Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Uzbekistānas austrumu pasakas

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Uzbekistāna   »   Uzbekistānas austrumu pasakas
Ceļojuma cena no 849 EUR + 199 EUR eksk. pakete
Ceļojuma cena BEZ eksk. pakete no 1028 EUR

1. diena
Lidojums Rīga-Taškenta (~15:00-22:00).
Izmitināšana viesnīcā. Atpūta.
 
2. diena
Brokastis.
Ekskursija Taškentā (ieejas maksas apskates objektos ~20 € ).
Taškenta - Uzbekistānas galvaspilsēta, liela megapole un viena no senākajām Vidusāzijas pilsētām, kas atrodas ziedošās oāzes centrā. Te saplūst klusie parki un skvēri ar strūklakām, viduslaiku ieliņas un padomju laika celtnes, austrumu tirdziņi, modernas stikla un metāla ēkas, neatstājot vienaldzīgu nevienu viesi, kurš nolēmis apmeklēt šo pilsētu.
Ekskursijas ietvaros mūs sagaida vecpilsētas un Hasarti-Imam kompleksa apmeklējums. Pēc tam redzēsim medresi Barahanu, Katedrāles mošeju un austrumu manuskriptu bibliotēku. Pēc tam viesosimies Amira Timura laukumā un Neatkarības laukumā, kur varēsim redzēt drosmes monumentu, represiju upuru piemiņas kompleksu, Romanovu namu, kā arī Operas un baleta pili.
Atgriešanās viesnīcā.
Atpūta.
 
3. diena
Brokastis. Numuru atbrīvošāna. Došanās uz Samarkandu.
Ekskursija Samarkandā (ieejas maksas apskates objektos ~20 € ). Šī pilsēta tika dibināta 6. gs pirms mūsu ēras, un ir viena no senākajām pilsētām pasaulē. Savu uzplaukumu Samarkanda sasniedza 14. gs, kad kļuva par Tamerlana impērijas un Timuridu dinastijas galvaspilsētu, tieši šajā periodā tika uzbūvēts vairums arhitektūras šedevru, kas 2001. g tika iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.
Mūsu ekskursijas ietvaros apmeklēsim Registānas laukumu, kas tulkojumā nozīmē “smiltīm klāta vieta”. Leģenda vēsta, ka senatnē šajā laukumā notikuši nāvessodi un, lai upuru asinis labāk uzsūktos un neatstātu pēdas, zemi apbēra ar smiltīm.
Redzēsim arī Katedrāles mošeju Bibi Khanum, kas ir lielākā Vidusāzijā un viena no grandiozākajām pasaulē, kā arī Gur-e-Amir mauzoleju, kur atdusas Tamerlana un viņa mantinieku mirstīgās atliekas. Apmeklēsim slaveno Austrumu tirgu, kuru dibinājis pats Timurs.
Izmitināšanā viesnīcā, atpūta.
 
4. diena
Brokastis.
Ekskursijas turpinājums Samarkandā.
Pilsētai ir aizraujoša vēsture: Čingishana valdīšanas laikā tā gandrīz pilnībā tika sagrauta, tomēr Tamerlans atjaunoja Samarkandu un tā kļuva par impērijas galvaspilsētu. Ulugbeka valdīšanas laikā pilsētā tika uzbūvētas daudzas medreses, kas to padarīja par visa reģiona zinātnes centru. Mūsu ekskursijas laikā apmeklēsim šādus objektus:
Ar 11.-15. gs. datētais Šahas Zinda senais kapu komplekss, kas ir viens no gleznainākajiem Samarkandas pieminekļiem un pilsētas svētvieta, ieskaitot pravieša Daniēla mauzoleju ar dziedniecisku avotu (trīs reliģiju godināšanas vieta).
Slavenā Austrumu astronoma Ulugbeka observatorija, kas datēta ar 15. gs. un Ulugbeka muzejs.
Zīda papīra fabrikas apmeklējums, kurš bija izplatīts tieši viduslaikos.
Kā arī piedāvājam (pēc vēlēšanās) uzbeku nacionālā ēdiena - mantu, gatavošanas meistarklasi , ar gaļu un ķirbi nacionālajā mājā (piemaksa 15 € ). Mantas ir tradicionāls uzbeku ēdiens, kas līdzinās pelmeņiem, tos gatavo uz tvaika katla.
Atgirešanās viesnīcā.
Atpūta.
 
5. diena
Brokastis. Numuru atbrīvošana. Došanās uz Buhāru (ieejas maksas apskates objektos ~20 € ). Buhāra - austrumu pērle, tāpat kā Samarkanda, Buhāra ilgu laiku bija viens no galvenajiem punktiem Lielajā zīda ceļā no Ķīnas un Eiropu. Pilsētas vēsturiskā daļa ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.
Pa ceļam piedāvājam podnieku darbnīcas apmeklējumu (papildus maksa 12 € ). Podniecība ir viens no senākajiem amatiem, kas attīstījās Uzbekistānas teritorijā.
Iepazīsimies ar Lyab-i-Hauz arhitektūras kompleksu, kura raksturīgākā iezīme ir tā, ka par tā centru kalpo nevis pilsētas laukums, bet baseina ūdens gludums! (Visas ieejas biļetes uz apmeklētajiem objektiem tiek apmaksātas papildus). Ekskursijas laikā redzēsim un apmeklēsim šādus objektus: leļļu darbnīcu, trešo tirdzniecības kupolu Toki Sarrofonu, Nugajas karavānserālu Buhārā un Magok-i-Atari mošeju.
Atgriešanās viesnīcā.
Atpūta.
 
6. diena
Brokastis.
Ekskursijas turpinājums Buhārā.
Šajā dienā apmeklēsim Ismaila Samani majestātisko mauzoleju - Samanīdu dinastijas varenā Emīra atdusas vietu, apskatīsim mošejas un minareta pārstāvēto Bolo Hauzas kompleksu un, protams, arī Ark-citadeli - Buharska Emira cietoksni, kas simbolizē diženumu, varu un nepieejamību. Ekskursijas laikā iepazīsimies ar šādiem objektiem: Otrais Toki Telpakfurušon tirdzniecības kupols, Tima Abdullahana pasāža, Koša ansamblis, Trešais Toki Zargaron tirdzniecības kupols, Poija Kalona ansamblis. Čašmajas Ajubas mauzolejs.
Piedāvājam arī (pēc vēlēšanās) plova gatavošanas meistarklasi nacionālajā mājā, kur varēsiet baudīt īsta uzbeku plova garšu, pašu rokām gatavotu (piemaksa 15 € ). Uzbeku plovs – ēdiens no gaļas, rīsiem, sīpoliem, burkāniem un garšvielām – iekļauts UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Tāpat uzbeku plovs ieķļauts Ginesa rekordu grāmatā. Plovam ir obligāti jābūt katros uzbeku svētkos, pat ja tā saimnieks ir citas tautības.
Atgirešanās viesnīcā.
Apūta.
 
7. diena
Brokastis. Pēc vēlēšanās ekskursiju brauciens pa Buhāras apkaimi - piemaksa 50 € (ieejas maksas apskates objektos ir iekļautas).
Jūs redzēsiet pasakaini skaisto Sitorijas Mohi-Hosas pili, kas ir slavena kā Buāras Emīru ārpilsētas rezidence. Kompleksa nosaukums tulkojas kā “mēnesim līdzīgas zvaigznes pils.”. Mūsdienās, tāpat kā pirms daudziem gadsimtiem, pāvi staigā pa teritoriju, atgādinot par laiku, kad emīri rīkoja dižciltīgu personu lepnas uzemšanas. Neaizmirstamus iespaidus jums sniegs Buhāras aizbildņa, Bahaddina Nakšbandi mauzoleja apmeklējums, kas ir kulta un memoriālā kompleksa centrālais apbedījums. Šis komplekss piesaista uzmanību ar saviem krāšņajiem apgleznotajiem griestiem. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Čor-Bakras nekropoli, kura nosaukums tulkojumā no persiešu valodas nozīmē “četri brāļi”. Nekropolē apglabāti Džuibaru seiīdu dinastijas šeihi. Čorbakra pazīstama arī kā “mirušo pilsēta”, tās komplekss atgādina apmetni, kur māju vietā izvietotas dzimtas kapenes, mošejas, hanaki un medreses.
Brīvs laiks.
Došanās uz Taškentu ar vilcienu (piemaksa 30 € ).
Ierašanās Taškentā.
Izmitināšana. Nakts viesnīcā.
 
8. diena
Numuriņu atbrīvošana.
Transfērs uz lidostu.
Lidojums Taškenta-Rīga (~08:30-12:00).
Ierašanās Rīgā.
 
Cenā iekļauts:
 • Lidojums Rīga–Taškenta-Rīga
 • Bagāža - 1 soma līdz 23 kg
 • Rokas bagāža līdz 8 kg
 • Vieta tūrisma klases autobusā
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • 7 naktis viesnīcā ar 6 brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • Pasažieru nodokļi
Ekskursiju pakete 199 € :
 • Ekskursija Taškentā
 • Ekskursija Samarkandā (2 daļas)
 • Ekskursija Buhārā (2 daļas)
Papildus (uz vietas):
 • Meistarklase plova pagatavošanā ar degustāciju - 15 €
 • Meistarklase mantu pagatavošanā ar degustāciju - 15 €
 • Podnieku darbnīcas apmeklējumu - 12 €
 • Ekskursijas brauciens Buhāras apkārtnē - 50 €
Papildus:
 • Veselības apdrošināšana
 • Vilciena biļete Buhāra-Taškenta - 30 €
 • Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā - 160 €
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
 • Tūrisma nodeva
 • Latvijas Republikas nepilsoņiem jāformē vīza vēstniecībā

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home