Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Gorillu vērošana Āfrikas sirdī Ugandā

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Āfrika   »   Gorillu vērošana Āfrikas sirdī Ugandā
Jau no pirmā brīža, ierodoties Entebes modernajā lidostā, kas atrodas netālu no Viktorijas ezera un ļoti tuvu ekvatoram, ir skaidrs, ka Uganda ir vieta, kur sagaidīt pārsteigumus. Kur vēl, ja ne Ugandā no rīta var vērot lauvas brīvi klīstam plašos savannu laukos, pēcpusdienā šimpanzes lietus mežos, tiksmināties par nīlzirgiem un pāris dienu vēlāk dūmakā tītajos kalnos tikties aci pret aci ar kalnu gorillām?

1. diena
10:15 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:15 lidojums Rīga – Stambula. Turpinājumā 19:45 lidojums Stambula - Entebe.
 
2. diena
Ap 03:55 ielidošana Entebē. Brauciens uz viesnīcu. Pēc brokastīm uzsāksim ceļojumu pa Ugandu, dosimies uz Murchison nacionālo parku, kuru divās daļās sadala Nīlas upe. Parks ir daudzveidīgs, dienvidrietumos – kalnaini lietus meži, ziemeļrietumos – kalnaina savanna. Mežainajā daļā mājvietu radušas vairākas primātu sugas, to starp šimpanzes. Pa ceļam piestāsim Ziwa parkā, kur dzīvo degunradži, pastaiga un dzīvnieku vērošana. Pie Nīlas veldzi rod antilopes, bizoņi, žirafes un ziloņi. Parka iecienītākais dabas objekts ir ūdenskritums, kuru veido Nīlas upe ar spēku ieplūstot šaurā aizā un dārdinot savus ūdeņus lejup pa 40 metru augstām klintīm.  Nakts lodge tipa naktsmītnē.     
 
3. diena
Pēc brokastīmdosimies safari braucienā, kura laikā meklēsim ziloņus, bizoņus, ūdensāžus, nīlzirgus, žirafes, lauvas kā arī neskaitāmas putnu sugas. Pēc pusdienām – brauciens laivā pa Nīlu līdz Murchison ūdenskritumiem. Upes krastos reizēm parādās nīlzirgi un krokodili gozējas Nīlas krastā, ūdens buki un neskaitāmi putni visi šeit raduši mājas. Pēc ūdenskritumu apskates atgriešanās naktsmītnē. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
4. diena
Pa dabas ainavām bagātu ceļu dosimies no ūdenskritumiem uz Kibales nacionālo parku. Ar sulīgiem lietusmežiem un daudzveidīgām dzīvnieku sugām bagāts šis parks. Tā īpašās vērtības ir vairāku izsīkstošu dzīvnieku sugu saglabāšana un atjaunošana: melnie, baltie, sarkanie kolobus pērtiķi, šimpanzes un vēl 13 dažādu sugu primātu. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
5. diena
No rīta dosimies pārgājienā pie šimpanzēm. Kopā ar vietējo pavadoni meklēsim šos dzīvniekus un uzzināsim par šimpanzēm un to dzīvesveidu. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Karalienes Elizabetes nacionālo parku – atšķirīgu no citām Āfrikas ekosistēmām. No Rwenzori  kalnu ledājiem plūstošie ledāju ūdeņi parkā izveidojuši pārpurvotas teritorijas ar Georga un Edvarda ezeriem, kurus savieno Kazinga kanāls. Tūkstošiem nīlzirgu apdzīvo ezeru piekrasti. Pārējo parka daļu klāj savanna ar eiforbiju un dzelokšnu akāciju audzēm, kas dod patvērumu ziloņiem, lauvām, leopardiem un bufalo bariem. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
6. diena
Karalienes Elizabetes nacionālais parks atrodas abās ekvatora pusēs Rifta ielejā un tiek dēvēts par Ugandas pērli. Parks turpinās Kongo Republikas teritorijā kā Virunga nacionākais parks. Parkam raksturīgas plašas pļavas ar krūmiem un biezokņiem, mežiem, purviem un ezera piekrasti. No rīta dosimies safari dzīvnieku vērošanā. Ap 200 km garumā parkā ir izveidots ceļu tīkls, lai vislabākajā veidā būtu iespēja satikt savvaļas dzīvniekus. Gigantiskā savannas cūka rukšķina akāciju audzēs. Pēcpusdienā dosimies ar laivām pa Kazinga kanālu, kas sniegs unikālu pieredzi dzīvnieku iepazīšanā. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
7. diena
Pēc brokastīm pārbrauciens uz Bwindi nacionālo parku. Elizabetes parka dienvidu daļā vīģes kokos ik pa  laikam apmetas lauvas. Bwindi nacionālais parks  (1160 m v.j.l.) Ugandas iespaidīgākais parks. Tā teritorijā mīt 326 kalnu gorillas – parka lepnums, gandrīz puse no pasaulē sastopamajiem eksemplāriem. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
8. diena
Ceļojuma svarīgākais un īpašākais brīdis. Līdz ar rītausmu dosimiees ceļā uz džungļiem, kur mīt puse no pasaules kalnu gorillām. Gorillas katru nakti vij ligzdu citā vietā. Viesošanās gorillu dzimtā atļauta tikai stundas garumā, kad  iespējams tos aplūkot gandrīz aci pret aci, toties atrast viņu šodienas apmešanās vietu, var aizņemt vairākas stundas. Gājiens var būt fizisks izaicinājums. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
9. diena
Pēc vairāku stundu pārbrauciena, ieradīsimies vēl vienā parkā - Mburo. To aizņem, no līdz šim redzētā, atšķirīga ainava – pārpurvotas teritorijas, kur savas mājvietas atradušas neskaitāmu putnu sugas. Ieteicams paņemt līdzi binokli.  Vērot putnus – tā ir aizraujoša izklaide un izziņas process. Pēcpusdienā, dosimies ar laivām pa purvaino teritoriju, šeit mīt pelikāni, gārņi, zivju ērgļi kā arī  krokodili un nīlzirgi. Nakts lodge tipa naktsmītnē.
 
10. diena
Pēc brokastīm safari izbraucienspa Mboro nacionālo parku. Vēlāk pārbrauciens uz Entebi. Nakts viesnīcā pie Entebē.
 
11. diena
Agrs brauciens uz lidostu. 04:55 lidojums Entebe – Stambula 11:30. Pēc tā 16:05 Stambula – Rīga, ap 18:05 ierašanās Rīgā.
 
Papildus informācija, ieteicamais, kam jābūt līdz gājienā pie gorillām:
ērti ejamie apavi - botas (dubļi, nogāzes, pakalni);
lietusmētelis, jo džungļos bieži ir mitrs;
pretapdeguma krēms, cepure, pretinsektu līdzeklis.
 
Cenā iekļāuts:
aviobiļete Rīga – Entebbe – Rīga;
transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
naktsmītnēm 3* viesnīcās un lodge tipa naktsmītnēs;
8 brokastis, 8 pusdienas un 8 vakariņas;
aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
gorillu apmeklēšanas un šimpanzu apmeklēšanas atļaujas;
grupas vadītājs latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids;
Ugandas vīza.
 
Papildus:
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;
piemaksa par vienvietīgu numuru – 590 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home