Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Dakāra un Senegāla Valentīn dienā

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Āfrika   »   Dakāra un Senegāla Valentīn dienā
1. diena
Lidojums Rīga-Dakāra plkst. 18:50.
 
2. diena
Ielidošana Dakārā. Transfērs uz viesnīcu, brīva diena.
 
3. diena
Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms dosimies uz Senegālas galvaspilsētu Dakāru, kur apskatīsim ievērības cienīgākos objektus – Āfrikāņu Memoriālo katedrāli ar tās bizantijas stila arhitektūru, Prezidenta pili, Neatkarības laukumu, ko ietver ēkas koloniālajā stilā, kas mijas ar modernām jaunceltnēm, dzelzceļa staciju ar garšvielu tirdziņu līdzās. Aplūkosim arī Dakāras Lielo mošeju. Pēc pusdienām ar kuģīti pārcelsimies uz līdzās esošo Goree salu. Salā apskatīsim d'Estrée fortu, kurā mūsdienās atrodas vēstures muzejs, Vergu māju, kā arī Koloniālajā laikā būvēto ēku grupu, kas atrodas uz klints.
Ekskursijas ilgums ~11/12h, kas var arī ieilgt, ņemot vērā lielos satiksmes sastrēgumus Dakāras pilsētā!
 
4. diena
Pusi dienas ilgā ekskursijā apmeklēsim Joal Fadiouth pilsētu un kopienu, kas atrodas Senegālas piekrastē, uz dienvidiem no Zaļā raga pussalas, netālu no robežas ar Gambiju. Žoala atrodas uz kontinenta, bet Fadiousa – uz salas, kas veidojusies no gliemežvākiem un savienota ar kontinentu ar koka tiltu. Pastaigas laikā apskatīsim pilsētu, amatnieku ostu, katoļu kapsētu, klētis, kas būvētas uz pāļiem upē.
 
5. diena
Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies dienvidu virzienā uz Soloumas upes deltu (~ 115 km), kas iekļauta UNESCO Tradicionālās kultūras ainavu sarakstā. Tā ir plaša teritorija, ko veido, dubļu lauki, purvāji, mangrovju audzes un kanāli ar apm. 200 mazām saliņām, no kurām dažas ir pārklātas ar mežu. Zvejnieki šo vietu apdzīvojuši no senseniem laikiem un tam kā pierādījums kalpo ap 218 cilvēku veidoti pilskalni, kuros atrodami aizvēsturiski apbedījumi un senlietas. Ekskursijas laikā apmeklēsim arī lielo sestdienas tirgu - plašo liellopu andeles teritoriju, kurā tirgojas tikai vīrieši, un kolorīto audumu un pārtikas sekciju, kurā rosās vietējās sievietes. Nolēgumā viesosimies nelielā saimniecībā pie vietējās ģimenes, kas mums pastāstīs par sadzīvi, izrādīs savas mājas un sniegs arī muzikālu priekšnesumu.
Jāņem vērā, ka daļa no ekskursijas laikā veicamajiem ceļiem ir bedraini!
 
6. diena
Pilnas dienas ilgajā ekskursijā apmeklēsim slaveno Rozā ezeru, kas ir otrā sāļāka ūdenskrātuve pasaulē (pēc Nāves jūras). Tas atrodas apm. 30 km uz ziemeļaustrumiem no Dakāras un pazīstams arī kā vieta, kur noritēja Dakāras rallija noslēguma posms. Ezera vārds radies tā krāsas dēļ, kas ir rozā, pateicoties īpašu mikroaļģu koncentrācijai. Ezers atrodas tikai 500m attālumā no Atlantijas okeāna, no kura to šķir kāpu un krūmāju zona. Ūdens krāsa mainās no koši rozā, kad saule ir pusdienlaikā, līdz violetam – krēslas stundā. Rudenī ūdens krāsa ir bālāka nekā citos gadalaikos. Ekskursijas laikā būs iespēja ar apvidus auto izbraukāt piekrastes kāpu zonu (šī ekskursijas daļa nav domāta cilvēkiem ar vāju vestibulāro aparātu!). Pēc izbraukuma un pusdienām jūras krastā tiks dots brīvais laiks amatnieku tirdziņā. Dienas noslēgumā apmeklēsim "Noflaye" rezervātu, kurā mīt lielākie Āfrikas kontinenta bruņurupuči. Šeit nelielas pastaigas gaitā uzzināsim par bruņurupuču audzēšanas īpatnībām un dzīves gājumu.
Lūdzu ņemt vērā! Ezera sāls koncentrācija ir stipri samazinājusies un līdz ar to tā krāsa vairs nav rozā, kā arī pašreiz sāls ieguve ezerā nenotiek!
 
7. diena
Ekskursijas laikā ar džipiem izbraukāsim Bandia rezervātu, kas plešas 3500 ha teritorijā, baobabu meža vidū un kur Senegālai raksturīgie dzīvnieki var justies pilnīgā brīvībā. Dabiskā vide redzēsim žirafes, bifeļus, zebras, krokodilus, zaļos pērtiķus, u.c. Gids pastāstīs arī par vietējo augu valsti un šeit sastopamajiem putniem. Noslēgumā viesosimies lauvu rančo, apbraukājot to slēgtā 4x4 džipā.
 
8. diena
Brīva diena. Transfērs uz lidostu. Izlidošana uz Rīgu plkst. 20:50.
 
Cenā iekļauts:
 • lidojums Rīga-Stambula-Dakāra/Dakāra-Stambula-Rīga
 • siltā ēdināšana un dzērieni pārlidojumu laikā
 • 8 kg rokas bagāža un divas vienības reģistrētā bagāža katra pa 23 kg
 • transfers uz/no viesnīcas
 • sešas naktis RIU Baobab 5* divvietīgā istabā ar all inclusive ēdināšanu
 • ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam)
Papildus:
 • Dakāras un Goree salas ekskursija - 95 EUR
 • Joal-Fadiouth apmeklējums - 45 EUR
 • Ekskursija uz Soloumas upes deltu - 95 EUR
 • Retbas Rozā ezera un Noflaye bruņurupuču rezervāta apmeklējums - 80 EUR
 • Bandia rezervāta un lauvu rančo apmeklējums - 130 EUR
 • Piemaksa par vienvietīgu istabu - 600 EUR
 • Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza ir nepieciešama

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home