ne tikai nobaudīt ārstniecisko ūdeni, bet arī baudīt Borjomi dabas parka ainavas.
Vakarā pārbrauciens uz Kutaisi. Nakšņošana Kutaisi viesnīcā.
 
6. diena
Pēc brokastīm ekskursija uz Kutaisi, kur apmeklēsim Bagrati katedrāli (XI gadsimts) un Gelati klosteri (XII gadsimts). 
Mēs pastaigāsimies pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Balto tiltu, Puškina ielu, Monplaris, Vecās koledžas ēku, pilsētas dārzu.
Pēc tam apmeklēsim Prometeja alu, kas ir otrā lielākā Eiropā. Ala ir slavena ar savām milzīgajām zālēm, pazemes ezeriem un upēm. Jums būs iespēja izbraukt ar laivām un apbrīnot lieliskos alas skatus. Ala ir nosaukta titāna Prometeja vārdā, kurš saskaņā ar leģendu tika piesiets pie Homli kalna klints, kas atrodas netālu no tās.
Pusdienas Kutaisi, degustējot īstus Imeretijas hačapuri.
Vakarā transfērs uz Batumi. Nakšņošana viesnīcā Batumi. 
 
7. diena
Brīva diena.
Brokastis viesnīcā. Pēc izvēles ekskursija uz Batumi - 35 € vienai personai. 
 
8. diena
Transfērs uz Batumi vai Kutaisi. Izlidošana mājās.

Cenā iekļauts:

 • Visi transfēri ekskursijas laikā 
 • Visas ekskursijas, kas norādītas ceļojumā 
 • Izmitināšana Tbilisi viesnīcā "BB" Kutaisi laba līmeņa viesnīcas namā.
 • Ieejas biļetes 
 • gida-vadītāja pakalpojumi
 • Pusdienas Mcheta + vīna un čačas degustācija + gruzīnu virtuves nodarbības (meistarklase).
 • Pusdienas Velistsihē + vīna un čačas degustācija + gruzīnu virtuves nodarbības (meistarklase)
 • Pusdienas Kutaisi  
 • Pusdienas Pasanauri + gruzīnu virtuves nodarbības (meistarklase)
 • Vīna degustācija Tbilisi (4 vīnu šķirnes)
 • Vakariņas Tbilisi restorānā

Papildus:

 • Nododamā bagāža
 • Medicīniskā apdrošināšana
 • Ekskursija uz Batumi - 35 €
 • Džipu noma - 15 €
 • Pusdienas un vakariņas kas nav iekļautas programmā

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home