Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Gruzijas plašumu košās krāsas

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Gruzija   »   Gruzijas plašumu košās krāsas

Tbilisi - Mtskheta - Vīna Kahētija (Gombori, Telavi, Tsinandali, SignaKhi) - Batumi - Kalnu Adžārija. 

1. diena
Ierašanās Gruzijas galvaspilsētā. Transfērs uz viesnīcu. Brīvais laiks.
Nakšņošana viesnīcā Tbilisi. 
 
2. diena
Brokastis viesnīcā.  
Iepazīšanās ar romantiskās Tbilisi brīnumiem. Katedrāle "Sameba" (Svētās Trīsvienības katedrāle) - arhitektoniskās domas brīnums un galvaspilsētas lepnums. Pēc tam mēs pastaigāsimies pa brīnišķīgajām Šardenas un Leselidzes ielām. Nav iespējams nemīlēt šīs neticami skaistās vecpilsētas vietas. Pastaiga gar Miera tiltu, ko daudzi dēvē par mūsdienu Tbilisi arhitektonisko seju, un apbrīnojamo Rike parku. Tbilisi aizstāvis - Narikala cietoksnis, kura pagalmā atrodas skaists templis un paveras elpu aizraujošs skats uz pilsētu. Pēc tam Jums būs ekskursija ar autobusu pa galvaspilsētas galveno prospektu - Rustaveli prospektu un vēsturisko un skaisto Mardžanešvili ielu. 
Izbraukšana uz Rietumgruziju. Pirmā pieturvieta Mcheta. Šī pilsēta ir dzīvā Gruzijas vēstures grāmata, UNESCO mantojuma pilsēta. 
 
Mcheta ir senākā pilsēta, pirmā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele. Šeit jums būs iespēja iepazīties ar - Svetitskhoveli katedrāli (XI gadsimts). Tā ir arī 12 apustuļu katedrāle. Tās pakājē atrodas Svētais Kunga hitons. Pateicoties šai svētvietai, Mchetu dēvē par "otro Jeruzalemi". Leģenda vēsta, ka šī svētnīca celta virs ciedra celma, zem kura lūdzās svētais Nino, Gruzijas apgaismotājs. 
Mēs uzkāpsim klostera templī "Jvari" (V gs.), no kura paveras skaista senās galvaspilsētas panorāma. Jvari atrodas pašā augstas klints malā un brīnišķīgi harmonē ar apkārtējo skarbo, bet ārkārtīgi gleznaino šī reģiona dabu. Zemāk, klints pakājē, tek Kura un Aragvi - divas no slavenākajām Gruzijas upēm. Pretī tai paveras plaša Mtskhetas panorāma. Jvari vējainajās nogāzēs atrodas vēlmju koks, pie kura svētceļnieki piesien lentītes, lai izteiktu vēlējumus. Jvari iekšējā telpa ir tikpat harmoniska: tīra, pilnīga un pabeigta klasika apbur ar savu pilnību. Jvari templis, kuru literatūrā iemūžinājis Mihails Lermontovs (poēma "Mtsyri"). Šeit ir neticama spēka un skaistuma vieta, gatavojieties mega fotosesijai. 
Šodienas kulminācija būs patīkams Capital Georgia Travel pārsteigums - tradicionālās gruzīnu pusdienas nacionālajā restorānā, kur pie glāzes baltā vai sarkanā vīna varēsiet baudīt ne tikai gardus nacionālos ēdienus, bet arī viskrāsaināko atmosfēru.  
Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks. 
Nakšņošana viesnīcā.
 
3. diena
Brokastis viesnīcā.  
Mūs gaida pārsteidzoša ekskursija uz saulaino Gruzijas vīnkopības zemi. 
 
Taču, ja vēlaties, šo ekskursiju ir iespējams aizstāt ar kādu no zemāk uzskaitītajām ekskursijām, lūdzu, jautājiet savam menedžerim. 
1. Boržomi kūrorts, kas slavens ar saviem minerālūdens avotiem un viduslaiku pilsētiņu Uplistsihes klintī.
2. Vai arī apskatīt Gruzijas militāro ceļu, braukt pa to, apmeklējot Zhinvali ūdenskrātuvi, Ananuri cietoksni, Gudauri slēpošanas kūrortu un Stepantsmindu, kur redzēsiet neticamo Kazbegu.
 
Tātad, ja nekas cits, tad mūs gaida saulainā vīna Kahētija: 
Gomboras pāreja, saulainā Alazani ieleja, Telavi - "Mimino dzimtene", Aleksandra Čavčavadze muiža-muzejs, Sighnaghi itāļu ielas, garā cietokšņa siena, gruzīnu ēdienu garša un - Kahētija nav Kahētija bez tā - vīna. Esiet gatavi apbrīnot, klausīties, degustēt un daudz fotografēt!
Ceļojums sāksies no pārsteidzošā Gomboras pārejā esošā serpentīna. 
Ierašanās Telavi - "Mimino" dzimšanas vietā. Pašreizējā Kahetijas galvaspilsētā Telavi jūs atradīsiet sevi starp sulīgu platānu un zīdkoku zaļumu. Centrālajā daļā iepazīstināsim jūs ar cietoksni "Batonistsikhe" (karaliskais komplekss) un parādīsim slaveno 900 gadus veco kļavu koku, pie kura tika filmēti vairāki "Mimino" kadri. 
Turpmākā ierašanās Kahetiešu karaļu rezidencē. Gruzijas senās kņazu dzimtas savrupmājā, Aleksandra Čavčavadze muzejā, jūs pastaigāsieties pa gleznaino dārzu, izlolosiet vēlējumu pie īpaša koka un uzzināsiet Gribojedova tēvoča ģenerāļa Aleksandra Čavčavadze dzimtas vēsturi. 
 
Pēc tam jūs baudīsiet gardas kahetiešu pusdienas ar mājās gatavotu vīnu, papildus samaksa uz vietas.
Vīns ir Kahetī galvenais zīmols. Ierašanās Sighnaghi. Kahetiešu vīna marani un restorānu kompleksa apmeklējums, kur jums tiks piedāvāta Kahetiešu vīna degustācija. Izbraucot jūs būsiet apmierināti ar daudz pozitīviem iespaidiem. 
 
Burvīgajā Sighnaghi pilsētiņā uz terasēm ar līkumotām ieliņām, kas savijušās pīnēs, jūs iepazīsieties ar tās galvenā apskates objekta - senā Iraklija II celtā cietokšņa - vēsturi. Jūs uzzināsiet par nocietinājuma īpatnībām, un, uzkāpjot virsotnē, atklāsiet iespaidīgas Alazanas ielejas ainavas ar vīna dārziem un sniegoto Kaukāza kalnu ķēdi. Protams, mēs neiztiksim arī garām t. s. mīlestības pilsētas tēmai un slavenajai vietējai dzimtsarakstu nodaļai. Gids pastāstīs par "Kvevri" krūzes celtniecību, par gruzīnu mielasta tradīcijām, par "Tastmasteru institūtu".
Jāsecina: Jūs atklāsiet slaveno Kahētiju, iepazīsiet tās galvenos simbolus, izbaudīsiet saulainā vīnogu reģiona skaistumu un viesmīlību un pat vēsā laikā aizvedīsiet sev līdzi tikai vissiltākās atmiņas.
Atgriešanās Tbilisi. 
 
4. diena
Plkst. 07:20 Transfērs uz dzelzceļa staciju. Izbraukšana ar vilcienu uz Batumi (08:00).
Plkst. 13:20 Ierašanās Batumi. Transfērs uz viesnīcu. 
Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks.
 
Plkst. 16:00-17:00 tikšanās ar gidu (tikšanās laiks atkarīgs no strūklaku darba un laika apstākļiem Batumi).  
Batumi ir saulaina, draudzīga un ļoti krāsaina pilsēta Melnās jūras krastā. Jūs pastaigāsieties pa tās sakopto moderno jūras krastmalu, ielūkosieties turku kvartālā, apskatīsiet senās mošejas un baznīcas. Gids jums pastāstīs, kāpēc Adžārai ir savs karogs, kā Batumi ir saistīta ar grieķu kultūru un kāpēc šeit ir tik daudz kazino.
Iepazīšanos sāksim ar vecpilsētu ar tās bruģētajām ieliņām un mazstāvu ēkām, izstaigāsim trīs Batumi laukumus - Eiropas, Teātra un gabaliņu Itālijas - Piazza. Pēc tam ielūkosimies turku kvartālā ar krāsainiem veikaliņiem un raksturīgo austrumu garšu, apskatīsim Orta Jame mošeju, kas celta 1866. gadā. Un Rustaveli ielā - galvenajā pilsētas artērijā - vērosim Batumi kontrastus, kad augstceltnes robežojas ar mājīgiem pagalmiem, bet Eiropas arhitektūra - ar Osmaņu laika ēkām.
Pēc tam pastaigāsimies gar gleznaino jūras krastmalu, atradīsim bambusa birzi, japāņu stūrīti un Vasaras teātri. Mēs baudīsim dziedošo strūklaku lāzeršovu. Tas ir neaizmirstams šovs, no kura vienkārši nav iespējams atraut acis (daudzkrāsainas ūdens strūklas mūzikas skaņās paceļas debesīs). 
 
Pēc tam mēs apmeklēsim vietējo mīlestības simbolu - Batumi milzīgo metāla mīlestības kustīgo statuju Ali un Nino. Statuja attēlo sievietes un vīrieša figūras. Viņi tiecas viens pēc otra, 8-10 minūšu laikā viņi kustas ļoti oriģināli un skaisti. Un beigās viņi saplūst tā, it kā būtu viens - tas ir nesalīdzināmi skaists skats. Neaizmirstiet uzlādēt savus tālruņus. 
Neaizmirstamas fotogrāfijas\video\principi ir garantēti.  
Transfērs uz vakariņām uz vienu no labākajiem Batumi restorāniem, kur jūs baudīsiet gardas nacionālās vakariņas un slaveno gruzīnu vīnu. Silta, patīkama atmosfēra, neprātīgi garšīgi gruzīnu ēdieni un glāze vīna ir vislabākais darbīgās dienas noslēgums. 
Samaksa par vakariņām uz vietas. 
Atgriešanās viesnīcā pēc saviem ieskatiem. Nakšņošana viesnīcā Batumi.
 
5. diena
Brokastis viesnīcā.
Adžārija - dabas un cilvēka radītā harmonija.
Ceļošana kalnainajā Adžārijā ir nepārtraukta skatu baudīšana! Jūs apbrīnosiet reliktos mežus, kalnu aizas un vētrainās upes, kā arī divu upju Čorohi un Adžaristskali satekas, elposiet tīru gaisu. Un starp dabas skaistumiem jūs redzēsiet arī karalienes Tamāras laiku arkveida tiltu - Makho un Makhuntseti. Mēs jums pastāstīsim, kā šis un citi līdzīgi Adžārijas tilti gadsimtiem ilgi nav gājuši bojā, un pastāstīsim par diženās sievietes valdīšanas laiku, par Gruzijas vēstures "zelta laikmetu". Mēs apmeklēsim gleznaino 48 metrus garo Makhuntseti ūdenskritumu un uzņemsim daudz prātu aizraujošu fotogrāfiju. 
Šeit mēs ejam cauri buksusu birzīšu birzī uz "mīlestības ūdenskritumu" - Mirveti. Šeit mēs arī pastaigāsimies cauri buksusu birzī uz "mīlestības ūdenskritumu" - Mirveti.
Turklāt jūs gaida Mačhelas nacionālais parks ar apbrīnojamu dabu: jūs apbrīnosiet pakāpienveida ūdenskritumu Čhutuneti, pastaigāsieties pa Mačhelas aizu un aplūkosiet to no skatu platformas augstuma.
 
Intensīvās ekskursijas Gruzijā kulminācija būs super šovs - jūs nokļūsiet neticamā gruzīnu ģimenē, kas, varat būt droši, aizraus jums elpu! Kas jūs gaida? Mega aizraujošs nacionālo gruzīnu deju šovs, gardas pusdienas ar gardiem kalnu produktiem un vīnu vai čaču, kā jūsu dvēsele vēlēsies. Un vēl dāvana - jūs varat arī piedalīties šajā šovā un mēģināt apgūt gruzīnu deju pamatus. Jūs gaida arī fotosesija gruzīnu tautastērpos. 
Gatavojieties! Tas būs neticami skaists šovs, mega emocionāls neaizmirstams vakars, no kura negribēsies aiziet, bet mēs zinām, kā уговаривать. 
Programma ilgst aptuveni 2-2,5 stundas, pēc tam mēs atgriezīsimies Batumi. Brīvais vakars. 
Nakšņošana viesnīcā. 
 
6. diena
Brokastis viesnīcā. Ja jums ir vakara izbraukšana un jums nav bijis pietiekami daudz prātu aizraujošu fotoattēlu/ video/filmu no šī īsā ceļojuma, tad šī ekskursija noteikti ir domāta jums! Papildu maksa!
Botāniskais dārzs un Pētera cietoksnis 
Sagatavojiet savus telefonus un fotoaparātus, jo šodien ir tik daudz prātu aizraujošu foto/video/reliku, ka jūs apmulsīsiet no skaistuma, kas jūs gaida, tāpēc atbrīvojiet sava telefona atmiņu.
 
Ekskursija sākas ar Ēdenes dārza apmeklējumu. Jā, jā, jā, tas pastāv uz Zemes un ir Batumi vizītkarte. 
Gleznainais Botāniskais dārzs atrodas netālu no Melnās jūras pērles Batumi. Šajā satriecošajā paradīzes stūrītī ir savākti retāko un skaistāko augu paraugi no visas pasaules. Dārza milzīgajā teritorijā (vairāk nekā 110 hektāru) ir vairāk nekā divu tūkstošu koku sugu kolekcija. Viss parks ir sadalīts 21 zonā: no dedzīgās Meksikas un Dienvidamerikas līdz skarbajiem Himalajiem. Visi augi ir iestādīti dažādos augstumos, jo dārzkopji, dizaineri un botāniķi, kas iekārtoja parku, nolēma to pārvērst par Semiramīdas dārziem. Tātad, sagatavojieties, ka jums nāksies nepārtraukti kāpt un kāpt pa kāpnēm vai vienkārši doties pa zaļajiem celiņiem.
Tālāk mēs dosimies uz vietu, kur jūs iegremdēsieties Adžārijas pagātnē!
 
Cietoksnis - Pētera pils. Tā ir pasakaina vieta ar milzīgu pludmali, kas ieskauta zaļumos, apbrīnojamu jūras viļņu šalkoņu troksni un zilām debesīm, kas apmeklētājiem atstāj neaizmirstamus iespaidus. Cietokšņa pilsēta atrodas Melnās jūras piekrastē, 440 m virs jūras līmeņa, 9 km no Kobuleti un 15 km no Batumi. "Petra" ir bizantiešu nosaukums šai cietokšņa pilsētai, bet gruzīnu valodā to sauc par "Kajeti pili". Tas nozīmē "akmens, klints"! Pastāv uzskats, ka Petra ir tas pats Kažeti cietoksnis, kas vairākkārt minēts Šotas Rustaveli dzejolī "Bruņinieks tīģera ādā". 
 
Transfērs uz Batumi lidostu bez gida.

Ekskursijas cenā iekļauts: 

 • Lidojums 
 • sagaidīšana lidostā un nogādāšana no lidostas visiem lidojumiem bez papildu maksas (tikai ekskursijas datumos).
 • Visi transfēri ceļojuma laikā
 • Izmitināšana Jūsu izvēlētā viesnīcā Tbilisi - 3 naktis un Batumi - 2 naktis. 
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā katru dienu
 • Ekskursiju izmaksas, kas norādītas ceļojumā (Tbilisi - Mcheta - Vīna Kahētija: Gombori, Telavi, Tsinandali, Sighnaghi - Batumi - Kalnu Ajara). 
 • Viesnīcas pakalpojumi (īpaši augstākas kategorijas viesnīcās) 
 • Kvalificēta gida pakalpojumi 
 • Ieejas biļetes maršrutā
 • Aleksandra Čavčavadzes mājas-muzeja apmeklējums Kahetā. 
 • Lidojums virs Tbilisi (Rike parks - Narikala)  
 • Vīna un Čača degustācija + uzkodas vīna marani Sighnaghi.
 • Tbilisi - Batumi biļetes 
 • Dāvanu pusdienas ekskursijas dienā Tbilisi + Mtskheta 
 • Adžārijas nacionālo deju meistarklase 
 • Garšīgas pusdienas Adžārijas kalnos ar \chacha vīnu
 • Adžārijas nacionālais šovs Adžārijas kalnos dabā
 • Fotosesija kalnos tautastērpos 
 • Rīta grupas tūristu savākšana no dažādām viesnīcām 
 • Vakara grupu tūristu nogādāšana uz viesnīcām vakarā 
 
Papildus:
 • Papildu izdevumi
 • Dzeramnauda gidiem un šoferiem
 • Medicīniskā apdrošināšana
 • Nododamā bagāža

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home